25.6.2022 | Svátek má Ivan


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Čech 25.2.2009 15:39

Myslím, že díla magorů jako je Marx není třeba studovet

Prave ve 40 státech jeho experiment prověřila praxe.Stálo to 100 miliónů mrtvých a nastolení bídy. Ať si to jen Němci zkusí. Když si to zkusili tak nadšeně s Hitlerem, tak proč ne z Marxem. Jsou dnes zbytečně bohatí  a ztučněl jim i mozek. Marxistická bída je vyléčí!

rolandszewczyk 25.2.2009 16:29

Re: Myslím, že díla magorů jako je Marx není třeba studovet

nic proti vašemu názoru,nicméně jak souvísí Marx s těmi 100mil. mrtvými mi asi uniklo,jinak řečeno,nebýt Marxe,oni vrahové by si našli zcela jistě někoho jiného,např:jakobíny

Kolemjdoucí (J.Š.) 26.2.2009 5:32

Re: Myslím, že díla magorů jako je Marx není třeba studovet

Jak souvisí ty miliony mrtvých s Marxem? Docela prokazatelně, protože Marx vymyslel diktaturu proletariátu (která je podmínkou pozdějšího "skoku do říše svobody") a k bezohlednému krveprolévání při komunistických revolucích přímo vyzýval!

Richard III. 24.2.2009 23:17

Pitomost!

Vzhledem k tomu, že Marxův koncept selhal a že už mnohá desetiletí existují doklady o tom, jak "kvalitní" byly Marxovy zdroje a jeho "vědecká" práce, nelze než konstatovat naprostou pitomost článku. O autorovi nemluvě.

K. 25.2.2009 8:44

Re: Pitomost!

Četl jste ten článek vůbec? Cožpak v něm autor doporučuje K.Marxe? A pokud jde o toho arcibiskupa Reinharda Marxe a jeho upozornění, že kapitalismus tu nemusí být na věky, je to zcela regulérní připomínka. Ne v tom smyslu, že by se splnily předpovědi Karla Marxe a kapitalismus se přeměnit v komunismus, ale ten západní demokratický a svobodný kapitalismus se může také vrátit zpět, k nějaké formě totality, moderného nevolnictví. Věda a technika vyvinuly prostředky, které přímo vybízejí k tomu, aby byly politiky zneužity.

L'ego 24.2.2009 21:28

Pane Chýlo,

díky za rozumný článek. A pokud čtete diskusní příspěvky, nepropadejte smutku. Přestože je v našem státě velmi mnoho lidí, kteří uvažují podobně jako náš prezident, najdou se i lidé rozumní. Dokonce i na Psu.

Jiří Chýla 24.2.2009 23:10

Díky L'ego

smutku nepropadám, sdílím názor Jan Wericha.

Fafa 24.2.2009 20:04

Rolande

pracovní gulagy-co jiného jsou velkomontovny typu TPCA

Tedy gulag, ktery v zahranici inzeruje volna mista, to je pomerne novinka. ;-)

A ted ponekud vazneji. Zkuste si porovnat nasledky pokusu opustit gulag a nasledky nedostaveni se na pristi smenu v TPCA. Nevidite jiste rozdily?

rolandszewczyk 25.2.2009 0:55

Re: Rolande

ani ne,jen metody jsou jiné,řekl bych.že se upustilo od fyzického řešení

Jara 25.2.2009 7:45

Re: Rolande

Vy považujete fyzické řešení (= zastřelení) za v podstatě stejnou metodu jako propuštění z práce? To snad ne.

Opravdu si přečtěte Souostroví GULAG od Solženicyna. Je to velmi poučné. Pak se zamyslete, zda je to opravdu srovnatelné s nějakou montovnou.

Fafa 24.2.2009 19:50

Ludvo

Neříkám, že právníci jsou zbyteční. Pouze se mi jeví, že jsou leckdy přepláceni. Zvláště když jde o špinavé peníze. S těmi sportovci a hvězdami s Vámi souhlasím.

Dobre. Co navrhujete? Centralni kontrolu prijmu? Zchudnout do te miry, ze vsichni budeme  pracovat na poli? Mne se taky zda, ze nektere hudebni hvezdy jsou preplacene. Tak si proste nekoupim listek na jejich koncert.  

