29.9.2022 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

EVROPA: To je ale rána!

Jsou věci, které prostě nečekáte. Třeba to, že narazí dvě letadla do symbolu Ameriky a světového obchodu. Anebo že se profesor, který chodí zásadně v saku a mluví, jako když přednáší na univerzitě, si najednou udělá s kolegy z Polska a Slovinska výlet do Kyjeva. Na který padají bomby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Hraj 18.3.2022 8:40

Zelinsky si podle všeho asi taky "trapně hraje na hrdinu" protože je jasné, že "kdyby mu něco opravdu hrozilo, dozajista by v Kyjevě nebyl".

Ta cesta byla gestem. Zahraniční politika je tvořena převážně gesty. Některá jsou prázdná a některá plná. Myslím, že Zelinský tu návštěvu jako prázdné gesto nechápe.

P. Čech 18.3.2022 9:04

Žádná politická gesta nejsou "plná". Ono jde o to, že ještě nikdy žádná gesta nic nikde smysluplně nevyřešila. Je povšem pravdou, že se jimi živí politici, zejména ti z politických stran. Jinak zcela zbyteční lidé. A hloupí ovčané jim na to nalétají a jejich strany volí. A Zelinský? Ten svým způsobem hrdinou je protože neutekl zbaběle do zahraničí a řídí jako vrchní velitel armády doma vojenský odpor proti ruskému agresorovi.

V. Kain 18.3.2022 9:24

Slovenský Heger řekl,kdybych věděl že ta cesta bude bezpečná tak bych jel taky.Dovedete si představit,že tento připodělaný konipas dělá na Slovensku premiéra?To samé platí o našem hrdinovi.Pokud by hrozilo jen nepatrné nebezpečí,tak ho tam nedostanete ani párem volů.

S. Ševeček 18.3.2022 10:42

do Przemyšlu moh.

J. Jaroš 18.3.2022 17:10

No já nevím ale tam někde padl do ruského zajetí můj děda.

P. Černý 18.3.2022 8:25

Pokud to premiér s emancipací české zahraniční politiky myslí vážně, pak se možná ještě dožijeme dne, kdy naše vláda zveřejní podmínky dohody, na jejímž základě polostátní ČEZ v Česku vyrobenou elektrickou energii údajně levně prodává na německé burze, abychom ji pak draze nakupovali zpět s dobrým pocitem, že tím český spotřebitel dotuje drahou výrobu v paroplynových elektrárnách, a to přesto, že české mzdy jsou oproti těm německým asi tak třetinové.

Vzhledem k tomu, že se o něco podobného, před tím než padla, možná pokusila Ficova vláda a s ohledem na prohlášení ministra Sikely, že v energetice vláda upřednostní evropská řešení, sázím spíše na to, že si pan Fiala jen nechtěl nechat ujít příležitost předvést se národu, jak s mobilem v ruce pózuje, vybaven zbrusu novou přilbou a neprůstřelnou vestou, ve vlaku na cestě do obleženého Kyjeva.

V. Petr 18.3.2022 8:42

R^R^R^R^R^

V. Kain 18.3.2022 9:30

Některé škody jsou počítačové afekty a nebo jsou z jiných oblastí.Toto se předhodí veřejnému mínění a úkol je splněn.Taky mě napadá zdali některé prasárny nezpůsobují ty různé bandy jako je AZOV a pak se to lehce hodí na rusy.

V. Petr 18.3.2022 9:34

Je to už řadu let, co tehdejší vláda ČSSD přistoupila, v rámci svého eurohujersrví, na prodej české elektřiny (netýká se jen ČEZ) přes burzu v Lipsku. Už tehdy jsme na to dopláceli. Třeba vědět, že Francie to tehdy odmítla!

J. Nevrkla 18.3.2022 8:24

Já tedy doufám, že válka na Ukrajině ustane a Ukrajinci se vrátí do své vlasti. Myslím, že brzy u nás nebude práce pro Čechy, natož pro Ukrajince.

S. Ševeček 18.3.2022 8:49

prý se vrací maximálně jedna třetina uprchlíků.

R. Dubravský 18.3.2022 9:14

Naopak k uprchlicím přibudou ještě jejich muži. Možná i ozbrojení a s bojovými zkušenostmi. Ti na stavbě pracovat nebudou.

J. Nevrkla 18.3.2022 9:34

Myslím, že to nebude záležet jen na jejich rozhodnutí. Válka skončí a každý stát a jeho obyvatelé mají své zájmy. Obávám se, že brzy nebude dost práce ani chuti živit tu třista tisíc uprchlíků. Na Ukrajině bude práce doboha.

V. Kain 18.3.2022 9:36

Tato vláda si vůbec neuvědomuje co způsobí tím obrovským nárůstem uprchlíků.A protože je dokázáno,že z Ukrajiny odcházejí i z oblastí kde vůbec žádná válka není a nebude,tak ti se vracet nebudou.Nesmyslné žvanění Fialy,že to zvládnem mě přípomíná Merkelovou.

L. Beneš 18.3.2022 10:20

Merkelová měla za sebou řádně vyfutrovanou Deutsche Bank. A co má za sebou Fiala?

V. Petr 18.3.2022 10:44

No, Ukrajinci tu nebudou zavádět Šariju...

J. Jurax 18.3.2022 11:11

A nebudou naším ženám moudří politici muset doporučovat, aby se od těchto migrantů držely na vzdálenost natažené paže nejen na Silvestra. Ono jsou stejně tihle migranti jen ženy a děti ...

