30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

GLOSA: Znepokojivý vývoj nejen v Maďarsku

Zatím na koronavirus zemřelo (v době psaní tohoto článku) neskutečných 27 000 obyvatel planety Země. Jedná se samozřejmě o hrůzu nahánějící číslo, ale přece jen není totálně katastrofální a nedokáži si vysvětlit to šíření tak obrovské globální paniky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 30.3.2020 9:38

On ten Trianon "nic moc".

Pokud sleduji vrchnost u našich "slovenských bratrů", s jakým nadšením vzala německé jouro ........ tak by forinty/Budapešť vzali bratři taky. Uhry tady byly tisíc let ......

Malinko přehnáno ..... Uhři by určitě v Esztergomu nepostavili mešitu. Viz Vaše poznámka o muslimské migraci. Zkráceno.

V. Vaněk 30.3.2020 8:30

Dobrý den , tak nějak s vámi nesouhlasím ,ale zkuste přečíst několikrát E15 Křetínského . Netušil jsem jak moc je dobrej

M. Mařák 30.3.2020 9:11

To je divné, neboť mám pocit, že Křetínský píše zhruba to samé co já, opominu-li dlouhé úvahy nad byznysem. Psal jsem to už minulý čtvrtek dopoledne a o víkendu ještě doplnil, na NP je pouze ta kratší verze. Tady je ten dodatek:

"Existují dvě možnosti, jak na podobnou situaci reagovat. Buď se nastolí tvrdá opatření a "stát" se pokusí zachránit maximální počet občanů, což je ostatně jeho základní funkce, nebo se tomu všemu nechá volný průběh a populace se nechá spontánně promořit i s rizikem nezanedbatelného počtu zemřelých. Těžko říct, která ze dvou strategií je funkčnější a celkově výhodnější. Je však jisté, že ta druhá možnost vyžaduje silného a odhodlaného politika, jenž si je skutečně jistý svou věcí a je ochoten nést následky za svůj případný omyl. Také si již nějakou dobu kladu podobné otázky a nakonec na ně odpovídám stejně jako většina politiků. Zachování základní funkce státu, humánnosti a jakési morálnosti, řekl bych, je mnohem důležitější než případná lepší efektivnost a vážná hrozba ekonomických dopadů, i když konečný výsledek, stejně jako rozdíl mezi pozitivy a negativy spontánního promoření, by mne ze studijních důvodů docela zajímal."

Co se týče naší vlády, mám také pocit, že naštěstí reagovala rychle a že si Babiš, kterého z jiných důvodů nemusím, vede dobře. Vytýkal bych mu jen jeho zbytečné lži o tom, jek žádný problém s rouškami a respirátory není a že jich je pro všechny nemocnice dostatek.

M. Mařák 30.3.2020 9:16

Zapomněl jsem ještě na odstavec, který byl před tím, sorry:

"Jak jsem již podotkl, mám zatím pocit, že se nic tak skutečně převratného neděje kromě tvrdší formy jakési chřipky. Oproti normální chřipce, na kterou jen u nás zemře zhruba 2000 lidí za rok a ve Francii 8000, přičemž je to rozložené v čase a lidé jsou na to již zvyklí, reaguje koronavirus v mnohem kratším časovém úseku, počet zesnulých tak vypadá mnohem strašlivěji, zdravotnický systém to přestává zvládat a musí volit mezi pacientem, kterému pomůže a pacientem, kterého nechá zemřít. To je samozřejmě v dnešním globálně mediálním světě on-line okamžitě vidět ve všech zpravodajských médiích a šíří se to napříč všemi sociálními sítěmi."

V. Němec 30.3.2020 8:06

A ten koronavirus na ústavnost nedbá!

R. Vacek 30.3.2020 7:47

Vidím, že když se někdo octne v karanténě, tak mu to začne lézt na mozek a začne se domnívat, že se celý svět zbláznil. Přitom lepší by bylo, kdyby se zamyslel, jestli tím bláznem není on sám.

M. Mařák 30.3.2020 9:20

To není vyloučené, v zásadě můžete mít pravdu, no problem.

J. Novak 30.3.2020 2:21

Pane Mařáku, napište to ještě jednou, a zkuste se aspoň rámcově držet faktů. Děkuji.

M. Mařák 30.3.2020 9:12

No vždyť to dělám, tedy držím se faktů.

J. Sedlář 30.3.2020 2:20

To je fakt znepokojivé. Lépe by bylo udělat sumíš o budoucím sumíši, kde by se lídři usnesli na tom, že se nedohodnou jak dál postupovat, ale možná by mohli Kovidovy předat ostrou nótu. A na Chucka N. uvalit sankce za to, že když už Kovida chytil, neměl ho po pár dnesch pouštet jen proto, že mu ho bylo líto.