20.10.2019 | Svátek má Vendelín


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
12.3.2007 23:39

Re: V roce 1975 lidstvu hrozilo globální ochlazování

Tenkrát byla ovšem větší obava z CCCP, novinářů bylo řádově méně, Greenpeace byla poměrně záslužnou skromnou organizací a nikoliv bohatou nadnárodní společností, klimatické modelování bylo v plenkách, na rozdíl od dnešního miliardového klimaticko-mediálního průmyslu obchodujícho se strachem z oteplení roku 2100.

12.3.2007 23:31

děs běs

Imigranti vedou válku proti Švédům loupežemi. eu rabi e. bl og. c z 8-o

12.3.2007 23:08

DANES KTERY VETSINU ZIVOTA PROZIL V CSSR

a jeste k tomu dodam: DANES KTERY VETSINU ZIVOTA PROZIL V CSSR A TAK DAL - proste postkomunistickou etiku skladaji podobne nesmysly

12.3.2007 23:05

spatne spatne spatne

to je neuveritelne hloupy clanek - nejvetsi tragedie ceske pseudointelektualni elity jsou vety typu "kanclerka ktera vetsinu zivota prozila v NDR" - takhle se budeme tlouc po hlavach az do pristi valky (jakoby velmi spatne denacifikovane zapadni nemecko bylo zdrojem moralky)

12.3.2007 22:14

Re: Re: Je docela směšné, že se z jedné teplé zimy dělá horror

R^R^R^

12.3.2007 21:57

Re: Je docela směšné, že se z jedné teplé zimy dělá horror

Oni nebudou krájet sebe, ale obsah našich kapes.

12.3.2007 19:44

Re: Pravda o globálním oteplování

Nedělní díl jejího pořadu byl tentokrát opravdu skvělý. Fakt jsem se bavil a hodně;-D!!

12.3.2007 19:06

No, ještě horší je ono komunistické

"šetřit ať to stojí co chce." Ti starší vědí, o čem mluvím.

Ovšem nejlepší je, když proti tomu obžerství mluví lidé jako Bursík nebo Al Gore. Ano, vy plebs koukejte šetřit, nás se to netýká. Když nemáte na chleba, jezte koláče...

12.3.2007 19:01

Jaderná energie může vyřešit ten problém téměř okamžitě,

ale čím by se pak živili ideologové, chtějící se "vyhnout nějak práci na mraze IQ nemajíce a píli také ne."

12.3.2007 18:58

OZE představují LEGÁLNĚ UZÁKONĚNÉ TUNELOVÁNÍ

Větrní tuneláři se nemusejí obávat, že skončí v bahamském či jiném vězení. Zato příslušné politiky čeká možná osud karpatského génia, pokud by se opravdu stalo, že lidem bude zima a nebudou mít na topení.

12.3.2007 18:32

Je docela směšné, že se z jedné teplé zimy dělá horror

Před rokem ležel sníh i v nižších polohách nepřetržitě od listopadu snad až do začátku dubna a bylo ho víc než dost.  Jenže páni politici potřebují vytahat lidem z kapes co nejvíc peněz, tak je každá záminka dobrá. Příroda si poroučet nedá, i kdyby se pan Bursík s paní Merkelovou rozkrájeli každý na 5 částí.

12.3.2007 18:31

Re: Ostatně soudím,

ze nasi rozumni politici  se nenechaji zdrzovaz od pece o akciove kurzy a takove investicni cinnost  ktera nas uchrani pred EU , Cinou a podobnymi.  Chapani ekologie jako politicky relevantni problem je dokladem ztraty soudnosti EU politiku. Nastesti vetsina nasich suverenich obyvatel s tim nema nic spolecneho!!!!!!!!!!

12.3.2007 18:03

Re: Re: nektere primitivni predstavy o setreni muzou byt kapanek zavadejici

A coz teprve uhlikovy otisk spanelskych skleniku s cesaci ze subsaharske Afriky...