M. Malovec 18.3.2022 8:22

Jste geniální, dokážete-li ve zpravodajství Čt číst mezi řádky. Tam mezi řádky nic není, vše je ryzí hloupost aktivistických "novinářů".

J. Nevrkla 18.3.2022 8:25

R^

Já už nejsem schopen natož ochoten to sledovat. S nastolením cenzury to u mě skončilo.

M. Malovec 18.3.2022 8:28

Nesleduji od volby prezidenta Trumpa.

J. Jurax 18.3.2022 11:32

No jo, i to co ani mezi řádky není je informace, že to tam není ...

R. Meišner 18.3.2022 7:56

pozn.--o bezletové zóně nad Ukrajinou rozhodují Amíci. jen oni a nikdo jiný. a jsou evidentně v této záležitosti velice uměření. ---zkrátka netouží po tom zahlédnout balistické rakety nad územím USA, a to ani náhodou. 8-o

S. Ševeček 18.3.2022 8:49

sorry, Rusové.

K. A. 18.3.2022 7:47

Celkem souhlas, dobrý článek. Jenom doufám, že Ukrajinci se po vyhrané válce vrátí na Ukrajinu. To není nic proti nim. Pokud by tady ale zůstalo čtvrt milionu Ukrajinců, tak může být integrace celkem obtížná i přesto, že jsou nám velmi blízcí a určitě se v ČR integrují lépe než další slovanský národ, o něco východnější. V přepočet na obyvatele je to už teď víc než přijali Němci v roce 2015. Taky si myslím, že přinejmenším chlapi by měli být na Ukrajině a bránit zemi. Přál bych si, aby to pro současnou ukrajinskou vládu dopadlo dobře a aby se Putinovi ubránila.

P. Čech 18.3.2022 8:33

A co etnikum, které se u nás "integruje" už téměř více než 1000 let? Místo něj bych zde raději viděl ty Ukrajince, kteří se nebojí pracovat a vydělávat si na živobytí prací, což je přínosem i pro stát. To zmíněné etnikum pro stát přínosem není ani náhodou.

J. Pšenička 18.3.2022 8:38

Někde jsem zahlédl zprávu o tom, že v Praze se objevují luxusní auta s ukrajinskými značkami. V Praze už nebydlím, tudíž nemohu přímo ověřit. Takže ukrajinská mafie. Když si k tomu přidáme to, že Zelenka propustil zločince z kriminálů a rozdal jim zbraně, tak se máme na co těšit.

Z. Lapil 18.3.2022 9:33

Bylo by divné, kdyby se neobjevovala (ta auta). Lidi v pohybu po neznámém prostředí, to je pro nejrůznější šíbry ráj.

Z ozbrojených zločinců bych strach neměl už vůbec, hranice tentokrát fungují, takže vyslovené lumpy a ozbrojence přecedí. Navíc si myslím - taky nemám ověřeno - že příchozí z Ukrajiny mají jakž takž v pořádku občanky.

Drobná indicie: jezdí pravidelný vlak z Przemyslu do Prahy. V Bohumíně má asi 45 minut pauzu, protože se tam koná velké přepřahání (odpojují se vozy do Budapešti, připojují se vozy snad už z Brestu a určitě z Terespolu do Prahy). Poslední dobou do Bohumína přijíždí dost pravidelně asi hodinu opožděný a nabere další půlhodinu.

Moje interpretace: hodinu vázne celní prohlídka na bělorusko-polských hranicích (Schengen) a další půlhodinu na polsko-českých. Vím, že když koncem reálného socialismu prchali východní Němci přes Prahu do Německa západního, měly vlaky z Berlína naprosto pravidelně zpoždění 35 minut. Mimochodem - od těch celníků to byla spíš buzerace než co jiného, kdyby si Němec vzal dvě zavazadla a celníkovi přiznal jen jedno (dotaz celníka: Co je vaše? O ostatní se nezajímal) krásně mu to prošlo.

Řeč je o tomhle vlaku:https://www.zelpage.cz/razeni/21/vlaky/cd-114. Rozkliknete-li kterýkoliv vagón, dostanete mj. odkaz, z jakého vlaku přešel a na který pokračuje; tak se dozvíte o tom Brestu.

J. Pankovic 18.3.2022 7:38

Ukrajinu používali jako beranidlo proti Rusku s tím, že slibem nezarmoutíš...a toho pěšáka obětujeme, aby... no a teď jim do toho Fiala hodil vidle ;-)

Němčouři se můžou zVencnout, prý na to neměli mandát :-), ale zase to by vypadali jako Schweine, nakonec možná budou muset sáhnout i oni do kapsy;-D;-D;-D

...a chudák Sleepy Joe Biden, nejdřív zakázal Polákům půjčit zastaralé MiGiny, teď bude muset volit mezi Losnou a Mažňákem...

...takže zatím kontumačně vítězí Čína :-(

P. Hatina 18.3.2022 7:48

Když ono to s těmi Migy bylo trochu jinak. Kdyby je Poláci na Ukrajinu dodat chtěli, tak už by tam dávno byly. Jenže oni je chtěli vyčenžovat, s tím že jim za ně Amerikáni dodají F16ky. A když toto nevyšlo, tak aspoň kdyby jim to EU proplatila. Ani to ne.

Tudíž, tak moc se zase Západu šahat do kapsy nechce. Leda tak vyprázdnit vojenský sklady...

P. Dvořák 18.3.2022 7:31

Jen tak mimochodem, co na Ukrajinu Bartoš? Přehlédl jsem nějaké jeho zásadní prohlášení?