4.7.2022 | Svátek má Prokop


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Nemagor 24.2.2009 3:01

Re: Marxismus jsme studovat museli, patřilo to k vysokoškolskému vzdělání

Zda se, ze Jste byl pracovnikem Ustavu nebo (nejake) fakulty Marxismu-Leninsimu za komunistu. To co tady pisete je pohled z "Ivory Tower". Marx vedome lhal ve svem "Das Kapital", selektivne vybiral fakta ktere se mu hodily do jeho psani. Snad Jste si vedom ze oficialni statistiky mesta Londyna, ze kterych Marx cerpal sve teorie, se lisi od tech ktere uvadel Marx ve svem "veledile".Osobne to byl clovek bez jakychkoliv moralnich zabran (viz jeho znasilneni sluzky, neveru v manzeltvi, parasitismus na Engelsovi, a mnoho dalsich neresti). O tom ovsem zadny ucitel ved vsech ved Marxismu-Leninismu se nikdy nezminil, bylo to Tabu, a snad o tom ani nevedeli. Marx by nebyl nikdy "slavnym" kdyby ho nezacala propagovat dalsi amoralni osobniost, jmenovite Lenin, o Stalinovi ani nemluve. vyvoj spolecnosti a zivot sam prokazal zda jeho teorie byly spravne. Jakekoliv pokusy Marxe glorifikovat mohou pouze skryti komuniste.

Vašek 24.2.2009 1:00

Pane Chýlo

Marxův Kapitál pěkně rozebral TGM ve svém díle Otázka sociální, Přečtěte si toto dílo, a věřím, že se zastydíte.  Vím, že TGM není dnes už asi ten nejmodernější myslitel, ale ten Kapitál setřel naprosto správně.

Honza42 24.2.2009 1:00

Němci to maj zkrátka v krvi.

Voni jsou spíš furt tak nějak stádní.  A ke stmelení tlupy je čas od času nějaká ta knížka potřeba. Třeba "Mein kapital". ;-)

SelskýRozum 24.2.2009 0:35

čeština

Ach ta čeština! "... publikuje kvalitní články vhodně načasované, aby měli co říci k aktuálním problémům." Navrhuju úplně zrušit tvrdé y; raději než češtinu měnit takhle plíživě.

Magor Milda 24.2.2009 0:22

Marxismus jsme studovat museli, patřilo to k vysokoškolskému vzdělání

později jsem ale četl také Kanta, Hegela a jiné moderní filosofy. Objektivně považuji Marxe za vědce, který se zabýval problémy své doby. Některé jeho náběhy, jako dialektický materialismus našly potvrzení i v experimentu. Takže prosím, neopovrhujte nikým, kdo přispěl k našemu vidění světa. Samozřejmě však nelze vzít jednoho jako etalon a všechny ostatní na něm měřit. Nacionální socialismus měl málo od Marxe, ale hodně od Hegela. Immanuel Kant ale stojí stále ještě v prázdnu nad námi, mnozí na Boha nevěří, přesto však na tradici nedají dopustit.  Tak, nebo onak, od tradice se odpoutat nemůžeme, alespoň ne naprosto, abychom se nezbavili půdy pod nohama. Úvahy o něčem jiném jsou však přípustné.

Ojebavač Marxe 24.2.2009 0:12

Každej čte co může

Němci čtou Marxuv Kapitál, protože maj Hitlerův Můj boj zakázaný. ;-D