28.9.2023 | Den české státnosti


Diskuse k článku

EVROPA: To je ale rána!

Jsou věci, které prostě nečekáte. Třeba to, že narazí dvě letadla do symbolu Ameriky a světového obchodu. Anebo že se profesor, který chodí zásadně v saku a mluví, jako když přednáší na univerzitě, si najednou udělá s kolegy z Polska a Slovinska výlet do Kyjeva. Na který padají bomby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Filip 19.3.2022 19:33

Fialu ceny PHM a plynu nezajímají. Shlédl se v nové roli zachrance jiného státu. Jak se zalíbením divál na Zelenskeho...

J. Stárek 19.3.2022 7:28

Jednou vám to možná dojde.

J. Kostelanský 18.3.2022 21:12

To lidé jako vy by za korupcí shnilou Ukrajinu i vlastní život dali. A mnozí i jadernou válku rozpoutali.

P. Diviš 18.3.2022 20:55

Vám i Kostolanskému asi jo: Zájmy Ruska.

Š. Hašek 18.3.2022 20:12

;-) V Horních Uhrách si vždy dáme borovičku

(s horcom), nekecám o tom, co jim v Pešti zas vyhotovili.

Funguje to tak padesát let, od středoskolských studií. To ještě na Královej holi ani vysílač nestál. ;-) A každý Čech jim přidával na chleba, aby mohli potom národovat. ;-)

V. Petr 18.3.2022 20:03

To teda víte kulový, Rusové např. přímo nařídili cenzuru. Bez srpnové okupace bychom teď byli úplně jinde!

Mimochodem, i proces s "Protistátním spikleneckým centrem" nařídil Gottwaldovi Stalin"

V. Petr 18.3.2022 19:58

Americká kolonie je o něco lepší, než bruselská kolonie. Zejména, pokud by demokraté prohráli volby!

J. Jirka 18.3.2022 19:44

Evropská unie je před Ruskem naprosto v bezpečí, protože motory jeho vozidel, letadel ani raket nesplňují normu Euro6 a tak je jejich vstup (vlet) na území EU zakázán. A je to, můžeme dál uvádět v život Green deal a halit se do duhových vlajek.!

J. Jirka 18.3.2022 19:38

> Byla by to válka třetí a poslední. <

Putin doufá, že tímhle svět zastraší, protože jinak by vyšlo najevo, že ho nemá čím zničit a jen mlží.

J. Jirka 18.3.2022 19:32

Chybka 2^:

Rozhlasová adaptace knihy Válka světů H. G. Wellse je známá hlavně kvůli mediální panice, kterou v roce 1938 způsobila. Autorem rozhlasové hry je Orson Welles a Mercury Theatre On the Air. Délka hry je 60 minut.

Wikipedie

J. Pankovic 18.3.2022 19:16

...to myslíte tu cou... ženštinu, co obcovala s býkem, tvrdíc, že to byl samotný Zeus, nebo ten výběžek Asie severně od Středozemího moře ?;-)

J. Pankovic 18.3.2022 19:12

Nono, pane Hašku, ještě vám nějaký roduverný Slováčisko z Terchovej rozbije papuľu!!

Konec-konců je Slovenský Štát stále ve válečném stavu s USA, takže pí. Čaputová postupovala velice chytře, když prohlásila Slovenskou Republiku za emerického vazala ;-)

S. Ševeček 18.3.2022 19:10

co je to ta Evropa ?

R. Doubravský 18.3.2022 18:31

Chybka: autorem "Války světů"je H.G.Wells. Orson Welles je Občan Kane.

Š. Hašek 18.3.2022 18:19

Málo! Těch vlaječek.

Naše vnučka by všude taky chtěla plácnout nějaký vobtisky. Jsou jí tři. A něco.

Teď má na ruce svítícího krokodýla, patentního. Nějak se to namočí a připlácne. Na mě to je moc digitální, my si to kdys malovali fixem.

P. Brich 18.3.2022 18:16

... aniž jí kdokoliv ...

