22.5.2022 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kolemjdoucí (J.Š.) 26.2.2009 5:40

Re: Soudruh Hitler také četl Marxe,

Možná, že se mýlím, ale mám za to, že jsem kdesi četl, že Schopenhauera (nejspíš úryvky z něj) míval s sebou přímo na frontě během 1.sv.války. A o německé dějiny a o jejich možné různé výklady se taky zajímal určitě více než jen četbou novin, i když netvrdím, že je důkladně studoval.

Kolemjdoucí (J.Š.) 26.2.2009 5:32

Re: Myslím, že díla magorů jako je Marx není třeba studovet

Jak souvisí ty miliony mrtvých s Marxem? Docela prokazatelně, protože Marx vymyslel diktaturu proletariátu (která je podmínkou pozdějšího "skoku do říše svobody") a k bezohlednému krveprolévání při komunistických revolucích přímo vyzýval!

rolandszewczyk 25.2.2009 16:29

Re: Myslím, že díla magorů jako je Marx není třeba studovet

nic proti vašemu názoru,nicméně jak souvísí Marx s těmi 100mil. mrtvými mi asi uniklo,jinak řečeno,nebýt Marxe,oni vrahové by si našli zcela jistě někoho jiného,např:jakobíny

rolandszewczyk 25.2.2009 16:23

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

to je ono,přesné pojmenování chybí,,,,proto  je třeba marxismus znovu objevit ,pojmenujte současné jevy marxovým prizmatem, a dojdete k zajímavým závěrům,,,,,že někdo pojmenuje černou barvu jako bílou,neznamená ,že je bílá,ovšem odhalit toto lze jenom spektrometrem,řekněme hlubokou analýzou ve všech dostupných souvislostech

F. Čech 25.2.2009 15:39

Myslím, že díla magorů jako je Marx není třeba studovet

Prave ve 40 státech jeho experiment prověřila praxe.Stálo to 100 miliónů mrtvých a nastolení bídy. Ať si to jen Němci zkusí. Když si to zkusili tak nadšeně s Hitlerem, tak proč ne z Marxem. Jsou dnes zbytečně bohatí  a ztučněl jim i mozek. Marxistická bída je vyléčí!

L'ego 25.2.2009 9:35

Re: Soudruh Hitler také četl Marxe,

Mno, říkám, nesmíte mu všechno věřit. Mein Kampf má především představovat obraz Hitlera, sloužící propagandě. (Mimochodem, knihu napsal Hitler tuším s Hessem  + měl ještě redaktora, který opravovoval Hitlerových stylistické chyby a dával textu hlavu apatu - pak to tvrdě odnesl při akci proti Röhmově skupině.) Pokud vím, tak se historici (Kershaw, Hamannová) shodují na tom, že Hitler četl hlavně noviny, odkud samozřejmě znal všechny vaše autory i toho slavného Karla Marxe, ale asi tak, jako většina diskutujících na Psu..   

K. 25.2.2009 8:44

Re: Pitomost!

Četl jste ten článek vůbec? Cožpak v něm autor doporučuje K.Marxe? A pokud jde o toho arcibiskupa Reinharda Marxe a jeho upozornění, že kapitalismus tu nemusí být na věky, je to zcela regulérní připomínka. Ne v tom smyslu, že by se splnily předpovědi Karla Marxe a kapitalismus se přeměnit v komunismus, ale ten západní demokratický a svobodný kapitalismus se může také vrátit zpět, k nějaké formě totality, moderného nevolnictví. Věda a technika vyvinuly prostředky, které přímo vybízejí k tomu, aby byly politiky zneužity.

Jara 25.2.2009 8:07

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

R^R^R^ Bravo, skrebec.

Jara 25.2.2009 7:45

Re: Rolande

Vy považujete fyzické řešení (= zastřelení) za v podstatě stejnou metodu jako propuštění z práce? To snad ne.

Opravdu si přečtěte Souostroví GULAG od Solženicyna. Je to velmi poučné. Pak se zamyslete, zda je to opravdu srovnatelné s nějakou montovnou.

K. 25.2.2009 6:24

Re: Soudruh Hitler také četl Marxe,

Hitler se s marxismem seznamoval už za svého pobytu ve Vídni. Ostatně četl částečně i mnohé jiné autory, např.Schopenhauera, Nietzscheho, H.S.Chamberlaina a pod. Ten Mein Kampf je sice většinou nudné čtení, ale jen tak nějaká dutá hlava ho napsat nemohla.

K. 25.2.2009 6:14

Re: K

Dejte si pozor, aby Vás "neodstřihli" od přístupu na Psa, za to, jak hovoříte o jeho (přímých či nčpřímých?) sponzorech.

A jak se to vlastně dělá v Americe? Jak to, že některé bance je tam pomoženo a jiné ne, a že z toho hned není miliardová arbitráž, zdůvodněná nerovnými pomínkami na trhu? A uzavírají také cizí firmy působící ve Spojených státech s USA smlouvu o ochraně investic, jako to bývá umožněno zahraničním firmám působícím v ČR?

L'ego 25.2.2009 1:14

Re: Soudruh Hitler také četl Marxe,

No, nesmíte Ádovi hned všechno věřit ;-D

rolandszewczyk 25.2.2009 0:55

Re: Rolande

ani ne,jen metody jsou jiné,řekl bych.že se upustilo od fyzického řešení

rolandszewczyk 25.2.2009 0:51

Re: otázka

mám křeče od smíchu.......toto sice není správně,nicméně skvěle,,,,chtělo by to upravit pro chechtavého tygra!!!!!!!!!!

