20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

EVROPA: S novou EU do „zeleného otroctví“

První prosincový den 2019 převzala vládu nad Evropskou unií dvojice politiků, kteří hlasitě a sebevědomě naznačují, že se nám po jejich předchůdcích Junckerovi a Tuskovi bude snad i stýskat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Donát 4.12.2019 12:06

Dovolím si velmi pochybovat o tom, že se klima na Zemi vždy měnilo pozvolna. Ale to asi není až tak důležité. Důležité je, že pokud Evropa spáchá ekonomickou sebevraždu ke které má nakročeno, ničemu to nepomůže. Ani lidem, ani klimatu.

Z. Ukolébavka 4.12.2019 12:23

Průměrné teploty šplhají vzhůru. Nedávno jsem četl, že loňská byla půl stupně vyšší než 2-3 roky naměřená předtím. To je hodně vysoké tempo. A ta křivka jde pořád nahoru.

S. Donát 4.12.2019 12:35

To dost záleží na tom, jaká data, kdo a hlavně jak použije. Ale i kdyby, pořád trvám na tom, že ekonomická sebevražda nepomůže vůbec ničemu.

Z. Ukolébavka 4.12.2019 12:47

Nevím čemu říkáte ekonomická sebevražda. Ale že totéž pášeme naší péčí o životní prostředí, to poznáme třeba ve studních z úbytků vody. Kámoš měří desítky let tu jejich vždy po zimě. A je to rok od roku méně. Ta data o teplotách dodal ČHMÚ. Ten nekecá. Zatím...

V. Petr 4.12.2019 12:57

Kdyby EU přešla na "uhlíkovou neutralitu," klesnou světové emise CO2 o 9,33%. A na to, aby donutila jiné země k podobně sebevražedné politice, už EU dávno nemá.

S. Donát 4.12.2019 13:08

Teď o víkendu jsem se dozvěděl, že do roku 2025 mají být i závody F1 "uhlíkově neutrální". Je vidět, že se blbne už téměř všude.

S. Donát 4.12.2019 12:58

Jistě, s vodou problém je. Plastová brčka, elektromobily ani zákaz chovu krav to ale určitě nevyřeší. Péče o krajinu ale nezní tak úderně, jako boj s tím ošklivým oxidem uhličitým. Také se na tom zelení bolševici těžko napakují. Zato boj s uhlíkem, to je jiná písnička. Byznys století.

J. Schwarz 4.12.2019 21:02

A měří "kámoš" taky o kolik víc z ní čerpá? Jaký bazén z ní napouští a jak často kropí trávník? Mimochodem, zatím nejtepleji bylo kdysi v osmdesátých letech - na Senci 40.2 stupně Celsia...

J. Zima 4.12.2019 22:35

Ekonomická sebevražda je investovat do technologií, které jsou drahé a nefungují (větrníky, soláry, elektromobily) a naproti tomu bezdůvodně zakazovat a nerozvíjet jiné technologie (jaderné) a neinvestovat do opatření na vyrovnání se se změněným klimatem. A to všechno ve jménu zeleného náboženství, kterému věří užiteční idioti, zatímco úzká vrstva napojená na ty správné politiky z toho bude těžce profitovat.

P. Rada 4.12.2019 7:57

Hypotézou bylo anrtopogenní oteplování před zhruba stoletím. Už tehdy ho ale dokázal Svante Arrhenius kvantifikovat správně. Teorií se od té doby vorojilo více ale žádná s nich se doposud nepotvrdila v reálných projevech kdy se otepluje přízemní vrstva kdwžto ochlazuje stratosféra a více se oteplují polární oblasti.

Před 30lety vyšla zpráva IPCC jejíž platnost se dnes více jak potvrzuje:

crudata.uea.ac.uk/~timo/diag/tempts_decadesmooth_global.png

ds.data.jma.go.jp/tcc/tcc/products/gwp/temp/fig/an_wld.png

data.giss.nasa.gov/gistemp/graphs/customize.html

https://www.idnes.cz/technet/veda/globalni-oteplovani-grafy.A150703_165530_veda_pka

https://www.novinky.cz/pocasi/511507-klimatolog-pred-30-lety-se-vedcum-smali-ze-prehaneji-ted-se-scenare-naplnuji.html

Přes tuto tvrdou realitu pan Ivo Strejček s VVK antropogenní doposud považije za "blud" (podobně ohlupujou až lžou tak akorát hzloději a další asociálové). Vše zas s VVK příznačně tomu, že V.K. ještě před 12lety dokonce písemně vícejazyčně propagoval myšlenku, že se neotepluje a když tan neměřitelně málo (viz modrá nikoli zelená..).

Trestuhosnost dlouhodobé faktické ignorace přitom dnes dopadá na celé sektory lesnictví (stalo se s nedávné 10 miliardové ziskovosti/rok zcela podělečným a už se ze záporných čísel a nutností dotovat pro ztrátu nejlukrativnější dřeviny zřejmě nevzpamatuje) nebo vodárenství (podzemní vody jsou stále v červených číslech) či zemědělství které stále častěji volá po dotacích.

