8.5.2024 | Den vítězství


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
honzak 20.1.2010 13:32

Re: Zde alarmismus od USGS za presidenta G. W. Bushe

jasně. Roztají všechny pevninské ledovce a natečou do moře. Hladina stoupne, sníží se salinita a lodě se díky menšímu výtlaku budou potápět. Plocha světového oceánu se ale ani trochu nezvětší, takže ani nebude větší odpar. algore bude prodávat ekoarchy a metelka pro ně bude dodávat aktuální směry a síly pasátních větrů.

No a EROEI bude už úplně v bruseli...

fuf 20.1.2010 13:31

Re: antropogenní CO2 v atmosféře

1) v soucasnosti ma primarni vliv na klima CO2, nikoliv Slunecni aktivita (navic Slunecni aktivita klesa) na rozdil od cyklu dob ledovych, kde Slunce bylo primarni, a efekt byl posilen *positivni* zpetnou vazbou od CO2 uvolnovaneho/pohlcovaneho z oceanu a sousi.

2) Albedo Zeme funguje jako *negativni* zpetna vazba behem glacialnich cyklu - ledovce odrazeji Slunecni svit: kdyz se dostatecne zaledni, teplota se stabilizuje.

3) Zde dluzno poznamenat, ze ztrata polarnich ledovcu kvuli soucasnemu oteplovani je jedna z velmi obavanych *positivnich* zpetnych vazeb soucasneho klimatickeho systemu hnaneho z rovnovahy narustajici koncentraci GHG.

i.h. 20.1.2010 13:31

Nejsem,

proc si to myslite ? A kdyz kritizujete vzdelani dotycneho geologa - muzete nam prozradit, jakeho vzdelani a jake profese jste vy ?

honzak 20.1.2010 13:28

Re: Prosím pány Šejnu, Metelku, Fufa, Paru popř. další

Nedobře se na to díváš Veverko!

Ale dosti Cimrmanna - neušetřil nikdo. My (tedy vy, já a miliony tzv. obyčejných lidí) jsme prodělali a ti "správní hoši" vydělali. A systém je v dynamické rovnováze, protože již klasiková marxleninismu věděli, že v 21. století peníze u někoho budou a u někoho ne!

Petr 20.1.2010 13:27

Re: Představte si diskuzi o srážce země s kometou ve středověku.

Proč by se to nedalo modelovat a s určitou mírou pravděpodobnosti předpovědět?

Jak se díváte na vědecké předpovědi ohledně ozónové díry, které vedly k montrealské konferenci před dvaceti lety?

honzak 20.1.2010 13:26

Re: Nejteplejší leden v historii...

"molekula sněhu" - pán bude ozajstný expert!

baf 20.1.2010 13:19

Re: Sejno, to je jednoduche,

a teď trefa klavičkou na hřebíček

Proč vymýšlí antioteplovači dotované p...ny a stejnou silou jako proti oteplování ne-li víc bojují proti jádru???

QUI BONO?

George 20.1.2010 13:17

Prosím pány Šejnu, Metelku, Fufa, Paru popř. další

..aby mi vyčílili, kolik jsme ušetřili CO2 přimícháváním biopaliv.  Zvýšilo nám to ceny paliv o cca 0,5 Kč, tedy zaplatíme za to cca 3,5 mld. ročně.  Kolik je tedy cena za ušetřený kg CO2 ?

 Jo, a než začnet křičet, že nemám jezdit autem, tak si uvědomte, že na to přispíváte i v každém rohlíku.

fuf 20.1.2010 13:15

Zde alarmismus od USGS za presidenta G. W. Bushe

US Geologica Survey, znama basta podvodniku a panikaru, behem administrativy proslaveneho ekologickeho aktivisty presidenta G.W. Bushe, publikovala nasledujici report, kde predpovida v nasledujicich dekadach "abrupt changes of climate", "severe and persistent droughts", a pisi ze predpovedi narustu hladin oceanu od IPCC z roku 2007 je treba prehodnotit - smerem nahoru!

Detaily v prilozenem odkazu: http://www.climatescience.gov/Library/sap/sap3-4/final-report/default.htm#finalreport

Petr 20.1.2010 13:12

Re: Nejteplejší leden v historii...

anebo je to tím, že ten studený vzduch navalivší se do Evropy chybí jinde, takže v Kanadě, Grónsku, na Islandu či v Arktidě mají nadprůměrně teplo.

Petr 20.1.2010 13:11

Re: antropogenní CO2 v atmosféře

Ach jo... Hledejte něco jako Vostok ice core, nemůžeme vám linkovat všechno.

Fouc 20.1.2010 13:10

Re: Na okraj kodaňské konference.

No z jedné strany jsou výhradně diletanti, a to z té ekologistické. Ostatně výsledky jejich činnosti už začínáme vidět všude kolem sebe, příroda zdevastovaná větrníky, řepkou, solárními panely, a světlé zítřky už se rýsují.