Fafa 24.2.2009 23:54

Re: Soudruh Hitler také četl Marxe,

Mein Kampf pp. 293-296. ;-D

 

Fafa 24.2.2009 23:46

Re: K

Priteli, vitejte v realite. Tretina pro pana Zelezneho, tretina pro pana Laudera a o tretinu se advokati musi rozdelit s ceskymi uredniky. ;-)

No prece.. 24.2.2009 23:39

Re: jedno autorovi uniklo

Rad bych to skromne opravil :

Necht Allah pozehna zahrade pred tvym domem lejnem tisice velbloudu.

No prece.. 24.2.2009 23:32

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

protxe bys tu dnes nebyl clovece !

No prece.. 24.2.2009 23:30

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

pokud ovsem maji budto praci nebo kapital. Ti ostatni pak sni o tom jak jednou bude lepe.

No prece.. 24.2.2009 23:24

Re: otázka

vysledna hodnota bude ztrata rovnajici se dani z pridane hodnoty pro dva subjekty ktere provedenou transakci provedou v jakekoliv podobe ! Ve druhen pripade postih za nepriznani obchodni cinnosti a vyhybani se danovemu odvodu. To je realita trzniho hospodarstvi a pohybu kapitalu.

Richard III. 24.2.2009 23:17

Pitomost!

Vzhledem k tomu, že Marxův koncept selhal a že už mnohá desetiletí existují doklady o tom, jak "kvalitní" byly Marxovy zdroje a jeho "vědecká" práce, nelze než konstatovat naprostou pitomost článku. O autorovi nemluvě.

Jiří Chýla 24.2.2009 23:10

Díky L'ego

smutku nepropadám, sdílím názor Jan Wericha.

Phoenix 24.2.2009 22:40

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

To, ze k socialismu (a pote komunismu) bohuzel pres totalni demenci Marxovych myslenek (ty, ktere pokradl jinde, spatne nebyli, ale to mu tezko muzeme pricitat k dobru) smerujeme, se asi shodneme. Ale s tim, ze montovna = gulag opravdu nemuzu souhlasit.

Phoenix 24.2.2009 22:37

Re: tihle pánové

Ja Vas prispevek chapu tak, ze Marx to myslel v podstate dobre, jen to zly Lenin a Stalin (a spousta jinych debilu) trestuhodne prekroutili. S cimz nemuzu souhlasit, protoze to co psal Marx v Kapitalu stran napravy spolecnosti socialismem je blbost (bez ohledu na to, ze se o to momentaln vlady opet hloupe pokouseji). Mam na mysli jmenovite "vykoristovani" a podobne nesmysly, o zneuzitelnosti kapitalismu vedel uz Platon, jen tomu nerikal kapitalismus. Takze krestanstvi dobra myslenka (ktera se da zneuzit jako ostatne cokoli), komunismus spatna myslenka (od zakladu postavena na nejnizsim lidskem pudu aka zavisti).

Pokud jsem Vas pochopil spatne, zkuste specifikovat.

Phoenix 24.2.2009 22:27

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

OK V leccems se shodneme. Nektere prispevky jsem chapal ponekud jinak. Opusteni zlateho standardu je jedna z pricin krize (zlato se tiskne pomerne obtizne), vmesovani se vlad dalsi pricina. Hodnotu penez likviduje vlada pres centralni banky (dalsimi emisemi penez -> inflace). Jisteze nektere nejen evropske zeme nepokryte vsadily na socialismus, ackoli o nem primo nemluvi. Nasledujici upadek bude pricitan kapitalismu, ackoli jde o krizi socialismu.

Pepan 24.2.2009 22:22

Re: Marxismus jsme studovat museli, patřilo to k vysokoškolskému vzdělání

Nemagore, Marx vědomě nelhal. On vysvětloval a objasňoval tehdejší hospodářský svět svým pohledem. Nebýt jeho, tak nevím o čem, nebo o kom, by se tady dneska kecalo.

Pepan 24.2.2009 22:10

Re: Zajimalo by mne, kolik kritiku K. Marxe cetlo autenticky

Phoenixi, jestli Hitler byl levičák jako poleno, tak vy vůbec nevíte, co je levice a pravice. Teda kromě končetin. Opět doporučuji přečíst Hitlerovu bajbl.

Pepan 24.2.2009 22:07

Re: Zajimalo by mne, kolik kritiku K. Marxe cetlo autenticky

Jenže studente, vy jste se učili ten Kapitál přepracovaný (už redigovaný vzdělanci) pro danné tehdejší podmínky.  V tom je právě ta zrůdnost. Stačí sehnat vydání před r. 1945 a porovnat s vydáním po r. 1970. Ztráta času? To by potom bylo vlastně celé studium.

Pepan 24.2.2009 21:56

Re: Před 75 lety

Díval, ale nepochopil. Oni tam toho kapitalistického spekulanta a vydřiducha Simonidese, zlikvidovali správnou právní formou. Kdyby tady tak probíhala privatizace, nemusela být řada problémů. Jako teď sklárny a podobně. Nadáváte na ceny energií? Máte návod jak je snížit. A to není jenom tento film té doby. Tady vidíte, jak je sdělení umělců poplatné době. Stále chtějí lepší, když se jí dočkají, zase rebelují.

Pepan 24.2.2009 21:46

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

To přesně píše Hitler ve své bajbl Proč ho to nenechali jenom zrealizovat?