4.10.2023 | Svátek má František


Diskuse k článku

STIGMA: Otřesné zacházení se sovětskými zajatci, Stalin byl horší jak Hitler

Začalo to už po ukončení sovětsko-finské války. V roce 1940 předala finská strana sovětským úřadům 5500 válečných zajatců. Všichni se dostali do zvláštního tábora ve vsi Juža v Ivanovské oblasti. Tábor byl obehnán ostnatým drátem, střežili je hlídky NKVD, zajatci nesměli psát ani svým nejbližším příbuzným, trpěli hladem většina z nich byl odsouzena k vysokým trestům vězení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 25.5.2023 11:13

Podivné, jaké emoce probouzí prosté konstatování historických faktů. Byl Hitler zločinec a členové Národně socialistické strany německých pracujících jeho spolupachatelé? Bezpochyby. Byl Stalin zločinec a členové Všesvazové komunistické strany (bolševiků) jeho spolupachateli? Bezpochyby. Co tu melete o nějakém rozdmýchávání, kopání a zedničení?

V. Kuhaj 25.5.2023 15:33

Protože tam má směrovku k dnešním dnům, k dnešní vládě v Rusku, protože tu nenávist, se kterou se fakt nedá dělat nic, se opravdu pokouší rozdmýchávat. Tak co bychom o ní nemleli?

F. Navrátil 25.5.2023 10:55

Stalinův teroristický režim vystřílel důstojnickou elitu armády a prostřednictvím kolektivizace rozvrátil venkovskou společnost, která dodávala největší počet branců. Stalinova vojenská neschopnost, dezorganizovaná a špatně vyzbrojená armáda spolu s apatií hromadně se vzdávajících vojáků, způsobila kolaps sovětské armády v prvních měsících. Teprve, když byl probuzen vlastenecký etos a Stalin předal velení do rukou profesionálům jako byl Žukov, Rokossovskij (propuštěn z gulagu), Vasiljevskij, Voronov, Antonov, atd. nastal obrat. Pak se teprve situace na frontě zkonsolidovala. Ještě jednou se Stalin pokusil zasáhnout do strategie, když svému kumpánu Timošenskovi dovolil zahájit jižní ofenzívu z operačního pytle kolem Izjumu a výsledkem byla katastrofa, která donutila ustoupit sovětskou armádu až ke Stalingradu. Od té doby se už Stalin do vojenské strategie nepletl a o to více řádil v zahraniční a vnitřní politice. Pan Ziegler má pravdu v tom, že Stalin a jeho klaka byli zločinci, kteří vedli válku jak proti německému nacismu, tak proti vlastním občanům. Ale nemá pravdu v tom, že se zločinům snaží dát protiruskou rasistickou nálepku.

S. San 25.5.2023 11:13

zjednodušené, ale ve většině pravdivé. Nicméně je záhadou jaký "vlastní národ" máte na mysli?Gruzínce?

F. Navrátil 25.5.2023 11:46

V mém příspěvku se nachází výraz "vlastní národ"?

S. San 25.5.2023 12:22

Ne.Takže omluva.

F. Navrátil 25.5.2023 14:52

Děkuji a přeji hezký den.

F. Grossmann 25.5.2023 17:03

Rusové, že byli špatně vyzbrojení ? Tanků měli 6x víc než Němci . Daleko lepší dělostřelectvo i letadla . 5 milionů vojáků . A kolik bylo popraveno t.zv. skvělých důstojníků ? _

F. Navrátil 25.5.2023 17:45

V počáteční fázi války tvořily tankové síly povětšinou lehké tanky bez vysílaček a tankové sbory postrádaly logistiku. Chyběly automatické zbraně, především samopaly. Základ stíhacího letectva tvořily dvouplošníky. Chyběly radary a hlásná síť pozemního vojska. Letadla byla povětšinou zničena hned první den na letištích. Velitel letectva Západního frontu generál Ivan Kopec se po ztrátě letectva v prvních dnech války zastřelil. Vlaky přivážely na frontu desetitisíce branců, kterým chyběla výzbroj a sklady byly zničeny nebo obsazeny. Stalin zrušil linii obranných prostorů a nová nebyla vybudována. O likvidaci velitelského sboru existuje rozsáhlá literatura. Stalin vyvraždil 90% velitelů až po úroveň divizí. Zlikvidoval generální štáb a velení jednotlivých druhů vojsk. Zlikvidoval nebo poslal do gulagů také vojenské konstruktéry a způsobil tak více než dvouletý výpadek ve vývoji zbraní. Vyzbrojením a modernizací armády Stalin pověřil maršála Hrihorije Kulika, opilce, hlupáka a konzervativce, který preferoval jezdectvo, hipomobilní dělostřelectvo a odmítal samopaly, protitankové a protiletadlové zbraně, pásové tanky a raketové zbraně. Legendární tank T-34, Kaťuše, Il-2 Šturmoviky, samopaly PPŠ, atd. byly vyvinuty tajně bez jeho vědomí. Jeho osud byl tragický. Berija mu mu nechal popravit manželku, Stalin ho pro neschopnost odsunul do ústraní a v roce 1950 ho nechal po zkonstruovaném procesu popravit.

