23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Zima 9.9.2009 9:00

Milé teto,

já jsem tu již psal o posici českých komunistů za Protektorátu, kdy podle Stalina byli němečtí vojáci "soudruzi v uniformě", ale Neffovi to šlo příliš daleko.

ústřední výbor 9.9.2009 8:58

Re: Pane Fištejn,

Soudruhu, zapomněl jsi zdůraznit, že v Americe bijí černochy, pročež si zaznamenej do průkazu černý puntík.

M. Zima 9.9.2009 8:55

Pane Fištejn,

iniciativa pro Basis Nord, tak, jako např. i pro německou bázi na Dálném Východě nevycházela z ruské strany.

Vašim článkem jste skutečnou situaci nezachytil, pouze tendenčně interpretoval a zkreslil. Nejenom ti Rusové, ale i např. Standard Oil, bez jehož molybdenu by nebyl možný útok na Anglii, nebo IBM, bez které by se zhroutil systém koncentráků, nebo Ford, bez jehož, na poslední chvíli dodaných 1000 náklaďáků by musela vjet Wehrmacht do Česka na koloběžkách, atd,. o Švýcarech, Švédech, nebo Polácích s jejich paktem s Adolfem ani nemluvě, ti všichni hledali pro sebe výhodnou posici

RS XII/08 9.9.2009 8:54

Re: Ale dnes snad není apríl? průběh začátku války

Změnu v názorech německého obyvatelstva pregnantně vyjádřila tajná zpráva Bezpečnosti říšské služby č. 246 z 15. prosince 1941. “Zvyšující se počet padlých vyvolal o to větší překvapení, když po nedávném prohlášení říšského tiskového šéfa se očekávalo, že bolševismus je rozhodujícím způsobem poražen, a tím nelze očekávat bojovou činnost většího rozsahu."

Na Nový rok 1942 přinesl oficiální orgán vrchního velitelství německé branné moci Die Wehrmacht úvodník, který měl na tehdejší poměry nezvyklý název: Tvrdé poznání “ jasné závěry. “Válečný rok “ rok 1941? pravilo se v něm, “i v posledním Němci zakoval tvrdé poznání. Velkoněmecká říše nám n epadá jako dar do náruče. Musíme pro ni tvrdě bojovat a obětovat".

Ještě jasněji se vyslovil vrchní šéf nacistické propagandy Joseph Goebbels, který při zahájení zimní pomoci překvapivě prohlásil, že “milióny našich vojáků stojí nyní po roce nejtvrdších bojů tváři v tvář nepříteli, který má velikou číselnou a materiální převahu."

Vedení Třetí říše z přehnaného optimismu tak propadlo po bitvě u Moskvy do naprosté skepse.

Následná Stalinova euforie byla však také předčasná. Vítězná cesta Rudé armády do Berlína trvala ještě čtyři desítky měsíců a byla poseta miliony mrtvých.

dulcibelka 9.9.2009 8:52

Re: Jelikož to pan Fištejn

Á, zase tu máme tu třeskutou objektivitu. Tož si objektivně přiznejte, že rusko-německý pakt existoval...jakož i z toho vyplývající všestranná soudružská spolupráce. Objektivně se vám ale nehodí do krámu, viďte.

RS XII/08 9.9.2009 8:49

Re: docela dobré - Hitler a jeho plány

Rozhodující přitom je, že Hitler sám vůbec nepočítal se sovětským útokem a pro jeho plány tato otázka nehrála vůbec žádnou roli. Jeho “Plán Barbarossa” proti Sovětskému svazu byl hlavním válečným plánem, pro který byly operace proti Polsku, Norsku, Francii a Anglii prologem k rozhodujícímu boji o “životní prostor na Východě” a proti “bolševickému smrtelnému nepříteli”.

Již v “Mein Kampfu - Mém boji” Hitler označil dobytí Ruska jako “německou misi” křížové výpravy proti “světovému židovstvu, bolševismu a asiatskému živlu”.

 Již na jaře 1940 byly připravovány plány na přepadení Ruska. V březnu 1941 Hitler oznámil 250 vysokým důstojníkům wehrmachtu zničující tažení proti Sovětskému svazu, válku, ve které nebude vázán dosavadními zásadami lidských práv.

“Válka proti Rusku nelze být rytířsky vedena. Jedná se o světonázorový a rasový boj, který musí být vedený s dosud nikdy tak bezbřehou tvrdostí.”

V den přepadení Hitler pak napsal Mussolinimu: “Tímto svým rozhodnutím, ke kterému jsem se propracoval, se nyní vnitřně považuji zase za svobodného. Spojenectví se Sovětským svazem mě často velmi tížilo”.

prezident Beneš 9.9.2009 8:47

Re: Dotaz / vysílání z Londýna 1941

Dr. E. Beneš uvedl v projevu 24.června 1941 (kniha - Šest let exilu a druhé světové války):

Co se stalo od Mnichova. Měli jsme smlouvu s Francií, s malou dohodou a Sovětským svazem. Velká Britannie byla spojena s Francií. Polsko mělo smlovu s Francií, ale její smysl a význam zničil Beck r. 1934 dohodou s Hitlerovým Německem. Byl jsem přesvědčen, že válka se blíží.

