1.10.2022 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

EVROPA: To je ale rána!

Jsou věci, které prostě nečekáte. Třeba to, že narazí dvě letadla do symbolu Ameriky a světového obchodu. Anebo že se profesor, který chodí zásadně v saku a mluví, jako když přednáší na univerzitě, si najednou udělá s kolegy z Polska a Slovinska výlet do Kyjeva. Na který padají bomby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Smola 18.3.2022 7:27

Tak ono lze mezi řádky vyčíst i něco jiného. Do brutálně bombardovaného města a obklíčeného jednotkami agresora (jak nám sdělují média po celém světě) si klidně přijedou 3 politici z jiných zemí. Vlakem, s vestičkou a přilbičkou. Za situace, kdy agresor je schopen přes satelity a drony schopen rozeznat golfový míček položený na koleji a je schopen křižujícími střelami na vzdálenost několika set km rozstřílet zcela přesně místo, kde se například připravují čerstvě příchozí zahraniční vojáci. :-) Tak 1. buď ta návštěva musela být předem s agresorem domluvena, nebo 2. to setkání proběhlo na jiném místě než nám média sdělují, nebo 3. je ta "válka" tak nějak jinak, než nám ji média podávají ?

G. Onion 18.3.2022 8:25

Ono to bude od každého kousek, přičemž bod č. 2 bude mít o něco větší váhu než bod č 1.

Bod č. 3 tady jste nejblíž pravdě, prostě česká média lžou ani poledne nedrží:-/.

J. Jurax 18.3.2022 11:21

No, jenže cíleně zaútočit na vlak se třemi premiéry zemí EU a nedejpánbu se trefit by bylo gesto, jehož se Rusko patrně nechtělo dopustit. Druhá možnost samozřejmě je, že nemělo přesné informace ...

J. Pankovic 18.3.2022 14:48

Češkin a Mypiga opět selhali ;-)

R. Tichý 18.3.2022 7:25

Dobre napsano.

Zapad, zejmena SRN, se naprosto zdiskreditoval. Ztratili jakekoliv pravo moralizovat, poucovat, vest

Je idealni prilezitost prasknout do stolu a shodit z nej greendeal.

Treba Fiala znovu prekvapi a udela to, byť jeho nejsprostejsim uslovim je "jdi mi k šípku".

L. Hančar 18.3.2022 8:03

Myslím, že Západ se definitivně zdiskreditoval už 29.září 1938. Německo se jim pak trošičku utrhlo ze řetězu. Po nezdařeném pokusu dobýt Rusko došlo ke zklidnění, sem tam nějaký Vietnam, Kuba, Lybie, Srbsko, Jemen, Sýrie, Irák, Afghánistán. Světlou výjimkou je osvobození Kuvajtu. Ale co se dělo potom..... Mizerný účet mizerného západního světa. A za vše může Voldemort! A Kovid! A islám! A přitom je leckomu jasné, že na svědomí to má mandelinka bramborová-dolarová!

I. Pávek 18.3.2022 7:11

Stačí se jen podívat na západní koloniální politiky od 19. století a na postkoloniální kašpary 20. století, kteří si stále myslí, že jsou řediteli Země. Jaké mosty budovali, jaké mosty budují? A k čemu ty jejich ,,mosty" jim mají sloužit? Kam vedou a jaký provoz na nich měl být? Jednosměrný nebo obousměrný? Myšlení těch, co ,,ovládají" západ stále trůní hluboko v myšlení koloniálních velmoci 19. století. A v tom to vidím. Jinak pane Vlku R^.

D. Stirsky 18.3.2022 5:38

Zajímalo by mne, zda by si Vlk s válkou na UA věděl rady? Když má onen blázen v Moskvě jaderný kufřík. K účasti Polska: Nepřítel mého nepřítele je mým přítelem, platí nyní. Takže opět rozvleklé žvatlání o ničem. A Válka světů je prapůvodně od E. G. Wellse.

P. Dvořák 18.3.2022 6:41

Válka světů je prapůvodně od Herberta George Wellse.

