8.12.2022 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

RUSKO: Travičská velmoc

Rozsahem podvodnosti a surovosti nemá ruský stát v historii obdoby, ale část komentátorů to nechce a nemůže vidět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pavel 16.3.2018 23:21

Re: Američané jsou jasně lepší.

Máš tam chybu. Správně je to takto, Američané odstranili několik režimů, které zcela rozvrátili vlastní státy.

L. David 16.3.2018 22:57

Američané jsou jasně lepší.

Až na tu drobnost, že od roku 1989 přepadli hned několik států, která zcela rozvrátili.

Čímž se ti zlí Rusové pochlubit nemohou.

B. Brousková 16.3.2018 22:28

A proč by to Rusové dělali?

Proč? Stačí si přečíst " argumenty" kremrolí pod tímto článkem a máte odpověď. To přece ani náhodou neudělali Rusové, ale váleční štváči z Wólstrýtu , revanšisti , fašýsty a nejspíš i agenti Vatikánu .Tak je pochopitelně masírovaná i ruská veřejnost. A jediný hrdina , který se to nebojí těm zavilým nepřátelům Ruska říci do očí, je gerój nastajáščij Vladimir Vladimírovič.,krotitel tygrů a všeho ostatního. A proto všichni vlastenci jděte k volbám , Svjaščénaja Rossíja je ve smrtelném nebezpečí !! Volte spasitele ! Púťyna!

B. Brousková 16.3.2018 22:14

Re: Získávat medaile podvodem se daří jen Rusům ?

Získávat medajle podvodem se daří jen Rusům ? Určitě ne , ale jen Rusové to v poslední době dělají organizovaně a se státním krytím. Jinde to dělají jen jednotlivci a na vlastní riziko.

M. Drašner 16.3.2018 22:01

Re: Autor článku je opravdu

1) To s Tatary je přes čáru. Ruská knížectví (jako stát se Rus ́s centrem v Kyjevě stačila fakticky rozpadnout už před bitvou na Kalce) dostala od mongolských armád ve 13. stol. po čumě hned několikrát a sama tím, kdo chránil Evropě zadek, bylo litevské velkovévodství, které dlouho drželo linii Černigov-Kyjev. Ruská knížectví se mezi sebou prala, kdo se dokáže lépe zaháčkovat u vládců Zlaté hordy, což vyhrálo nejslabší z nich, Moskevské. Které pak vybíralo pro Hordu zbraně a také za pomoci těch zlých "Tatarů" postupně dobylo ona ostatní. Vítězné boje začaly až s rozpadem Zlaté hordy (s čímž pomohl Timur Lenk) a zavedením střelných zbraní. Tehdy také začalo dobývat "staroslavnou ruskou Sibiř", dokud se nepotkalo v půli cesty na východ s Mandžuy.

2) "že do Evropy nikdy nezasahovalo" - kec. Od 17.stol. bojovalo s evropským státem Polsko-litevskou unií, od poloviny 18. stol. bylo střídavě spojencem nebo protivníkem Pruska (dle cara/carevny). Dobylo Pobaltí, Finsko, uvažovalo o Švédsku (doporučuji samostudium).

3) Boje s Turky se převážně omezovaly na pokusy dostat se k Černému moři a později do Středomoří. Teprve v ke konci 19. stol. účinněji pomohlo Bulharům.

B. Brousková 16.3.2018 21:41

Re: Tohle snad musel psát

Ad Dobrý tah" ? Stejně jako postřílení desetitisíců Poláků v Katyni?

J. Kanioková 16.3.2018 21:36

:)))))))))))

B. Brousková 16.3.2018 21:31

Re: Kdo to je ten dobrý muž Guttmann?

Ad píše ve stylu.. ..Nařídil mu to zcela jistě Kalousek ! Ten je schopen všeho !

B. Brousková 16.3.2018 21:28

Re: Ano, a Slovany je třeba vyvraždit a nahradit Němci,

"Potvory proradné" ! Stačí že zmizel na smetišti dějin jednou provždy a definitivně Jeďýnyj magúčyj savětskyj sajúúz !

J. Kanioková 16.3.2018 21:25

:)))))))))))))

J. Kanioková 16.3.2018 21:23

Získávat medaile podvodem se daří jen Rusům ?

J. Vintr 16.3.2018 20:29

Rusko je trpaslík, který by rád vypadal jako obr

(alespoň v očích svých občanů). To mu kazí příklad bohatého a úspěšného světa "kapitalismu", který nemá Rusko prakticky šanci dohnat. Co můžete udělat když bydlíte v pastoušce a soused má honosnou vilu a vás žere závist? Můžete se buď snažit si vydělat, abyste si mohl pořídit taky takovou, nebo mu ji podpálit. To je mnohem jednodušší a o tohle se právě Rusko snaží od doby, kdy se tam dostali k moci bolševici.

J. Vintr 16.3.2018 20:15

Re: tak kuprikladu "humanitarni bombardovani"

Jestli jste si náhodou nevšiml, tak například tu nešťastnou událost ve Vietnamu mělo na svědomí pár jednotlivců, kteří za to byli souzeni a odsouzeni. Měla také (až moc velkou) publicitu i ve Spojených státech. To se týká i všech "zločinů", kterých se Západ dopustil kdykoliv v historii. Zato o nesrovnatelně větších zličinech, páchaných státní mocí v zemích "tábora míru a socialismu" se (obzvláště tam) nepublikovalo téměř nic a nikdy za ně nebyl nikdo potrestán. Například zavraždění víc jak dvou desítek tisíc zajatých polských důstojníků v Katyni Rusové v podstatě popírají dodnes, i když už se jednou (po padesáti letech) přiznali.

R. Gramblička 16.3.2018 19:44

Re: Autor článku je opravdu

tu otázku si taky kladu, kdykoliv tady něco napíšete

P. Pavel 16.3.2018 18:46

Je srandovní sledovat jak volksrusácké podržtašky

dostávají hysterické záchvaty vždy, když jim někdo vymáchá čumáky ve faktech.

P. Pavel 16.3.2018 18:42

Mimochodem zkuste si dostudovat něco z dějepisu, politruku.

Rusko s tatary spolupracovalo (ruská knížata pro tatary vybírala daně). Rusko do Evropy zasahovalo neustále (trojí dělení Polska vám nic neříká, co asi dělal ruský car u Slavkova, atd., atp.) Rusko útočilo na Otomanské impérium jen když z toho kynul územní zisk, o existenční zápas Evropy s Tureckem se staralo Rakousko (za peníze zemí koruny České) a Polsko. Trojí "smrtelné ohrožení" Ruska je zcestný blábol volksrusácké podržtašky. Jak už jsem psal výše, copak dělal Alexandr I. u Slavkova? Na rozpoutání I. a II. světové války se Rusko podílelo stejnou měrou jakou Německo. K rozdělení Evropy železnou oponou nedošlo na Jaltské konferenci ale proto, že rusácké impérium zvané sssr nedodrželo své závazky, např. na vyhlášení svobodných voleb v Polsku.

P. Pavel 16.3.2018 18:25

Re: Autor článku je opravdu

Autor článku popisuje realitu, na rozdíl od vašich blábolů na téma globalizace.

P. Pavel 16.3.2018 18:24

Re: Vážení, nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR

Zapomněl jsi ještě na to, že Hitler byl rakušák, takže němci vlastně nejsou zodpovědní za rozpoutání druhé světové války a koncentráky.

M. Drašner 16.3.2018 17:14

Re: Vážení, nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR

dodnes na svaté Rusi v různé míře milovaní a oslavovaní. Kdyby dnes nějaký Němec řekl v Merklestánu to, co uslyšíte v Rusko o Stalinovi, stáří by se na svobodě nedočkal. A mimochodem, je snad náhoda, že právě tam zakořenil marxismus jako první a vydržel nejdéle?

M. Drašner 16.3.2018 17:09

Re: Tleskam!

Jen bych doplnil, že kariéra s. Schneidera v bezpečnostních službách byla velmi krátká a neslavná, ti, co ho pamatují používají termíny, jež nebudu opakovat. Informace o tom, pro KOHO dělá bezpečnostního analytika jsou nejasné, snad pro Schneider v.o.s.

V. Církva 16.3.2018 16:51

Dobrá Rusům nevěřme

Za Stalina a v 50 letech byli učiněným Zlem (nemyslím to ironicky). Olympiádu vyhrávají dále sovětským způsobem. Je třeba být ostražitý. Ale co tedy Británii od Rusů hrozí?! A co nám?

A hlavně nejsou teroristické útoky islamistů horší?!

Předpokládám že občas silné komentáře typu Rus nás zachrání nejsou myšleny vážně.

V. Církva 16.3.2018 16:42

Re: Nejkvalitnější bojové plyny vyrábělo Československo.

V každém případě by měli zveřejnit podle čeho tu látku identifikovali, jinak nemá smysl se bavit o původci. Tím spíš když do Iráku se šlo na základě mylné informace z britské MIx o Sadámových ZHN.

M. Pesat 16.3.2018 16:01

tak kuprikladu "humanitarni bombardovani"

"Mladým je třeba říci, že USA jsou vojensky i technologicky silnější než zbylý svět dohromady, což je štěstí, protože jde o humanistickou kulturu, která již třikrát spasila západní civilizaci "

tak kuprikladu "humanitarni bombardovani" Srbska, nebo dnes je zrovna "vyroci My Lai massacre ve Vitnamu. Cest :-)

"Nevertheless, by early afternoon, well over 300 residents of the hamlet lay dead. Those killed were predominantly women, old men or small children. A number of the women had been raped before being killed. Other victims had been tortured and mutilated, then killed."https://www.historytoday.com/kendrick-oliver/my-lai-massacre

I. Mertl 16.3.2018 15:57

Re: Autor článku je opravdu

Dobře argumentujete, konzervativní mysliteli! Ideologicky naprosto správně!

R. John 16.3.2018 15:20

Tak ti mě schází...

... mám nějaký jarní splín a potřeboval bych rozveselit... snad sem něco pro zasmání IVK(b) šoupne... :-)

R. John 16.3.2018 15:19

Genetika pane....

... to je pěkný swinstvo... :-)

M. Gavlák 16.3.2018 15:02

Re: Autor článku je opravdu

čím to, že je mezi Čechy, s českými zkušenostmi, tolik hlupáků...

M. Gavlák 16.3.2018 15:01

Jsem potěšen.

Konečně někdo píše na Psu i něco pravdivého a normálního. Už jsem se bál, že je to tady jen pro Vlky a instituty VK...

Ś. Svobodová 16.3.2018 14:58

Re: Travičská velmoc?

No. Vyhoštění britských diplomatů by se mu hodit mohlo. Zas by si tím trochu uvonil ruce a opozice by přišla o podporovatele.

Na druhou stranu to může být tah MI6 - Putin dal bezskrupolozně zavraždit dva lidi v Británii! Nikde si před ním nemůžete být jisti životem. Nevolte Putina! Navíc to přidává politické body Mayové, odvádí pozornost od jejích problémů a nakonec povede ke stornobrexitu, když se ukáže, že za ním byli Rusové.

Také to může být akce třetí strany, která se chystá dlouhodobě na válku s Ruskem. Jed se dá koupit na černém trhu od bývalých zaměstnanců uzbecké továrny.

Nesedí mi na tom hlavně použití takové látky, která ukáže přímo prstem na možného viníka.

R. John 16.3.2018 14:52

A teď ještě struny balalajky rozeznít....

...tančícího medvěda na plac a dáme družbu... :-)