27.9.2021 | Svátek má Jonáš


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 1.8.2021 23:06

Palestinianismus je roven nacismu. Co mají společného Harvardský výbor pro solidaritu Palestiny (PSC) a bývalý velký čaroděj Ku Klux Klan David Duke? Více, než byste si mysleli. Včetně sdílené víry, že židovské sebeurčení je „židovská nadřazenost“.

Za poslední rok Harvardský PSC použil svůj účet Instagram k šíření nenávistných protižidovských tropů a podpoře nepřátelství vůči židovským studentům.

V jednom zvláště antisemitském příspěvku, v den památky obětí holocaustu, skupina sdílela mem z „Mezinárodní soutěže karikatury holocaustu“, soutěže, která si klade za cíl delegitimizovat jednu z největších tragédií historie. Karikatura zobrazovala židovského muže, který omotával pásku kolem úst personifikované zeměkoule a zjevně se pokoušel promluvit o izraelských „zločinech“.

Protižidovský Meme hraje na rasistický stereotyp, že Židé ovládají svět, letitá psí píšťalka, která byla použita k ospravedlnění pronásledování Židů napříč historií. Jako by zveřejnění takového nenávistného obsahu uprostřed Dne památky obětí holocaustu nebylo dostatečným důkazem jejich nenávisti vůči Židům, karikaturu sdílel sám David Duke.

Mimochodem, toto není první sdílení obsahu PSC s Davidem Dukem. 4. srpna vytvořili a sdíleli příspěvek s názvem „Co je sionismus?“ V něm skupina dále nazvala sionisty „židovskými supremacisty“, což byl termín, který poprvé vytvořil Duke, aby vyvolal nenávist k židovskému národu. Kromě půjčení termínu od vůdce KKK skupina také obvinila sionismus jako „genocidní“, „zákeřný“ a příklad „osadnického kolonialismu“. Tyto charakteristiky naznačují, že Židé mají moc a jsou nedůvěryhodní a znovu tlačí antisemitské stereotypy pod roušku politické neshody.

H. Lukešová 1.8.2021 23:08

To není náhodné. PSC prokázalo, že si uvědomuje problematickou povahu těchto příspěvků, přesto se neomluvilo ani nevysvětlilo své chování. Poté, co stovky komentářů považovaly některé příspěvky za antisemitské, skupina tiše stáhla jak fotografii z Mezinárodní soutěže karikatury holocaustu, tak „Co je sionismus?“...

R. Mikula 1.8.2021 23:11

Oponovat sionistickému bezpráví zpochybňováním holocaustu je po všech stránkách idiotské.

H. Lukešová 1.8.2021 23:17

Žádné "sionistické bezpráví" neexistuje, to je jen Vaše utkvělá vybájená představa, máte stejné postoje jako David Duke, otevřený nacista, čaroděj Ku-Klux-Klanu. Zřejmě nevíte a neuvědomujete si, co to byla organizace Ku-Klux-Klan, lidé, kteří pronásledovali černochy a pak Židy. Zlynčovali a oběsili Žida Lea Franka. Byli to lidé v bílých špičatých kapucích a během svého řádění zapalovali kříže.

R. Mikula 1.8.2021 23:20

Byl bych zvláštní antifašista, kdybych nevěděl, co je Ku-Klux-Klan.

H. Lukešová 1.8.2021 23:23

Tvrdíte, že jste antifašista, přitom zastáváte nacistické postoje Davida Dukeho, čaroděje Ku-Klux-Klanu. To se s antifašismem jaksi "bije".

R. Mikula 1.8.2021 23:29

Dějiny mohou vytvářet podivné aliance. Mnoho amerických Židů se zase s KKK shodne na nenávisti k černochům. Vztahy obou etnik jsou historicky špatné od zapojení židovských obchodníků do vývozu černých otroků do Nového světa.

Já mám to štěstí být internacionalistou.

H. Lukešová 1.8.2021 23:35

Tak to ne. Mnozí američtí Židé byli mezi abolicionisty, lidmi, kteří se zasadili o zrušení otroctví a bojovali i proti segregaci na americkém jihu. Martin Luther King, byl černoch, křesťan, sionista, zastánce Židů a Izraele.

