26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

RUSKO: Travičská velmoc

Rozsahem podvodnosti a surovosti nemá ruský stát v historii obdoby, ale část komentátorů to nechce a nemůže vidět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Gramblička 16.3.2018 8:20

Re: Tleskam!

pokud na něj Putin někoho pošle, tak určitě psychiatra

R. Gramblička 16.3.2018 8:13

Re: Bohužel

No právě - krutá ironie dějin

R. Gramblička 16.3.2018 8:13

Re: Tohle snad musel psát

PS: že WW2 nevyvolali Němci, ale jen němečtí nacisté? Stejně můžu říci, že za hrůzy východního bloku nemohou Rusové, ale komunisté z Ruska a přidružených států. Když už, tak měřte stejným metrem

J. Schwarz 16.3.2018 8:12

Bohužel

to, co se dnes prosazuje na "vyspělém západě" v podobě genderismu a "volbě pohlaví" je čiré a krystalické šílenství hrozící nejen novou totalitou, ale zhroucením civilizace před jehož možnými důsledky blednou všichni despotové minulosti i jejich režimy. Jen abychom se nakonec neupínali k muslimům nebo Rusku jako k poslední záchraně před "pokrokem".

R. Gramblička 16.3.2018 8:07

Re: Tohle snad musel psát

A jak Němci využili záminku sarajevského atentátu a dotlačili R-H do války, najdete na wiki nebo v každé dobré učebnici historie.

R. Gramblička 16.3.2018 8:06

Re: Tohle snad musel psát

nastudujte si dění těsně před WW2 (ať nejste za troubu) a neúspěšné vyjednávání ZSSR s VB, Francii a Polskem ve věci vzniku protiněmecké koalice. Proč tato jednání zkrachovala a že následná smlouva s Německem byla z nouze ctnost, jak se vyhnout hrozícímu napadení ze strany Německa. Že toho pak Sověti využili a zahojili se na Polsku je jiná věc. Jednak to byla dílem odplata za odmítavý postoj Polska, jednak ze strategického hlediska dobrý tah, jak posunout hranice s Německem co nejdál od Ruska, pokud by si to Němci přece jen rozmysleli

R. Gramblička 16.3.2018 7:59

Re: Tohle snad musel psát

dále se pak jako na flašinetu opakuje tvrzení, že novičoky umí vyrábět jen Rusové, což není ničím podložené a zpochybňuje to i už uváděný článek z NYT 1999, podle kterého USA pomáhali Uzbekistánu likvidovat chemické zbraně a taky svědectví ruských agentů přeběhlých na západ

J. Urban 16.3.2018 7:57

Re: Vyhlašované demkracie

No komouši se to tak učí.

J. Urban 16.3.2018 7:56

Re: Tohle snad musel psát

Možná byste mohl vysvětlit, jak Německo vyvolalo WWI. A tu WWII vyvolali němečtí nacionální socialisté (v tom se nemýlíte) se svými sovětskými soudruhy bolševickými socialisty (na ty jste POCHOPITELNĚ zapomněl :-)))) ).

J. Urban 16.3.2018 7:54

No, konečně solidní analýza

ruského státu, do jehož (_._) nás to hradní pra§e neustále postrkuje. Co souzi Tvrdík a Nejedlý v Číně, ví se o nich něco?

R. Gramblička 16.3.2018 7:53

Re: Tohle snad musel psát

krom toho se pořád opakuje, že je to jediné možné vysvětlení, přestože i průměrně inteligentního člověka napadnou min. 2 další: 1) nacházíme se v dost vypjaté fázi studené války, která je charakterizována přehnanou hysterii vůči Rusku. Takže se nabízí varianta, že jde o spůsob, jak obnovit tuto v posledních měsících ochabující hysterii, kdy řada vrcholních politiků západu se otevřeně vyjadřovala o potřebě spolupráce a obchodu s Ruskem. Komu by to vyhovovalo zejména? USA a jejich mopslíku VB, kteří se snad rozhodli bojovat proti všem a všechny proti sobě poštvat (otázka plnění závazků NATO, začínající obchodní válka mezi USA a EU). USA si nemůžou ze strategických důvodů dovolit prohloubení spolupráce mezi EU a Ruskem. Krom toho je tu ponížení, které Rusko uštědřilo USA na blízkém východě, kde svou obdivuhodnou diplomacii prakticky donutilo USA stáhnout se z regionu a obrat je o mnoho spojenců. Proto lze chápat tuto kauzu jako operaci pod falešnou vlajkou.