Lékem takovýmto ignorantům by snad mohlo být předložit institutu VVK účem vše k náhradě. To se ale sotva stane a tak důsledky ponese obyvatelstvo a hlavně jeho další generace. Nejtragičtější ale je, že takto selhávají i další dohody a lidstvu proto chybí nástroj jak situaci čelit ve chvíli kdy mu i s migračních příčin začíná jít o civilizační stabilitu.

J. Nevrkla 4.12.2019 8:59

Vy těm apokalyptickym předpovědi věříte?

Když už jste toho tolik načetl, tak zkuste něco kritického, třeba vynikající Kremlikovu knihu Obchodníci se strachem. Tam jsou ty podvody hezky popsány, pak argumentujte.

Mohlo by vás to přinejmenším zbavit strachu.

P. Rada 4.12.2019 16:51

V čem je Kremlíkova kniha vynikající?

Když už doporučujete kritičnost - nechal si snad K svou beletrii kriticky zrecenzovat aby se v ní "podvody" co možná nevyskytovaly?

J. Nevrkla 4.12.2019 16:58

Zkuste ji přečíst a pak kriticky hodnotit. Jsou tam fakta, čísla. To se teď nenosí, ale zkuste to.

A. Forman 4.12.2019 9:15

Vy ignorante, teď nám tu budete vytírat oči lesnictvím a jeho ziskovostí ??? Vy, ekotmáři, kazateli bludů, pravdivost hokejkového grafu pana Manna byla už dávno vyvrácena jako podvod, i viz přepis hovorů zúčastněných podvodníků... A to lesnictví.... samozřejmě, že je ztrátzové, díky kůrovci ve spojení z ekoblázny na Šumavě, dřeva je nadbytek a dle zákonů nabídky a potávky jde cena dolů. NIKDE není vyloučeno a NIKDO nedokáže jasně určit, kdy se tato situace rapidně změní. Možná do 5 let bude dřeva nedostatek, a co potom ???

Z. Lapil 4.12.2019 10:16

Zdravím.

Zkuste tohle: https://www.youtube.com/watch?v=Hd67EMWFKek&t=4685s. Je to asi dvouhodinová přednáška (včetně dotazů a odpovědí) a zabývá se tím, co a jak přesně OPRAVDU víme. Včetně takových úvah, jako: teplota periodicky kolísá a podle této periody jsme na začátku podstatného ochlazení. ALE nevíme, kde se ten cyklus bere, takže nemůžeme s jistotou tvrdit, jak bude příští perioda výrazná a JESTLI VŮBEC bude.

P. Rada 4.12.2019 16:58

Pane Lapile nevím nač reagujete. Data jsem poskytl a ta vyjadřují nšco zásadně jiného. Dominantně průběžně rostoucí trend globálních teplot. Na ten se sice superponují periodické jevy, které ale v úhrnu a schlazeně na 30let teplotu prakticky nemění.

Z. Lapil 4.12.2019 22:34

Reaguji na váš dlouhodobý názor, že naměřená data jsou "celá pravda a nic než pravda". Všimněte se, že je ani nijak zvlášť nezpochybňuju. Jen nevěřím že věc je tak jednoduchá a jistá, že stačí nastavit páku do polohy "CO2 Nula" a budeme tam, kde jsme byli. Už proto, že budu první, kdo se zeptá: a kde že jsme byli?

Odkazovaná přednáška se zabývá především šťouráním: například informuje (a teď doufám, že to naprosto nepopletu), že onen hokejkový graf kombinuje minulá proxy data (nikoliv přímá měření, ale teploty zjištěné například skrze letokruhy stromů) se současnými (asi 200 let) daty přímo z teploměrů. Rozhodně neříká nic jako "Rada kecá nesmysly", například bere vážně data z IPCC nebo jak se ten podnik jmenuje, s rozumným odůvodněním "mají nejlepší čísla, protože na to mají nejvíc peněz".

Vážně, udělejte si hodinku čas (druhá půlka videa jsou dotazy a odpovědi). Není mým cílem obrátit vás na víru klimaskeptickou, jen si myslím, že pohled "za zrcadlo" nemůže uškodit. Rozhodně ne amatérovi, byť slušně poučenému.

J. Zima 4.12.2019 10:30

Ano, je pravda, že se oteplilo, je ale otázka jak to bude dále, protože dlouhodobě se má spíše ochlazovat, neboť geologicky se nacházíme v době meziledové. Dále je otázka na kolik k tomu přispívá člověk.V posledních 2000 letech se střídavě ochlazovalo a oteplovalo. Římané pěstovali vinnou révu v Británii, Grónsko bylo zelenou zemí a na druhé straně za 30leté války mohli Švédové přes zamrzlý Balt pochodovat do Evropy a zamrzal i La Manche.