J. Pankovic 18.3.2022 6:51

...tady je ale řeč o rozhlasové variantě, která svého času způsobila takovou paniku, že už nebyla reprízovaná ;-)

J. Desef 18.3.2022 7:46

byl to první test zaměřený na ovlivňování myšlení mas takového rozsahu. Zkušenosti z této studie se uplatňují i právě dnes...

I. Kučerová 18.3.2022 12:21

R^

B. Hudzieczek 18.3.2022 7:07

jaderný kufřík má i Biden ve Washingtonu a mám pocit, že zbytečně zahálí. Během mé prezenční vojenské služby nás učili, že kdo zahájí útok jadernými zbraněmi jako první, umírá jako druhý.

P. Dvořák 18.3.2022 7:12

Takže kdo zahájí útok jadernými zbraněmi jako druhý, umírá jako třetí?

P. Holecek 18.3.2022 8:13

Ne, jako první

P. Hatina 18.3.2022 8:44

Tak to vás asi učili ještě podle sovětských příruček, sepsaných ve stylu "Nas mnógo", čili ani ty miliony vlastních mrtvých se nepočítaly, podstatné bylo aby déle přežilo načalstvo ve vládních bunkrech.

Zatímco Amíci už si to v padesátých letech spočítali na chlub, kolik desítek milionů mrtvých by je stál odvetný jaderný protiútok Rusů na jejich velká města , i kdyby sami zaútočili jako první.. Takže to nikdy neudělali..

T. Kubín 18.3.2022 5:32

Pane autore, ta parta tam nejela na zdvořilostní návštěvu, ale dojednávat vojenskou alianci mimo struktury NATO. Ne, žádný spolek pro přijímání dezertérů, ale vojenskou strukturu pro obranu atd. Ne, nekecám, řekl to poradce Zelenského.

Tedy, jestli i autista Fiala chápal, o co jde, to si nemyslím. Tomu stačilo, když mu Smolka nadělal pěkné fotky na Twittter.

S. Ševeček 18.3.2022 7:43

NATO is dead. Německo nepůjde.

Takže: USA budou proti Rusku bojovat do posledního Čecha, Poláka a (z logiky války) Slováka. O Estonci, Lotyši a Litevci nemluvě. Ukrajina je Emerice u ...

Š. Hašek 18.3.2022 9:26

Řekl bych, že velice přesné.

Malinko se to snad hne, až se začne chápat, že Rusko je poslední enklávou autentické evropské civilizace. Nehodnotím civilizaci ani tak podle "nějaké demogracie", ale podle schopnosti přežít!!! A dělat dlouhý nos na nějaké křivácké kšeftaře odjinud!!! Posledně nám poslalo palivo do Dukovan ....... obchod je obchod.

brusele začíná být oblastí, která počítá spotřebu baterek do mobilů a počet variabilních pohlaví. Obojí je základově k ničemu. Rusko to nedělá, Rusko pouze zírá na tu "mateřskou školku" jménem brusele. Vlastně nezírá, ale vyhodnocuje to. President Ruska vyžaduje vyhodnocování, nikoliv televizní tiskovky s "BISKoudelkou". Po sedmi letech, kdy tam štěká nějaký Respekt.

Stačí se mrknout, jak velkou plochu zaujímá v Evropě Rusko. A bruseláci mají klapky na očích, nejraději by snad zakázali i školní atlasy.

J. Nový 18.3.2022 5:05

Jste všichni závistivci...a to ještě nevíte, že se pan profesor Fiala chystá v dubnu na třídenní misi na Mars.

J. Pankovic 18.3.2022 5:08

...pokud ho pustí manželka...;-)

P. Hatina 18.3.2022 3:07

Tedy, a ne že bych to Ukrajině nepřál, ale pokoušel jsem se dohledat v celém to textu něco víc, než symbolickou podporu.

Jak čtu "..Kaczynski tomu ovšem dal korunu. Sdělil naplno, že .." - no vlastně zopakoval to co požaduje sám Zelenskyj od Západu každý den, ať v médiích a nebo v privátních hovorech se západními politiky. Jenomže ani tito tři hrdinní politici nemají reálnou schopnost tuto podporu na Západu vymoci, což dobře věděli, pokud to na Ukrajině slíbili.