Š. Hašek 18.3.2022 18:14

Nejlepším bude, až babka Němcová dá Putina do Haagu, protože nám (Hřibovi a Kolářovi) nehodlá pouštět plyn zadarmo.

Případně za cenu, kterou určí Švejnar a Stanjura. Ev. průměr těch dvou.

P. Brich 18.3.2022 18:13

"... zájmy jiných jsou nám přednější než zájmy vlastní."

Ano, to sedíR^ [>-]?

D. Černý 18.3.2022 18:04

Jakou to má souvislost s Kanadou? Já o kanadě nic nevím.

D. Černý 18.3.2022 17:43

Víte pane, my jsme poslední 2 roky zažili 10 ktrát větší hrůzu, jak nás covidioti deptali náhubkovou demagogií. To jste taky žil jinde? 98% obyvatelstva se na té tyranii podílelo. Nyní to zase nahradili pomáhací tyraní. Covidioti nám tu pomáhají zaplevelit národ cizincama a zadlužit zdravotní systém. Za socíku (za ruské okupace) nebyl nebyl ani zlomek takového útisku.

J. Kostelanský 18.3.2022 17:38

Druhý způsob náhledu na konflikt je typický pro Západ. Tamní mentalita je takový "pozitivní" egoismus: v mezinárodní politici je třeba vždy hledět především na své vlastní zájmy a na zájmy těch druhých jenom, pokud jsou v souladu s těma našimi. Zkrátka, když o něco jde, bližší je košile než-li kabát. A už v době konfliktu myslet na to, jak si zajistit co nejvýhodnější pozici po jeho ukončení. Paradoxně se jim to historicky vždy oplatí více než postoj slovanský: zájmy jiných jsou nám přednější než zájmy vlastní. Kromě jiných to má za následek i to, že pro Západ jsme pořád státy druhé kategorie - jak si mohou vážit někoho, kdo kašle sám na sebe? Zkrátka Slovany využijí, když se jim to hodí, jinak jsou pro ně jen takový východní póvl. Paradoxně ze slovanských národů si asi nejvíc váží Rusko, protože je to nejen velká země, ale na svět hledí těma samýma očima jako západní svět. Russia first. Rusko na prvním místě.

Z tohto pohledu je postoj západních zemí, zejména Německa dobře čitelný. Zájmem Němců je neúčastnit se vojen, žít si takový normální život, mít levný plyn a tím konkurenční výhodu, mít dobré vztahy jak s USA, tak s Ruskem, Čínou atd. A myslet na to, že Rusko budou potřebovat i v budoucnu - tak proč si kazit vztahy s Ruskem, zvláště kvůli slovanské Ukrajině, která je s přehledem najzkorumpovanější zemí Evropy. Stupňováním agresivních projevů vůči Rusku by si vůbec nepomohli. Němci ale musí tancovat alespoň mezi 2 vejci - jedním jsou jejich zájmy v Rusku, a tím druhým je nátlak ze strany Američanů.

J. Kostelanský 18.3.2022 17:38

Jó, ono se to kecá a dělá svaly, když ti politici nenesou žádnou odpovědnost.

Zajímavé, že do Ruska vyskakují ti nejmenší z Evropské unie, a "čirou náhodou" jsou to země bývalého komunistického bloku.

U mně to vzbuzuje dojem, že tihle pidi suprmani si léčí své komplexy ze 40 let komunistické minulosti, za kterou - jak jinak - mohou jen a jen Rusové. A když můžou, tak si do Ruska zabuší, co to jde.