Petr 20.1.2010 13:09

Re: Pro vsechny, co tady operuji s malou produkci CO2

I kdyby to byla pravda, co mají společného podmořské sopky s CO2 v atmosféře, způsobujícím skleníkový efekt? Napovím, oceán ještě stále CO2 pohlcuje. A že se probudily tak najednou, současně s lidskou průmyslovou činností...

George 20.1.2010 13:04

Re: antropogenní CO2 v atmosféře

 1. samozřejmě víte o skluzu 800let, ale k současnému zvyšování koncentrace CO2 argumentuje sluneční aktivitou po roce 1978.

2. vykládáte, že pozitivní zpětná vazna uvede systém do rovnováhy.  Kde jste to ještě zaregistroval? U kterého systému?

No nevím, ale  vypadá to, že v tom máte trochu zmatek.

honzak 20.1.2010 13:02

Re: Sejno, to je jednoduche,

ale prd! Které že jsou ty zákony, podle kterých se "globální" teplota řídí? Asi jich bude  víc, než Newtonových a Keplerových, že? A některé patrně lidstvo ještě nezná, že?

Je nesporné, že plýtvání fosilními zdroji je blbost. Úplně stejná, jako boj s "globálním oteplováním".

Milan 20.1.2010 13:01

Nejteplejší leden v historii...

satelitního měření teplot bude tento. Souvisí to pochopitelně právě s těmi obrovskými přívaly sněhu. Energie molekul sněhu, který se tvoření za nula stupňů celsia, klesá, tudíž tuto energii musí přijmout jeho okolí, proto tedy oteplování. Mimoto máme stále pokračující El Ňino, což na teplotě neubere :)

Fouc 20.1.2010 12:58

Re: Představte si diskuzi o srážce země s kometou ve středověku.

Žádný vědec nikdy nenapsal něco jako "když se oteplí o 2 stupně, zaplaví moře...blebleble" "když se oteplí o jeden stupeň, vypukne válka o ....blebleble". Nic takového prostě žádný vědec nemůže prokázat ani nijak "modelovat". Tohle oteplovací panikářství nemá s žádnou vědou nic společného, to je prostě cesta k popularitě nebo penězům pomocí obchodu se strachem. Pokud někdo píše nebo prohlašuje podobné fantasmagorie, určitě to není vědec, stejně jako není vědec ani Al Gore ani Bursík ani nikdo z ministrů životního prostředí a podobných podvodníků.

Jara 20.1.2010 12:57

Re: antropogenní CO2 v atmosféře

je fajn, že si to z té ledové/meziledové doby ještě pamatujete. není nad vlastní zkušenost

fuf 20.1.2010 12:53

pro i.h. - dotaz a pripadna kvalitni hypoteza

ze Vy jste pan vazeny autor predlozeneho clanku -- typuji ze tonouci se stebla chyta?

Jak jsem napovedel, ta o dracich zivicich se biomasou, by byla vice konsistentni s merenymi daty. Abych Vam pomohl s pripadnym pristim clankem, zde jsem Vam vyhledal informace o dracich vegetarianech, snad to pomuze ve vyzkumu: http://www.stormthecastle.com/earning-revenue/vegetarian_dragons.htm

Ivan 20.1.2010 12:48

Představte si diskuzi o srážce země s kometou ve středověku.

Představte si, že by nějací astronomové ve středověku vypočítali, že dojde ke srážce země s nějakou kometou a to třeba za deset let. (Teoreticky je taková představa možná protože i v době převládajícího názoru o nehybné placaté zemi byli astronomové, pro které byla země kulatá a obíhala kolem slunce.)  Jak by se asi odehrávala veřejná diskuze o takové hrozbě. Kolik laiků by vysvětovalo,  že země je přece placatá, protože to přece každý vidí a lidi nemůžou chodit vzhůru nohama. Země se přece nepohybuje, to taky každý vidí atd.. Takže nebezpečí by bylo zcela ignorováno.

Diskuze o změně klimatu mně silně připomínají onu zmíněnou modelovou situaci. Laici vysvětlují klimatologům, co měli měřit a jaké udělali chyby (vysoce odborní recenzenti vědeckých časopisů to všechno asi přehlédli nebo zfalšovali). Jiní zase vysvětlují, že na klima mají vliv zcela jiné faktory (jen to jaksi zapomínají doložit fakty publikovanými ve vědeckých časopisech s recenzním řízením) atd.

Doporučení modlit se a důvěřovat v Boha by bylo v případě středověku na místě, protože nebyly možnosti, jak srážce zabránit. Stejné doporučení v případě klimatu se mně nějak nezdá. Současné možnosti vědy a techniky a současný stav poznání jsou přece jenom jiné.