12.3.2007 18:02

Re: Re: Jestli něco NEPROSPÍVÁ životnímu prostředí, tak je to nucené dotování

Víte, ono se může šetřit a tak třeba vydrží tradiční technologie o pár let déle. Ale stejně nevydrží navždy a jednou tady ten problém vyčerpaných fosilních paliv bude definitivní. Když se vyčerpají dřív, tak se to bude muset dřív vyřešit a nahradit. A konečně pro koho to chcete ušetřit ? Pro rozvíjející se státy, které si taky chtějí užít konzumu, jak to děláme nyní my ? Nebo pro potomky, kteří pak budou ten problém vyřešit za nás ? Myslím, že je úplně jedno kdo a kdy tu ropu a uhlí spálí, nejdůležitější bude, jestli se to podaří nahradit. Věřím že ano, protože lidé jsou nejlepší, když jim teče do bot.

12.3.2007 17:45

Re: Re: Ach jo,

V čem? Třeba v tom:

...Obnovitelné zdroje energie (elektrárny vodní, větrné a sluneční) nejsou zadarmo...  - to ovšem nejsou ani ty neobnovitelné! (Pomiňme teď fakt, že v Česku pro všechny ty tři vyjmenované druhy chybí prostor nebo vhodné podmímky.)

...A emise oxidu uhličitého, o jejichž snížení tu jde, do vzduchu vylučují nejen elektrárny a auta, ale vydechují jej i rostliny a lidé – nepřikážeme si nakonec omezit dýchání?tak to je opravdu inteligentní argument! On to snad někdo vyžaduje?

... Žena, která větší část života prožila v komunistické NDR, nejspíš také uvěřila starému heslu o poroučení větru a dešti... - Hmm, není nad odborně vedenou polemiku, argument stíhá argument. Vzhledem k dosaženému vzdělání a profesní minulosti bych více věřit paní kancléřce než panu pisálkovi. I když její slova „Můžeme předejít katastrofě lidstva.“ také považuji za poněkud předčasná a přiliš sebevědoná. Dělat se však něco rozhodně musí.

12.3.2007 17:34

Re: Doporučuji výše uvedené a uv+domte si podíl jehličnanůRe: Re: Re: V Čechách vykládají přírodovědu politici a novináři.

sopky tady byly stále, ale CO2 v atmosféře roste za posledních 200 let (z 275 ppm na 380 ppm), což koreluje s průmyslovým rozvojem, ale ne s nějakou zvýšenou sopečnou aktivitou.

12.3.2007 17:25

Ostatně soudím,

že tomu, kdo politicky obchoduje s hrozbou globálního oteplení a přitom odmítá podpořit jadernou energii, nelze svěřit ani rozhodování o úklidu toalety.

12.3.2007 17:20

Juro,

proboha neargumentujte letošní zimou v Evropě. To je záležitost cirkulace nad Atlantikem. V Americe měli zase zimu výjimečně tuhou. S globální teplotou to vůbec nesouvisí!

12.3.2007 17:06

Re: Jestli něco NEPROSPÍVÁ životnímu prostředí, tak je to nucené dotování

Životnímu prostředí nepřispívá hlavně spotřební obžerství všeho druhu. Ve vašem případě je to snaha tvrdit, že šetřit se nedá v ničem, že je třeba drancovat, co to dá.

12.3.2007 17:00

Re: nektere primitivni predstavy o setreni muzou byt kapanek zavadejici

Ale toho zemědělského dělníka ve vyspělém sociálním státě budete stejně muset nějak zaplatit a jeho uhlikovy otisk se nezmění.

Leda byste se chtěl vydat cestou ekokomunisty Pol Pota v intencích zeleného Kelera (bioregiony s fyzicky náročným zemědělstvím).

12.3.2007 16:47

Re: kdo by prostě rádi měnili svět ???

Vámi jmenované firmy mají minimální vliv na životní prostředí vůbec a emise CO2 zvláště. Mění "pouze" finanční toky.

