19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

SVĚT: New World Order a současná diktatura národního státu

Jak to vypadá, tak národní stát je momentálně to největší nebezpečí pro svobodu individua. Vždyť i Donald Trump to z centra americké federace vidí a má obavy z těch lokálních národně státních diktátorů v Texasu, Virginii a podobně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 28.4.2020 9:58

Momentálně ano. Protože si udržel jistá privilegia.

Když o ně národní stát přijde, bude největší hrozbou pro svobodu individua ten, kdo ta privilegia zdědí.

V. Klepetko 28.4.2020 11:20

Ano.

Ovšem podle této logiky by největší hrozbou pro svobodu individua bylo - bezkonkurenčně - to individuum samotné, a to zejména díky své rozsáhlé individuální svobodě :-))))

J. Anděl 28.4.2020 12:56

Máš pravdu. Ostatně napadlo to před tebou i jiné kapacity, namátkou mě napadá třeba můj oblíbený Mohammed ;-).

Trošilililičku a malilililičko se to dotýká tématu císařovo a Boha ;-).

A tedy toho, kde se císař (nebo církev ve své světské roli) plete tam, kam nemá.

R. Benýšek 28.4.2020 9:52

Já jsem tehdy před lety v referendu volil vstup do EU, protože jsem tehdy věřil, že to bude lepší záruka právního státu, který jsem tehdy kolem sebe u nás dost neviděl.

No, a poté, co EU začala třeštit s eko-agendou, multi-kulti agendou, gender agendou, atd., tak mi ten náš národní stát připadá dobrý až dost. A to i v té justici, která se od té doby moc nikam k lepšímu neposunula. A stát i ten současný Babišův fašistický ala Duce (než lidé budou chtít ve své většině nějaký jiný).

Takže to vypadá, že pro mne nejen ďáblové, ale i andělé jsou v detailech, a že pro mne dilema, zda národní stát či nadnárodní konfederace či případně i federace je asi až podružné.

Z. Lapil 28.4.2020 9:52

Máte i velký kus pravdy, jen mi uniká, čím se podle vás v této souvislosti liší EU a národní stát. Snad v tom, že národních států je v EU povícero, takže i když se jich zblázní povícero, tak stále zbývají ty nezblázněné, zatímco když se zblázní EU, ocitneme s v blázinci všichni?

Kromě toho: nevím, jak ve Francii, ale tady máme parlament, který vládě kouká pře rameno, takže "všeho jen do času", nejdéle do voleb. Ano, možná bude zase zvolen "totalitní karanténář", ale kde berete jistotu, že by to u celounijních voleb dopadlo jinak.

Neboli jsme zpátky u první otázky: čím se podle vás v této souvislosti liší EU a národní stát?

T. Hraj 28.4.2020 9:47

Pane Mařáku, žádná velká změna. Vaše obhajoba EU a zatracování národních států byly kostrbaté ba zoufalé i před tímto 5-ti týdenním náporem na Vaši psychiku.

Š. Hašek 28.4.2020 9:38

Roztrhám rodný list, občanku a pas ...... zapomenu na všechno ze svého života a historie rodiny .........

Napíšu pokorně do štrasbrusele. Pane Mařáku, přijmete mě potom mezi "Evropany"??? Řekl bych mezi "Velkoněmecké Evropany".

Jak ostatně řekl Orlíkovský Schw.: Už bychom měli zanechat zaprděného čecháčkovství!

P. Kubáč 28.4.2020 9:22

Článek je čisté DADA

Dovolil bych si citovat : "národně státní diktátoři v Texasu, Virginii a podobně" ( byl jste někdy v USA - jak se liší virginský národ od texasského ?)...."manifestovali i nějací údajní ilumináti ve Freiburg im Breisgau" ... "NWO a diktatura přišly ze zcela nečekané strany národního státu"

Ale nakonec se to vysvětlilo - přetížená psychika z nezvyklé situace:"Po dobu pěti týdnů jsem byl zavřený v domácím vězení a mohl jsem opustit bydliště jednou denně na jednu hodinu"

S. Ševeček 28.4.2020 9:42

anarchokomunisti to tak maj

T. Hraj 28.4.2020 9:48

Přesněji, článek je čistý Mařák.

K. Barel 28.4.2020 9:06

Diktatura to bude, až epidemie povolí a státy nepovolí.

Potíž české vlády je v tom, že včas přijatá opatření (inspirovaná v Thaiwanem a Singapurem) způsobila, že epidemie dopadla na místní obyvatele docela mírně. Máme tu necelé dva měsíce takovou "polokaranténu", která postupně končí a nemocných a mrtvých máme ve srovnání s jinými zeměmi taky málo.

No a tak je snadné uvěřit, že o nic nejde a jen se nás stát snaží zotročovat.

F. De Winter 28.4.2020 9:31

Přesně!

Š. Hašek 28.4.2020 9:47

Asi tak.

A "úplně nejlepší" je politolog Fiala. Neměl jsem tušení že politologie je "věda" věd:

ekonomie, podnikání, bankovnictví, lékařství, vojenská strategie, matematika, chemie, statistika, .......... to vše dohromady.

P. Staronový 28.4.2020 9:51

Tu tendenci k zotročování ovšem státní oudové měli, mají a mít budou. Mohou to i myslet (z jejich hlediska) dobře. A nějaký průser je vždy příležitost k zavedení omezujících opatření. Takže ostražitost k záměrům vlád je zcela na místě.

