Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SVĚT: Arabská zima

Když v prosinci roku 2010 propukly v několika arabských zemích protivládní protesty a začaly padat vlády a vůdcové, přispěchala západní média s jasným vysvětlením – jde o boj za svobodu a demokracii.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BR

B. Rybák

2. 8. 2013 10:12
Jaro?

Arabské "jaro" bylo nepochybně vedeno nacionálním (proislámským), tedy protizápadním (protikolonialistickým) "probuzením". Tomu, že by v něm mohla zvítězit městská faceboková mládež nemohl žádný znalec skutečně věřit. Šíření této představy bylo jedním z nejmohutnějších projevů mediokratického vymývání mozků, jehož cílem bylo zakrýt tento zahraničně politický debakl "západu" a zachránit trosky západního "multikulturalismu".

Této politice "západ" obětovává miliony svých stoupenců, (nejenom v arabském světě), uvolňuje prostor vzniku nových "atomových" států a opuštěný prostor rychle vyplňují Číňané.

Dobrá rada je "drahá" protože na realizaci dobrých rad zadlužený "západ" nemá prostředky a především nemá odhodlání k nezbytným "obětem", které by vzhledem k jeho současné moci nemusely teď být příliš velké.

0 0
možnosti
PB

P. Brodský

31. 7. 2013 23:52
Většina teroristů jsou přívrženci náboženských nebo národních států

Zkrátka jsou to monokulturalisté a je ůplně jedno jestli jsou křesťané, muslimové, Češi či Němci. Podstatou terorismu je monokulturalismus.A TO JSTE VY!

0 0
možnosti
PB

P. Brodský

31. 7. 2013 23:56
Re: Většina teroristů jsou přívrženci náboženských nebo národních států

Vy Huntingtonovci a islámofobové sníte o tom, že ovládnete NATO stejně jako USÁMa snil o ovládnutí islámského světa. A šanci máte podobnou.

0 0
možnosti
HL

H. Lukešová

31. 7. 2013 20:14
Hrdinové II. světové války, muži, kteří osvobodili Belsen

http://www.youtube.com/watch?v=Qu_wsreTnzY

0 0
možnosti
OK

O. Kadlec

31. 7. 2013 12:33
Jóó ta xenofobie, to je mrcha...

...jako u doktora v čekárně, že?

Rozdíl mezi mnou a vámi, pane Matoušek, je v tom, že já jsem zdráv.

A zkusím vám vysvětlit proč: jsem křesťan, ale narozdíl odd mnoha jiných křesťanů myslím. Třicet let se v této zemi setkávám s iracionální nenávistí smíšenou se strachem - ne z muslimů, ale ze sekt, z jehovistů, z církve. Vůbec nepotřebujeme žádné děsítko jako je šaríja. Ta čalamáda ze strachu a nenávisti není v hlavě, do halvy jsou jen dodány nějaké ty argumenty. Výsledkem je animální odpor.

Zabývám se těmito věcmi mnoho let. A dospěl jsem k závěru, že to co cítíte někde v hloubi k muslimům, je stejného původu, jako to co cítí už dávno lidi ke katolíkům, a to co jejich předkové cítili k židům. Argumenty se liší, ale ty jsou účelové. Mají vám to dodatečně zdůvodnit, a i vzdělaní lidé jim to někdy sežerou. Však oni už osvícenci v XVIII.století věděli s čím se to pustili do boje.

Jiná věc je skutečné nebezpečí, které je v islámu. I toto skutečné, reálné nebezpečí, není specificky muslimské, je i v křesťanství, a předpokládám že všude na světě - náboženství je totiž nebezpečná věc. Náboženská nesnášenlivost a duchovně zdůvodněná nadřazenost. Náboženská agresivita. To všechno je mezi muslimy dnes rozšířeno. Já o tom vím, ale taky vím co s tím. Proto jsem nechytil tu vaši nemoc.

0 0
možnosti
PP

P. Pavlovský

31. 7. 2013 13:37
Re: Jóó ta xenofobie, to je mrcha...

Nezlobte se, ale za dnešního stavu věcí se ze všech  náboženství ve světě podílí na terorismu z 90% právě jen islám.

0 0
možnosti
VL

V. Linhart

31. 7. 2013 12:31
tak.

