7.7.2022 | Svátek má Bohuslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L'ego 24.2.2009 21:28

Pane Chýlo,

díky za rozumný článek. A pokud čtete diskusní příspěvky, nepropadejte smutku. Přestože je v našem státě velmi mnoho lidí, kteří uvažují podobně jako náš prezident, najdou se i lidé rozumní. Dokonce i na Psu.

L'ego 24.2.2009 21:12

Re: Soudruh Hitler také četl Marxe,

Ano? A kdo vám to říkal? ;-D

K. 24.2.2009 20:51

Re: K

Jestli ty arbitráže proti ČR jsou z ciziny taky tak tučně honorovány, tak to se nedivím, že se advokáti tak snaží. Ze třetiny z několika  miliard hravě uplatí i české státní úředníky, kteří už se postarají, abychom arbitráž nevyhráli ...

Fafa 24.2.2009 20:24

K

ja ziju mimo republiku. Smlouva s pravnikem je tady zcela volna, ale treba v rizeni o nahradu skody je +- standardem tretina vysouzene castky.  

K. 24.2.2009 20:12

Re: K

Prý právě ta procenta jsou dána předem - má to být myslím 15% z vysouzené částky. Psal to na aktualne.cz nějaký PAT v diskusi za článkem o exekucích a exekutorech. Prý si odměny každý může zjistit předem podle tabulek. Čísla si nepamatuju.

K. 24.2.2009 20:08

Re: otázka

Ta úloha je tak zjednodušená, že nedává smysl. Chcete-li řádnou odpověď, musíte otázku řádně formulovat. Sotva se bude někdo namáhat s řešením, když ani neví, o co Vám jde, co máte na mysli.

Fafa 24.2.2009 20:07

K

co treba pan Altner? A obecne pravnici, kteri v civilnich sporech zastupuji za percentualni castku v pripade uspechu?   

Fafa 24.2.2009 20:04

Rolande

pracovní gulagy-co jiného jsou velkomontovny typu TPCA

Tedy gulag, ktery v zahranici inzeruje volna mista, to je pomerne novinka. ;-)

A ted ponekud vazneji. Zkuste si porovnat nasledky pokusu opustit gulag a nasledky nedostaveni se na pristi smenu v TPCA. Nevidite jiste rozdily?

K. 24.2.2009 19:56

Re: Ludvo

Ale právníci snad "centrálně kontrolováni" jsou. Účtují si své úkony podle tabulek. Má někdo podrobnější informace?

Fafa 24.2.2009 19:50

Ludvo

Neříkám, že právníci jsou zbyteční. Pouze se mi jeví, že jsou leckdy přepláceni. Zvláště když jde o špinavé peníze. S těmi sportovci a hvězdami s Vámi souhlasím.

Dobre. Co navrhujete? Centralni kontrolu prijmu? Zchudnout do te miry, ze vsichni budeme  pracovat na poli? Mne se taky zda, ze nektere hudebni hvezdy jsou preplacene. Tak si proste nekoupim listek na jejich koncert.  

Vorda 24.2.2009 19:48

Re: Lidský svět je neodvolatelně neustále se rozšiřujícím spontánním řádem lidské interakce, tedy kapitalismem, a žádná lidská aktivita nemůže změnit ! Je to jakoby se někdo pokoušel vyrobit z hliníku zlato údererm kladiva ! Dzp.

Lidský svět je neodvolatelně neustále se rozšiřujícím spontánním řádem lidské interakce. Pokud to žádná lidská aktivita nemůže změnit, pak nechápu, proč do toho vtahujete kapitalismus, potažmo jakýkoli jiný společenský řád. To už potom zavání vírou... Prostě to musí fungovat vždycky, že? A ono to i funguje, neb "pokrok nezastavíš". 

ps 24.2.2009 19:40

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

Škodovka vznikla bez podpory státu a v čem se liší od TPCA nebo Huyndaie, nebo jiné fabriky z pásovou výrobou?

rolandszewczyk 24.2.2009 19:23

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

kapitalizmus  a volný trh byl zlikvidován zrušením zlatého standartu,tedy určování ceny peněz ,potažmo práce,onde vládami,jinde cedulovými bankami v podstatě politicky,tím Marx dosáhl fenomenálního vítězství,,,,vy jíž nedržite v rukách hodnotu,kterou lze kdekoliv směnit,nýbrž jakési poukázky z omezenou platností,jejíž hodnotu určuje vláda,nikoliv vaše práce,postupně nedržíte v ruce nic,krom záznamu u vládní organizace=banky,zamyslete se,jak daleko je to od Marxe?