12.3.2007 16:45

Jestli něco NEPROSPÍVÁ životnímu prostředí, tak je to nucené dotování

OZE. Nejmenší vliv na emise CO2 mají jaderné elektrárny. Toto pochopit nevyžaduje konzervativní či nekonzervativní přístup, ale pouze znalost přírodních věd a matematiky na úrovni alespoň druhého stupně nákladních škol.

Ovšem, "aktivisté" jsou ochotni předstírat rozhled třeba na úrovni dvouletého batolete, když jim za to někdo dobře zaplatí.

Argumentace pana Bursíka a spol. mi připomínají tu část Mein Kampfu, kde Hitler vysvětluje, jak Německo mělo tu WW1 vlastně vyhranou, když mu socialisté a Židé vpadli do zad. Jak se mu povedla tato eskamotáž. "Zapomněl" pouze na vstup USA do války na straně Dohody a uvažoval jen odpadnutí Ruska. Jinak to jeho líčení vypadalo logicky.

12.3.2007 16:16

nektere primitivni predstavy o setreni muzou byt kapanek zavadejici

prevoz zeleniny vypestovane v klimaticky priznivejsi oblasti muze byt energeticky mene narocny nez vytapet skleniky a zavlazovat v mene priznivem klimatu...

Nemluve o tom, ze uhlikovy otisk zemedelskeho delnika v rozvinute zemi muze byt o hodne vetsi nez cesace ovoce v rozvojove zemi.

To jsou ty paradoxy setreni....

12.3.2007 16:08

kdyby chteli Ojrourednici

opravdu setrit, tak navrhnou zastaveni vyroby spotrebicu se "stand by" modem.

Ale to je malo svazacke.....

12.3.2007 15:52

Jojo,

kdyby ta německá makrela místo fantasmagorických vizí navrhla omezení, neřkuli zákaz dotací zemědělcům, tak by se nemusely vozit rajčaty a karfióly naštorc Evropou a hned by bylo míň emisí a ještě by nám EU nelikvidovalo zemědělství - ale to si Brusel nelajsne, tak daleko zase jeho starost o životní prostředí a globální oteplování nepůjde, to by bruselští byrokrati měli v tu ránu nejen francouzské vidle hluboko v zadeli ... :-D:-/

12.3.2007 15:48

Re: nasi liberalove chapou zivotni prostredi stale bolsevicky

No vždyť on ten Klaus za to oteplování taky nějak může, není-liž pravda, sociologu?

12.3.2007 15:32

kdo by prostě rádi měnili svět ???

ale, kdeže, co vás nemá. Svět chtějí měnit a mění především marketingová oddělení takových firem, jako jsou Microsoft, IBM, Dell, HP, Nokia, Vodafone a celá řada dalších...

12.3.2007 15:06

Omezení emisí CO2 lze dosáhnout přechodem na jadernou energii

A pokud hlasatelé "globálního oteplování" toto odmítají, znamená to, že sami nevěří, že jejich katastrofické scénáře mají něco společného s realitou.

12.3.2007 14:46

Re: nechval dne před večerem

Můžeš mít pravdu... ale vsadíš si na to ?  Teplotně nadprůměrný říjen 06, listopad 06, prosinec 06, leden 07, únor 07, ... ???        Je to jak v kasínu, statisticky obě možnosti mají vycházet stejně.

12.3.2007 14:21

Všechno je jinak

Jó, jó, kdysi v permu (to je poslední období prvohor) bylo na Sibiři cca o 6 stupňů tepleji, než na Sahaře. Ti tehdy žijící blbí krytolebci moc jezdili autama, neužívali úsporný žárovky a nepoužívali obnovitelný zdroje, hlavně větrníky a taky nepodepsali kjótskej protokol.......Taky byly tehdy v Grónsku subtropy a v Antarktidě a na Špicberkách rostly pralesy - dnes je tam z nich jen uhlí pod ledem.....