31.5.2023 | Svátek má Kamila


Diskuse k článku

SVĚT: Arabská zima

Když v prosinci roku 2010 propukly v několika arabských zemích protivládní protesty a začaly padat vlády a vůdcové, přispěchala západní média s jasným vysvětlením – jde o boj za svobodu a demokracii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 2.8.2013 10:12

Jaro?

Arabské "jaro" bylo nepochybně vedeno nacionálním (proislámským), tedy protizápadním (protikolonialistickým) "probuzením". Tomu, že by v něm mohla zvítězit městská faceboková mládež nemohl žádný znalec skutečně věřit. Šíření této představy bylo jedním z nejmohutnějších projevů mediokratického vymývání mozků, jehož cílem bylo zakrýt tento zahraničně politický debakl "západu" a zachránit trosky západního "multikulturalismu".

Této politice "západ" obětovává miliony svých stoupenců, (nejenom v arabském světě), uvolňuje prostor vzniku nových "atomových" států a opuštěný prostor rychle vyplňují Číňané.

Dobrá rada je "drahá" protože na realizaci dobrých rad zadlužený "západ" nemá prostředky a především nemá odhodlání k nezbytným "obětem", které by vzhledem k jeho současné moci nemusely teď být příliš velké.

B. Rybák 2.8.2013 9:43

Re: Od Attatürkovy revoluce jsme v islámském světě svědky v podstatě pouze dvou alternativ:

Ano, je to tak, a nemůže tomu být jinak, protože Islám zahrnuje všechny oblasti veřejného i soukromého života a jako státní zřízení tedy připouští pouze teokracii. Právní stát, garantující občanské svobody je v něm nejenom (dočasně) nerealizovatelný, ale trvale nemyslitelný.

B. Rybák 2.8.2013 9:32

Re: Většina teroristů jsou přívrženci náboženských nebo národních států

Neolevicový multikulturalismus zločinně využívá importované muslimy jako "užitečné idioty (své voliče)" ve svém boji proti demokracii (křesťansko-židovské kultuře). Je proto dokonce i ochráncem a podněcovatelem muslimského terorismu (který je v rozporu s dlouhodobými zájmy muslimů). Až "idioti" splní svou žalostnou úlohu, půjdou do "lágrů" na převýchovu a s nimi i "mudrcové", jako jste Vy.

P. Pavlovský 1.8.2013 0:48

Re: "izraelské války za rozšíření území"

Jak proti komu.

Jordánsko zaútočilo až druhý den Šestidenní války samo!

P. Brodský 1.8.2013 0:05

Re: Klasika: Ne všichni mohamedáni jsou zároveň teroristy

Žádní mohamedáni neexistují. Jde o křesŤanskou nadávku.

P. Brodský 31.7.2013 23:56

Re: Většina teroristů jsou přívrženci náboženských nebo národních států

Vy Huntingtonovci a islámofobové sníte o tom, že ovládnete NATO stejně jako USÁMa snil o ovládnutí islámského světa. A šanci máte podobnou.

P. Brodský 31.7.2013 23:52

Většina teroristů jsou přívrženci náboženských nebo národních států

Zkrátka jsou to monokulturalisté a je ůplně jedno jestli jsou křesťané, muslimové, Češi či Němci. Podstatou terorismu je monokulturalismus.A TO JSTE VY!

H. Lukešová 31.7.2013 20:14

Hrdinové II. světové války, muži, kteří osvobodili Belsen

http://www.youtube.com/watch?v=Qu_wsreTnzY

H. Lukešová 31.7.2013 18:39

Re: Ano, podepisuji slova pana Prokopa.

Mluvit o Židech jako o "cizorodém prvku" může jenom nácek či islamista. Stejně tak bychom mohli chápat jako "cizorodý prvek" muslimy v Evropě, ale to byste kvičel. Máte smýšlení antisemity se vším všudy. Tečka.

M. Prokop 31.7.2013 18:31

Re: "izraelské války za rozšíření území"

Tu půdu si Židé kupovali od Arabů a Turků. Ve dne.

V noci Arabové přišli kupce pozabíjet.

Cizorodý prvek ..... to jsme byli také, když jsme přišli do Kotlinky.

Nic není neměnné.

M. Prokop 31.7.2013 18:28

Re: "izraelské války za rozšíření území"

Jedna byla malinko preventivní .......

Vcelku se brání, ovšem.

M. Prokop 31.7.2013 18:27

Re: "Ostatně, na Blízkém východě je běžná koexistence kostela, mešity a synagogy... Znáte taková evropské města?"

Počet mešit v Praze je zcela úměrný počtu místních mohamedánů.

Synagog je zde dokonce více než Židů.

Máte v tom jakýsi zmatek.

O. Kadlec 31.7.2013 17:37

Re: Klasika: Ne všichni mohamedáni jsou zároveň teroristy

Ha-ha!

M. Matura 31.7.2013 17:34

Re: Klasika: Ne všichni mohamedáni jsou zároveň teroristy

ale pane Kadleci, zanalyzujte si to, co jste napsal; ani není nutné, abyste dále upozorňoval na logiku

M. Matura 31.7.2013 17:26

Re: "izraelské války za rozšíření území"

používáte zde pojem "tradičně" ,m jež je sám o sobě dosti široký, ale  v právu pojem tradice označuje právně významné předání a převzetí movité věci, její přechod do držby jiného. Aby však spolu s tradicí přešlo i vlastnické právo k dané věci, je nutný právně uznaný důvod tradice (iusta causa traditionis), což může být např. smlouva o prodeji či o darování věci ( pramen Wikopedie ). Jelikož z hlediska historického je nejstarší známé osídlení této oblasti právě judejskými kmeny ( mjožná Vám tento fakt historie starověku nějak uniknul ) a dále iusta causa traditionis  nebylo ze strany těchto judejských kmenů nikdy naplněno, tyto byly pouze  Římským císařstvím násilně potlačovány a decimovány, oblast byla v těchto intencích zcela úmyslně přejmenována na Palestinu. Současní takzvaní palestinci ovšem osídlili region až s postupem muslimské expanze, sami se až do 20. stol. za tzv palestince nepovažovali, vždy byli součástí nějaké jiné říše. Jde tedy o uměle vytvořenou skupinu, která ovšem z Vámi uváděného významu tradičního území  a výše citovaného sémantického významu nemá právě vůbec žádný nárok, nýbrž podle jeho významu tento nárok podporovaný tradicí potom připadá na judejské kmeny.

Co se týče současnosti, tak bez oboustrané dohody k řešení nedojde. Ovšem, jak se s tímto srovná přikázání Koránu, které považuje území, kterého se muslimská noha dotkla za pro jednou vždy muslimské, to nevím

V. Novák 31.7.2013 17:18

Je to opačně - v Libyi i Sýrii Amíci podpořili extrémisty.

A nejen oni - celý Západ.

V. Novák 31.7.2013 17:15

Bosenští "Muslimové" JSOU Srbové a Chorvati.

Jenom se za Turků zachovali pragmaticky a přijali islám, čímž získali ekonomické výhody.

V. Linhart 31.7.2013 16:26

Re: "izraelské války za rozšíření území"

 Povědomí Arabů o problémech Evropy v období 2. svět. odpovídají představám průměrného evropského současníka o současných problémech Izraelsko- Arabské koexistence... Půda svěřená Britům do správy nedávala Arabům žádné právo na její užívání... To je demagogie. Komu teda patřila,když ne Arabům a ne Britům? A Židé tam v té době byli cizorodý prvek, kterému se původní obyvatelé bránili pro zřejmou protekci, kterou měli u Britské okupační správy. Tím neomlouvám pogromy, jen se snažím pochopit výbuchy agrese.

O. Kadlec 31.7.2013 16:09

Re: Klasika: Ne všichni mohamedáni jsou zároveň teroristy

A pak že nejste xenofobní...

"Nenávidím rasisti a cikáni"...starej fór.

P. Pavlovský 31.7.2013 15:53

Na 100 milionů muslimů připadá prostě daleko víc bomb, než na 100 milonů nemuslimů

Allahovi dík, že většina těch muslimských bomb je namířena zase proti muslimům :-)

P. Pavlovský 31.7.2013 15:48

Re: Klasika: Ne všichni mohamedáni jsou zároveň teroristy

Já skutečně nejsem xenofob, většina cizinců mi vůbec nevadí!

Na jedné straně mám velice pozitivní vztah např. k Vietnamcům, na druhé straně se bojím mnohých Čechů, ať už konvertovali k islámu nebo jsou to přesvědčení komunisté.

Také se bojím českých Romů, kteří tu rozhodně nejsou cizinci.

H. Lukešová 31.7.2013 15:46

Re: "izraelské války za rozšíření území"

1) Ach jo. Zase propaganda. Jednak Svatá země nebyla palestinské území. Půdu vlastnili: 9% Židé, 3% palestinští Arabové, 17% opuštěné území, 71% státní svěřené území Britské koruny. Arabům země nepatřila. Nárok Arabů na Svatou zemi není větší, než-li nárok Židů na Svatou zemi.

2) Hagana a jiné skupiny vznikly reakcí na arabský terorismus. 1921 první protižidovský pogrom, 1929 vyvraždění Židů v Hebronu arabským davem, 1936-1939 při arabských bouřích zabito stovky Židů. Nikdo se Židům nemůže divit, že se začali bránit stejnými prostředky jako proti nim používali Arabové.

3) A kolaborace Arabů s nacisty byla trestuhodná. Mufti Husseini: "zabijte všechny Židy, všechny je vyhubte". Arabská propaganda hlásila "každý

, kdo bojuje proti Židům, může počítat se solidaritou arabského lidu". Arabové věděli o genocidě, schvalovali ji. No jo, ti Arabové, to jsou tak úžasní lidé, zatímco Židé jsou zločinci.

