21.5.2024 | Svátek má Monika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xaver 82.117 29.12.2008 15:59

Nojo, ale třeba maj málo Ivanů Nových...

;-)

Ivan Nový 29.12.2008 16:00

JJ,

když není třeba unifikovat jazyk, není třeba unifikovat mnoho dalších věcí. Nebo snad ne?

JJ 29.12.2008 16:03

Re: JJ,

Souhlas. Ale treba pro firmu, ktera vyrabi nocniky neni dobre mit 27 ruznych norem, ktere musi splnovat. Je pro ne  vyhodnejsi ridit se jednou a prodavat nocniky ve 27 zemich EU.

Jiří Zahrádka 29.12.2008 16:10

Re: JJ,

Něco takového nám říkali o euronormách na banány, okurky, nektarinky... Nyní je sám Brusel ruší. Zhroutí se trh s ovocem?

Ona revoluční směrnice o službách, která byla vychvalována, a která měla přinést množství nových pracovních míst, byla myslím založena na tom, že firma, nabízející služby v jiném státě EU byla podřízena legislativě svého domovského státu. Proč to u služeb jde a u zboží ne?

JJ 29.12.2008 16:14

Re: JJ,

No, pokud pujde elektrikar z ceske firmy zavadet elektriku v UK, tak to musi delat podle norem UK, vcetne zasuvek. Ale nebude muset zakladat pro to spolecnost v UK.

Co se tyce bananu, okurek apod, divim se, ze jsme nezasahli, kdyz mame pravo veta. Proste to byla hloupost a to, ze se to rusi je dobre.

Jiří Zahrádka 29.12.2008 16:49

Re: JJ,

Např. to banánové nařízení bylo přijato tuším v roce 1994, okurky snad v roce 1988. To jsme vetovat fakt nemohli...

Popis oněch služeb (zásuvky) ve Vašem podání by byl stejný podle staré i nové euro-úpravy. To by ta nová pracovní místa nepřineslo. Takže to asi bylo v něčem jiném.

JJ 29.12.2008 17:02

Re: JJ,

No obecne bych rekl, ze odstraneni barier ve sluzbach znamena vyssi efektivitu a konkurenci = mensi potrebu pracovni sily. Tak nevim.

Co se okurek a bananu tyce, tak proste toto bylo prijato za stavajiciho schematu rozhodovani. Jako argument proti LS je to tak trochu mimo.

JJ 29.12.2008 17:03

Re: JJ,

Tim chci rici, ze by me fakt zajimalo, kde jsme v praxi pouzili to nase pravo veta.

Jiří Zahrádka 29.12.2008 17:46

Re: JJ,

Já to taky nepoužívám jako argument proti LS. Pokud se nemýlím, má tato moje poznámka začátek ve Vašem komentáři o společné normě na nočníky.

Ivan Nový 29.12.2008 16:15

JJ,

Ale pro tu firmu to dobré je, protože její pozice na trhu je stabilnější, může diverzifikovat své výrobní portfolio. Je-li jeden druh nočníku, má to konkurence snazší. Systém sice vypadá efektivně, má menší náklady, ale je méně robustní, takže při krizi je zranitelnější. Proč není jeden druh mobilu, například? Taky by to bylo maximálně efektivní, že :-)))) Nebo proč se organismy skládají z buněk, i jednobuněčný organismus by mohl být stejně složitý jako je třeba savec a nebo by mohl být nadán stejnou inteligencí jako člověk. A nebo proč jsou ponorky rozděleny do oddílů, které je možno vodotěsně uzavřít v případě nehody, ....

JJ 29.12.2008 16:26

Re: JJ,

system 27 ruznych norem s nutnosti homologace ve 27 zemich je dobry pouze pro velke vyrobce, protoze ti mensi maji vyssi barieru vstupu na trhu. Pro spotrebitele to znamena v konecnem dusledku mensi vyber (vyrobky z jine zeme od maleho vyrobce se na jeho trh nedostanou) a vyssi cenu (mensi konkurence v dusledku barrier to entry). Naprosto elementarni veci, prekvapuje me, ze tvrdite pravy opak.

Ivan Nový 29.12.2008 16:32

JJ,

nesmysl, ti menší nepotřebují všech 27 trhů, ale třeba 2 či 3. Cena jakou za unifikaci platíme, je příliš velká, je to nedostatek inovací.

JJ 29.12.2008 16:35

Re: JJ,

Tak to bude poprve v historii lidstva, kdy nizsi bariera pro vstup bude znamenat mene inovaci. ;-D;-D;-D

Ivan Nový 29.12.2008 16:45

JJ,

nižší bariéra znamená méně inovací, protože není třeba vymýšlet nic nového, není třeba obcházet žádné bariéry. Inovace se vytvářejí v nouzi, ne v situaci, kdy stačí nakoupit akcie a ty samy rychle rostou ....