K. 24.2.2009 19:56

Re: Ludvo

Ale právníci snad "centrálně kontrolováni" jsou. Účtují si své úkony podle tabulek. Má někdo podrobnější informace?

Fafa 24.2.2009 20:07

K

co treba pan Altner? A obecne pravnici, kteri v civilnich sporech zastupuji za percentualni castku v pripade uspechu?   

K. 24.2.2009 20:12

Re: K

Prý právě ta procenta jsou dána předem - má to být myslím 15% z vysouzené částky. Psal to na aktualne.cz nějaký PAT v diskusi za článkem o exekucích a exekutorech. Prý si odměny každý může zjistit předem podle tabulek. Čísla si nepamatuju.

Fafa 24.2.2009 20:24

K

ja ziju mimo republiku. Smlouva s pravnikem je tady zcela volna, ale treba v rizeni o nahradu skody je +- standardem tretina vysouzene castky.  

K. 24.2.2009 20:51

Re: K

Jestli ty arbitráže proti ČR jsou z ciziny taky tak tučně honorovány, tak to se nedivím, že se advokáti tak snaží. Ze třetiny z několika  miliard hravě uplatí i české státní úředníky, kteří už se postarají, abychom arbitráž nevyhráli ...

Fafa 24.2.2009 23:46

Re: K

Priteli, vitejte v realite. Tretina pro pana Zelezneho, tretina pro pana Laudera a o tretinu se advokati musi rozdelit s ceskymi uredniky. ;-)

K. 25.2.2009 6:14

Re: K

Dejte si pozor, aby Vás "neodstřihli" od přístupu na Psa, za to, jak hovoříte o jeho (přímých či nčpřímých?) sponzorech.

A jak se to vlastně dělá v Americe? Jak to, že některé bance je tam pomoženo a jiné ne, a že z toho hned není miliardová arbitráž, zdůvodněná nerovnými pomínkami na trhu? A uzavírají také cizí firmy působící ve Spojených státech s USA smlouvu o ochraně investic, jako to bývá umožněno zahraničním firmám působícím v ČR?

Niky 24.2.2009 18:37

Soudruh Hitler také četl Marxe,

soudruhu CHýlo!

L'ego 24.2.2009 21:12

Re: Soudruh Hitler také četl Marxe,

Ano? A kdo vám to říkal? ;-D

Fafa 24.2.2009 23:54

Re: Soudruh Hitler také četl Marxe,

Mein Kampf pp. 293-296. ;-D

 

L'ego 25.2.2009 1:14

Re: Soudruh Hitler také četl Marxe,

No, nesmíte Ádovi hned všechno věřit ;-D

K. 25.2.2009 6:24

Re: Soudruh Hitler také četl Marxe,

Hitler se s marxismem seznamoval už za svého pobytu ve Vídni. Ostatně četl částečně i mnohé jiné autory, např.Schopenhauera, Nietzscheho, H.S.Chamberlaina a pod. Ten Mein Kampf je sice většinou nudné čtení, ale jen tak nějaká dutá hlava ho napsat nemohla.

L'ego 25.2.2009 9:35

Re: Soudruh Hitler také četl Marxe,

Mno, říkám, nesmíte mu všechno věřit. Mein Kampf má především představovat obraz Hitlera, sloužící propagandě. (Mimochodem, knihu napsal Hitler tuším s Hessem  + měl ještě redaktora, který opravovoval Hitlerových stylistické chyby a dával textu hlavu apatu - pak to tvrdě odnesl při akci proti Röhmově skupině.) Pokud vím, tak se historici (Kershaw, Hamannová) shodují na tom, že Hitler četl hlavně noviny, odkud samozřejmě znal všechny vaše autory i toho slavného Karla Marxe, ale asi tak, jako většina diskutujících na Psu..   