Úplně mimo je jen ta představa, že nějaký nadnárodní celek působí proti těm tendencím, v náš (občanů) prospěch. Pokud vůbec ano, pak jedině ku zvýšení své moci (a případných zisků, s mocí se často pojících). Zvláště pak instituce, nadaná mnohými privilegii, imunitou a zcela nedostatečnou kontrolou občany.

J. Kanioková 28.4.2020 11:55

Přesně !

J. Vlček 28.4.2020 8:52

Pane Mařáku, je evidentní, že ta doba pěti týdnů v karanténě se na vás drsně podepsala, a že vám z toho hezky hrabe v hlavě.

Dávat totiž všem za příklad správně fungující demokracie Švédsko, je příliš silné kafe, než aby to mohlo být považováno za vážně míněný názor duševně zdravého člověka.

Stejně tak vaše bezvýhradné nadšení pro EU a odmítání národních států by mělo být důvodem, ne ke karanténě, ale k trvalé izolaci a ústavní péči v kolektivu těch, jimž kape na karbid.

Š. Hašek 28.4.2020 9:49

Souhlas.

K. Salajka 28.4.2020 8:42

Sdílím Váš odpor k omezení svobody. Na Slovensku vyhlásil Matovič uzavřené okresy na velikonoce a tak nás zastavili policajti, když jsme jeli 10 km přes hranici okresu nakoupit barvy. Ani tento exot však nepřevzal francouzský nápad s formulářem, na stavbě dálnice nevidím nikoho s plexisklem.

Není mi jasné, co považujete za lepší záruku individuální svobody než národní stát - máte na mysli anarchii nebo multikulturní stát (jako byla Jugoslávie ?). Rozlišujete dobré a špatné národní státy ? Existuje národní texaský stát ? Pro třetinu ze skoro 30 mil. Texasanů, je mateřským jazykem španělština.

P. Staronový 28.4.2020 8:45

Individuální svoboda na základě bruselní směrnice! :-P

Z. Lapil 28.4.2020 9:55

Tak.

R. Langer 28.4.2020 15:07

Jo, na základě brumážky (od bumážka, ale z Brusele) pro každého. Pochopitelně podle sociálního statutu. ;-)

M. Krčmář 28.4.2020 8:31

Řekl bych že jednotlivé státy propadly panice po počáteční nepřipravenosti, načež zavedly tvrdá opatření,která svobodymyslným jedincům připomíná diktaturu. Nyní nastává fáze,kdy je třeba znovu rozjet ekonomiku a společenský život jako takový, ale mnoho vlád prostě přešlapuje moc neví jak. Vrátit se nyní k "normálu" nebude jednoduché a svá práva a svobody si musíme znovu "vydupat", ale to se na nich nejdříve musíme shodnout. Vaše obavy pane Mařáku chápu, ale asi bych nehledal spásu v "matičce dobrotivé EU".

P. Staronový 28.4.2020 8:42

Jo, asi tak.

A EU je součást průseru, ne řešení.

A ta potřeba nějaké té dobrotivé, vědoucí a nařizující matičky mi přijde taková dost infantilní.

O. M. 28.4.2020 17:59

Zajímavé je, že brblalové začínají vylézat v době, kdy se ta nejkrutější opatření začínají zmírňovat.

R. Gramblička 28.4.2020 8:01

Zajímavé, že autor prožil komunistickou diktaturu, která byla všechno možné, jen ne národní a vůbec mu nevadí totalitní tendence z Bruselu.

Já taky patřím k lidem, kteří si váží svobody a národní stát pro mně není o moc lepší, než nadnárodní federace, ale v tom malém národním státě mám aspoň o něco větší šanci, že skrze volby ovlivním, jak se bude moje domovina vyvíjet. Nějakým ouřadům, tisíc km daleko to je šumák

P. Moravčík 28.4.2020 8:35

100% súhlas. A výborná charakteristika autora článku v prvom odstavci.

K. Barel 28.4.2020 9:14

Ano. Když se mi nelíbí místní vláda, vím co mám u následujících voleb dělat. Když se mi nelíbí EU komise, můžu si stěžovat akorát na "lampárně" (volby do EU parlamentu nemají význam, pokud nejste Francouz či Němec a ani pak moc ne). Tent problém (tzv. demokratický deficit EU) tu je o počátku, ale ještě nikde jsem nezaznamenal, že by někdo začal vymýšlet, jak to napravit.

J. Jurax 28.4.2020 12:30

Kdyby někdo vymyslel, jak to napravit, a realizoval to, EU se rozpadne.

I. Nápravníková 28.4.2020 7:37

Dle názvu jsem od článku očekávala blbost a přesto jsem si jej přečetla. Proto se mi jí po zásluze dostalo.

J. Nevrkla 28.4.2020 7:31

Na karantenu lze mít různé názory, ale stěžovat si kvůli tomu na národní stát je hodně přes čáru. Nějaký názor mají Švédové a jimi zvolení politici, nějaký máme my, jinde je to zase jinak. To by podle autora bylo lepší slepě poslouchat někoho nevoleneho z centra kdesi na druhém konci světa? To by byla prima cesta do otroctví. Jedině v národním státu je možná demokracie. O tu autorovi evidentně vůbec nejde.