Jiří Zahrádka 29.12.2008 17:53

Re: JJ,

"Kdo se nepodílí na tvorbě norem, přenechává pole konkurenci. Do norem může tvůrce promítnout vlastní potřeby. Normalizace je nástrojem soutěže." G. Guertler, ředitel divize normalizace (:-) ) společnosti Siemens AG.

Domnívám se, JJ, že euronormy jsou naopak výborná příležitost pro velké společnosti (členy Evropského kulatého stolu průmyslníků a podobných lobbystických organizací), jak zvýšit relativní dodatečné náklady kapitálově slabší potenciální konkurenci.

yorik 29.12.2008 16:02

Re: Spojené státy evropské,

Švýcaři mají systém referend. Řeší problémy tam kde jsou. Na to nepotřebují žádný Brusel. Jejich demokracie je úplně obrácená, tam se uplatňuje subsidiarita v praxi, ne jako jenom na papíře jako v té bruselské příkazové a zákazové republice.

JJ 29.12.2008 16:03

Re: Spojené státy evropské,

Jak to souvisi s temi jazyky?

Petr 29.12.2008 16:10

Re: Spojené státy evropské,

Faktem je, že ve Francii se nadvládě angličtiny velmi brání a díky Bruselu a Štrasburku jejich jazyk ještě nějakou roli hraje. Projevuje se to i "v civilu", anglicky je možné se domluvit pouze na letišti, v hotelu a v prostředí frekventovaných památek. Tendence k angličtině je však nezvratná. 

Lizí 29.12.2008 18:14

Re: Spojené státy evropské,

Ti čecháčci tady existují stovky let s jinými národy a enmají s nimi problém, bohužel ty německy mluvící národy měly vždy problém s češtinou, kterou se snažily vytlačit ze škol a úřadů a také se jim to na určitou dobu podařilo. Nurážet, prosím, čecháček zná své papnheimské...

MK 29.12.2008 22:00

Re: Spojené státy evropské,

R^R^R^R^R^

Ať si nikdo nedělá iluze, že žabojedi budou dobrovolně mluvit anglicky, či německy.  Kdo nevidí, že největšími nacionalisty v Evropě jsou právě Francouzi a Němci, tak je slepý a nebo nechce vidět úmyslně. Francouzi dodnes nevydýchali, že diplomatickým jazykem už není francouzština a Němci (všichni bez výjimky a pouze v hloubi duše) nevydýchali ponižující prohru z 2.SV. Tyto dva evropské národy dají ještě Evropě pěkně zahulit, věřte.

MK 29.12.2008 23:00

Re: Spojené státy evropské,

Už vidím žabojedy, se svou láskou k Anglánům, jak se pilně učí anglicky. Více ochoty sklidíte ve Francii se svou češtinou s posunky , než s dokonalou  angličtinou, či němčinou. Osobně ověřeno.

Euripus 29.12.2008 15:47

Celoevropská petice

Na www.X09.eu můžete podepsat petici za referendum o Lisabonské smlouvě. Organizují-ji europoslanci. Pochopitelně jen někteří.

To co si tady povídáme o reformní smlouvě je sice pěkné, ale Topolánek si to asi nepřečte. Pro přílišné časové vytížení. A taky ta trafika...

Pan Jens-Peter Bonde uvítá podporu z ČR.  Zatím je ten počet podpisů dosti ostuda v porovnání s jinými státy. O tomto pánovi se dočtete na www.bonde.eu.

Tak věnujte pár vteřin času - www.X09.eu.

Ada 29.12.2008 15:43

Asi takto - volný trh ano, politické nevolnictví nikoli...

niky 29.12.2008 15:26

Jsem velmi zvědav,

co budou psát euronadšenci,až nám sem pošlou 100 000 muslimů z Francie a Švédska a my budeme muset držet hubu a nejen to,také budeme muset tyto muslimy ubytovat a platit jim sociální dávky,protože oni nikdy dělat nebudou.Stačí si přečíst Lisabonskou smlouvu-společnou imigrační politiku!Nesmírně si vážím Václava Klause a jsem moc rád,že je nás stále více a více a nejenom v České republice!

elsie 29.12.2008 15:30

Re: Jsem velmi zvědav,

co by psali, přece aláhu akbar, kamenujte velkého satana;-D

JJ 29.12.2008 15:35

Re: Jsem velmi zvědav,

Vaclav Klaus chtel dat volny pohyb osob pro Turecko a Maroko. Zrovna s marokanci je v EU problem jako u nas s cikany...

niky 29.12.2008 15:39

Re: Jsem velmi zvědav,

Klaus chtěl do EU také Kazachstán půlku Maroka atd,když sjednocená Evropa,tak musíme být důslední!

JJ 29.12.2008 15:42

Re: Jsem velmi zvědav,

Klaus to ovsem delal s vedomim, ze to EU rozbije.

elsie 29.12.2008 15:52

Re: Jsem velmi zvědav,

podle mě spíš doufal, že tak přesvědčí Džamilu k návratu domů

JJ 29.12.2008 15:56

Re: Jsem velmi zvědav,

V te dobe ta hruza ve vlade nebyla