rolandszewczyk 24.2.2009 19:08

Re: tihle pánové

přečtěte si můj příspěvek ještě jednou prosím,,,,,,,

rolandszewczyk 24.2.2009 19:02

Re: otázka

chtěl jsem onen příklad zjednodušit ad grunt,opravuji:objekt č.1 si cení svoje jablko na 1kč,a je za tu cenu ochoten jej prodat

rolandszewczyk 24.2.2009 18:56

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

asi jsem se špatně vyjádřil,netvrdím,že Marx je již naplněný,nýbrž,že vše k tomu směřuje,že máme pěkně našlápnuto,např:vytvoření pracovního gulagu typu TPCA -je uskutečněním Marxe metodami 21 stoleti,bez podpory státu by onen gulag nevznikl, asi tak:objev tranzistoru umožnil vznik core i7,ale ne jen onen objev,ale i spousta dalších,tzn. uvědomit si podstatu onoho jevu

Phoenix 24.2.2009 18:44

Re: tihle pánové

To, ze meli na opasku borci z Wehrmachtu "Gott mit uns" z nich snad dela krestany? Upalovani carodejnic bylo proti krestanskemu uceni, ale to uz bych toho asi po Vas chtel moc. Jak k tomu proboha Kristus se svou toleranci polozil zaklady?

Desatero je ve vetsi ci mesi mire pritomno v zakonodarstvi kazdeho normalniho statu. Narozdil od Marxovych blabolu, ty jsou v mire vetsi nez male obsazeny pouze v zakonech statu, ktere prijdou brzy na buben (KLDR, Venezuela, Kuba atd.).

Buh se pise s velkym B.

Phoenix 24.2.2009 18:40

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

Pane, papiru (nejen toaletniho) je k dispozici konecne mnozstvi. Jelikoz zdroje, ze ktrerych je vyraben, jsou take konecne (minimalne v konecnem case). A ze si ho vsichni nemohou dovolit? Predpokladam, ze je to chyba zlotrilych kapitalistu a proto ihned uzakonme narok kazdeho cloveka na tunu toaletniho papiru na rok.

Phoenix 24.2.2009 18:37

Re: otázka

Pane, nemuzete vlastnit jablko nebo hrusku za 1Kc. O tom, ze ma jablko ci hruska pro nekoho hodnotu vetsi nez je ona jedna koruna svedci prave to, ze Vam ji za dane ovoce da. Takze spokojenost na obou stranach, Vy jste ziskal objekt, ktery je pro Vas cennejsi nez ona jedna koruna, prodejce ziskal penize, ktere jsou pro nej cennejsi nez onen objekt. Ale v tomhle se stejne jako Vy mylil i blazen Marx. Neexistuje nic jako statem nebo kymkoli jinym narizena cena libovolneho produktu, tu prave urcuje nabidka a poptavka. Takze pojem hodnota obchodu je nejen v tomto pripade dost mimo.

Niky 24.2.2009 18:37

Soudruh Hitler také četl Marxe,

soudruhu CHýlo!

Phoenix 24.2.2009 18:32

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

1, 4 pracovat Vam nikdo nenarizuje (na rozdil od gulagu, ty moc dobrovolne nebyly)

2. nemusite si nikoho brat a soucasne Vam rozvod nikdo nenarizuje

3. jesle nejsou povinne a sve deti muzete i za soucasne legislativy ucit doma

5. Pane, to ze jsou silnice a zeleznice majetkem statu jeste neznamena, ze stat zarizuje veskerou dopravu

6. Se svym majetkem mohu nakladat natolik volne, jak mi zakony umoznuji (pro rypaly, jakozto fyzicka osoba mohu cinit cokoli, co zakon vyslovne nezakazuje). Takze pres silne levicove tendence jsme od silenych Marxovych blabolu nastesti daleko (zatim).