Katastrofa ne naše, ale celé Evropy přišla, a jeden pod druhém, kdo nezůstali na linii našeho odporu, začali od roku 1939 padat:

Nejdříve Polsko, pak Francie, pak Norsko, Belgie, Holandsko;pak bylo podrobeno za své vlastní spoluúčasti Maďarsko a Bulharsko, pak padlo Rumunsko, pak Jugoslávie a konečně se bránící Řecko. Velká Britannie byla téměř isolována a ubránila se jen s největším vypětím všech sil. A nyní konečně došlo na Ameriku a Sovětský svaz.

Dobře to řekl Winston Churchil v neděli, když zdůraznil, jak v Evropa lehkomyslně a bázlivě dovolila zbrojení a válečný rozmach nacistických zločinců a násilníků, aby pak jeden stát po druhém byl jimi rozdrcen.  

dulcibelka 9.9.2009 8:46

Re: Ale dnes snad není apríl?

To víte, že není apríl. Ale vy jste zřejmě chodil do školy za nejhlubšího socíku, sám jste se informace vyhledávat nenaučil a tudíž o paktu Stalin-Hitler  v životě neslyšel.

liberal shark 9.9.2009 8:37

docela dobré

Jen by mně zajímalo, jestli má pravdu Suvorov, když tvrdí, že se Stalin chystal vpadnout Němcům do zad během plánované invaze do Anglie. To by byl skutečný příklad opravdu vřelého, soudružského přátelství dvou socialistických panovníků ;-). Po debaklu sovětského útoku na Evropu v roce 1919 zvítězila nad "zahraničními bolševiky (Trockij, Radek, atd.)" domácí - Stalinova skupina, která se soustředila na vybudování vojensko-průmyslového komplexu. Ale plánů na ovládnutí Evropy se nevzdala nikdy, ani dnes, kdy se Stalin přejmenoval na Putina.

Guláš 9.9.2009 8:30

Re: Ale dnes snad není apríl?

Panu Fištejnovi zřejmě uniklo, že pár týdnů před podpisem paktu Molotov-Ribbentrop, byl v Berlíně polský ministerský předseda Beck A přesvědčoval je ke společnému útoku na SSSR. Nebo, že by se mu tenhle historický údaj nehodil do jeho konstrukce? Vztahy mezi Polskem a SSSR byly vždy špatné a nevím proč by mělo tehdejší Německo a SSSR brát na něj jakýkoliv ohled. 

Mirek F. 9.9.2009 8:28

Re: Tak nevím ..

Šlo o jeden německý pomocný křižník vyslaný na korzárskou plavbu do Pacifiku. Autor má v tomto dost nejasné informace, IMHO pojem člun je nešikovně přeložený termín z angličtiny (boat).

M. Zima 9.9.2009 8:19

Jelikož to pan Fištejn

interpretuje trochu jednostranně, jsou patrně míněny německé obchodní lodi, které zústaly po vypuknutí války v různých částech světa a neměly bezpečnou cestu domů.

Ne, že bych se SSSR zastával, ale kdyby se p. Fištejn solidněji informoval, mohl by předložit podstatněji objektivnější pojednání (ruské obavy a pohnutky, žádosti o protislužby, např. pokus o vyšpionování švédských zátarasů, za kterými vozili Němci rudu, ruský strach z Anglie, kvalita a význam té zátoky, souvislosti s finskou válkou a ruskými snahami o blokádu, ....) Bohu žel, pan Fištejn především Neffovsky agituje.

Jan 9.9.2009 8:18

Re: Ale dnes snad není apríl?

Mýlíte se. Někteří lidé (Vy jste jejich prototypem) jsou takovými hlupáky, že dokonce nevěří ani faktům, nehodí-li se pro jejich světonázor.

dvd 9.9.2009 8:16

Dotaz

Které "legrácky" - podle Vás - nejsou pravdivé? Ono některé lidi evidentně dráždí skutečnost, jak se dvě moderní politická hnutí spojila za společným cílem. (Parafráze údajného výroku J.Fučíka proneseného k E.Urxovi.)

dvd 9.9.2009 8:13

Asi jako k tvrzení

že Luftwaffe útočila na Anglii pomocí leteckého benzinu ze sovětské nafty?

F..A.Kekule 9.9.2009 8:05

Re: dobrý

R^R^R^!

slavoj 9.9.2009 8:01

Re: Tragický omyl s.Hitlera

R^R^R^

Karel 9.9.2009 7:56

Ale dnes snad není apríl?