Nejpodstatnější však je, že všechna ta "opatření" stojí a budou stát šílené prostředky a reálně nemohou nic ovlivnit. Tzv. bezuhlíková ekonomika je při současném stavu techniky utopie. Prostředky by měly být investovány do způsobů a technologií jak se s teplotou vyrovnat. Takto se ona zelená ideologie stává jen prostředkem k ovládání lidí a k nasměrování dotací těm správným firmám. Jasným důkazem je to, že kdyby to zelení politici mysleli s omezením emisí vážně, museli by masivně podporovat výstavbu jaderných elektráren a jaderné technologie vůbec. Ve skutečnosti proti nim brojí ještě více než proti spalování uhlí. Spalování plynu jim vůbec nevadí. Jaká náhoda, že Německo dokončuje Nord Stream 2 a plánuje další. G. Schröder a celá na něj napojená klika si mne ruce jaké pohádkové prachy vydělá.

P. Rada 4.12.2019 17:03

Klimatické optimum doby meziledové zkončilo. Dál už za několik desetiletí nejpravděpodobněji bude následovat dlouhodobě globálně vyrovnané klima na planetě bez letní severní polární čepičky ale s o to proměnlivějším a dynamičtějším počasím tak jak tomu bývalo v druhé polovině třetihor přes cca 10miiony let. Viz studie klimatologů Clark a col 2016.

Pohádkové prachy může vydělávat leckdo - ale nebudiu mít nejspíš žádnou hodnotu. Už dnes makroekonomicky nemají peníze krytí.

J. Zima 4.12.2019 22:26

Co má tenhle blábol dokazovat to víte jen vy sám. K podstatným faktům mého příspěvku se nevyjadřujete.

V. Petr 4.12.2019 10:45

https://naseveru.org/2019/09/23/globalni-oteplovani-50-let-apokalyptickych-predpovedi/

https://naseveru.org/2019/08/28/globalni-oteplovani-michael-mann-prohral-soud-hokejkovy-graf/

J. Nevrkla 4.12.2019 7:45

Já si myslím, že to nové vedení EK přinese jeden pozitivní efekt. To šílenství snad musí vést k diskreditaci a rozkladu EU. Lidi přece nemůžou být tak hloupí a pasivní, aby si toto nechali vnutit. Je to na nás.

P. Pepax 4.12.2019 8:21

Doufám že tomu tak bude.

J. Sinnreich 4.12.2019 4:59

Soucasny cirkus boje za zachranu Zemekoule silne pripomina boj za mir sponzorovany v minulosti komunistickym Ruskem. Stejne symboly a stejni bojovnici. Tehdy holubice miru a pruvody mladezniku, dnes, hruzu dstici Greta a opet zapalena mladez v ulicich. Oboji melo stejny cil. Tehdy oslabit vuli Zapadu k obrane proti komunisticke agresi, dnes znicit prumyslovou a energetickou zakladnu v Zapadu v boji o svetovou dominanci.

P. Dvořák 4.12.2019 7:05

Je v tom zásadní rozdíl.

Juchali jsme my za železnou oponou a Západ víceméně přihlížel. Když nepočítám excesy jako Kuba nebo gerilla Che Guevary v Bolívii.

Kdežto dnes je epicentrum tohoto šílenství již přímo ve vládách téměř celého Západu.

A. Forman 4.12.2019 7:17

V Bruseli, pane Dvořáku, v Bruseli....... tam je ten hlavní sopouch centralistické sopky.....

P. Dvořák 4.12.2019 8:07

Máte pravdu.

Já píšu buď v Bruselu a nebo raději výstižně v bruseli. I přesto že na tom není nic pěkného, říká se "A jsme v pěkné bruseli."

:-)

J. Frček 4.12.2019 0:45

Tak já si to uvědomuji kure...ky. Sokolovská uhelná zavírá sekci zpracování. Já a 1000 zaměstnanců jsme bez práce. S nami 15 000 lidi z regionu, kteří byli na nás navázaní. V 50ti letech musím manželce a třem dcerám vysvětlovat, že nemohu sehnat práci, protože jsem starý a nikdo o mě nestojí. Emisní povolenky položily největšího zaměstnavatele v Karlovarském kraji. Takže budeme žít ekologicky, ale s exekutorem za krkem. Vím k čemu nás doženou. Zafalí lidé nemají daleko k zoufalým činům. A líbit se to vládě a EU nebude...!!!

J. Vintr 4.12.2019 3:51

Ona ta zelená diktatura bude fungovat tak, že to vždycky postihne jen část lidí, takže nehrozí nějaká hromadná vzpoura. Postižení lidé si zvyknou a mnozí ještě budou se zadostiučiněním pozorovat, jak to příště padne zase na někoho jiného. Takhle nastolí v Evropě novou totalitu, kde se bude z jednoho centra vládnout ožebračeným lidem, zcela závislým na tom, co jim stát nasype do žlabu.

J. Frček 4.12.2019 4:34

Salámová metoda funguje spolehlivě. 8 roků jsem doufal, že to tady doklepeme do důchodu a pak stejně uhlí dojde, tak to zavřou... Nabralo to však obrátky a teď všichni jen naštvaně a bezmocně koukáme... Jsem si jistý, že v lidech zůstane hluboko uložená křivda a že akce vyvolá reakci. Určitě se to projeví u voleb a možná to vyvře na povrch i jinak. I západočeši můžou obléci žluté vesty. Nepodceňoval bych nasr#nost národa...