9.8.2022 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

SVĚT: New World Order a současná diktatura národního státu

Jak to vypadá, tak národní stát je momentálně to největší nebezpečí pro svobodu individua. Vždyť i Donald Trump to z centra americké federace vidí a má obavy z těch lokálních národně státních diktátorů v Texasu, Virginii a podobně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Minarčík 28.4.2020 22:13

To se mi snad jenom zdá,EU a svoboda jednotlivce-to byla ironie,ne?,rudozelená banda neomarxistů a šílených neumětelů,ještě k tomu nevolených,volný pohyb-čekám kdy nam dají čipy,o svobodě slova už můžete zapomenout teď,kdy nám budou číst myšlenky?,rozhodování-žádné,nebo tak pomalé,že je nakonec k ničemu,ano-příkazy a prachy,ždímat a rozdělovat -socialismus horší než před 89.

P. Staronový 28.4.2020 23:24

Pan Mařák tomu upřímně věří. Konec konců, není první ani poslední, věřící v (socialistickou) utopii.

M. Mařák 29.4.2020 6:18

K bezprecedntnímu plošnému zásahu do idndividuálních svobod občanů a to k největšímu od doby komunistického totalitního režimu ovšem došlo ze strany národních států a jejich národních politiků, nikoliv ze strany striktně demokratické struktury EU ( http://martin-marak.blog.cz/2002/eu-jeji-ramec-a-obsah), v některých státech jako Slovensko skoro i s těmi čipy.

V. Klepetko 29.4.2020 8:04

Řekl bych, že k tomu omezujicímu zásahu došlo Hlavně že strany koronaviru. Kam se na něj hrabou ty národní státy! :-)

Pokud jde o EU, tak samotná její existence paralizuje rozumné spontánní obranné aktivity občanů a omezuje jejich svobody - vyvolává totiž hněv a hrůzu, a tyto negativní emoce občany zotročují! :-)) :

Dobré ráno!

D. Müller 28.4.2020 21:26

Pane Mařáku, děkuji za článek. Alespoň vím, že je někdo na světě, kdo je na tom jako já.

V okrese máme 4 nemocné, ti leží doma bez roušek a my všichni ostatní běháme po ulici s umolousanými rouškami na půl žerdi a tváříme se, že zachraňujeme národ. V nouzovém stavu se u okének v poledne snažíme udržet nad vodou svou hospodu. Chtělo by to vyváženost, kterou rozhodně postrádám. Nevím kam se podělo selské: "Užívej rozum!". Zřejmě je rozum asi ještě v karanténě.

P. Staronový 28.4.2020 21:37

Nejzajímavější (k určení diagnozy) je na tom to zmatlání "svobody zajišťující" EU a "svobodu ohrožujících" národních států. Když ve skutečnosti blbnou v Paříži, Bruseli, Berlíně či Waršavě (dále doplň dle nálady) prakticky stejně, snad jedině s vyjímkou těch Švejdů a ti mají zase máslo na hlavě v jiných věcech, zdaleka nejsou nějak liberální.

M. Mařák 28.4.2020 21:45

Chřipková diktatura přišla od národních politiků z národních států. Tak to je a to jim už nikdo neodpáře.

EU s tím nemá nic společného, akorát EK protestovala proti uzavření hranic a podobně, EU stejně nemá žádné páky na to, aby podobnou situaci mohla nějak řešit. Je to v gesci států.

D. Müller 28.4.2020 21:59

Nelze než souhlasit. Je děsivé, jak si to užívají. Jak se natřásají a ohánějí se našim blahem.

A občané horlivě aplaudující za tvrdá opatření, dostávající nějakým způsobem peníze ve formě důchodů nebo náhrad, si myslí, že výrobky v obchodech tam padají z nebe. Ani je nenapadne, že někdo jiný musí být v práci, aby měli co koupit. Až tam půjdou a peníze jim budou k ničemu, protože budou regály prázdné, tak jim konečně dojde, jak funguje svět. Zatím jsme my realisté za asociály, co chtějí smrt bližních.

P. Staronový 28.4.2020 23:31

Pletete bohužel dohromady účelnost opatření a toho, kdo je vyhlašuje. Byl bych rád, kdyby ze strany EU šlo o liberálnost a ne o neschopnost. Realita je to druhé.

J. Anděl 28.4.2020 22:09

Přesně tak, EU nemá páky, aby mohla.

Proč by je mít měla? V čem by to bylo lepší než dnes, když ty páky mají národní státy? Volil by čičmunda v čele jedné instituce lépe, než čičmunda v čele jiné instituce? Proč, podle jaké logiky?

K. Nový 28.4.2020 23:08

EU by páky ráda měla a zkouší je získat (https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/evropske-komise-ursula-von-der-leyenova-uzavirka-hranice-kontroly-zdravotni-stav_2003131354_tef).

Rozhodně bychom je EU neměli dávat, protože EU se chovala jako pitomec.

V. Klepetko 28.4.2020 23:31

EU nějaké ty páky má a brzy přijde s nějakým řešením, návrhem - očekávám že Ursula v intencích svých dosavadních aktivit třeba opráší skromný návrh Jonathana Swifta, překlopený na důchodce, vyřešilo by to (nejen) ty pohřby :-)

P. Staronový 28.4.2020 23:33

Bylo by to horší. Představa, že Frantíkům vyhlásí dost tvrdá omezení (neřeším, zda nutná nebo ne, ve Francii i v Německu existují) Němec, nebo obráceně, Němcům Frantík, se mi, v jejich následcích, jeví dost děsivá.

P. Staronový 28.4.2020 23:28

Jistěže. Ti v případě průseru musejí konat (neříkám jak, tam mám dost hluboké výhrady), těm nestačí "už jsme přijmuli záměr". To by jim opozice (v EU neexistující) omlátila o hlavu.

Prostě jen další potvrzení toho, že národní státy jsou funkční struktura, EU taková buzerační nástavba.

V. Bok 28.4.2020 20:57

No jo, pane Mařák, tady se zřejmě střetlo moje právo na život s Vaším právem svobodně šířit nemoc. Nic jiného totiž nepropagujete. On stát vzniká právě pro takové případy, kdy individuum si samostatně není schopno poradit. No a občas se za to plsatí. Řešením je stát rozpustit ... akorát že nás někdo asi tak za týden zestátní.

No jo, ono to vypadá tak jednoduše, 7 tisíc nakažrných, že ... a jak by to mohlo vypadat, ukazují případa třeba Belgie, Holandska a i Švédska, kde zdaleka netestují jako u nás. A kromšě švédů tyto země dnes mají daleko přísnější režim jak my. Akorát pozdě začaly..

V. Klepetko 28.4.2020 18:15

Martin Mařák tu asi před hodinou napsal, že Švédsko se chová údajně pravicově, i když má levicovou vládu, což si vůbec nemyslím. Jak ale definovat pravicovost, a hlavně - jak definovat autentického, ryzího pravičáka? Obvykle je samotnými "pravičáky" kladen důraz na individuální svobody, odvahu hájit svá přirozená, negativní práva, odpovědnost za vlastní osud, svou rodinu, ale iza lidi na sobě závislé - no a dále následuje směska konzervativních a klasicky - liberálních ctností - v proporci dle naturelu specifické odrůdy "pravičáků" a v kombinaci s nejrůznějšími způsoby chápaným vlastenectvím a důrazem na rodinu... Plus si tam každý přidá pro sebe nějakou svou vlastní individualistickou "třešničku na dortu": Hayeka, Juliuse Evolu, anarchokapitalismus, čínský Dzen, Tóru, Velesovu knihu, různě (ne)zakamuflované Pinočety, světlejší stíny Mussoliniho a korporativististického středověku, případně dokonce Kelty, chalífy a prastaré vládce/kněží v jedné osobě...No a levicoví oponenti se se snaží tu definici nějak kontaminovat světem Karla Luegera a národního socialismu, a kolem toho se pak vedou různé vzteklé a vleklé diskuze a spory.

... Koronavirus oponou trhnul. Mnohé samozřejmé věci dnes vidíme z trochu jiného úhlu. A například já jsem si pro sebe výrazně pozměnil definici pravicovosti. Začínám si myslet, že nic z výše uvedeného - jakkoliv jde i o věci veledůležité a s pravicí spojené neodmyslitelně - nic z toho neobsahuje podmínky, dostatečné pro definici. Něco tam v tom seznamu hodnot totiž zoufale chybí - něco, co jsem řadu let neviděl, ačkoliv jsem to měl celou dobu na očích. Svatý grál pravičáků, bez kterého by celá ta deklarovaná "pravicovost" mohla být jen kamufláž. Něco, co mi zoufale chybí v posledních článcích pana Guttmana, Adlera, Tomského...

Co podstatného v té definici není? Chybí tam i někomu jinému něco terminálně důležitého, natolik důležitého a cenného, že možná v sobě zahrnuje i vše ostatní?

V. Klepetko 28.4.2020 18:20

... a co právě nemají ti Švédi?

M. Mařák 28.4.2020 18:35

Nic takového jsem nenapsal a nic takového netvrdím.

Mně obrovským způsobem vadí brutální způsob, se kterým vtrhl stát do mého osobního života a to, jak bezohledně likviduje mé individuální svobody, i když je to možná jen na dobu určitou (to se ještě uvidí, jsem velmi nedůvěřivý).