Ivane, 20.1.2010 12:48

Re: větev na níž sedíme

brala bych spíš řešení podle příspěvku do rozpočtu, ne podle výše, ale volební právo jen pro plátce daní. Možná plus lidi v důchodovém věku, kteří platili daně více než 35 let plus studující VŠ do 25 let. Pak snad už nic. Oni totiž mnozí z vámi uvažovaných vzdělaných nestojí nohama na zemi a štědře by rozdávali z toho, co nikdy nevydělali natož odvedli na daních. Tož tak.

V. Kain 20.1.2010 12:47

Re: Na okraj kodaňské konference.

Doufám,že těmi odborníky jste nemyslel ty hamižné šamany v Kodani?

baf 20.1.2010 12:41

Re: Sejno, to je jednoduche,

pokud by se jednalo o kometu periodickou, jinak taky ne

baf 20.1.2010 12:39

Re: Sejno, to je jednoduche,

o tomhle se dá diskutovat

jenže to co se děje ve jménu BOJE PROTI GO je nezodpovědné mrhání prostředky (anebo přesun do SPRÁVNÝCH kapes???)

Petr 20.1.2010 12:35

Re: Petře S.

To už tady taky bylo probráno tolikrát... To fakt není důkaz. Pěstování je ovlivněno především ekonomikou. Můžete pěstovat (a taky to dnes pár nadšenců dělá) víno ve Švédsku či na Newfoundlandu. Pokud se vám to vyplatí a nechcete se věnovat něčemu smysluplnějšímu a ten produkt si koupit. Což často ve středověku tak snadné nebylo.

Navíc zemědělství dost vyčerpává půdu, eroze způsobená současným kácením stromů také. Spousta zaniklých civilizací si prostě vyčerpala svou zemědělskou půdu, netřeba do toho tahat změny klimatu.

baf 20.1.2010 12:35

ale fotosyntésa upřednostňuje 12C, zatímco 13C vydechuje zpět

eeeeeeeeeeeeeee??????????????????????

A na jakém principu prosím pěkně ten mechanismus funguje????????????

protože jeho aplikace i na jiné prvky by bylo super pro čištění odpadů kontaminovaných radionuklidy

jen prosím nechtějte nikomu namluvit, že to funguje jen pro C

Ivan 20.1.2010 12:33

Re: Sejno, to je jednoduche,

Proti menší kometě určitě, proti větší jen za určitých okolností, proti planetce asi ne.

Jestli proti změně klimatu, nevím. Nejsem odborník na klimatologii.  Snížit emise CO2 jde určitě a to velmi podstatně, stačilo by přejít na jadernou energetiku.  Ve výhledu více využívat slunečního záření (třeba výrobou elektřiny ve vesmíru v blízkém okolí země).   Nevyžadovalo by to enormní náklady, dokonce by se mohlo ukázat, že by to naopak náklady ušetřilo. Jestli by to ale ovlivnilo klima nevím.

Ivan 20.1.2010 12:27

Re: větev na níž sedíme

A představte si, že v demokratickém zřízení má každý občan stejný hlas ve volbách. Tedy vysokoškolský profesor se světovým věhlasem má jeden hlas stejně jako bezcharakterní propagandista na psu, který ze peníze napíše cokoliv mu chlebodárce poručí.

Vážit hlasy států podle příspěvku do rozpočtu OSN považuji za hloupé stejně jako vážení hlasů občanů ve volbách pomocí majetku.  Mnoho majetných jsou naprostí hlupáci. 

 Vím zatím o jediném místě na světě, kde je použito "vážení" občanů a to podle vzdělání. Je to Singapur, kde přídavky na děti jsou vypláceny podle toho, jaké vzdělání mají rodiče dítěte. Při obou rodičích vysokoškolácích jsou přídavky na každé dítě a v maximální výši, při obou rodičích s nedokončeným základním vzděláním naopak rodiče za každé dítě platí státu Singapur daň.

Petr 20.1.2010 12:24

Re: No ale vy se nepodepisujete,

např. talk.consimworld.com, to je můj koníček (deskové hry).

On to fakt nemusí nikdo kontrolovat. Ti lidé se za sebe nestydí a potkávají se i v reálu.

Ale je pravda, že to je i o zvyku. Hrával jsem na jednom serveru s cizinci, všichni bez výjimky (potkal jsem pár desítek) jsme měli jméno a příjmení. Dotáhl jsem tam k registraci pár českých kamarádů, 4 z 5 se regli pod nějakým pochybným nickem...

Herdík 20.1.2010 12:23

Re: Karle 22

Pane Šejno, to s tím Měsícem opravdu (ale opravdu) nebyl dobrý příklad. Ale třeba to bylo jen Vaší snahou o rychlou odpověď, že?

Mimochodem, Vy se s Karlem 22 znáte, že se vyjadřujete k jeho inteligenci? (U Vás by to nevadilo?)