 Nemohu než nesouhlasit s názorem pana autora, že Západ často vstupuje do společenských a státotvorných procesů bez elementární míry pochopení jejích mechanismu v daných teritoriích. Primitivní odsudky islámské kultury, vytvořené společenské klima vytvářející v každém muslimovi obraz nenávistného násilníka ostře koresponduje s válečnými konflikty, v kterých se angažuje mírumilovné NATO, válčící v regionu hned v několika horkých konfliktech o jejich podpoře diktatur  USA nakloněných - ani nemluvě. Každá americká střela a podpora extremistických sil, jako v případě Sýrie či Lybie se Západu zrodí nové stovky a tisíce nepřátel... Pokud neupraví USA a jeho nohsledi v NATO svůj etický kodex při vnucování svých standartů nezávislým  státům, dříve či později se její občané stanou štvanou zvěří kdekoliv na světě a to bude to pravé islámské vítězství.

0 0
možnosti
MP

M. Prokop

31. 7. 2013 15:14
Re: tak.

Takže v Lybii a v Sýrii jsou extrémisté jen ti, které podporují Amíci? S vámi to PŠM zacvičilo .....

0 0
možnosti
FM

F. Matousek

31. 7. 2013 8:00
ze zkusenosti

Problém není, ze nemáme muslimy rádi. Problém je v tom, ze oni nemají rádi nás.

A pan Kadlec, co se zde odvolává na Nemecko a souzití muslimú s místní populací, je naivní pozorovatel.

Muslim je nejprolhanejsí a nejfalesnejsí hrác. Je to dané jeho nábozenstvím. A kdo s muslimy mel co do cinení, ví, ze  se na ne nelze v nicem spolehnout a na jejih loyalitu uz vubec ne! Pokud jsou verící, nikdy neprijmou nás zpusob myslení a zití. Vzdy budou pátou kolonou a nebezpecím, i kdyz se naoko chovají jinak.

0 0
možnosti
HL

H. Lukešová

31. 7. 2013 10:55
Re: Jsou i sekulární Arabové, prozápadně smýšlející jako Walid Shoebat, Nonie Darwis, Ibn Warraq,

leč jsou tou velkou částí nevzdělaných fanatických vyznavačů islámu umlčováni.

A je doopravdy smutné, že ta velká masa nenávistných a nevzdělaných jedinců do Evropy imigruje a přitom Evropany tak nenávidí. Možná by pomohlo, aby žadatelé o přijetí museli skládat zkoušky ze znalostí jazyka té které země, z dějin, kultury a křesťanství, vědět, co je jeho podstatou, zkrátka z evropských tradic. Evropa by měla chtít člověka přizpůsobivého, integrovaného a pracovitého (to se samozřejmě netýká pouze muslimských přistěhovalců, ale všech přistěhovalců ze všech zemí).

0 0
možnosti
PP

P. Pavlovský

31. 7. 2013 7:40
Pro pana O. Kadlece

 „…čtvrť Molenbeek v Bruselu… takřka v novém středu města. Je to čtvrť s vysokou koncentrací muslimského obyvatelstva, převážně Maročanů, kteří odcházeli od 60. let z královské diktatury a zamířili většinou do Belgie. Dnes už tam je třetí generace a vrství se tra,m všechny problémy podobných přistěhovaleckých ghet…

polarizace v pohledu na okolní svět, kterou využívají buď fanatičtí duchovní k zavádění téměř muslimské samosprávy…nebo jinak zločinecké mafie. A to vše ve městě, kde mají svůj hlavní stan dvě respektované organisace – NATO a EU. 

Molenbeek…Tam se pomalu neodváží ani bruselská policie. Korán, hlásaný stále nově přicházejícími kazateli. nezná neporušitelnost lidských práv, asimilace s daným liberálním prostředím je pro většinu přistěhovalců, zvláště z Maroka, obtížná.

V Paříži jsem poznal podobnou situaci v okrajových čtvrtích…obývaných dnes už většinou přistěhovalců, v tímto případě zase z Alžírska…

 A v tímto nespokojeném prostředí lidí s arabskými kořeny nacházejí odezvu fanatičtí hlasatelé islámské čistoty a jakéhosi kulturního nepřátelství k pluralitní, většinové společnosti.“ /Jaroslav Šedivý: Mé putování zmateným stoletím, Lidové noviny, Praha 2012, s. 287./

0 0
možnosti
HL

H. Lukešová

31. 7. 2013 11:11
Re:Ideální přistěhovaleckou politiku měly Spojené státy.

