22.9.2023 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

SVĚT: Arabská zima

Když v prosinci roku 2010 propukly v několika arabských zemích protivládní protesty a začaly padat vlády a vůdcové, přispěchala západní média s jasným vysvětlením – jde o boj za svobodu a demokracii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 2.8.2013 10:12

Jaro?

Arabské "jaro" bylo nepochybně vedeno nacionálním (proislámským), tedy protizápadním (protikolonialistickým) "probuzením". Tomu, že by v něm mohla zvítězit městská faceboková mládež nemohl žádný znalec skutečně věřit. Šíření této představy bylo jedním z nejmohutnějších projevů mediokratického vymývání mozků, jehož cílem bylo zakrýt tento zahraničně politický debakl "západu" a zachránit trosky západního "multikulturalismu".

Této politice "západ" obětovává miliony svých stoupenců, (nejenom v arabském světě), uvolňuje prostor vzniku nových "atomových" států a opuštěný prostor rychle vyplňují Číňané.

Dobrá rada je "drahá" protože na realizaci dobrých rad zadlužený "západ" nemá prostředky a především nemá odhodlání k nezbytným "obětem", které by vzhledem k jeho současné moci nemusely teď být příliš velké.

P. Brodský 31.7.2013 23:52

Většina teroristů jsou přívrženci náboženských nebo národních států

Zkrátka jsou to monokulturalisté a je ůplně jedno jestli jsou křesťané, muslimové, Češi či Němci. Podstatou terorismu je monokulturalismus.A TO JSTE VY!

P. Brodský 31.7.2013 23:56

Re: Většina teroristů jsou přívrženci náboženských nebo národních států

Vy Huntingtonovci a islámofobové sníte o tom, že ovládnete NATO stejně jako USÁMa snil o ovládnutí islámského světa. A šanci máte podobnou.

B. Rybák 2.8.2013 9:32

Re: Většina teroristů jsou přívrženci náboženských nebo národních států

Neolevicový multikulturalismus zločinně využívá importované muslimy jako "užitečné idioty (své voliče)" ve svém boji proti demokracii (křesťansko-židovské kultuře). Je proto dokonce i ochráncem a podněcovatelem muslimského terorismu (který je v rozporu s dlouhodobými zájmy muslimů). Až "idioti" splní svou žalostnou úlohu, půjdou do "lágrů" na převýchovu a s nimi i "mudrcové", jako jste Vy.

H. Lukešová 31.7.2013 20:14

Hrdinové II. světové války, muži, kteří osvobodili Belsen

http://www.youtube.com/watch?v=Qu_wsreTnzY

O. Kadlec 31.7.2013 12:33

Jóó ta xenofobie, to je mrcha...

...jako u doktora v čekárně, že?

Rozdíl mezi mnou a vámi, pane Matoušek, je v tom, že já jsem zdráv.

A zkusím vám vysvětlit proč: jsem křesťan, ale narozdíl odd mnoha jiných křesťanů myslím. Třicet let se v této zemi setkávám s iracionální nenávistí smíšenou se strachem - ne z muslimů, ale ze sekt, z jehovistů, z církve. Vůbec nepotřebujeme žádné děsítko jako je šaríja. Ta čalamáda ze strachu a nenávisti není v hlavě, do halvy jsou jen dodány nějaké ty argumenty. Výsledkem je animální odpor.

Zabývám se těmito věcmi mnoho let. A dospěl jsem k závěru, že to co cítíte někde v hloubi k muslimům, je stejného původu, jako to co cítí už dávno lidi ke katolíkům, a to co jejich předkové cítili k židům. Argumenty se liší, ale ty jsou účelové. Mají vám to dodatečně zdůvodnit, a i vzdělaní lidé jim to někdy sežerou. Však oni už osvícenci v XVIII.století věděli s čím se to pustili do boje.

Jiná věc je skutečné nebezpečí, které je v islámu. I toto skutečné, reálné nebezpečí, není specificky muslimské, je i v křesťanství, a předpokládám že všude na světě - náboženství je totiž nebezpečná věc. Náboženská nesnášenlivost a duchovně zdůvodněná nadřazenost. Náboženská agresivita. To všechno je mezi muslimy dnes rozšířeno. Já o tom vím, ale taky vím co s tím. Proto jsem nechytil tu vaši nemoc.

P. Pavlovský 31.7.2013 13:37

Re: Jóó ta xenofobie, to je mrcha...

Nezlobte se, ale za dnešního stavu věcí se ze všech  náboženství ve světě podílí na terorismu z 90% právě jen islám.

V. Linhart 31.7.2013 13:56

Re: Jóó ta xenofobie, to je mrcha...

Dovolil bych si nesouhlasit. Co křesťanské vojště, dlící na středním Východě a Afghánistánu již více jak dekádu, izraelské války za rozšíření území, je to adekvátní odpověď na terorismus a nebo důvod k jeho eskalaci..? O dlouhodobé angažovanosti USA v dané oblasti a podpoře těch nejreakčnějších režimů v oblasti od Saudi Arab až Írán ve své době.Záleží na úhlu pohledu, ale podstatné je, že nikdy není kouře bez ohně.

P. Pavlovský 31.7.2013 14:02

Re: Jóó ta xenofobie, to je mrcha...

Sorry, ale jednotky NATO nejsou jednotky křesťanské, tam (stejně jako v armádě USA)mohou být dokonce i mohamedáni.

Ono se v NATO na náboženství dost kašle :-)

Pokud jde o Izrael, tak v armádě celkem také, konečně ortodoxní odmítají službu v armádě vůbec.

V. Linhart 31.7.2013 14:13

Re: Jóó ta xenofobie, to je mrcha...

Ono se v NATO na náboženství dost kašle, ale polní kuráty má i naše operetní armáda. Jinak je vaše argumentace dost chabá...

P. Pavlovský 31.7.2013 14:18

Re: Jóó ta xenofobie, to je mrcha...

Na polního kuráta se může každý voják vykašlat, tím spíš, že jenom křesťanských denominací je celá řada a nikdo se v armádě nikoho na náboženství neptá.

Dovedete si ale představit, že by mezi islamisty někdo kašlal na jejich duchovního nebo dokonce vyznával jiné náboženství nebo se prohlásil za atheistu??

V. Linhart 31.7.2013 14:58

Re: Jóó ta xenofobie, to je mrcha...

 V Bosně na  straně muslimů bojovala řada Srbů a Chorvatů, o početných komunitách Východokřesťankých  církví je též poměrně dost informací. Tarík Azíz , Saddámův  ministr zahraničí byl křesťan. Jsou známy též početné komunity židovské na SV, pravda, v souvislostí se vznikem Izraele v oblasti došlo ke zvyšování nedůvěry majority k menšině. Ostatně, na Blízkém východě je běžná koexistence kostela, mešity a synagogy... Znáte taková evropské města?

P. Pavlovský 31.7.2013 15:03

Re: Jóó ta xenofobie, to je mrcha...

Muslimové nejsou národnost, muslimem může být klidně i Čech, natož Srb nebo Chorvat.

Jakým jazykem se mluví v Bosně? Arabsky?

V. Linhart 31.7.2013 15:25

Re: Jóó ta xenofobie, to je mrcha...

 Srbochorvatsky... Konflikt byl koalice islámu a katolíků proti pravoslaví. A jak to šlo, když amíci přispěli svými bombami..

M. Prokop 31.7.2013 15:12

"Ostatně, na Blízkém východě je běžná koexistence kostela, mešity a synagogy... Znáte taková evropské města?"

Skoro všechna, mnohem víc než na jakémkoliv východě, nejen blízkém.

Markantní to bylo v Sarajevu, ovšem křesťanští Srbové tomu dali dost ránu.

V. Linhart 31.7.2013 15:23

Re: "Ostatně, na Blízkém východě je běžná koexistence kostela, mešity a synagogy... Znáte taková evropské města?"

 Když si to myslíte... Třeba Praha je plná mešit ,synagog a kostelů v mírové koexistenci,stejně jako Vídeň, Paříž a Pardubice a Prešpurk a Budapešť.... 

M. Prokop 31.7.2013 18:27

Re: "Ostatně, na Blízkém východě je běžná koexistence kostela, mešity a synagogy... Znáte taková evropské města?"

Počet mešit v Praze je zcela úměrný počtu místních mohamedánů.

Synagog je zde dokonce více než Židů.

Máte v tom jakýsi zmatek.