V. Církva 25.5.2023 21:58

Dnešní Putinovo Rusko se v mnohém vrací k sovětským praktikám. Že to lidé nevidí či nechápou na tom faktu nic nemění.

Pan Ziegler to možná někdy s kritikou Ruska přehání, nebo nezmiňuje že i některé jiné národy dělaly podobné přehmaty i zvěrstva. Nicméně chce svými články ukázat, jaké Rusko je, protože se jen málo změnilo. A je třeba si na ně dát pozor.

H. Lukešová 25.5.2023 10:27

Jak se to vezme a jak pro koho. Pro Židy byl zajisté nejhorší z nejhorších Hitler a nacisté, v současnosti jsou to však palestinští teroristé. Palestinská vlajka nyní je pro Židy, to co nacistický prapor se svastikou v minulosti.

Nacisté v minulosti a palestinští Arabové a jejich zastánci chtějí zničit jednoho každého Žida, pravda, dnešní levičáci říkají sionistu..., ale poselství ej stejné. V současnosti více než 68% veškerého antisemitismu pochází z pro-palestinského hnutí.

V. Machálková 25.5.2023 10:35

Slečno Lukešová, také Vám doporučuji ten rozhovor s Gretou Koutnou. Byla židovka, i když ne ortodoxní.

H. Lukešová 25.5.2023 10:43

Dobře. Udělám si čas. Vím, že v Polsku byl a stále je antisemitismus velmi hluboko zakořeněn, právě proto jsou vztahy mezi Izraelem a Polskem někdy napjaté.

S. San 25.5.2023 10:36

Podpora "Palestiny" je jen kamufláž, aby to vypadalo jinak. V tomle případě jsem opravdu hrdý na náš národ, který na rozdíl od takového "vyspělého" Západu velkou většinou stojí za Izraelem. Místní "Evropany" typu Pekarové nepočítám.

H. Lukešová 25.5.2023 10:46

Markéta Pekarová Adamová je však odvárek proti některým Pirátům, kteří se hlásí k nové levici. Piráti jsou krajně levicovou stranou a mrzí mě, že se s nimi SPOLU (v jejímž čele stojí ODS) dala do holportu. Co se mě týče, raději bych brala dohodu ODS s ANO, než ODS s Piráty. Avšak to je asi jenom můj názor.

S. San 25.5.2023 12:21

Rozdíl mezi Pekarovou a dejme tomu Hřibem v tomhle případě je maximálně v tom, že zatímco Hřib dělá ostudu viceméně jenom v Praze, Pekarová kdekoliv kam si zaletí na výlet. Nicméně, jak vidím dost Vás to zajímá-měla byste nějaký relevantni odkaz na toto téma(nová levice a Izrael) dejme tomu jaké jsou názory Sahry Wagenknecht?Corbynovy známRv

H. Lukešová 25.5.2023 12:27

Názory Sahry Wgenknecht na Izrael neznám, ale znám názory některých jiných levicových politiků v Evropě. Tak našla jsem staré info, ale pro obecnou představu stačí. Např. britská baronka Jenny Tonge, bývalá liberálně demokratická politička, známá svým protiizraelským postojem, v reakci na fenomenální vítězství konzervativní strany Borise Johnsona prohlásila, že hlavní britský rabín Ephraim Mirvis musí určitě „tančit na ulici“. Podle novin Jewish News napsala na svém fb profilu drsná slova o tom, že „hlavní rabín země musí tančit na ulici. Proizraelská lobby vyhrála naše všeobecné volby lhaním o Jeremy Corbynovi“. Baronka Tonge napadla Mirvise právě z důvodu, že vyjádřil obavu z případného vítěství Jeremyho Corbyna a jeho dopadu na britskou židovskou komunitu. Podle průzkumů 87% britských Židů považuje Corbyna za antisemitu.

Baronka Tonge byla již v minulosti proslulá protiizraelským a protižidovským zaměřením. Např. roku 2004 napsala, že kdyby byla Arabkou žijící v Palestinské samosprávě, uvažovala by o tom, že by se stala sebevražednou atentátnicí. Roku 2006 obvinila proizraelskou lobby z ovládnutí západního světa ve sféře politiky a financí, posléze roku 2010 obvinila Izrael, že je „příčinou terorismu“ a obvinila obecně Západ ze špatného zacházení s muslimy z důvodu „viny Západu za holocaust“.

Roku 2016 baronka Tonge uspořádala schůzi na poli britské Sněmovny lordů, během které nařkla pouze „samotné Židy z odpovědnosti holocaustu“ a Izrael přirovnala k teroristické organizaci ISIS. Také je zastánkyní plošného protiizraelského bojkotu a vyslovila své přání, aby Stát Izrael zanikl.

H. Lukešová 25.5.2023 12:31

Pozadu ve své nenávisti proti Židům nezůstává ani krajně levicový politik z Francie Jean-Luc Melenchon, který z porážky Jeremyho Corbyna dokonce obviňuje izraelskou pravicovou stranu Likud. Melenchon je často líčen jako „francouzský Corbyn“ na fb profillu naopak napsal, že je britská labourstická strana naopak k antisemitismu „příliš omluvná“. Z porážky Corbyna obvinil vyjma Likudu i „nepřátelská média“. Melenchon v reakci na Corbynovu prohru prohlásil, že nikdy nerezignuje a celo-francouzskou zastřešující židovskou organizaci CRIF obvinil z „arogantního sektářství“. Také Melenchon požaduje celoplošný bojkot Izraele a roku 2014 obvinil francouzské Židy z toho, že jsou „agresivní komunitou, která káže zbytku národa“ a v průběhu minulého měsíce obviňoval Židy „z podněcování útoku na něj a násilného sektářství, které se u muslimů nevyskytuje“.

Němečtí levicoví politici:

V minulé německé vládě zastával post ministra zahraničních věcí sociální demokrat Sigmar Gabriel, proslulý svým protiizraelským podněcováním. Gabriel obvinil izraelské politiky z toho, že praktikují aparteid a později měl tu drzost během své návštěvy Izraele roku 2018 tvrdit, že je „přítelem Izraele“ a že jeho země má „zvláštní zodpovědnost“ k bezpečnosti Izraele. Tato tvrzení jsou lživá, protože právě Gabriel byl zodpovědný za německou protiizraelskou politiku v podobě prosazování nactiutrhačných protiizraelských rezolucí na půdě OSN, což ve skutečnosti podkopává bezpečnost Izraele. Podílel se na antiizraelské diskriminaci na půdě OSN. Dokládají to děsivé statistiky, např. během minulého listopadu roku 2018, z 21 rezolucí OSN namířených proti Izraeli, Německo jich podpořilo 16 a ve 4 se zdrželo hlasování. Děsivé.

H. Lukešová 25.5.2023 12:34

Současný německý ministr zahraničí Haiko Maas, také socialista často prohlašoval, že ho zločiny páchané v Osvětimi inspirovaly k tomu, aby vstoupil do politiky, ovšem jeho ministerstvo nadále pokračuje v démonizaci Izraele na mezinárodní sféře, zejména na půdě OSN. Dále Maas navýšil finanční podporu organizaci UNRWA, která má v záštitě péči o „palestinské uprchlíky“ , ačkoliv musí vědět, že učitelé a představitelé UNRWA nevedou palestinské děti k míru, ale naopak je podněcují k násilí a terorismu i to, že je hlavní ctností stát se „mučedníkem“ a že jediným cílem je „osvobození Palestiny od řeky k moři“ což neznamená nic jiného, nežli zničení Izraele a i přes tyto skutečnosti patří Německo k největším přispěvatelům této organizace.

Německý prezident, socialista Frank Walter Steinmeier v únoru letošního roku 2019 poslal blahopřání íránskému diplomatovi v Berlíně u příležitosti velkých oslav 40. výročí islámské revoluce v Íránu (1979) , která měla na svědomí tisíce lidských životů včetně zabíjení íránských Židů a Chomejního návrat posléze podnítil masový exodus íránských Židů, kteří za šáha Mohameda Rézy Páhlavího žili relativně v klidu jako všechny nemuslimské komunity a současní íránští politici se netají svou genocidní politikou vůči Izraeli. Dnešní Írán je hlavním sponzorem mezinárodního terorismu, vyhrožuje Izraeli zničením, popírá holocaust, potírá a utiskuje ženy, pronásleduje křesťany, popravuje homosexuály a trestá odpadlictví od islámu smrtí i zakazuje veřejně proklamovaný ateismus.

Smutným faktem je, že to byli němečtí politici, kteří prosadili jadernou dohodu s Íránem roku 2015 a postavili se mnohokráte proti politice Donalda Trumpa, na jedné straně kvůli jeho vypovězení jaderné dohody a zavedení protiíránských ekonomických sankcí a na druhé straně se jim příčí Trumpův postoj vůči Izraeli, uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele,

H. Lukešová 25.5.2023 12:35

Angela Merkel si dovolila „tlačit“ na východoevropské země, aby nepřesouvaly svá velvyslanectví do Jeruzaléma a mnohem také horší je, že Němci prosazují obchodní mechanismus, který je schopný americké sankce obcházet.

