30.1.2023 | Svátek má Robin


Diskuse k článku

SVĚT: Co nakonec rozhoduje o civilizacích

V Evropě se „při současném tempu vývoje sníží počet obyvatel do roku 2070 na polovinu a do roku 2100 hrozí, že kontinent přijde o 400 milionů obyvatel,“ uvedl James Pomeroy, ekonom čínské banky HSBC.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Němec 6.11.2022 10:34

Je to paradox, ale podle mého názoru mezi hlavní viníky patří i všelijací ti lékaři bez hranic. V těch jižnějších zemích se rodilo tolik dětí na jednu ženu vždycky . Jen to prostě příroda regulovala.

A lékaři místo aby dělali osvětu s prezervativy, začali zachraňovat. Takže je tam mnohem více lidí, než kolik ty země stačí uživit, takže tam musejí vozit zrní z jiných zemí, dokonce i z válečných zón, aby jich stále mohlo přibývat, Laboratorní vzorek toho, jak se množí podporovaní, kteří nemusejí pracovat, máme i u nás.

Podstatným důvodem je ale morální úpadek, dekadence a hédonismus v bohatých zemích. To je zřejmě zákon přírody, viz zaniklé civilizace.

Tož...sallam.

P. Sura 6.11.2022 10:44

Málokdy s Vámi souhlasím. Ale například TADY jo.

P. Sura 6.11.2022 12:17

.... I když - přemnožení černoušků v Africe nemají na svědomí různí "Lékaři bez hranic", ale nejrůznější výrobci. Vakcin, léků, a neuvěříte - MOPEDŮ !! Dětská úmrtnost (přrozený způsob regulace v "zemích třetího světa") razantně poklesla poté, kdy bylo do Afriky dodáno neuvěřitelné množství levných mopedů, které umožnily matkám s nemocnými ratolestmi dosáhnout lékařské pomoci mnohem snáze a dřív než před tím.

A pak se o něco snažte.

F. Zrcek 6.11.2022 12:49

Ad krýze: mýt se není potřeba, časté mytí může škodit. Kromě doktorů Ludvíka XIV. na to přišla i soudružka hyenická expertka Sally Bloomfield z London School of Hygiene. Angláni zkrátka musí šetřit a časté koupání škodí rozpočtu, takže tělesný smrad je nejjistějším prostředkem proti nemocem.

Ad rozplozování: v Austrálii je nyní zločinem, když si partner sundá kondom... Spadlý prezervativ tak může majitele poslat na doživotí za mříže. Austrálie byla trestanecká kolonie a nejspíš zase bude. Na průběh pohlavního styku bude muset dohlížet vládní přidělenec neb jeho pověřený zástupce, jde-li o styk povolený a běda jak ne! Rozmnožovat bez kontroly se odteď mohou jen aboriginci a islámští teroristé. Běloši už ne.

Tož ... inš Alláh!