H. Lukešová 31.7.2013 15:40

Re: No to je nádherný eufemismus...

Ano, Američané skutečně drží ochranou ruku nad Izraelem, to je pravda, ale země EU drží ochranou ruku nad Palestinci, takže situace je vyrovnaná.

Dávat vinu za konflikt Izraeli správné není. Židovský terorismus byl reakcí na arabský terorismus. (1921, pogrom na Židy, 1929- vyvraždění hebronských Židů Araby, 1936-1939 při arabských bouřích zabito stovky Židů. Židům se nedivím, že pak začali jednat stejně násilně, jak ti Arabové). Izraelci se chtěli s Araby domluvit, ale ti to pokaždé odmítali. Roku 1948, po roce 1967 Izrael nabízel Arabům smír, ale ti se řídili heslem "žádný mír, žádné jednání a žádné uznání". Když se našel arabský člověk, chtějící uzavřít mír, tak na to Izrael přistoupil.

Anvar Sadat se dohodl s Menachenem Beginem a mír mezi Egyptem a Izraelem trvá do dnes. Roku 2000 Ehud Barak nabízel palestinským Arabům 97% Západního břehu a celé Pásmo Gazy, tehdy to Arafat odmítl a začal intifádu. Jistěže, i Izraelci dělají chyby, také se někdy chovají násilně, ale jejich vina není větší, než-li vina Arabů.

V. Linhart 31.7.2013 15:38

Re: "izraelské války za rozšíření území"

Jak jinak... Učinění beránci... Byli to Židé a Hagana, která židovské imigranty usazovala na tradičně palestinském území, svěřeném pod správu Velké Británie po rozpadu Osmanské říše od konce 1.světové války. Arabové vyhlášení Izraele vnímali jako my Mnichovský diktát, legalizaci kukačky ve hnízdě, jako ponížení, jakému není rovno.

O. Kadlec 31.7.2013 15:37

Re: Klasika: Ne všichni mohamedáni jsou zároveň teroristy

Ale s islámem je to přece podobné! Na ty miliony muslimů je zkrátka jedna bomba za sedm let málo, abyste se bál muslimů! To je iracionální přístup.

Racionální je usoudit, že muslimské prostředí je podhoubím, v němž se rodí i krajně nepřátelské projevy, jako je terorismus a vůbec násilí. Pokud přemýšlíte takto, budete mluvit úplně jinak.

V první řadě si, pokud jste při rozumu, a ne xenofobních vášních, uvědomíte, že když se něco takového v muslimském prostředí rodí, potřebujete mít do něj normální přístup a co je zlého to mít pod kontrolou. Abyste tohle ale měl, musí se těch 99 muslimů ze sta, kteří tím nakaženi nejsou, cítit mezi vámi normálně, jako každej jinej. Toto třeba německá společnost ví, proto se tak většinově chová, a netrpí xenofobní hrátky extrémistů.

Tato xenofobie je totiž reálně větším nebezpečím, než to negativní, co přináší islám.

V. Novák 31.7.2013 15:36

Sakra, tak to si nepamatuju. Asi kolem toho nebyl takový cambus.

Rozhodně byl jeden z mála politiků, kteří se k Husákovi dostali s pistolí - on se bez ní nehnul.

V. Linhart 31.7.2013 15:33

Re: No to je nádherný eufemismus...

Záleží na úhlu pohledu. V okamžiku, kdy Američani přestanou držet ochranou ruku nad Izraelem, bude tento nucen se s Palestinci domluvit a nebo bude smeten do Rudého moře. Izrael vznikal za pomocí terorismu a díky jemu si i vynutil pozornost  mezinárodního společenství. Obě strany se dopustily zločinů, jeden vyvražďoval druhého a je jen otázkou, kdo si začal. Není divu, že se v cestě za vytouženým mezinárodním uznáním svého státu Palestinci vzhlédli v izraelské cestě, jen nemají tak mocného patrona.

V. Linhart 31.7.2013 15:25

Re: Jóó ta xenofobie, to je mrcha...

 Srbochorvatsky... Konflikt byl koalice islámu a katolíků proti pravoslaví. A jak to šlo, když amíci přispěli svými bombami..

V. Linhart 31.7.2013 15:23

Re: "Ostatně, na Blízkém východě je běžná koexistence kostela, mešity a synagogy... Znáte taková evropské města?"

 Když si to myslíte... Třeba Praha je plná mešit ,synagog a kostelů v mírové koexistenci,stejně jako Vídeň, Paříž a Pardubice a Prešpurk a Budapešť.... 

H. Lukešová 31.7.2013 15:20

Re: "izraelské války za rozšíření území"

Izraelské války byly, jsou a budou jenom obranné. Byli to Arabové, kteří přepadli Izrael v den jeho vzniku, ne naopak.