rolandszewczyk 24.2.2009 18:30

přání

v předvečer Vítězného ůnora Vám přeji co nejvíce demokracie,která je však socializmem,co nejvíce ůspěchu v boji proti komunizmu,který komunizmem nikdy nebyl,v budování evropské integrace,ktérážto je naplněním internacionály a v budování realného kapitalizmu,jenž nalezl naplnění v překračování plánu tisknutí státovek na 110%

pamětník 24.2.2009 18:26

Re: Zajimalo by mne, kolik kritiku K. Marxe cetlo autenticky

tak nějakR^

rolandszewczyk 24.2.2009 18:20

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

budte objektívní:hajzl papír je k dispozici v neomezeném množství a kvalitě,ale ne všichni si ho mohou dovolit

rolandszewczyk 24.2.2009 18:14

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

5.silnice dálnice železnice jsou v majetku státu

6.vlastnictví:máte auto?můžete s ním volně nakládat?určitě né

je jenom otázkou času,kdy se Marx dotáhne do konce,ovšem se to bude jmenovat demokracie třeba postmoderní,ale na názvu nezáleží

rolandszewczyk 24.2.2009 18:13

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

1.zrušit soukromé vlastnictví-na současné daně pracujeme cca 7měsíců za rok,no není daleko od od Marxe

2.zrušení manželství-no více než polovina je rozvedena-jak daleko je to od Marxe?

3.jesle,povinná školní docházka......

4.pracovní gulagy-co jiného jsou velkomontovny typu TPCA

skrebec 24.2.2009 17:59

Mečiar

Mečiar je neopravitelný, mám tu smůlu že ho dokolečka zažívám na vlastní kůži :-)

skrebec 24.2.2009 17:56

Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

Na rozdíl od mnoha teoretiků, kteří vychvalují Marxe, neboť chtěl lidstvu jenom dobro a nikdo ho nepochopil, jsem jedno jeho dílko četl. Doporučuju všem, nejde o zrovna rozsáhlou bichli typu Kapitál, jde o dílko relativně útlé, ale dostatečně výmluvné na to, abych NIKDY nevěřil ŽÁDNÉMU vyznavači učení toho bradatého šílence. Jmenuje se to Manifest komunistické strany.

Docela zábavné jsou pasáže, v nichž se vysvětluje, proč se jednotlivá vydání Manifestu liší. Ty protentokrát pomiňme. Zajímavé jsou i části, ve kterých se opisuje, jak kapitalizmus vbrzku padne, neboť takhle to dál nejde. Přejděme rovnou k závěru, v němž je líčeno, jak z toho ven, jaké kroky by se měli podniknout, co Marx(isté) vidí jako jediné možné řešení : 1) Zcela zrušit soukromé vlastnictví, 2) Zrušit rodinu a zavést "otevřené vlastnictví žen",  3) Děti vzít na společenskou výchovu (v rezoluci ženevského kongresu internacionály myšlenka dále upřesněna slovy "Každé dítě počínaje od 9 let má být produktivním pracujícím") 4) centralizovat VEŠKEROU dopravu do rukou státu, 5) docílit rovnoměrné rozmístění obyvatel na území zřízením pracovních táborů, 6 ) zřídit pracovní armády, zejména v zemědělství 7) konfiskace majetku všech kritiků a emigrantů (mírný rozpor s bodem 1, ale nikdo není dokonalý), 8) zrušení dědického práva ...

Tudíž, pane Chýlo : představme si, že se tato léčba opravdu nasadila. Máte auto a dům/byt? Omyl, už nemáte. Máte ženu? Myslíte, že by se mi líbila? Máte děti od 9 let výše? Jak umějí betonovat? Živíte se neproduktivním psaním? Pro takové máme u (třeba) Žatce pracovní tábor, kde jim kápové (důstojníci oněch pracovních armád) vysvětlí, zač je toho loket. Jo, tento ráj se povedlo zavést  jenom v Kambodži, všude jinde se dospělo

pouze k socialismu coby přechodnému stádiu na cestě k nahoře popsanému

ráji. A pak ještě ve dvou enklávách : v Gulazích a v síti nacistických koncentráků.

ps 24.2.2009 17:53

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

zbavte svět socialistických magorů a zbavíte svět velké části sociálních problémů.

To se nestane. Narozdíl od různých socialistických dystopií, v kapitalismu lidi mají k dispozici dostatek toaletního papíru a nemusí k onomu účelu používat listy z knih, a to i když se jedná o takový škvár jako je marxův kapitál.

ps 24.2.2009 17:47

Re: Uff -Marx !

Narozdíl od socialismu a bolševiků vašeho typu já a kapitalismus lidi být nechávám aby se měli dobře. Zkuste si sundat ty červené brýle a uvidíte co to znamená.