5.10.2022 | Svátek má Eliška


Diskuse k článku

RUSKO: Travičská velmoc

Rozsahem podvodnosti a surovosti nemá ruský stát v historii obdoby, ale část komentátorů to nechce a nemůže vidět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Podracký 16.3.2018 14:41

Autor článku je opravdu

"věřící" rusobijec a má, stejně jako kdysi komunisté, všechno jasné. Nevím, co dělal za minulého režimu, způsobem myšlení tak nějakého politruka. Vše je černobílé a jasné. Rusko bylo vždycky špatné. Že zachránilo Evropu před Tatary, že do Evropy nikdy nezasahovalo, že bojovalo spolu s Rakouskem proti Turkům atd., to jakoby neexistovalo. Že má z Evropy strach? K tomu má důvod. Bylo z Evropy nejméně třikrát smrtelně ohroženo. Poznamenávám, že mám na mysli Rusko historické, nikoliv komunistické, kterému vládla internacionalistické komunistická klika a do střední Evropy se dostalo nikoliv nějakým zlotřilým dobýváním cizích zemí, ale porážkou nacistického Německa a rozdělením Evropy na Jaltské konferenci.

Ś. Svobodová 16.3.2018 14:38

Re: Nejkvalitnější bojové plyny vyrábělo Československo.

Máte pravdu, ten jed je tak prudký, že k úmrtí postačí cca 2miligramy a často přiotráví i zabijáka. Určuje se spíš zpětně podle příznaků. Asi měli v nemocnici Dr. House, že dokázali takovou rychlostí najít něco tak neobvyklého, co není ani na sezamu zakázaných bojových látek.

R. Fiala 16.3.2018 14:36

Kdo to je ten dobrý muž Guttmann?

Píše ve stylu nacistických plátků či Rudého práva z padesátých let. Plná odpovědnost za zařazení takového článku do NP ovšem padá na Neffa. Snad mu to někdo nařídil, aby vyvážil toho Schneidra!?

Ś. Svobodová 16.3.2018 14:25

Humanistický americký spasitel :-)

Souhlasím s tím, že Rusko používá zločinné techniky. Zda jdou pokyny přímo z vládních zdrojů nevím, ale budu předpokládat, že ano. Ale je zoufalé upínat se k USA jako ke spasitelské civilizaci a zcela ignorovat, že i ona dělá naprosto stejné zločinné kroky jako Rusko. Jen lidé, vč. novinářů umírají při nehodách, přepadeních a na infarkty. Pikantní byla např. nehoda exprezidenta OSN J. Ashe, kdy mu v den před slyšením v aféře ChinaGate, týkající se Clintonové, spadla na hrdlo činka a udusila ho.

J. Lepka 16.3.2018 14:24

Re: Nejkvalitnější bojové plyny vyrábělo Československo.

Na tu otázku, psanou dokonce tiskacím písmenem, si jistě odpovíte sám, když vzorky asi dost těžko někdo získal, maximálně stopy získané plynovou chromatografií.

J. Lepka 16.3.2018 14:21

Re: Travičská velmoc?

Již staří Římané ctili zásadu :"Cui bono". V současné ruské předvolební situaci, navíc s rostoucí opozicí vůči Putinovi, se to vhodně doplňuje s jeho harašením zázračnými zbraněmi a vytvářením pozice supervelmoci, to hodně pomáhá maskovat vnitropolitické potíže zaviněné m.j. Putinem samým - okupace Krymu + zpackaná agrese na Donbase, a v neposlední řadě stále nedostatečné příjmy z ropy a zemního plynu, viz poslední vývoj se Stockholmskou arbitráží.

A. Alda 16.3.2018 14:08

Nejkvalitnější bojové plyny vyrábělo Československo.

Proto taky máme dodnes nejschopnější protichemické jednotky.

Ovšem ani naši vysocí odborníci na bojovou chemii neměli možnost vzorek látky, kterým byl ten britský špion v pensi otráven. Rusům ji nedali taky. Proč? PROČ?

Řekl bych, že britské vládě se odpoutání pozornosti velice hodí. Určitě jim vyhovuje, když se jejich voliči zabývají Ruskem a smrtí špiona MI6 či MI5 nebo pro koho vlastně pracoval, a vyhoštěním 23 diplomatům a recipročními opatřeními Ruska, než aby se zajímali o vnitřní problémy s machometány nebo s brexitem.

B. Hamal 16.3.2018 13:49

Travičská velmoc?

A co takhle akce pod falešnou vlajkou? Potmě něco shodit a svést to na kočku. Nebo nechat zmizet ruského disidenta a kdo by uvěřil, že to neudělal Putin? Jedině on, ale už si možná ani on nebude jistý.

