24.10.2020 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

EVROPA: Míříme k bídě

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 20.9.2020 18:37

Míříme k minimálnímu nepodmíněnému příjmu v EU?

Příští rok toto téma se prý bude v EU diskutovat, informuje nás o tom filozof na Seznam.cz

Filozof Hrubec jemně uzavírá své názory takto: "... Pokud bychom v dějinách nezaváděli nové společenské experimenty, žili bychom ještě pořád v otrokářském řádu."

V. Petr 20.9.2020 20:51

Veškeré sociálné experimenty skončily katastrofou. To nové se prosazovalo praxí. Otrokářský řád zmizel, když se stal nevýkonným, feudalismus ostatně také.

A otrokářský řád se původně prosadil, protože byl na dané úrovni výkonnější a inovativnělší.

M. Pivoda 20.9.2020 21:09

Petr Vaňura studuje historii velmi povrchně. Upřesněme mu to téma na dvou příkladech.

1. Otrokářský řád byl v minulosti obnoven například v USA v jižanských státech. Proč? Práce s černými otroky bylo dočasně snadnější americké řešení, než tuzemské technologické inovace, které by zvýšily produktivitu na amerických plantážích. Teprve potomci někdejších amerických otrokářů dnes litují toho, že do USA kdysi navezli tolik černochů, kteří se dnes v USA hlásí o svá lidská práva.

2. Minimální nepodmíněný příjem (UBI) se dostaví jako důsledek úspěšnosti dosavadního kapitalismu (a dojde k tomu asi nejdříve v USA). A toto řešení (UBI) bude trvale udržitelné, protože bude podloženo domácí technologickou produktivitou.

L. Novák 20.9.2020 23:32

Už zase ;-O žvaníš nesmysly, agente "Akáte"?

J. Minarčík 20.9.2020 18:24

Prosím vás nechte už po 30letech antikomunismu a STB,podivejte se radši na neomarxismus a rudozelený fanatismus spojený s islamismem,zavadějí pomalu ,ale jistě ještě větší totalitu než byl socialismus,nejde žít z minulosti a vracet se k její chybám,pořad dokola,žít z dluhů,ono vlastně stačí jedna corona bouře na slunci a máme tu středověk,zeleň likvidujeme a mluvíme o CO2,fanatici by se měli zavírat do blázinců,jak je možné ,že nám vládnou!

P. Rada 20.9.2020 18:39

Fanatiky si mnohdy volíme, nebo jim alespon uhybáme s cesty. Viz případ součastného amerického presidenta. Tací totiž populisticky navrhují snadná a rychlá řešení - a to mnohým dušičkám v jejich pohodlnosti velmi vyhovuje. Konflikt s fanatikem neobyčejně vyčerpává.

Dalším momentem je faktor mocenské posedlosti. Zdravého slušného člověka totiž zohednování plejády protichůdných zájmů svěřených oveček velmi vyčerpává a tací se proto politice obvykle vyhýbají. Mocensky posedlým jde úzce o jediné a za tím jdou tím spíše dravě. Neomezují je běžné kulturní zábrany... a tak snadněji expandují na mocenském žebříčku.

https://www.kosmas.cz/knihy/153100/mocenska-posedlost/

P. Han 20.9.2020 20:17

Ano, konflikt s fanatikem vyčerpává. To může patrně potvrdit kdekdo, kdo se s vámi snaží diskutovat. Ale Trumpovi věřím, i když se teď potýká se spoustou fanatiků.

M. Pivoda 20.9.2020 20:56

Konflikt s parchantem jako je P. Han je zcela zbytečný. K soudu by takový člověk nepřišel, protože nemá vůbec nic pádného v ruce. Takže zde jen sviní a sviní a sviní.

Komu věřit?

Věřit je třeba inovátorům, jako je v USA například Elon Musk. Trump je pouze obchodník, umí sice obchodovat s tím, co je již vytvořeno, ale sám neumí nic nového vytvořit. A na cestu z bídy se dostaneme právě přes inovace.

P. Zinga 20.9.2020 21:15

Pane Pivodo, jděte s Muskem do prd*le! Inovátor?! Bez subvencí je zítra pleite, ten Váš inovátor! Co nového vymyslel?

M. Pivoda 21.9.2020 9:39

Inovátor Musk popohnal světový technologický vývoj vpřed: prosadil nové technologie v daném americkém byznys prostředí a v daném americkém politickém prostředí.

