Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ŠKODY: Z čeho platit obnovu

Souhlasím se zabavováním ruského majetku a tribunálem pro válečné zločiny na Ukrajině
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Včerejší vládní schválení trénování ukrajinských vojáků byla jen "lež pro lidi".

Starostka obce Libavá totiž potvrdila, že ukrajinská vojska jsou na místě už minimálně týden.

0 0
možnosti
KK

Že nám vrchnost lže, to víme už dávno. Ale takhle pitomě ? ;-D

0 0
možnosti
Foto

Pokud mě paměť neklame, tak až na dvě tři výjimky, tak pokaždé někdo vymyslel nějakou KAUZU aby zkušeně "cinkl" výsledek voleb. Začalo to hned v roce 1990 kauzou Bartončík (kdo tohle pamatuje!) a z nedávné minulosti si jistě vzpomeneme, jak redaktor SPURNÝ sliboval, že už už Taberyho Respekt (taky patří Bakalovi?) přinese informace o KAUZE ŠUMAN. To bylo 14 dnů před volbami. Pak řekli v Respektu, že to musí ještě ověřit... A pak že na jaře. A pak nic. Tohle oni umí. Takže bych se nedivil, kdyby třeba dva dny před volbami, tedy 11. ledna 2023 měl Andrej Babiš velké předvolání do Štrasburku. Nebo by se ukázalo, že je pedofil a przní malé děti. Nebo jsme už zapomněli, jak jej poškodili cílenou kauzou PANDORA PAPERS? A přitom Zelenský zde ani trochu nevadí?

Redaktor Respektu JAROSLAV SPURNÝ KE KAUZE ŠUMAN NAPSAL:

"...je to hra, na kterou jsme přistoupili, která není v pořádku, která vlastně i tu atmosféru před volbami do velké míry znejisťuje, protože voliči už nemají ponětí, co je pravda, co je hra a jak to je. Mám obavu z toho, že tyto anonymní zdroje se jaksi stávají samozřejmostí našeho politického nebo našeho mediálního života. Toto je problém, protože to ovlivňuje volby sekundárně, ve druhé bázi. Toto ovlivňuje volby tím, že lidé nevědí, z jakých informací si mají skutečně vybírat.“

0 0
možnosti
VP

Spurný , Kmenta , Fridrichová , Moravec ,atd. Parchanti , Českého důlku !

0 0
možnosti
JP

Vedení EU si počíná jako banda diletantů. Její kroky směřují ke stejné situaci jako po 1WW. Co z toho ve finále bylo ví pomalu všichni. Proto jsou kroky USA podstatně zdrženlivější. Na rozdíl proti EU mají schopné analitiky a proto nevěřím, že všechno to zabavování majetků projde. A když ano tak USA sy umyjí ruce.

0 0
možnosti
Foto

Prezident Zelenský po jednání RB nastínil další kroky proti Ukrajinské pravoslavné církvi (Moskevský patriarchát). Vláda připraví zákony na její úplný zákaz, majetek zejména v Kyjevě bude zabaven a vedení církve má být stíháno za vlastizrádnou činnost. V historii Ukrajiny byla pravoslavná církev takto pronásledována pouze za nacistické okupace a teď za vlády prozápadního režimu. Si nedovedu představit, co by se dělo na Donbasu a na Krymu, kdyby se odtud Rusové stáhli. Jak by tam pohrobci Bandery řádili jako černá ruka...!

0 0
možnosti
PD

Brecíte večerní službu, po Brecíkově odpolední?

0 0
možnosti
Foto

Sleduju zmateného Bidena na schůzce u Bílého domu s Macronem. Ten člověk je úplně mimo, neví kam jde nebo má jít a při hymnách se rozhlíží a točí dokola a Macron ho musí usměrňovat a obracet.

Takhle beznadějně nevypadali ani ožralové Brežněv nebo Jelcin v nejhorších dobách.

A Zeman je sice na vozítku, ale myslí mu to pořád dobře.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10160414917539253&set=a.10151268468884253

0 0
možnosti
PB

P85e10t14r 84B32r81e11c74í78k

2. 12. 2022 20:01

Článek: Kolik peněz má BP v Gazpromu, kolik vydělává Gazprom za 2022. Ty peníze / akcie BP si Rusko pěkně drží. řeči o "placení obnovy" jsou pro hlupáčky, kteří neumí sečíst 1 + 1. Ostatní máte v článku ;-D https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-jsou-to-krvave-penize-poradce-zelenskeho-obvinil-britskou-bp-ze-vydelava-na-valce-40416316#dop_ab_variant=0&dop_source_

0 0
možnosti
PB

P75e91t50r 56B86r10e92c94í61k

2. 12. 2022 19:48

Tohle je odpověď na krádež/sankce. Rusofoby NEpotěší. Jo - ve vedení OPEC + je saudskoarabský princ a Ruský zástupce Gazpromu!! Pramen: ČTK ze světa ;-D ... Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci, skupina označovaná OPEC+, by mohla v neděli zavést další omezení těžby ropy. Tyto země totiž zvažují dopady očekávaného zákazu vývozu ropy z Ruska a zavedení možného cenového stropu na ruskou ropu, uvedl server televize CNBC. !! Ropa ZDRAŽÍ a nebude !! Ať žijí sankce a krádeže deviz ;-D https://www.newstream.cz/money/opec-zrejme-planuje-o-vikendu-zavest-dalsi-omezeni-tezby-ropy-kvuli-protiruskym-sankcim?

0 0
možnosti
PD

Stejně to Rusáci proserou, to jim nevybrecíte.

0 0
možnosti
PS

Proboha ... může tohle EU myslet vážně ? Zabavit majetek Ruské federace a z výnosu financovat obnovu Ukrajiny ? I to je hodně "na hraně". Žádný stát na světě už si nebude jistý svým majetkem v zahraničí. Stačí, aby jiný stát podle svých vlastních měřítek konstatoval, že se dotčený stát chová špatně a proto se mu majetek zabaví. A v případě ruských oligarchů už je to úplně "mimo mísu". Jsou to fyzické nebo právnické osoby. Tedy soukromé vlastnictví. A to by mělo být nedotknutelné. Jak k němu přišli není naše věc. Jistě podvodně. Ale okradli jiný stát (Rusko). Máme to řešit my ? Nedovolit jachtám oligarchů zakotvit v žádném evropském přístavu ? ANO. Nedovolit jim zakoupit jakoukoliv nemovitost v Evropě ? ANO. Ale zabavovat jim majetek ?? To podle mě překračuje možnosti právního systému EU, nebo chcete-li evropské hodnoty.

0 0
možnosti
BR

Právě proto, že konsensus v tom, že "Rusko je teroristický stát", umožňuje (po výroku speciálního soudu) zabavovat majetek ruského státu v zahraničí, je důkaz toho, že nejde o zbytečnou a bezzubou deklaraci.

Proto je nutné, aby konsensus o teroristickém charakteru ruského státu byl dostatečně široký.

0 0
možnosti
Foto

I80v32a69n 90T37e32r56e50n

2. 12. 2022 17:51

Akej Ukraine ? Tato uz takmer vojnu prehrala a nabuduci rok zrejme uz prestane existovat. Ti, ktori hikaju od radosti, ze ruskym oligarchm siahnu na ich miliardy, by mali byt opatrny. V Kanade uz neomaxisticky premier siahol na bankove konta strajkujucim vodicom kamionov. Takze opatrne. ;-)

0 0
možnosti
PD

Ukrajina je jen jedna a momentálně prohrávají spíš Rusáci.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz