30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

SVĚT: Achich, achich, Rusko vítězí! (2)

Jednotky podporované USA, jednotky podporované Turky, což není vždy totéž, údajně ovládaly stále více Sýrie. Pomalu se ovšem vytrácela takzvaná Syrská osvobozenecká armáda a USA se ukázaly jako naprosto naivní, když cvičily její „bojovníky“ a ti pak i s výzbrojí přecházeli na stranu Islámského sátu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 17.2.2016 9:34

Re: Marná snaha a doufání

Zjevně vám Libye rozkožená na nestát a pod rostoucím vlivem IS (islamisti tam už vládnou všude) vyhovuje.

Dovolím si upozornit, že ani Tunisko, které přestálo Arabské jaro nejlépe ze všch států, kde proběhlo (nejspíš proto, že Západ se nestačil dostatečně rychle vmísit) na tom není nijak skvěle. Sice tam zvítězily - i díky bývalým diktátorem nařízenému a drsně vynucovanému povinnému vzdělávání - liberálně-demokratické části politického spektra, ale nová demokratická vláda už musela vyhlašovat zákazy vycházení a rozhánět demonstranty obvyklými "demokratickými" prostředky.

Hospodářská situace je totiž horší, než za zlopověstného Zin Abidin bin Alího. A byla to právě hospodářská situace, zejména mladých, která Tunisské jaro vyvolala.

Š. Hašek 17.2.2016 9:33

Re: Doufám, že tento článek

Ale ono "arabské jaro" a další "dříve oslavované události", bylo skutečně vyprovokováno/založeno evropsko americkými "intelektuály/politiky"!! Za oslavování svazáků z kaváren a politiky echt středonalevo.

A výsledek? Tam? Něco jako Evropa po roce 1945. Zde ovšem figuroval moudrý "Goethův Volksgenosse". Nebo jsem napsal něco špatně??

M. Starý 17.2.2016 9:33

My jsme spojenci, jen nevíme koho...

Všechny války se vedou o zdroje nerostného bohatství nebo o odbytiště výrobků. Rusko a Ruskem podporované autoritativní režimy v Lýbii a v Sýrii držely Západ v šachu vysokými cenami ropy. Režimy padly, a ceny ropy se snížily. Takže to byl asi hlavní "cíl" Arabského jara. To, že se "šťouchlo do vosího hnízda" je jasné a Rusko a ruští poraděnkové v Sýrii jistě rádi ukáží masám ten správný cíl pro emigraci.

Západ je s Ruskem od doby anexe Krymu ve válce, je to válka ideologická a propagandistická. A pokud se cítíme součástí Západu, tak bychom měli s ním "držet basu". Místo toho "kujeme pikle" v rámci V4 proti "starým zemím" a snujeme plány "B". Tak se nechovají spojenci, ale pátá kolona!

Š. Hašek 17.2.2016 9:27

Re: Výborné!

Výborný článek, připojuji se.

V. Novák 17.2.2016 9:26

Re: Pane Tocháčku, takhle hloupě nepsalo ani Rudé Právo !

A americký. Měla ho dokonce i když se pokoušela vybombardovat most u Remagenu...

V. Novák 17.2.2016 9:25

Re: Také jsem si

Stalin uzavřel dohodu o neútočení s Hitlerem teprve poté, co mu Anglie a Francie odmítly dát jakékoli záruky pomoci v případě napadení Německem a Polsko odmítlo poskytnout Rudé armádě dva koridory, aby mohla otevřít druhou frontu pokud by Německo napadlo Francii. Radši Polsko vyjednávalo s Hitlerem o společném postupu - a nedopadlo to jen proto, že Poláci měli příliš velké nároky na dobytá území na východě - neodpovídající německým informacím o síle Polské armády.

Jak se posléze ukázalo, byly ty síly ještě mizernější, než Němci předpokládali.

A "Podivná válka", "Sitzkrieg" ukázala, za co by stály případné záruky Francie a Anglie, kdyby se SSSR smlouvu o vzájemné obraně při napadení uzavřely...

Moc ráda "zapomínáte", že západní demokraté byli s Hitlerem kámoši od jeho nástupu k moci (SSSR dosavadní spolupráci s Německem přerušil ještě v r. 1933) až do 39. roku. A ještě radši, že USA - tedy americké firmy - obchodovaly s Německem po celou dobu války.

