4.10.2023 | Svátek má František


Diskuse k článku

STIGMA: Otřesné zacházení se sovětskými zajatci, Stalin byl horší jak Hitler

Začalo to už po ukončení sovětsko-finské války. V roce 1940 předala finská strana sovětským úřadům 5500 válečných zajatců. Všichni se dostali do zvláštního tábora ve vsi Juža v Ivanovské oblasti. Tábor byl obehnán ostnatým drátem, střežili je hlídky NKVD, zajatci nesměli psát ani svým nejbližším příbuzným, trpěli hladem většina z nich byl odsouzena k vysokým trestům vězení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Meišner 25.5.2023 8:03

autore,opravdu si myslíte, že tímto způsobem odvedete pozornost od současných problémů - že nás budete neustále krmit událostmi před sto lety? věřte, že současného člověka zajímají a trápí úplně jiné věci --jste s tím už docela trapný.

V. Sember 25.5.2023 8:10

Co je trapného na rekapitulaci historie. Mně spíš připadá trapný váš komentář.

A. Renjascu 25.5.2023 8:33

Tak autor nám pouze chtěli připomenout co jsou ti Gruzínci zač (Nejen Stalin, ale i jeho sluha Berija) a že by již nikdy nemělo být dovoleno, aby se zmocnili vlády v jakékoliv zemi. Ono to s těmi kavkazskými národy bylo složité už ve starověku... Ještě, že se jich rusové zbavili,

J. Majzlík 25.5.2023 9:43

Bohužel se neřešené a neřešitelné následky druhé světové, a tedy i té první vyjevily v plné síle až ca 70 let po jejím ukončení. Do této doby jen pouze zespodu vytrvale pronikaly na povrch naší živé přítomnosti. Naši prarodiče (někteří) tento reziduální vývoj historie spolužití evropských států předvídali.