R. Gramblička 16.3.2018 13:31

Re: Ano, a Slovany je třeba vyvraždit a nahradit Němci,

Tvrdí snad, že ho chce někdo vyhladit, liebe Frau, anebo to snad z jeho reakce plyne?

S. Netzer 16.3.2018 12:42

Re: Ano, a Slovany je třeba vyvraždit a nahradit Němci,

On vás někdo chce vyhladit, kremlobote?

Nebo je snad přání, abyste se vaši vůdci začali konečně chovat jako civilizovaní lidé, přehnaný?

R. Gramblička 16.3.2018 12:42

Jo a mimochodem

za zhlédnutí stojí i rozhovor redaktora ČT s panem Šándorem zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/218411000370313/obsah/606718-otraveny-agent-v-britanii

S. Donát 16.3.2018 12:35

Re: No, pravdu ovšem máte jenom částečnou, jak to tak už

OK, beru zpět, díky za upřesnění. Nejsem žádný protiruský bojovník. Řekl bych spíš, že mě ta obsese Ruskem spíš hněte. Rozumné je být vůči nim ostražitý, ale současná protiruská hysterie mi připadá směšá. Že to dělaji politici, to chápu, sledují tím své cíle, ale že jim na to masově skáčou lidi...

S. Donát 16.3.2018 12:29

Re: fakta:

Děkuji

S. Donát 16.3.2018 12:29

Re: Ano, a Slovany je třeba vyvraždit a nahradit Němci,

A to netušil, že budou Slované spolu s Germány vyhubeni a nahrazeni ještě někým úplně jiným.

F. Houžňák 16.3.2018 12:28

No, pravdu ovšem máte jenom částečnou, jak to tak už

v zápalu protiruského udatného boje za klávesnicí bývá. RD18 používají Američani hlavně z finančních důvodů, proč by za drahé peníze vyvíjeli něco, co jim o něco levněji prodají Rusové. Ovšem pokud by vyvíjeli něco svého, museli by změnit i ty rakety, momentálně přizpůsobené na RD18, a to by bylo ještě daleko dražší. Vy jste raketový technik, že si představujete, že z nosiče prostě vymontuju jeden raketový motor a namontuju jiný, odlišné konstrukce? No potěš pámbu. No a při vyvážení lidí na orbitu jsou Američané momentálně odkázáni na Rusy zcela, úplně a stoprocentně. Vy máte jiné informace? A odkud? Že se to ještě neproláklo. Takže jestli někdo lže, jste to vy, bohužel, což je škoda, normálně píšete rozumně. Něco jako pan Lapil, který z Drahoše úplně zvrtačil.

F. Houžňák 16.3.2018 12:21

No, v posledních 60 letech se do vesmíru lítalo

hlavně pomocí sovětských (pro vás "rusáckých") a poté ruských (pro vás "rusáckých") raketových motorů, raket a lodí. Celá slavná Evropská Únie nemá do dneška nic, čím by na orbitu dostala člověka, a Američané jsou momentálně na Rusy odkázáni zcela a bezvýhradně. Jedině že by se dali nahoru vozit Číňany, a to tuším nedovolí starý Newton. Máte jiné informace?

R. Gramblička 16.3.2018 12:20

Re: Přesné

Družice to jo, ale pokud vím, astronauty na ISS si nechávají vyvážet Rusama, ale ruku do ohně za to nedám

I. Širůček 16.3.2018 12:20

Re: SEVERKA RUSKÉ POLITIKY

"Lišák mění kožich, ne mravy." © T. F. Vespasianus

I. Širůček 16.3.2018 12:15

Re: Rusáci byli vždy zcela bezohlední k lidem-i svým

A Putin je teda chudej, nebo bohatej?

F. Houžňák 16.3.2018 12:12

Skutečně se ten pán jmenuje

Nick Carter? Obdivuhodné.

F. Houžňák 16.3.2018 12:08

Ano, a Slovany je třeba vyvraždit a nahradit Němci,

jak hlásal ten stejný Marx. Chápu, že se vám to líbí, ale Rusové pořád nějak nechtějí zmizet na smetišti dějin, potvory proradné.

J. Farda 16.3.2018 12:03

Re: Ano, naši soudruzi, mám pro vás otázku, vlastně

Marnost nad marnost, ptáte se zbytečně, komunisté jsou dodnes, definicí Klémy Gotvaldojc, lidé zvláštního ražení! :-)

V. Kolman 16.3.2018 12:03

SEVERKA RUSKÉ POLITIKY

Ruská politika je nezměnitelná. Měnit se mohou pouze ruské metody, taktika, způsob manévrování, ale polární hvězdou ruské politiky zůstává podmanění světa. Polárka je na hvězdném nebi stálicí. V politice Ruska není žádný rys nápadnější než onen, který sleduje nejen tradiční cíle, ale také způsob, jak jich dosáhnout. Neexistuje tah v současné politice, který by nebylo možné najít už v historii. Ruský medvěd bude schopný všeho, dokud ví, že ostatní zvířata se mu nebudou bránit. Existuje pouze jediný způsob, jak se chovat k mocnosti jako je Rusko - neukázat strach. Jestliže se dá Evropa na ústup, nebude to znamenat pouze porážku, ale bude to trvalé ujařmení.

KAREL MARX - New York Daily Tribune, 1856

Z. Lapil 16.3.2018 12:01

Re: Vyhlašované demkracie

Osobně dám přednost mostu, tam mám jistotu danou zdravému člověku, že mě zítra velitel neumlátí jen proto, že se mu zachtělo.

R. Gramblička 16.3.2018 11:53

Re: fakta:

Tereza Spencerová pro Parlamentní Listy

S. Donát 16.3.2018 11:45

Re: Přesné

Amíci nevyužívají ruské rakety, amíci posílají satelity na vlastních

raketách Atlas V a Delta IV. Jejich motory jsou ale drahé, takže

kupují levnější, ruské. Takže informace, že by se amík bez mužika do vesmíru nedostal, je mírně řečeno nepřesná, spíše bych napsal lživá.

S. Donát 16.3.2018 11:40

Re: fakta:

Zajímavé. Odkud to máte?

M. Zikmund 16.3.2018 11:36

Rozdíl mezi demokratem a demagogem

Ten rozdíl je jednoduchý - demokrat pracuje s realitou, demagog s virtuální realitou. Demokratický politik ví, že jedině na základě poznání skutečnosti se může správně rozhodnout, demogag ví, že jedině prosazení jemu vyhovující virtuální reality mu pomuže k větší moci. A oč méně to má demagog potrvzené, o to více manifestuje, protože ví, že správná virtuální realita se v myslích občanů potvrdí hlavně pořádnou manifestací.

Tak nějak se nám poslední dobou sešlo více obdobných případů: něco se stalo, vyšetřovatelé vyšetřují, mají více verzí, okolnosti se zpřesňují, informací přibývá a mění původní obrázek, ale důkazy, potvrzení verze a nalezení a usvědčení viníka zatím žádné. Ale demagogičtí politici a demagogická média jedou ve stejné notě: v první větě řeknou že pravděpodobně to je tato verze s lehoulinkým dodatkem, že to ještě není úplně potvrzené. Ale v druhé větě a ve všech dalších už jedou ve scenáři - my to už víme a proto musíme jednat a trestat.

Je fascinující, jak britští vyšetřovatelé ještě nevědí, jak se látka dostala do těl obětí, jak se látka vůbec dostala do země (ani to zda tam nebyla vyrobena), jenom spekulují, že ji mohla přivézt sama jedna z obětí, ale představitelé hlavních mocností NATO už manifestují svou podporu Velké Británii, napadené Ruskem... Manifestují, protože vytváří virtuální realitu. A jen pro připomenutí - kvůli jedné takové virtuální realitě byl kdysi napaden Irák a výsledkem byly statisícové oběti...

I. Schlägel 16.3.2018 11:15

Re: S autorem souhlas.

Alternativní pravdě je opravdu blíže. Víc už to možná ani nejde. Ještě že se může opřít o to slovanské dubisko, které po staletí vzdoruje tomu velkému, cizímu, nepřátelskému světu okolo něj.

R. Gramblička 16.3.2018 10:54

Re: fakta:

Bude zajímavé sledovat, jak odpoví Rusko. Hodně je vytočilo už poměrně bizarní ultimátum premiérky Mayové, aby prý do 24 hodin vysvětlili, jak se Novičok do Británie dostal, a teď to vypovídání diplomatů, absence britských politiků a členů královské rodiny na mistrovství světa ve fotbale, zrušení bilaterálních kontaktů, zmrazení ruských státních účtů a zpřísnění kontroly všech leteckých spojů mezi Británií a Ruskem...

Co mě ale překvapilo, je postoj Číny. Peking se většinou do napínání vztahů mezi Západem a Ruskem příliš nemíchá, ale nyní oficiálně varoval Londýn, aby se neukvapoval, pokud nemá v ruce žádná „reálná fakta“. Co tento čínský přístup v praxi znamená, se teprve asi ukáže, ale nezapomínejme, že – jen s malou nadsázkou – platí, že Čína v posledních letech skoupila půlku Británie...