B. Brousková 17.2.2016 9:17

Re: Také jsem si

Pokud jde o moje "nové jméno v diskuzi" ujišťuji vás , že je to trochu jinak. Jenom mi přišlo marné a zbytečné podílet se na žumpě či septiku, ve který se změnil NP v poslední době. Jedno české přísloví o zbytečné debatě říká, že je to totéž, jako bavit se z volem, bez klacku v ruce. Co tím Aston sleduje nevím .Nevěřím, že by to byla náhoda. Nic tak hrozného se ovšem nestalo Jen jsem o iluzi chudší. Občas mi to ovšem ještě nedá i když je mi jasné , že je to ztráta času.

J. Žitný 17.2.2016 9:11

A teď ještě

tu o "zlatém rublu", soudruhu Vlku.

J. Žitný 17.2.2016 9:09

Re: Achich, achich,

Nežiji v Česku a opravdu nevím, co píše paní Procházková. Vím jen, že Rusko je totálně ekonomicky v p.deli a musí prodávat tu ropu i za $20-30, protože nic jiného vyvážet neumí a tvrdou valutu zatraceně potřebuje.

B. Brousková 17.2.2016 9:08

Re: Také jsem si

Ještě dovětek. Finsko bylo Stalinem přepadeno, jak bylo jeho dobrým zvykem , bez vyhlášení války 30.listopadu 1939. Stalin měl více jak dvacetinásobnou převahu v počtu tanků, nasadil armádu třikrát převyšující počet finských vojáků. Bolševické zráty byly necelých 130 000 padlých , 3 500 tanků a 500 letadel, nepočítaje skutečnost, že byl za tuto agresi CCCP vyloučen ze Společnosti Národů, což byla předchůdkyně dnešní OSN. Někam se mi při předchozím vyjmenování Stalinových obětí vytratilo Estonsko.

V. Kún 17.2.2016 8:56

Re: Achich, achich,

Nesmíte, pane Žitný, věřit všemu, o Rusku napíše paní Procházková, Štětina a spol. Stačí znát jazyky (rusky, anglicky) a občas se do Ruska podívat. Nebo si aspoň číst v ruštině či angličtině a jejich zpravodajské servry a deníky, jsou jich desítky, včetně těch opozičních (nikdo je v Rusku nezakazuje (takový Navaľnyj má každou chvíli v novinách svůj článek a dokonce vlastní pravidelný TV pořad). Až pak se o Rusku něco dovíte. Podle našich expertů je prý Rusko na dně, a přitom celý posslední rok má stále 370 miliard dolarů devizových rezerv, a neutratil z nich nic. V potravinách je pak po katastrofě z éry Jelcina už léta zcela soběstačné (nedostatek má v hovězím masu a v některém ovoci (sady ani krávy holt nevyrostou za dva roky). V obilí jsou léta jeho největšími producenti v Evropě (přes dvacet milionu tun ročně), a o jejich armádu se také nebojte. Že devalvovali rubl? Něco takového jim naše ČNB nebo EU jenom závidějí, nám přece naopak hrozí katastrofická deflace. Než nám prodávat ropu za dvacet dolarů, to si ji raději nechají v zemi. a počkají si - ona se světu ještě bude hodit. Atd.

Pan Vlček napsal pravdu. Vám, pane Žitný, navzdory.

E. Tocháček 17.2.2016 8:56

Re: Také jsem si

Zaznamenávám nové jméno v diskuzi. Dobrý den. Nebojte, Rudému Právu nevěřím, jen jsem chtěl trochu zvířit směřování zdejší diskuze. Historické skutečnosti o kterých píšete samozřejmě vnímám. Chápu, že hystorie vypadá černobíle pouze tehdy, pokud si člověk zakryje časovou osu před danou událostí. Jinak Stalin chytračil s Hitlerem při vědomí, že jeho armáda má naprosto zdecimovou generalitu ( to věděl z první ruky ). Chytračením Západu jsem myslel především Mnichov. A co říkáte na mé poznáky o únosu vědeckých poznatku spolu s vědci do USA ? Hitler je nepochybně financoval z peněz získaných rabováním Evropy.

K. Křivan 17.2.2016 8:48

Pane Tocháčku, takhle hloupě nepsalo ani Rudé Právo !

A to psalo pořádné kraviny. Německá letadla nad Londýnem v bitvě o Britanii měla v nádržích ruský benzin.

R. Gramblička 17.2.2016 8:47

Re: Marná snaha a doufání

v tom s vámi souhlasím

R. Gramblička 17.2.2016 8:47

Re: Marná snaha a doufání

co by kdyby, nevíme, víme jen to, co už se stalo

K. Frauknecht 17.2.2016 8:46

Re: Výborné!

Rovněž já.

K. Křivan 17.2.2016 8:44

Re: Výborné!

Já taky ! Díky pane Vlku !

S. Netzer 17.2.2016 8:43

Re: Marná snaha a doufání

"... se do toho začal montovat západ ..." neznamená, že "„arabské jaro“, bylo vyprovokované „bílými západními intelektuály".

Fakt je, že se Bernard Henri Lévy přímo vášnivě přimlouval u prezidenta Sarkozyho o intervenci, ale nic "nevyprovokoval".

P. Lenc 17.2.2016 8:39

Re: Výborné!

Připojuji se.

I. Schlägel 17.2.2016 8:37

Re: Také jsem si

Hlavně že Rus s Hitlerem nechytračil. To jste nám chtěl sdělit, pane Tocháčku? Nejdříve studujte, potom pište, dobrý muži.

I. Schlägel 17.2.2016 8:36

Re: Marná snaha a doufání

A kdyby se do toho západ nezačal montovat, Arabské jaro by samovolně vplulo prostřednictvím svých obrozených zemí do oázy demokracie nebo by zahynulo na úbytě, diktátoři by obhájili své pozice a tím by zadělali na další, ještě krvavější Arabské jaro č. 2, (které by samozřejmě přišlo, a sice z těch samých příčin, pro které přišlo Arabské jaro č. 1)?

B. Brousková 17.2.2016 8:36

Re: Také jsem si

Ještě v době, kdy vrcholila Bitva o Anglii a Hitler už okupoval evropské území s třemi sty miliony obyvatel , jezdili sovětští papaláši na žranice do Berlína a prý jim moc chutnalo. Takže kdo se k "boji připojil" ?A hlavně kdy? Jestli někdo "chytračil s Hitlerem " tak to byl hlavně Stalin. Potřeboval jeho požehnání, aby mohl zabrat polovinu Polska, Litvu, Lotyšsko, Besarábii, Severní Bukovinu a Moldávii. Když Stalin přepadl maličké Finsko, utrpěl při tom tak obrovské ztráty, že to Hitlera inspirovalo k přesvědčení, že Rudá armáda i její velení jsou naprosto neschopní a že proto bude bolševické Rusko pro jeho armády snadným soustem. Což byla pochopitelně pitomost. Nesmíte věřit každé hovadině, kterou napsalo Rudé Právo anebo žvanili komouši.

A. Alda 17.2.2016 8:34

Výborné!

Ukládám si.

A děkuji.

R. Gramblička 17.2.2016 8:23

Re: Marná snaha a doufání

V Tunisu vzniklo, ale poté, co se přelilo do ostatních zemí se do toho začal montovat západ, očekávaje opakování sametové revoluce.

E. Tocháček 17.2.2016 8:09

Také jsem si

toho gografického odkazu na R-U všiml. A ještě jedna historická podobnost tady je. Před druhou světovou válkou Západ stejně mohutně mudroval a chytračil co s Hitlerem. Nakonec i tenkrát musel špinavou práci ( za nákladu 20 mil. mrtvých ) odvést Sovětský svaz. Když bylo o osudu nacistického Německa rozhodnuto, Západ se k boji připojil a stal se také vítězem ( USA si odvezly výsledky Hitlerových mohutných investic do vědy, včetně jeho špičkových vědců ). Dnes to nebude jiné.

I. Schlägel 17.2.2016 8:03

Re: Marná snaha a doufání

Ano? V Tunisu, kde to celé začalo, ho rozdmýchali čím, prosím pěkně?

R. Gramblička 17.2.2016 7:57

Re: Achich, achich,

vy jste naproti tomu asi dehydrovaný, že plácáte stejně. Ruska se sankce sice dotkly, ale jejich vliv byl daleko menší, než vliv nízkých cen ropy a plynu

R. Gramblička 17.2.2016 7:54

Re: Marná snaha a doufání

ale pomáhali ho rozdmýchávat, o tom žádná

I. Schlägel 17.2.2016 7:50

Re: Marná snaha a doufání

Pan Vlk je na tom podobně. Že Arabské jaro vyprovokovali bílí západní intelektuálové, tak to je hláška dne.

J. Mrázek 17.2.2016 7:43

Marná snaha a doufání

Vám už nic nepomůže ....