17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

SVĚT: Achich, achich, Rusko vítězí! (2)

Jednotky podporované USA, jednotky podporované Turky, což není vždy totéž, údajně ovládaly stále více Sýrie. Pomalu se ovšem vytrácela takzvaná Syrská osvobozenecká armáda a USA se ukázaly jako naprosto naivní, když cvičily její „bojovníky“ a ti pak i s výzbrojí přecházeli na stranu Islámského sátu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 17.2.2016 9:25

Re: Také jsem si

Stalin uzavřel dohodu o neútočení s Hitlerem teprve poté, co mu Anglie a Francie odmítly dát jakékoli záruky pomoci v případě napadení Německem a Polsko odmítlo poskytnout Rudé armádě dva koridory, aby mohla otevřít druhou frontu pokud by Německo napadlo Francii. Radši Polsko vyjednávalo s Hitlerem o společném postupu - a nedopadlo to jen proto, že Poláci měli příliš velké nároky na dobytá území na východě - neodpovídající německým informacím o síle Polské armády.

Jak se posléze ukázalo, byly ty síly ještě mizernější, než Němci předpokládali.

A "Podivná válka", "Sitzkrieg" ukázala, za co by stály případné záruky Francie a Anglie, kdyby se SSSR smlouvu o vzájemné obraně při napadení uzavřely...

Moc ráda "zapomínáte", že západní demokraté byli s Hitlerem kámoši od jeho nástupu k moci (SSSR dosavadní spolupráci s Německem přerušil ještě v r. 1933) až do 39. roku. A ještě radši, že USA - tedy americké firmy - obchodovaly s Německem po celou dobu války.

K. Křivan 17.2.2016 9:56

Re: Nováku, houno víš

a blbě kecáš. Jak Rudý Právo !

B. Brousková 17.2.2016 10:02

Re: Také jsem si

"Byli s Hitlerem kámoši" ? Co to mění na faktu o přepadení Finska? Co to mění na faktu , že to byl Hitler se Stalinem a třemi slovenskými divizemi v počtu 50 000 vojáků, kdo přepadl Polsko? Co to mění na masakru v Katyni? Mimochodem právě Stalinův "argument" , že Katyň provedli Němci, byla skutečnost, že při exhumaci byly nalezeny náboje německé výroby, kterými byly oběti vražděny. Jenom Stalin nějak "zapoměl", že německé náboje používala i Rudá armáda. Co to mění na faktu, že sovětské ponorky za druhé světové používaly originální motory Mann? Žádné kopie. Originály! Co to mění na faktu, že v době kdy esesáci vraždili v celé západní Evropě, dodávala naše plzeňská Škodovka v Protektorátu, to znamená po nacistickým vedením děla Stalinovi?Až do června 1941!! Co to mění na faktu, že celá řada nacistických vojenských prototypů například stíhaček, které se nedostaly do seriové výroby skončila v CCCP. Nevím o tom, že by USA dodaly Hitlerovi 350 000 náklaďáků, osm milionu párů bot, 5000 stíhaček, milony tun konzervovaných potravin a tolik oceli , že by to stačilo na výrobu 40 000 tanů T-34. atd.. Dodnes za ně Rusové zůstali dlužni. Zaplatili jen část.

V. Novák 17.2.2016 11:40

Re: Také jsem si

Nic to na faktech nemění.

A vaše fakta nic nemění a faktech, která jsem uvedl já - politici demokratických zemí byli až do konce srpna 1939 velcí kámoši s Hitlerem. Tak velcí kámoši, že s ním uzavírali dohody a smlouvy a v září 1938 mu předhodili demokratické Československo v naději, že "pan Hitler" potáhne dle svých slibů na východ.

A nic to nemění na tom, že až do zmíněného srpna 1939 měli možnost se dohodnout se Stalinem na vzájemné obraně (když už ne na společné ve SN) - a prošvihli to. Britové zcela úmyslně, Francouzi spíše neschopností.

Jedna fakta nic nemění na jiných faktech - a jsem rád, že ta mnou uváděná fakta nezalháváte netzerovským příštěkem, jak tady bývá zvykem.

T. Kočí 17.2.2016 9:34

Re: Také jsem si

správně

V. Novák 17.2.2016 12:09

Re: Také jsem si

Mimochodem - ta "Moldávie" je Besarabie (chápu, že více názvů je pro propagandu účinnějí), tedy mezi lety 1818-1918 Besarabská gubernie Ruské říše, vybojované v roce 1812 na Turecku. Anexi Besarabie Rumunskem SSSR nikdy neuznal - a Rumunsko, které vzniko až dávno po osvobození Besarabie a oslabení Osmanské říše zejména Ruskem, nemělo na "Moldávii" historický nárok nikdy.