Spojené státy jsou zemí přistěhovalců (původními obyvateli byli jen Indiáni), ovšem každý přistěhovalec se musel o sebe postarat sám, naučit se jazyk, vyučit se nějakému řemeslu či jít studovat. Nevím o tom, že by v USA byla nějaká nepřizpůsobivá gheta.

0 0
možnosti
KK

K. Kužel

31. 7. 2013 6:59
Západ demokracii uctívá, vzývá a šíří, ale

sám od ní ustupuje. To, co EU praktikuje, nemá s demokracií mnoho společného. Největší moc má Evropská komise, což je orgán naprosto nedemokratický, je to skupina nevolených jedinců, kteří si osobují nejvyšší moudrost a právo rozhodovat o čemkoli. Jen jsou nespokojeni, že jejich rozhodnutí se někdy uvádějí do praxe příliš zdlouhavě.

To je přeci jasný trend k "osvícené" diktatuře. Ty uvozovky jsem použil schválně, protože pro mnohé intelektuály je to vysněný ideál. Bohužel však v Evropě nemá tradici a nejspíš vůbec žádnou naději na úspěch.

Lépe by bylo pokusit se resuscitovat chudinku demokracii na vlastní půdě než ji bombami a raketami vnucovat islámskému světu.

0 0
možnosti
PP

P. Pavlovský

31. 7. 2013 7:43
Re: Západ demokracii uctívá, vzývá a šíří, ale

Není ta Evropská komise generována demokraticky zvolenými vládami?

0 0
možnosti
JS

J. Schwarz

31. 7. 2013 6:40
Protože islamisti

chtějí totéž jako socani tady - jednotnou "solidární společnost" - jediným rozdílem je, že oni chtějí jednotu na základě náboženství, / islám, právo sharia / a zdejší socani jsou takzvaně sekulární / ve skutečnosti nejsou, jejich jediným qa absolutním božstvem je "společnost", nesnesou nikoho kdo se s ním neidentifikuje /. Nijak se tím neliší od islamistů, co buzerují kohokoli kdo nevěří a požadují od něho podřízenost a placení zvláštních daní. Totéž požadují socani po svých ideových odpůrcích, jen těm poplatkům a podřízenosti říkají "solidarita".

0 0
možnosti
PP

P. Pavlovský

31. 7. 2013 6:59
Re: Protože islamisti

Jakýsi drobný rozdíl mezi stavem demokracie v západní Evropě a v islámských státech tu snad přece jenom je, ne?

0 0
možnosti
PP

P. Pavlovský

31. 7. 2013 1:34
Od Attatürkovy revoluce jsme v islámském světě svědky v podstatě pouze dvou alternativ:

Buď vládne armáda nebo islamisté.

Nikde na světě neexistuje a nikdy neexistoval islámský stát s demokracií euroamerického typu, založené na rovnosti občanů a jejich individuálních lidských právech.

Muslimové se s ní obtížně vyrovnávají dokonce i  jako imigranti v euroamerických státech - neustále činí pokusy jí zvrátit!

Po stu letech pokusů lze konstatovat: kultura islámu není s demokracií kompatibilní!

Politicky korektní Západ stále není ochoten to připustit, přičemž na Dálném východě jsou důkazy, že křesťanství není conditio sine qua non demokracie. Konečně ani v Izraeli ne.

0 0
možnosti
OK

O. Kadlec

31. 7. 2013 2:07
Re: Od Attatürkovy revoluce jsme v islámském světě svědky v podstatě pouze dvou alternativ:

Víte - na Západě je svoboda. To přece víte. Proto věta "Západ není ochoten to připustit" je nesmyslná. Čína může nebýt ochotná něco připustit. Západ ne.

Ovšem představa, jak muslimové v USA se neustále pokoušejí zvrátit demokracii je dobrá akorát k tomu aby se kritický, ne nutně korektní čtenář složil smíchy. Asi byste měl kritičtěji koukat na seriály typu 24hodin. A v Evropě? Z těch milionů muslimů jsou miliony za demokracii vděčny, tisíce pak vůbec ne. Zajímavý poměr.

Jste vzdělanej člověk, vyjeďte si do Německa a předsudky prosím nechte v Praze.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz