30.9.2020 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

EVROPA: S novou EU do „zeleného otroctví“

První prosincový den 2019 převzala vládu nad Evropskou unií dvojice politiků, kteří hlasitě a sebevědomě naznačují, že se nám po jejich předchůdcích Junckerovi a Tuskovi bude snad i stýskat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 4.12.2019 5:28

Tak doufám, že vám z toho vyplynulo, že nemáte volit Zelené a jiné probruselské levičácké šmejdy.

Z. Lapil 4.12.2019 7:48

Zdravím. Úplně vás chápu a VŮBEC vám nezávidím. A mám za správné a samozřejmé a dobré, že se to projeví u voleb.

Na druhou stranu: zrovna v případě uhlí si myslím, že politika, normální i ta zelená, je spíš poslední hřebíček do rakve než podstata problému. Navíc - byv v 70. letech obyvatel Mostecka - nemůžu neobhajovat emisní limity (jasně - technické možnosti atd.) Protože, co si budeme namlouvat, kdo dnes chce/potřebuje uhlí? Doma se tím přestalo topit celkem samovolně, protože se to musí nosit a skladovat a práší to a venku smrdí. Elektrárnám uhlí, řekl bych, zdražuje a zdražovat nepřestane, počínaje platy (ano: byl byste blb, kdybyste dělal zadarmo), ale hlavně skrze skutečnost, že je těžba zřejmě čím dál složitější - aspoň si to představuju podle zkušenosti s nabíráním do kamen z hromady začínající těsně u vchodu do sklepa a závěrečným vymetáním koutů. Levná konkurence z ciziny vám taky k ničemu dobrému nepřispěje.

Pozor - nechci říct "Můžete si za to sami". Spíš si myslím, že k vám dorazil "dějinný pohyb" stejně jako k tomu kočímu v Postřižinách, když koně nahradil náklaďák. I nejvzornější zaměstnavatel nemůže dělat o moc víc, než ten filmový: "Dva dny volna. Jako úmrtí v rodině". (Pokud někdo nezná: koně šli na jatka.)

Žádná sranda, ale on nikdo nesliboval, že život bude lehkej. Pokud sliboval, tak kecal.

Zkuste si poslechnout tohle, třeba vám to udělá dobře. https://www.youtube.com/watch?v=A0NWSavLF1A