Že předsedové těchto východních vlád přislíbili další zbraně. A to pořádné zbraně? Pokud mne paměť neklame, tak to byli právě Poláci kdož slibovali Ukrajině svoje Migy, ale nedodali jim je (důvody lze najít), na tom se asi nic nezměnilo. Ale jinak těch "pořádných zbraní", které by výrazně pomáhaly proti Rusům zrovna tyto státy příliš mnoho nemají, v porovnáním s tím co jim tam dodávají jiné západní velmoci. Nebo snad ano?

No, a že bych se třeba zeptal,jak je to s účastí našich dobrovolníků v bojích na Ukrajině? Už tam dorazili, a nebo se jejich žádosti ještě pořád úředně prověřují na ministerstvech?

R. Langer 18.3.2022 5:24

Hm, asi tak. Také jsem si nevšiml nějakých reálných konkrétních činů, kromě těch hrdinských prohlášení. :-(

V. Novak 18.3.2022 7:21

Kaczynski taky před časem prohlásil o Ukrajincích "S Banderou se do Evropy nedostanou". Už se něco změnilo na základním národním mýtu Ukrajiny?

P. Hatina 18.3.2022 7:43

Slibem neurazíš, jak se říká, takže i na tuto historickou drobnost Kaczynski určitě při jednání zapomněl. Ale to zatím není na pořadu dne. Ono je vůbec otázka proč se Zelenskyj dere akurát do EU, když NATO už odepsal. Jako by nevěděl že EU mu určitě, ale určitě na pomoc vojensky nepříjde.

J. Pšenička 18.3.2022 8:34

Řekl bych, že Zelenka se nenachází v dobré situaci. Pochopil, že NATO ani USA mu kromě keců a dodávek zbraní nijak víc nepomůžou. Navíc mi vůbec není jasné jakým způsobem zbraně Zelenkovi dodávat. Ať už to bude po zemi, nebo letecky, tak je Rusové zničí. Navíc výslovně prohlásili, že konvoje s dodávkami zbraní budou prvořadým cílem jejich útoků. A potvrdili to i zničením vojenské základny se zahraničními instruktory pouhých 20 km od polských hranic. I z tohoto důvodu mi cesta do Kyjeva přijde jako podivná a stále nevím její skutečný důvod, pokud to není jen hra na statečné vůdce.

J. Lukavsky 18.3.2022 7:56

"S Banderou se do Evropy nedostanou" A se Stalinem by se Rusko do EU dostalo? Bandera byl proti Stalinovi ubohý břídil, navíc válku strávil ve speciálních lázních zvaných koncentrační tábor (asi za odměnu). Nu nebylo divu, že Ukrajina vítala Hitlera jako osvoboditele od Stalina, dokud tedy nezjistili, že to je "z louže pod okap". A na Holodomor ještě nezapoměli. No ale ta cesta tří premiérů přeci jenom měla význam, řekla Ukrajině, že není sama. Stejně tak má význam, že prezident Zelenskij zůstává v Kievě a neutekl do USA což mohl. Jistěže je mnohem statečnější zůstat v Bruselu ale alespoň sankce schválili. J.L. end

L. Hančar 18.3.2022 8:11

Možná se chystá i dělení Ukrajiny, s tím mají Poláci několikanásobné zkušenosti....Komu připadně Zakarpatská Ukrajina? Pokud tam proběhne všelidové hlasování, moc šancí Slovákům nedávám. Bratři, vítejte doma!

J. Lukavsky 18.3.2022 7:47

"pořádných zbraní" no nemyslím, že by ty protitankové a protiletecké dodané zbraně nebyly pořádné. Rus ztratil xxx tanků a xx letadel, o nákladních autech a OT nemluvě. Tanky rozhodovaly 2sv. válku ale v dnešní době jsou to docela zábavné pohyblivé terče pro Javeliny, až na tu cenu. J.L. end

P. Hatina 18.3.2022 7:58

Jasně, Javeliny a Stingery. Jenomže ani ty Ukrajině slíbit nemůžem , protože je snad ani nemáme Tak leda naložit na vlak nějaká zastaralá protitanková děla.