To, co se stalo mezi Židy a černochy, je na velmi "dlouhé loktě", může za to organizace Černý národ islámu, pan Luis Farrakhan, otevřený antisemita, který velebí Hitlera, judaismus uráží jako satanský a Žiy přirovnává k termitům.

Jinak s otroky kupčili Arabové, ti chytali a prodávali otroky bílým otrokářům na americkém jihu. A k otrokům černochům se Arabové po celé dějiny chovali ještě krutěji než bílí otrokáři na americkém jihu.

R. Mikula 1.8.2021 23:53

Díky Vám začínám chápat, že existuje jeden národ, který se nikdy ve známých i neznámých dějinách nedopustil ničeho zlého.

H. Lukešová 2.8.2021 0:00

Jistěže se i mezi Židy najdou zločinci, např. je Židům předhazován podíl na vzniku bolševické totality, jakože byli odpadlí Židé, co odvrhli sionismus, judaismus a přidali se k bolševikům... No nic, mějte se pěkně, přeji dobrou noc.

R. Mikula 2.8.2021 0:10

Děkuji za milou společnost.

R. Mikula 1.8.2021 23:09

Zajímavé. Říká to ale něco o historickém právu na Palestinu?

H. Lukešová 1.8.2021 23:14

Podstatné je, že zastáváte stejné postoje a stejný názor na Židy, Izrael a sionismus jako čaroděj Ku-Klux-Klanu, nacista David Duke, člověk, který nemá žádné morální zábrany k tomu nejhoršímu. To je dostatečná vizitka pro všechny antisionisty. Z toho se nejde vykecat.

Žádné historické právo Arabů na Zemi izraelskou zkrátka neexistuje.

R. Mikula 1.8.2021 23:25

Nikdy jsem netvrdil, že mezi antisionisty nemohou být antisemité. Ovšem vyvozovat z Davida Duka, že "žádné historické právo Arabů na Zemi izraelskou zkrátka neexistuje", to jste tedy zase něco vymyslela.

Kdybych Vám směl radit, tak napíši něco o synchronizaci tempa uvažování a psaní.

H. Lukešová 1.8.2021 23:31

Já bych rozhodně nemohla být na jedné lodi s Davidem Dukem, takovým člověkem, s otevřeným nacistou. David Duke není jediným nacistou mezi antisionisty, takoví otevření nacisté David Icke, Alex Jones, u nás servery jako jsou Zvědavec jakéhosi pana Stwory, serveru Aeronet, který podepisuje pán pod nickem VK. Nacifikace uvnitř propalestinského hnutí je očividná.

R. Mikula 1.8.2021 23:50

Nemám v této věci široký mezinárodní rozhled. Každopádně Vás mohu ujistit, že v českém propalestinském hnutí (ISM ČR) jsem nikdy nikoho takového nepotkal a ani si nedovedu představit, že by se v něm kdokoli s antisemitskou orientací objevil. Naopak samozřejmostí je spolupráce s organizovaným židovským hnutím, viz Židovský hlas solidarity - https://denikreferendum.cz/clanek/29646-solidarita-jako-jedno-z-dulezitych-temat-zidovskych-dejin

https://www.facebook.com/pg/%C5%BDidovsk%C3%BD-hlas-solidarity-2280561515605510/posts/

H. Lukešová 1.8.2021 23:58

Tak propalestinské hnutí je veskrze antisemitské..., ale teď už jsem vážně unavená, mějte se pěkně a přeji dobrou noc.

R. Mikula 1.8.2021 22:40

Pokud Vás nezlomí žádné statistické či historické ůdaje ani ideály mírového a spravedlivého soužití národů, jak bych Vás mohl zlomit já?

H. Lukešová 1.8.2021 22:45

Mě nezlomí žádné lži, to máte pravdu. Mírové a spravedlivé soužití mezi národy (Židy a Araby)? No vždyť já jsem pro, ale Vy si přejete zničení Izraele a tím genocidu Židů tam žijících, to není spravedlivé řešení. Spravedlivé soužití je normální soužití Židů a Arabů v Izraeli a v Judeji a Samaří. Tak, jak je to nyní. Genocidu Židů já nepovažuji za spravedlivé řešení, to vážně ne.

R. Mikula 1.8.2021 22:53

Genocida Židů je Vaše utkvělá představa.