H. Lukešová 31.7.2013 15:18

Re: No to je nádherný eufemismus...

"souvislostí se vznikem Izraele v oblasti došlo ke zvyšování nedůvěry majority k menšině"

No to je krásný eufemismus! Po vzniku Izraele začalo dochzáet ke krvavým pogromům, Židé byli přepadávání, zabíjeni, okradeni, byli rádi, že se jim podařilo utéct do Izraele s holým zadkem a veškerý majetek byl orientálním Židům zabrán. Muslimské země jsou prakticky JUDENFREI.

A za nějaký čas budou i CHRISTIENFREI. Protože nyní dochází k masovým útokům na křesťany. Komunita křesťanů na BV se rapidně zmenšuje. V Iráku se křesťanská komunita zmenšila o polovinu, no to je muslimská tolerance k jinověrcům.

V. Linhart 31.7.2013 15:33

Re: No to je nádherný eufemismus...

Záleží na úhlu pohledu. V okamžiku, kdy Američani přestanou držet ochranou ruku nad Izraelem, bude tento nucen se s Palestinci domluvit a nebo bude smeten do Rudého moře. Izrael vznikal za pomocí terorismu a díky jemu si i vynutil pozornost  mezinárodního společenství. Obě strany se dopustily zločinů, jeden vyvražďoval druhého a je jen otázkou, kdo si začal. Není divu, že se v cestě za vytouženým mezinárodním uznáním svého státu Palestinci vzhlédli v izraelské cestě, jen nemají tak mocného patrona.

H. Lukešová 31.7.2013 15:40

Re: No to je nádherný eufemismus...

Ano, Američané skutečně drží ochranou ruku nad Izraelem, to je pravda, ale země EU drží ochranou ruku nad Palestinci, takže situace je vyrovnaná.

Dávat vinu za konflikt Izraeli správné není. Židovský terorismus byl reakcí na arabský terorismus. (1921, pogrom na Židy, 1929- vyvraždění hebronských Židů Araby, 1936-1939 při arabských bouřích zabito stovky Židů. Židům se nedivím, že pak začali jednat stejně násilně, jak ti Arabové). Izraelci se chtěli s Araby domluvit, ale ti to pokaždé odmítali. Roku 1948, po roce 1967 Izrael nabízel Arabům smír, ale ti se řídili heslem "žádný mír, žádné jednání a žádné uznání". Když se našel arabský člověk, chtějící uzavřít mír, tak na to Izrael přistoupil.

Anvar Sadat se dohodl s Menachenem Beginem a mír mezi Egyptem a Izraelem trvá do dnes. Roku 2000 Ehud Barak nabízel palestinským Arabům 97% Západního břehu a celé Pásmo Gazy, tehdy to Arafat odmítl a začal intifádu. Jistěže, i Izraelci dělají chyby, také se někdy chovají násilně, ale jejich vina není větší, než-li vina Arabů.

V. Novák 31.7.2013 17:15

Bosenští "Muslimové" JSOU Srbové a Chorvati.

Jenom se za Turků zachovali pragmaticky a přijali islám, čímž získali ekonomické výhody.

M. Prokop 31.7.2013 15:10

"ale podstatné je, že nikdy není kouře bez ohně. "

No, není. Jinak by nikdo ani na střední východ či do Afghanistánu nelezl, je to nepopulární a drahé.

Izraelské války byly a jsou obranné.

Ten teroristický oheň tam spíše hoří než doutná a je třeba ho udržovat v únosných mezích.

H. Lukešová 31.7.2013 15:20

Re: "izraelské války za rozšíření území"

Izraelské války byly, jsou a budou jenom obranné. Byli to Arabové, kteří přepadli Izrael v den jeho vzniku, ne naopak.

V. Linhart 31.7.2013 15:38

Re: "izraelské války za rozšíření území"

Jak jinak... Učinění beránci... Byli to Židé a Hagana, která židovské imigranty usazovala na tradičně palestinském území, svěřeném pod správu Velké Británie po rozpadu Osmanské říše od konce 1.světové války. Arabové vyhlášení Izraele vnímali jako my Mnichovský diktát, legalizaci kukačky ve hnízdě, jako ponížení, jakému není rovno.