Na postoj západní Evropy ke konfliktu na Ukrajině se dá koukat 2 hlavními způsoby: 1. tím "našim", který je vlastně takový americko-slovanský. Americký v tom, že přesně odpovídá americkým zájmům. A slovanský v tom, že Slované, co je historie historii, ve vypjatých historických okamžicích spoléhají spíš na emoce, než na svůj rozum. Což má pro ně takřka vždy neblahé následky - emoce jim totiž brání pragmaticky myslet i na zadní kolečka, tedy na budoucnost. Američané podporují Ukrajinu ze zcela jiných důvodů než současní Slované. Americe jde o to nepřipustit vznik konkurenčního mocensko-ekonomického centra, které by mohlo vzniknout úzkým provázáním západoevropského lidského potenciálu a ruského, takřka nevyčerpatelného ruského přírodního bohatstva. Které by navíc mohlo být umocněno úzkým provázáním s obří ekonomikou Číny. (to není z mé hlavy, to píší američtí politologové, myslím že i Zbygniew Brzezinski). Slované podporují Ukrajinu bez ohledu na své vlastní zájmy ve stylu 3 mušketýrů "jeden za všechny, všichni za jednoho". Zkrátka kašlou na následky, na zadní kolečka, na takřka jisté budoucí konsekvence, vše vsadili na emoce. A jako už tolikrát v minulosti, zase špatně.

J. Jaroš 18.3.2022 17:10

No já nevím ale tam někde padl do ruského zajetí můj děda.

Š. Hašek 18.3.2022 16:53

Ale uznejte,

fotit se v neprůstřelný vestě mezi Hranicema a Ostravou, u kafe, jak telefonuje se Sluneční soustavou, to "nemá ani NOVA"!!!

Už dal hrdinně přes držku někomu u pumpy za ten benzín??? Aha, benzín mu fasuje řidič. Buď "ze státního nebo zadarmo".

Š. Hašek 18.3.2022 16:47

Možná jste si nevšimla, paní Kanioková,

že Fico mluví nikoliv o U krájině, ale jen o kyjevských podržtaškách USA. I Vy to sledujete jen tři neděle???

Já dvacet let.

O Slovensko vlastně ani nejde. To Slovensko je ještě horší, bezvýznamné loutkařství, než jsme my. Myslím jako ze strany USA.

Rusko nás má v šuplíku "plyn, atom, Slované, Praha". Vsadím se s Vámi o cokoliv, že slovo -Slované- má tučně.

Doufám, že mi ideologicky nezavřou prodejnu ruských laskomin. Furt Fiala říká, že šprotama Putina položí na lopatky.

R. Holub 18.3.2022 16:45

Povazujete Kanadu za americkou kolonii?

Š. Hašek 18.3.2022 16:37

Já si to otvírám.

Š. Hašek 18.3.2022 16:35

Teďkonc jste mě malinko vykolejil. ;-)

Je řemeslem aktivisticky svlékajícím se hodnotářem Afriky? Nebo doktorem na venkov, aby pomáhal lidem a zalepoval rozbitá kolena těm utrženým chlapcům z řetězu, co neposlouchají matky? Nebo jedl chlebíčky v závodce senátu a debatoval, "kdy se Rusko položí"? Na vozíku metrák tiskovin od Jourové. Pro manželku dojede řidič.

Ten hochštapler měl na výběr ze tří řemesel. ;-) Vybral si, za peníze, podržtašku, loutku a drzouna.

Každý řidič autobusu, odkudkoliv, mi je milejší. I když "je tvrdší na brzdy".

Das Gesindel.

Š. Hašek 18.3.2022 16:23

Člověk se diví, že jedna fotka Fialy v neprůstřelné vestě (pro novináře už na 20. koleji žst. Phahl), s mobilem přímo duálně do Pentagonu a Kyjeva, dovede přivodit tolik orgasmů. Mám dojem, že genau v tom kupé jsem několikrát jel do Moskvy. Skrz Bělorusko. Mjaso, kartoška, ogórki. Bograč. Na peroně.

Když Adolf jel kdys Brüxem/Mostem, bylo to poněkud uměřenější. Muži si pamatující už počítali utržené nohy v luftě, ženy se držely za srdeční krajinu, chlapci na těsno šahali dívkám někam ................... . Faktem je, že u Verdunu tolik nemrzlo.

Dneska máme Hilšera a Pavla. Tý vado! Jeden z Afriky, druhý KSČČSLANATObrusele. Pěkná dvojka!

J. Matuška 18.3.2022 16:17

Senátor Hilšer by se měl držet svého řemesla.