Kolemjdoucí (J.Š.) 26.2.2009 5:40

Re: Soudruh Hitler také četl Marxe,

Možná, že se mýlím, ale mám za to, že jsem kdesi četl, že Schopenhauera (nejspíš úryvky z něj) míval s sebou přímo na frontě během 1.sv.války. A o německé dějiny a o jejich možné různé výklady se taky zajímal určitě více než jen četbou novin, i když netvrdím, že je důkladně studoval.

rolandszewczyk 24.2.2009 18:30

přání

v předvečer Vítězného ůnora Vám přeji co nejvíce demokracie,která je však socializmem,co nejvíce ůspěchu v boji proti komunizmu,který komunizmem nikdy nebyl,v budování evropské integrace,ktérážto je naplněním internacionály a v budování realného kapitalizmu,jenž nalezl naplnění v překračování plánu tisknutí státovek na 110%

skrebec 24.2.2009 17:56

Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

Na rozdíl od mnoha teoretiků, kteří vychvalují Marxe, neboť chtěl lidstvu jenom dobro a nikdo ho nepochopil, jsem jedno jeho dílko četl. Doporučuju všem, nejde o zrovna rozsáhlou bichli typu Kapitál, jde o dílko relativně útlé, ale dostatečně výmluvné na to, abych NIKDY nevěřil ŽÁDNÉMU vyznavači učení toho bradatého šílence. Jmenuje se to Manifest komunistické strany.

Docela zábavné jsou pasáže, v nichž se vysvětluje, proč se jednotlivá vydání Manifestu liší. Ty protentokrát pomiňme. Zajímavé jsou i části, ve kterých se opisuje, jak kapitalizmus vbrzku padne, neboť takhle to dál nejde. Přejděme rovnou k závěru, v němž je líčeno, jak z toho ven, jaké kroky by se měli podniknout, co Marx(isté) vidí jako jediné možné řešení : 1) Zcela zrušit soukromé vlastnictví, 2) Zrušit rodinu a zavést "otevřené vlastnictví žen",  3) Děti vzít na společenskou výchovu (v rezoluci ženevského kongresu internacionály myšlenka dále upřesněna slovy "Každé dítě počínaje od 9 let má být produktivním pracujícím") 4) centralizovat VEŠKEROU dopravu do rukou státu, 5) docílit rovnoměrné rozmístění obyvatel na území zřízením pracovních táborů, 6 ) zřídit pracovní armády, zejména v zemědělství 7) konfiskace majetku všech kritiků a emigrantů (mírný rozpor s bodem 1, ale nikdo není dokonalý), 8) zrušení dědického práva ...

Tudíž, pane Chýlo : představme si, že se tato léčba opravdu nasadila. Máte auto a dům/byt? Omyl, už nemáte. Máte ženu? Myslíte, že by se mi líbila? Máte děti od 9 let výše? Jak umějí betonovat? Živíte se neproduktivním psaním? Pro takové máme u (třeba) Žatce pracovní tábor, kde jim kápové (důstojníci oněch pracovních armád) vysvětlí, zač je toho loket. Jo, tento ráj se povedlo zavést  jenom v Kambodži, všude jinde se dospělo

pouze k socialismu coby přechodnému stádiu na cestě k nahoře popsanému

ráji. A pak ještě ve dvou enklávách : v Gulazích a v síti nacistických koncentráků.

rolandszewczyk 24.2.2009 18:13

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

1.zrušit soukromé vlastnictví-na současné daně pracujeme cca 7měsíců za rok,no není daleko od od Marxe

2.zrušení manželství-no více než polovina je rozvedena-jak daleko je to od Marxe?

3.jesle,povinná školní docházka......

4.pracovní gulagy-co jiného jsou velkomontovny typu TPCA

rolandszewczyk 24.2.2009 18:14

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

5.silnice dálnice železnice jsou v majetku státu

6.vlastnictví:máte auto?můžete s ním volně nakládat?určitě né

je jenom otázkou času,kdy se Marx dotáhne do konce,ovšem se to bude jmenovat demokracie třeba postmoderní,ale na názvu nezáleží

Phoenix 24.2.2009 18:32

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

1, 4 pracovat Vam nikdo nenarizuje (na rozdil od gulagu, ty moc dobrovolne nebyly)

2. nemusite si nikoho brat a soucasne Vam rozvod nikdo nenarizuje

3. jesle nejsou povinne a sve deti muzete i za soucasne legislativy ucit doma

5. Pane, to ze jsou silnice a zeleznice majetkem statu jeste neznamena, ze stat zarizuje veskerou dopravu

6. Se svym majetkem mohu nakladat natolik volne, jak mi zakony umoznuji (pro rypaly, jakozto fyzicka osoba mohu cinit cokoli, co zakon vyslovne nezakazuje). Takze pres silne levicove tendence jsme od silenych Marxovych blabolu nastesti daleko (zatim).