"Spravedlivé soužití je normální soužití Židů a Arabů v Izraeli a v Judeji a Samaří. Tak, jak je to nyní."

Jak je to dlouho, co jste si stěžovala na vraždění? No, to se asi netýkalo Izraele.

H. Lukešová 1.8.2021 22:58

Ano, Arabové vraždí Židy, i v Izraeli a v Judeji a Samaří, ale Arabové a muslimové vraždí Židy kdekoliv na světě. Vemte si takovou Francii, tak stručný přehled antisemitských vražd...

2006- francouzský Žid Ilan Halimi byl unesen, mučen a brutálně zavražděn skupinou mladých muslimů (gang „Barbaři“).

2012- muslimský terorista zastřelil před budovou židovské školy v Toulouse učitele a tři děti.

2015- útok na židovský košer Hyper Carcher za sebou nechal čtyři oběti

2017- malijský muslim Kobili Traoré , brutálně zavraždil ortodoxní Židovku, lékařku Sarah Halimi, kterou posléze vyhodil z okna jejího bytu.

2018- dva muslimové, ubodali, znásilnili a posléze upálili osmdesátipětiletou přeživší holocaustu Mireille Knol

V Izraeli se Židé můžou bránit, mají armádu, polici, ale na okolním světě se bohužel bránit nemůžou. A tyto vraždy jsou omlouvány všelikými antisionisty, tj. levicovými antisemity. Pouze Izrael je garancí záchrany Židů.

R. Mikula 1.8.2021 23:03

Pokud máte zato, že ve Francii je zabito víc Židů než v Izraeli, pak jste definitivně zešílela.

H. Lukešová 1.8.2021 23:11

Více jistě, ale to, že zemřelo, respektive bylo utraceno tím nejhorším způsobem 12 Židů jsou faktem. A doplním textík o pokračující etnické čistky vůči francouzským Židům...

Města s kdysi početnými židovskými komunitami se vylidňují, ve městě Aulnay-sous-Bois zůstalo z 600 židovských rodin pouze 100 (od roku 2000), v Le Blanc-Mesnil se počet židovských rodin snížil ze 300 na 100, v Clichy-sous-Bois z kdysi 400 rodin přežívá dnes již pouze 80, v La Courneuve počet židovských rodin poklesl ze 300 na 80. Židé se stávají vnitřními uprchlíky. Židovské objekty, školy a synagogy jsou střeženy vojáky a policisty po celý den.

H. Lukešová 1.8.2021 19:28

Izraelské oběti za roky 2018-2020

Izraelské oběti 2018...Izraelské oběti za rok 2018- Raziel Shevach (35), rabín, zastřelen, Itamar Ben Gal (29), rabín, ubodán, Kapitán Ziv Deus (21), usmrcen automobilem Seržant Natanael Kahalani (20), usmrcen automobilem, Adiel Coleman (32), ubodán, Ronen Lubarsky (20), voják,usmrcen kamenem, člen elitní jednotky Duvdean UnitAviv Levi (20), voják, člen jednotky Givati, zastřelen, Izraelec Ari Fuld (45), spisovatel, učitel, ubodán, Kim Levengrond-Yehezkel (28) z Rosh Ha ́ayinu, zastřelena, Ziv Hajbi (35), zastřelen, novorozenec Amiad Israel, Yuval Mor-Yosef (20), z Aškelonu, Yosef Cohen (19) Beit Shemesh z bojové jednotky Netzach Yehuda-Nahal Haredi), zastřeleni...

2019, Ori Ansbacher (19) z Tekoa, ubodána, Gal Keidan (19) ubodán, Ahiad Ettinger (47), zastřelen, Dvira Sorek (19), ubodán, Rina Shnerb (17), usmrcena bombou, další 5 Izraelců zemřelo raketami palestinských teroristů z Gazy

2020, Amit Ben Yigal (21) usmrcen kamenem, 26.8.2020 byl izraelský rabín Shai Ohayon (39) ubodán k smrti palestinským teroristou. Palestinský terorista ubodal k smrti 52letou Izraelku Esther Horgan a posléze ji rozrazil lebku kamenem a její tělo zanechal v lese, kde žila.

Tak to je ten palestinský boj, je založený pouze na násilí a krvavých vraždách.

R. Mikula 1.8.2021 17:50

"Jednak wiki není relevantní zdroj informací, může ji psát každý, i židobijec jako jste Vy."