Rusko tehdy sice vyhnalo Turky z celého území dnešního Rumunska - tedy z Moldavského knížectví, Valachie i Sedmihradska, naposled to Turkům natřelo u pevnosti Ruščuku (tedy Ruse) za Dunajem - ale muselo se na nátlak evropských mocností, které nepřeložily stéblo, stáhnout a Němci poté velkomyslně dodali "Rumunsku" jednoho z přebývajících německých králíků...

Pobaltí bylo rovněž součástí Ruské říše - a až v 18. roce je obsadilo Německo. Mimovhodem - byla to nejrevokučnější část Ruska. I Říjnovou revoluci zahájili lotyšští dělníci - a až to přesvědčilo Lenina, že nastal čas.

Finsko, tedy Finské velkoknížectví, spojené personální unií s Ruskem pak bylo prvním finským státem v historii vůbec. A nebylo by, kdyby Rusové neporazili a nevyhnali odtamtud Švédy. I k finskému národnímu obrození mohlo dojít až poté, protože Švédové finštinu potlačovali co mohli. Až tehdy mohl vzniknout epos Kalevala, což není "finský národní epos", jak se často píše, ale umělé "ohlasy písní finských".

I. Schlägel 17.2.2016 8:37

Re: Také jsem si

Hlavně že Rus s Hitlerem nechytračil. To jste nám chtěl sdělit, pane Tocháčku? Nejdříve studujte, potom pište, dobrý muži.

P. Khail 17.2.2016 10:42

Re: Také jsem si

Jak napsal nemá čas, musí k soustruhu. :-)

K. Křivan 17.2.2016 8:48

Pane Tocháčku, takhle hloupě nepsalo ani Rudé Právo !

A to psalo pořádné kraviny. Německá letadla nad Londýnem v bitvě o Britanii měla v nádržích ruský benzin.

V. Novák 17.2.2016 9:26

Re: Pane Tocháčku, takhle hloupě nepsalo ani Rudé Právo !

A americký. Měla ho dokonce i když se pokoušela vybombardovat most u Remagenu...

K. Křivan 17.2.2016 9:52

Re: A americký.

To je úžasný ! A jak ho ti Američani dostali z Texasu až do Berlina ? Dokonce v 1944 ?

V. Novák 17.2.2016 11:55

Re: A americký.

Jestli to nebude tím, že ho tam nedopravovali z Texasu, ale Standard Oil of New Jersey (dnes Exxon) dodávala přes svou pobočku na Nizozemských Antilách a "neutrální" Španělsko. Dodávala ropu a ropné výrobky IG Farben, s níž byla majetkově propojena.

To byl zřejmě nejokatější příklad spolupráce amerických a německých firem, i když bez speciálně vyvinutých strojů IBM a patřičných štítků a kódů by nedokázali ani důslední Němci dohledat i posledního schovaného německého Žida. A američtí akcionáři GM se nevzdávali dividend, které jim fima Opel platila ze zisku z válečné výroby.

Kšeft je kšeft - a nějaká válka ho přece nemohla přerušit...

M. Krátký 17.2.2016 10:30

Re: Také jsem si

Takže podle vás bitvy v Tichomoří s Japonskem byla jen taková epizoda co nestála ani za to aby ji komunisti dávali do školních učebnic - že ??? A bitvy Anglie v Atlantiku jakbysmet ??? Že Rusko dodávalo tisíce vagonů uhlí do Německa ješte v den, kdy bylo napadeno Německem jste taky vynechal.A že Rusko společně s Německem napadly Polsko atd. Nikdy nic není černobílé - děkuji za pozornost předem i zadem

S. Netzer 17.2.2016 7:31

Doufám, že tento článek

bude mít ještě hodně pokračování, abych se poučila moudry jako "„arabské jaro“, bylo vyprovokované „bílými západními intelektuály".

:-(

J. Mrázek 17.2.2016 7:43

Marná snaha a doufání

Vám už nic nepomůže ....

I. Schlägel 17.2.2016 7:50

Re: Marná snaha a doufání

Pan Vlk je na tom podobně. Že Arabské jaro vyprovokovali bílí západní intelektuálové, tak to je hláška dne.

R. Gramblička 17.2.2016 7:54

Re: Marná snaha a doufání

ale pomáhali ho rozdmýchávat, o tom žádná

I. Schlägel 17.2.2016 8:03

Re: Marná snaha a doufání

Ano? V Tunisu, kde to celé začalo, ho rozdmýchali čím, prosím pěkně?

R. Gramblička 17.2.2016 8:23

Re: Marná snaha a doufání

V Tunisu vzniklo, ale poté, co se přelilo do ostatních zemí se do toho začal montovat západ, očekávaje opakování sametové revoluce.