Dále nesmíme zapomenout, že i na německé půdě dochází k protižidovským násilnostem, které páchají právě muslimové, podporovaní socialistickými politiky. Např. roku 2014 Palestinci zaútočili na synagogu ve Wupperrtalu, vrhli na ni zápalné láhve, německý soud ale jejich čin neshledal jako antisemitský, respektive za zločin z nenávisti, ale pouze jako vyjádření nesouhlasu s izraelskou politikou a v Německu se konají i protiizraelské demonstrace, během jedné z nich opět z roku 2014 vyřvávali propalestinští aktivisté slova plná nenávisti "Jude, Jude, feiges Schwein, komm heraus und kämpf allein" („Žide, Žide zbabělá svině, vyjdi ven a bojuj sám“.) a přítomná německá policie ani nezasáhla proti projevům takové protižidovské nenávisti.

H. Lukešová 25.5.2023 12:37

-bývalý německý ministr zahraničí- omluva. To info je z doby, kdy byl Haiko Maas ministrem zahraničí...

H. Rybnická 25.5.2023 18:26

Paní Lukešová kam na ty šovinizmy chodíte?

H. Lukešová 25.5.2023 18:37

Paní Rybnická, nerozumím Vám. Co je na příspěvcích prosím šovinistického? Jsou o levicovém antisemitismu, info mám načtené z internetu.

H. Rybnická 25.5.2023 18:49

Problém je že Vy "levicovým antisemitismem" nazýváte každou jen sebemenší kritiku na politice vlády Izraele. To je vše. Ostatně jsem teprve dnes (nebo včera) četla, že většina občanů Izraele není s rozhodnutími vlády Izraele spokojena, ba se obává archaického despotizmu, dokonce jedna významná osobnost prohlásila, nebezpečí ze strany palestinských teroristů není tak hrozné jako hrozba zevnitř vlastního státu - obratu z demokracie k diktatuře. Jestli to ještě najdu, pošlu odkaz..

H. Lukešová 25.5.2023 18:58

Nazývat Izrael "aparteidem" nebo "nacistickým státem", či že "otravují studně v Judeji a Samaří" (aka Západní břeh) není legitimní kritika, ale projev nového antisemitismu, který delegitimizuje Izrael jako židovský stát. Přátelit se s íránskými politiky je také projevem ryzího nepřátelství, neb se jedná o představitele režimu, kteří hrozí Izraeli vyhlazením a pouštět prase s Davidovou hvězdou jak to dělá Roger Waters také není legtimní kritika.

Lze kritizovat politiku nebo politiky jakékoliv země, ale popírat právo Izraele na existenci, jak to dělají levičáci, přirovnávat izraelské politiky k teroristům nebo nacistům, je ryzí antisemitismus.

No někteří izraelští levičáci samozřejmě kritizují izraelskou vládu, bagatelizují palestinský terorismus, ale to je věc názoru, ti pravicoví Izraelci si myslí něco jiného, ti se naopak bojí sekulárního levicového nátlaku. Izraelská pravice vyhrála volby, tak ať vládne, příště, až zvítězí levice, nechť všechny zákony, které se ji nelíbí, zruší. Není nic jednoduššího. Tak funguje demokracie.

V. Církva 25.5.2023 21:43

To je asi takové chucpe jako arbeit macht frei. O izrealskou demokracii se nebojím. Islámského terorismu a militarismu by se měli Izraelci reálně obávat, stejně jako Evropa svojí Islamizace. To jsou jednoznačně závažné problémy, které mají potenciál zlikvidovat civilizaci i svobodu.

P. Hák 25.5.2023 12:43

ODS se pod Fialou názorově velmi přiblížila TOP09. Rozdíl mezi TOP09 a Piráty je hlavně v tom, že Dvojitá Markéta nemá dredy.

H. Lukešová 25.5.2023 12:50

Kdyby zůstal v ODS mladý Klaus a měl na ní nějaký vliv, ubírala by se jiným, dle mého názoru, lepším směrem. Ale mladého Klause raději stávající vedení ODS "vyštípalo" pryč.

P. Hák 25.5.2023 15:04

Ano, mohlo to vypadat jinak.

On to mohl buď vést nebo opustit. Vzhledem k preferencím to začínalo vypadat na první možnost, takže musel pryč.

D. Laurencikova 25.5.2023 18:22

Neni to jenom Vas nazor. ODS se ma za pravici, ne? Jak muze jit pravice do koalice s tak krani levici, jako jsou Pirati? Tady vidite jasne, ze vubec nejde o vec!