Nebo se mýlím? Nebo že by se autor zbláznil? Přece si nemůže myslit, že by lidé byli až takoví hlupáci a těm jeho legráckám věřili.

Detailně nemá smysl s článkem polemizovat, už jen text "neblahý osud Evropy nebyl zpečetěn přepadením Polska, nýbrž již o týden dříve" je dostatečně vypovídající. A morální odsouzení mnichovské dohody Anglií a Francií bylo prostě politickým byznysem.

j 9.9.2009 7:50

Re: Ha Ha

ohýbání pravdy:-), kterou pravdu myslíte? tu vaši soudružskou?

Znalec 9.9.2009 7:35

Ha Ha

Velmi kvalitní ukázka demagogie a ohýbání pravdy....

Mila_N 9.9.2009 7:28

Osud Evropy se začal pečetit dříve !!!

A tím myslím Mnichovskou dohodu, ta obracela Německo více k východu, takže to další je potřeba analyzovat trošku šířeji.

Standa 9.9.2009 7:05

Dnes

se různým znalcům dobře znásilňuje hïstorie a každý z nich si vybere jen část historie a nedá do souvislostí všechny faktory. Zajímavý francouzský TV dokument o II. sv válce jasně ukázal, že šlo o světové trhy a jejich rozdělení. USA nejvíce vadilo, že nedobyli Čínu. Dnes je to jasné, že to pro ně byla fatální chyba.

L 9.9.2009 6:56

Tak nevím ..

Sovětské ledoborce převáděly přes Arktidu německé válečné čluny útočící na Anglii.

K tomuto tvrzení bych potřeboval vysvětlivky ...

xjcx 9.9.2009 6:38

Myslim,

ze se s touto problematikou nejlepe vyporadal Viktor Suvorov mj. v knizce Vsechno bylo jinak..

Cowboy 9.9.2009 5:23

Re: Rusky recept

Bolesti sirokej ruskej duse sa najlepsie liecia butilkou vodky a smrad sa da prekonat silnym parfemom. Aspon Rusi z okupacnych posadok v CSSR to riesili tymto sposobom.;-)

Větší vlastenec 9.9.2009 5:19

Pozdrav s.Pasáčkovi, hrdinnému rozvědčíkovi

Zdar soudruhu Pasáčku, dříve z Norwiche, Connecticut, dnes z Randolphu, Massachusetts.  R^  Že Ti mozek už neměkne, to Ti docela věřím. Že páchneš, minimálně během trávení teplých makových buchet zapitých teplým kozím mlékem - to Ti taky rád věřím.  ;-P

Ale ten zbytek Tvého roztomilého textíku, milý soudruhu Pasáčku, ten je věrohodný asi jako ty poudačky, které vyprávíš úřadům zlýchzlýchzlých USA, ve kterých s úžasným sebezapřením již léta plníš Stranický úkol.  :-)

Nuže, plň jej dál věrně, a dál buď pln víry v konečné vítězství socialistické pravdy a lásky nad soukromokapitalistickou lží a nenávistí.  Rv  A pamatuj : za odměnu, za Tvoji odvahu, věrnost a sílu, Tě bude čekat po Tvém konečném návratu do konečně od demokracie osvobozené vlasti vyznamenání  a vytoužený odpočinek.

Dostaneš Řád Rudého praporu s meči a lipovými ratolestmi, a k tomu lůžko na třílůžkovém pokoji Domova důchodců zaměstnanců Ministerstva vnitra "Vítězný únor".)

Volte plnou občanskou a profesní rehabilitaci poctivých příslušníků a spolupracovníků StB !   >-   Volte ČSSD a KSČM !

Pasacek koz z Vermontu 9.9.2009 4:32

Pasu kozy na horach

Sedim na kolibe ve Vermontu na horach a pasu kozy - delam si brynzu protoze je dobra na mozek ktery po tom nemekne. Baba z dediny mi obcas prinese teple makove buchty a ty s teplym kozim mlikem jsou vyborne! Ale nikdo nechce u mne pobyt protoze pry smrdim jako cap! Ze to neni pravda?

Jaroslav 9.9.2009 4:22

Re: pochopil jsem

Ovsem ty kozy ho maji za yntelygenta. ;-D

R.J. 9.9.2009 3:58

Re: pochopil jsem

Nojo, když pasáček je prý vyštudovaný Jaderný fyzik, to je hlína co ? Na jedné straně intelekt hodný závisti, na druhé  politický šmatla. Ale ono to tak bývá,  s hadrony  a  mezony si "tyká" ale jinak je blbej jak Karkulka. ;-D

qwerty 9.9.2009 2:44

Re: pochopil jsem

ale ne, on se po mnoha letech naucil pouzivat word processor a dodneska se s tim chlubi.  Je to takovej prihlouplej chlapik, ale nemuze bejt kazdej einstein, zejo?