2) méně pravděpodobná varianta, že jde o zinscenovanou operaci od Putinových rivalů, co nejvíc mu uškodit ve volbách.

Pro tyto verze nemám, stejně jako mí oponenti důkazy, nicméně ve světle současné globální politiky je zejména první verze logičtější a více pravděpodobná

P. Rudolf 16.3.2018 7:52

Přesné

Držme se od této zaostalé země, plné primitivních, bezohledných mužiků, co nejdál. rusko patří na dálný východ, nikoliv do Evropy.

R. Gramblička 16.3.2018 7:42

Tohle snad musel psát

Jakub Janda z EH.

Před pár dny ještě Frantíci říkali, že Mayová se zbláznila, už to ale Frantíkům stihli vysvětlit a tak teď všichni unisono hýkají, že vše je jasné jako křišťál.

U nás na Slovači již dva týdny mají jasno, že za vraždou novináře stojí Ficova vláda a že jako musí padnout a pak nové volby. Přitom vyšetřování je na začátku a hypotéz je známo několik a důkazy zatím veškeré žádné, nicméně řada jedinců má jasno.

A teď tady, jak koukám, je zde opět řada jedinců, co má hned jasno. Protože Lenin, protože Stalin, protože SSSR, tak je to přeci jasné. Zajímavé, že stejný přístup není uplatňován vůči Němcům, kteří v minulém století vyvolali 2 nejstrašnější války a způsobili neuvěřitelné utrpení. Kdyby nebyli poražení, bůh ví, co by bylo dnes. Nevšim jsem si, že by se ale vůči ním uplatňovalo to, co vůči Rusku, toliko následníku SSSR.

A nikdo si tady nepokládá otázky, proč teď, před prezidentskými volbami, proč takhle, aby bylo jasné, že to byli oni? Co by tím dosáhli. Obvyklé pseudoargumenty, které používá i autor článku o nadutosti a pocitu nedotknutelnosti předpokládají značnou míru hlouposti, jenže jak sleduji počínání Putina, Lavrova a spol, jako blbci mi rozhodně nepřipadají (spíš naopak), což se ale nedá říci o vrcholných politicích EU.

J. Fridrich 16.3.2018 7:33

Re: Vyhlašované demkracie

Opravdu si myslíte, že za ZPACKANÉ životy všech neúspěšných a nebojme si říci i hloupých a nezodpovědných lidí, co si naberou 6-8-12 půjček od nebankovních zlodějů může DEMOKRACIE ?

V. Němec 16.3.2018 7:20

Vyhlašované demkracie

na ničení životů nepotřebují gulagy, jim stačí donutit lidi žít pod mosty.

D. Polanský 16.3.2018 7:12

Marná sláva ruské širé pláně bohaté na suroviny

západní civilizaci lákají. Tam je na Zemi největší prostor, kal může ještě Západ geogragicky expandovat. Vzpomínám jak Západ tleskal ožralovi Jelcinovi, který vedl Rusko do záhuby. Nakonec Západ Rusko pohltí, tomu není vyhnutí, ale mám obavu, že Západ, ale tím i nás, zase pohltí islám. Prostě Ch. Darwin funguje. Národy a rasy bojují o přežití.

J. Fridrich 16.3.2018 7:08

Vážení, nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR

Vážení, nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR - také hladomory a přímé vraždy rudými komisaři Felixe Dzeržinského - zakladatele ČEKY, předchůdkyně GPU, NKVD a KGB ( zrůdy, která " vyučila " Jagodu, Berie a další bestiální vrahy ve velkém ). Také můžeme zmínit - z pestré nabídky rudých zločinů patřících spíše do Asie než do Evropy " přemíst'ování " celých národů. Uměle vyvolaný hladomor v nejúrodnějších částech naší planety - Povolží-Ukrajině nemá v lidských dějinách obdoby. A třešnička na dortu byla totální nesvoboda jednotlivých občanů a povinné jásání nad těmito dříve vyjmenovanými " úspěchy ". Neschopnost spočítat reálně přesněji celkové počty objetí komunistických zvěrstev je myslím jasná nejen historikům, ale i soudným lidem, kteří se o tuto nelidskou anomálii v dějinách lidstva - čili SSSR a jeho projevy během 20tého století - doklady a podklady o svých zločinech dovedla jejich komunistická mašinérie dobře utajit a posléze zlikvidovat. Zabíjet své odpůrce umí rusáci po celém světě - viz. Trockého zabili krumpáčem v Mexiku. Ted' ale před volbami v Rusku zamířil Volod'a do Vesmíru - tak jsem to ohodnotil takto - Zase ty plné stakany voodky, Volod'o ? Poletíte na Mars tou dřevěnou raketkou od Koroljova, tou kterou před 60. léty dal dohromady tak, že pospojoval 21 motorů Braunovy V2 a vznikl v 50tých létech Sojuz ? Ten dodnes " prodlužují ", ale létá, tak vzhůru na Mars...

P. Zinga 16.3.2018 7:05

I ty, Brutte?!

A co Mossad?

M. Adler 16.3.2018 6:54

Je to skutečně smutné,

ale v době Obamovy (a Clintonové) administrace se bývalý vysoký důstojník KGB zdál být uvážlivější, světu méně nebezpečný, a méně prosazující socialistické násilí. To jsme to dopracovali, když ano, historicky krutá, zpátečnická a i jinak vyšinutá a zanedbaná země se stala snesitelnější a bezpečnější alternativou než kdysi volnomyšlenkářské a svobodomilovné U.S.A. A asi to ještě chvíli potrvá, než si USA vydobydou a navrátí svou ztracenou prestiž - pokud vůbec.

P. Jášek 16.3.2018 6:45

Re: Podstatný rys CCCP autor bagatelizuje.

a přesně o Vás ten článek je!

T. Major 16.3.2018 6:20

Re: Tleskam!

Autorovi článku bych doporučoval požádat o policejní ochranku. Až si to Putin přečte, tak nevím , nevím. Má to spočítané....

J. Macků 16.3.2018 5:56

Podstatný rys CCCP autor bagatelizuje.

Za každým velkým zločinem na světě stojí socani a jejich extremistická bojůvka komouši. To se samozřejmě týká zločinů v CCCP, ale i toho co na nás valí ze západu, kam mezitím přenesli z CCCP své sídlo, velká část se uchytila i v USA, proto bych na ně v současnosti moc nespoléhal. Každý, ať si věří čemu chce, náš hlavní problém není Rusko, ale EU s jejími pitomými nápady.

J. Krásenský 16.3.2018 4:31

Článekm, který má sedmdesát dva let spoždění.

Autorovi jeho víru nezávidím. A pan Neff si může odškrtnout desetiminutovku lásky k velkému bratrovi.

Celý článek vystihuje hodnocení pana Schneidera a zmínka o agentu Egonu Bondymu. Tady se autor zastavil jen na půlce cesty, což Bondy se blízce nepřátelil i s Václavem Havlem?

Neznačí smířlivost pana Schneidera k agentům STB hluboké osobní vnitřní smíření s nepřáteli? Tedy duchovní dozrání, které by mělo právě křesťanům imponovat? To není Pithart, který toleranci nutil celé společnosti "slyším trávu růst laciného antikomunizmu" to není ani Jičínský a Rychetský, kteří nás přesvědčovali o nutnosti právní kontinuity, takže procesu unikl i prokurátor Vaš.

Jsem rád, že mohu v syrové podobě poznat uvažování našich vědců. Nikdo není proti ideologii imunní. Nacizmus i marxizmus - zkrátka socializmus - vždy prosazovali právě ti vzdělaní a kreativní, kteří ve své pýše zamrzli v přesvědčení, že jedině oni jsou schopni stvořit "Nebe na zemi". A pokaždé jim vyšlo peklo.

P. Majer 16.3.2018 0:35

Tleskam!

Skvely clanek, dik. Ted se do vas pusti rusky trolove...:-)