Máte k dispozici objektivnější statistiku obětí z pohraničních protestů z let 2018-2019? Pak sem s ní. Možná ze mne udělá arabobijce.

H. Lukešová 1.8.2021 17:58

Proč znovu ten samý příspěvek píšete nahoru, když jsem Vám níže odpověděla. Mně taková statistika ani počty nezajímají. Důležité je chápat tato fakta...Odpovím Vám stejně, jak jsem Vám odpověděla níže

Počty obětí na té či které straně opět nejsou relevantní, neb palestinští teroristé využívají své obyvatelstvo jako živé štíty, mají zbraně v hustě zalidněných civilních oblastech.

Izraelci brání své lidi, palestinští teroristé brání své zbraně. Nezáleží jim na lidech, řídí se Stalinovými slovy, že čím více mrtvých, tím slavnější národ. A jak byste byl spokojený? Aby zemřelo více a více Židů, 6 milionů z WW2 je Vám zřejmě málo, ach jo. Já jsem ráda, že Židé v Izraeli se jsou schopni bránit arabské agresi a židobijci a zastánci palestinských arabských teroristů, ať jdou řvát na lesy, když se jim uleví.

R. Mikula 1.8.2021 18:05

Kolonizátoři brání území, které uloupili. Díky své vojenské převaze placené nejmenovanou supervelmocí velmi efektivně, jak ukazují děsivé statistiky. A domorodci mají podle Vás sepisovat protestní petice, nebo i to by bylo moc?

H. Lukešová 1.8.2021 18:15

Kolonizátoři Arabové chtějí ukradnout historické židovské území, na které nemají žádný morální, historický ani právní nárok. A domorodci jsou Židé, drtivá většina izraelských Židů jsou již Sabrové, v Izraeli narození.

Znovuzrození Izraele je naplněním dekolonizace, osvobození Izraele od osmanské a britské nadvlády.

A ještě jedna poznámka, více než polovina izraelské židovské populace je tvořena potomky Židů z arabských zemí a Íránu. Většina izraelských Židů má snědší pleť a někteří jsou černí- etiopští Falašové a těch potomků Židů z Evropy a severní Ameriky je kolem 48%. Tyto Židy jejich muslimští sousedé po vzniku Izraele zabíjeli, vyháněli, zabavili jim veškerý majetek. Vyhnání Židů z arabských zemí a Íránu, to je dokonalá etnická čistka, z téměř 900 000 Židů, kteří kdysi žili v muslimských státech již tam nežije téměř nikdo.

R. Mikula 1.8.2021 18:28

"Kolonizátoři Arabové chtějí ukradnout historické židovské území, na které nemají žádný morální, historický ani právní nárok. "

Arabové dobyli Palestinu v raném středověku podobně jako Izraelci ve starověku, ovšem nikoli na Židech, nýbrž na Byzantincích. Pro zbytky židovského osídlení to představovalo úlevu od křesťanského útlaku, což platilo i pro heterodoxní křesťany. Následně tam až do počátků sionistické imigrace žili po zhruba stejnou dobu jako předtím Židé. Pokud na toto území tedy nemají žádný nárok, jaký na něj mají sami Židé? Proč si pak sionisté musejí vymýšlet legendy o pusté zemi?

H. Lukešová 1.8.2021 18:55

Ne, Vy píšete jen palestinské arabské bajky. Země izraelská byla pustá, velmi řídce osídlená země, země bez obyvatel pro lid bez země. Hlavním relevantním nárokem je, že Židé byli v Zemi izraelské před Araby, jsou původními obyvateli.

Arabové jsou invazoři, jednak menší část jsou potomci invazorů ze 7. století. větší část potomci Arabů z okolních arabských států Sýrie, Egypta, Libanonu, Jordánska a Saudské Arábie a poslední část jsou potomci místních konvertitů k islámu. A za další nevlastnili v Zemi izraelské ani milimetr půdy.

Ale to jsem už psala a je to dokolečka dokola, ale povážlivě mlčíte o arabské kolaboraci s nacisty a vyhnání Židů z arabských zemí a Íránu, to je v pořádku, asi ano. Mrtvý Žid, dobrý Žid. Tak, tak, to jsou slova mírotvůrců.