Nebyl jsem natolik statečný, abych byl schopen za své přesvědčení jít do basy, nebo dokonce zemřít jako třeba Havel, nebo Wonka, no a zároveň jsem v totalitním komunismu nedokázal žít. Proto jsem také emigroval.

No a z těchto důvodů jsem na jakékoliv zásahy do mých občanských svobod velmi háklivý.

V. Klepetko 28.4.2020 18:43

M. Mařák 28.4.2020 17:27

"Tady v EU je podle toho pravicové jen Švédsko, ale tam momentálně vládnou socani se zelenými, tak nevím..."

O to ale teď nejde. Nenapadá tě něco, co CHYBÍ v tom mém podrobném výčtu pravicových ctností?

A co chybí i Švédům?

M. Mařák 28.4.2020 18:47

To je jen reakce na něčí tvrzení, které způsobem svým vlastním tak jaksi trochu znevažuji, vložil jsi tady jen cosi vytržené z kontextu.

Co chybí Švédům? Asi chlast, proto se ožírají jak ruští mužici na lodích v bezcelních zónách.

V. Klepetko 28.4.2020 18:50

:-)

To taky. Ale navíc:

M. Mařák 28.4.2020 18:55

Nevím, "Švéda" znám virtuálně jen jednoho, co tady píše na NP, no a ten na Švédsko v každém svém článku nadává od začátku až dokonce. Jeden se diví, proč tam vlastně ještě žije. Kdybych měl vypsat, co mu chybí, tak toho bude asi hromada. Například možnost kupovat pivo v zahraničí, jak to dělal a jak to najednou nejde a podobně, pokud si matně vzpomínám.

V. Klepetko 28.4.2020 19:36

Znal jsem jednu Švédku... Zvažuji, že po 30 letech podám na tu predátorku žalobu! :-))))))

V. Klepetko 28.4.2020 18:52

Nezávislost. Nezávislost! Skutečný pravičák musí být jednak sám natolik nezávislý, že například nějaká vládní opatření proti koronaviru ani ten virus sám ho nerozhodí natolik, že začne psát jakési nesmyslné články!

A druhak - pravičák musí tuto nezávislost přát i pokud možno dopřávat svým bližním!

Takže - kdo toto nemá a nedává, tak ho odteď budu považovat za neomarxistu, deformovaného Frankfurtskou školou, pseudoliberálního quasi - demokrata, případně za bolševika, zeleného khméra, trockistu, socana eunijního střihu nebo oběť domácího politického násilí :-))))))))) A pokud jde o to Švédsko... V tomto ohledu žádnou nezávislost v rozhodování nemá, hraje vynucenou hru. Když se podíváme zblízka na švédské zdravotnictví a na grafu v záložce na ICU beds - počet lůžek intenzivní péče:

https://covid19.healthdata.org/sweden

... tak je vidět, že tato lůžka by Švédům zoufale chyběla, i kdyby hned ze začátku nasadili sebetvrdší restrikce. Když máte místo lůžek na jipce k dispozici jen jakési šamany v iglů, tak vám ani nic jiného než to promořování nezbývá! A srovnejte si to na stejném odkazu s čísly ICU beds v Německu, v ČR nebo v Rakousku, to je rozdíl! My jsme měli šanci, a tu jsme využili. Závislí na svých deficitech levicoví Švédi neměli ale šanci žádnou, a ani žádnou možnost volby!

M. Mařák 28.4.2020 18:57

Nezávislost neexistuje, nezávislý je jen týpek uprostřed divočiny, který dokáže přežít úplně sám. Takových na celém světě moc není.

V. Klepetko 28.4.2020 19:24

Relativní nezávislost.

V té krizi jsem pochopil, jak je to důležité! A není to hlavně o financích nebo práci, spíše stav mysli...

Ten Abbé Faria to měl.

M. Mařák 28.4.2020 19:33

Ten Tvůj abbé byl v base, s takovou nezávislostí běž někam...

:-)

Všechno je relativní. I ten mix mezi svobodou a "otroctvím", který je podle mne momentálně naprosto vychýlený směrem k diktatuře.

V. Klepetko 28.4.2020 19:40

Já byl jako záklaďák v base na vojně tři dny, mezitím byl proveden zrychlený přesun do určeného prostoru, a v té base jsem byl o hodně svobodnější než zbytek roty:-))))))

M. Mařák 28.4.2020 19:47

Já bych to asi vnímal opačně, jak to tak momentálně vidím, ale každý jsme jiný, pohoda.

V. Klepetko 28.4.2020 19:55

Martine, několilakilometrový zrychlený přesun v JP-75 s RPgéčkem, to je chuťovka, to je taková pláštěnka z plynovou maskou to jépéčko, hmm... zlatá basa! :-)