I. Schlägel 17.2.2016 8:36

Re: Marná snaha a doufání

A kdyby se do toho západ nezačal montovat, Arabské jaro by samovolně vplulo prostřednictvím svých obrozených zemí do oázy demokracie nebo by zahynulo na úbytě, diktátoři by obhájili své pozice a tím by zadělali na další, ještě krvavější Arabské jaro č. 2, (které by samozřejmě přišlo, a sice z těch samých příčin, pro které přišlo Arabské jaro č. 1)?

R. Gramblička 17.2.2016 8:47

Re: Marná snaha a doufání

co by kdyby, nevíme, víme jen to, co už se stalo

V. Novák 17.2.2016 9:34

Re: Marná snaha a doufání

Zjevně vám Libye rozkožená na nestát a pod rostoucím vlivem IS (islamisti tam už vládnou všude) vyhovuje.

Dovolím si upozornit, že ani Tunisko, které přestálo Arabské jaro nejlépe ze všch států, kde proběhlo (nejspíš proto, že Západ se nestačil dostatečně rychle vmísit) na tom není nijak skvěle. Sice tam zvítězily - i díky bývalým diktátorem nařízenému a drsně vynucovanému povinnému vzdělávání - liberálně-demokratické části politického spektra, ale nová demokratická vláda už musela vyhlašovat zákazy vycházení a rozhánět demonstranty obvyklými "demokratickými" prostředky.

Hospodářská situace je totiž horší, než za zlopověstného Zin Abidin bin Alího. A byla to právě hospodářská situace, zejména mladých, která Tunisské jaro vyvolala.

S. Netzer 17.2.2016 8:43

Re: Marná snaha a doufání

"... se do toho začal montovat západ ..." neznamená, že "„arabské jaro“, bylo vyprovokované „bílými západními intelektuály".

Fakt je, že se Bernard Henri Lévy přímo vášnivě přimlouval u prezidenta Sarkozyho o intervenci, ale nic "nevyprovokoval".

R. Gramblička 17.2.2016 8:47

Re: Marná snaha a doufání

v tom s vámi souhlasím

Š. Hašek 17.2.2016 9:33

Re: Doufám, že tento článek

Ale ono "arabské jaro" a další "dříve oslavované události", bylo skutečně vyprovokováno/založeno evropsko americkými "intelektuály/politiky"!! Za oslavování svazáků z kaváren a politiky echt středonalevo.

A výsledek? Tam? Něco jako Evropa po roce 1945. Zde ovšem figuroval moudrý "Goethův Volksgenosse". Nebo jsem napsal něco špatně??

M. Vondráček 17.2.2016 9:42

Re: Doufám, že tento článek

Vy a poučit se ? To bych opravdu rád zažil :-)

J. Žitný 17.2.2016 7:09

Pro s. Vlka a další kremrole:

opravdu nechápu vaši fascinaci Ruskem - odtama vždy přišel do Čech jen svrab, bída, zlodějny a vraždy.

Něco z poslední doby:

http://ekonomika.idnes.cz/ceska-exportni-banka-uverovala-neuspesne-elektrarny-p0q-/ekonomika.aspx?c=A160205_201831_ekonomika_jvl

J. Mrázek 17.2.2016 6:39

Novináře nahradit roboty...změnu nepoznáte

Novináři jsou nejsnáze nahraditelní. Stačí jediné zadání, nastavit míru ignorování faktů, míru agresivity a tuposti a seznam osob, jež MUSÍ být dehonestovány a ostouzeny i za kýchnutí a použití sousloví "nazdraví" s překladem vždy "na zdraví Putina, Ruska" a máte primitivního novinářského robota . Fendrycha. A chtít po jiných novinářích s (ještě) morálkou , aby psali jinak, než chce šéfredaktor oceněný za štvavý postoj, to nejde. Musí živit rodinu a co na tom, že mají také z ostudy kabát....

J. Žitný 17.2.2016 3:12

Achich, achich,

soudruh Vlk se zase ožral, jak zákon káže...

Z čeho, s. Vlku, soudíte, že sankce Rusko nepoškodily? Rusové mají zatraceně hluboko do kapsy, nemají přístup k zahraničním úvěrům, nemají ani na to, aby postavili plánovaný plynovod do Číny (PoS), ani nový NordStream do Německa, s rublem si mohou akorát tak vytřít .....

R. Gramblička 17.2.2016 7:57

Re: Achich, achich,

vy jste naproti tomu asi dehydrovaný, že plácáte stejně. Ruska se sankce sice dotkly, ale jejich vliv byl daleko menší, než vliv nízkých cen ropy a plynu