H. Lukešová 31.7.2013 15:46

Re: "izraelské války za rozšíření území"

1) Ach jo. Zase propaganda. Jednak Svatá země nebyla palestinské území. Půdu vlastnili: 9% Židé, 3% palestinští Arabové, 17% opuštěné území, 71% státní svěřené území Britské koruny. Arabům země nepatřila. Nárok Arabů na Svatou zemi není větší, než-li nárok Židů na Svatou zemi.

2) Hagana a jiné skupiny vznikly reakcí na arabský terorismus. 1921 první protižidovský pogrom, 1929 vyvraždění Židů v Hebronu arabským davem, 1936-1939 při arabských bouřích zabito stovky Židů. Nikdo se Židům nemůže divit, že se začali bránit stejnými prostředky jako proti nim používali Arabové.

3) A kolaborace Arabů s nacisty byla trestuhodná. Mufti Husseini: "zabijte všechny Židy, všechny je vyhubte". Arabská propaganda hlásila "každý

, kdo bojuje proti Židům, může počítat se solidaritou arabského lidu". Arabové věděli o genocidě, schvalovali ji. No jo, ti Arabové, to jsou tak úžasní lidé, zatímco Židé jsou zločinci.

V. Linhart 31.7.2013 16:26

Re: "izraelské války za rozšíření území"

 Povědomí Arabů o problémech Evropy v období 2. svět. odpovídají představám průměrného evropského současníka o současných problémech Izraelsko- Arabské koexistence... Půda svěřená Britům do správy nedávala Arabům žádné právo na její užívání... To je demagogie. Komu teda patřila,když ne Arabům a ne Britům? A Židé tam v té době byli cizorodý prvek, kterému se původní obyvatelé bránili pro zřejmou protekci, kterou měli u Britské okupační správy. Tím neomlouvám pogromy, jen se snažím pochopit výbuchy agrese.

M. Prokop 31.7.2013 18:31

Re: "izraelské války za rozšíření území"

Tu půdu si Židé kupovali od Arabů a Turků. Ve dne.

V noci Arabové přišli kupce pozabíjet.

Cizorodý prvek ..... to jsme byli také, když jsme přišli do Kotlinky.

Nic není neměnné.

H. Lukešová 31.7.2013 18:39

Re: Ano, podepisuji slova pana Prokopa.

Mluvit o Židech jako o "cizorodém prvku" může jenom nácek či islamista. Stejně tak bychom mohli chápat jako "cizorodý prvek" muslimy v Evropě, ale to byste kvičel. Máte smýšlení antisemity se vším všudy. Tečka.

M. Matura 31.7.2013 17:26

Re: "izraelské války za rozšíření území"

používáte zde pojem "tradičně" ,m jež je sám o sobě dosti široký, ale  v právu pojem tradice označuje právně významné předání a převzetí movité věci, její přechod do držby jiného. Aby však spolu s tradicí přešlo i vlastnické právo k dané věci, je nutný právně uznaný důvod tradice (iusta causa traditionis), což může být např. smlouva o prodeji či o darování věci ( pramen Wikopedie ). Jelikož z hlediska historického je nejstarší známé osídlení této oblasti právě judejskými kmeny ( mjožná Vám tento fakt historie starověku nějak uniknul ) a dále iusta causa traditionis  nebylo ze strany těchto judejských kmenů nikdy naplněno, tyto byly pouze  Římským císařstvím násilně potlačovány a decimovány, oblast byla v těchto intencích zcela úmyslně přejmenována na Palestinu. Současní takzvaní palestinci ovšem osídlili region až s postupem muslimské expanze, sami se až do 20. stol. za tzv palestince nepovažovali, vždy byli součástí nějaké jiné říše. Jde tedy o uměle vytvořenou skupinu, která ovšem z Vámi uváděného významu tradičního území  a výše citovaného sémantického významu nemá právě vůbec žádný nárok, nýbrž podle jeho významu tento nárok podporovaný tradicí potom připadá na judejské kmeny.

Co se týče současnosti, tak bez oboustrané dohody k řešení nedojde. Ovšem, jak se s tímto srovná přikázání Koránu, které považuje území, kterého se muslimská noha dotkla za pro jednou vždy muslimské, to nevím

M. Prokop 31.7.2013 18:28

Re: "izraelské války za rozšíření území"

Jedna byla malinko preventivní .......

Vcelku se brání, ovšem.