V Jižní Africe (odkud Elon Musk pochází) by se to Elonovi Muskovi určitě nepodařilo. Ani v českém ekosystému by se to Elonovi Muskovi nepodařilo. O tom mohu pro Čechy podat svědectví já. Pokud mne tedy v této české "demokracii" někdy pustí ke slovu.

J. Ganaur 20.9.2020 18:14

Tak po stoprvní, klimatické změny jsou způsobeny periodicky proměnným tokem geotermální energie!!!Příroda nezná ustálený stav, zná ale zpětné vazby, kladné i záporné.Věrozvěstové víry CO2 na tom nic nezmění!!!

V. Pavelka 20.9.2020 18:36

Slunce ohřívá zemi a v noci, se země ochladí a to stačí na proměnost atmosféry ,plynů v atmosféře jsou 4% a nemají vůbec žádný vliv na celé to kolotání a tlakové bouření R^:-(:-).

V. Pavelka 20.9.2020 17:12

Nějak to uhnulo k hmatatelněší blbosti , už se mluví o jen o znečištění ovzduší ,,?Pořád tam není základní dotaz , jak p. Layen a bruselští úředníci oddělí EU znečištění od přilehlého i vzálenějšího znečištění !?EUA jak to budou měřit a hlídat, utrácení peněz z EUpujčky .Bez jakékoliv oponentury nám to ta ženská NAŘÍDILAEU!!............8-o[>-]EURv

P. Milan 20.9.2020 18:01

Zakáží vše.

V. Pavelka 20.9.2020 18:22

Zruší peníze , připnou čipy (už lepí DNA spermačipy ve vězení ) proto zamrzlo náramkování na domácí vězení ,

P. Rada 20.9.2020 18:29

Oponentních posudků k neudržitelnosti extenzivního rozvoje v uzavřeném systému je matematicky či fyzikálně odůvodněných nepřeberně mnoho.

Z neschopnosti je reflektovat či z neznalosti možností, postupů ... zřejmě vyvozujete záměnu nařízení od "ženské" s diplomacií až konáním úředním.

Vezměte s hlediska svobody v teritoriu. Ta končí pro X tam, kde začíná svoboda Y. Jedné straně např vadí, že si své externality nenechává ta druhá u sebe ale škodlivě je rozptylujete do cizího prostoru.

Pokud nepostačí sousedská domluva - a je přitom snaha najít společenské řešení namísto přímé konfrontace - pak by měla řešení diplomaticky hledat společně přijatelná/volitelná "úřední osoba". To se také děje.

V. Pavelka 20.9.2020 18:58

Všechno to okecávání p.Rada, je od vás přijetí diktatury, celkem jasné . Já s tímto Ideologickým idealismem nesouhlasím ,protože má parametry celosvětově socialistické revoluce ,vyzkoušené po celém světě bez udržitelné úspěšnosti . Nedělejte si Iluze , "lidé dojíždějí na vlastní šunty". EURv!!

M. Pivoda 20.9.2020 17:10

Čeká nás systémová změna, nikoliv změna jedné komponenty ve stávajícím systému. To je zřejmě to nejdůležitější, co zde diskutující nemohou pochopit, a proto se tak rozčilují.

Z. Lapil po mně požaduje (viz níže), abych mu látku za celý semestr (předmětu Inovace) sdělil v jednom diskusním příspěvku.

M. Pivoda 20.9.2020 11:37

V EU míříme k prosperitě. Úsilí o nápravu klimatu technologický trend k prosperitě nezastaví.

Jenže nejdříve bude třeba nechat vymřít pesimistické české důchodce a cíleně vyhubit české ekonomy 19. století.

L. Novák 20.9.2020 12:03

Ty sice vykazuješ totální ekonomickou demenci (a nejenom tu :-P), ale v plakátování blbostí si můžeš založit spolek s blbem "Rada". Budete se vzájemně předhánět, kdo v blbosti vylepované na NP toho druhého přebije...

Ty jsi zjevně z kategorie dědků-optimistů, kteří nemají potřebné informace. Dinosaur přežívající z totalitních dob se slzou v oku vzpomínající na zlaté časy práce pro StB... a udávání spolupracovníků.

M. Pivoda 20.9.2020 13:12

Já se mohu v tomto případě jen domnívat, nic s jistotou nevím. Ale:

POKUD se organizace StB před 30 lety zajímala o ambiciózní československý systém umělé inteligence OLS, pak vykazovala vyšší stupeň přirozené lidské inteligence, než ti co přišli k moci později, po listopadu 1989.

Kapišto, Pepíku? Specifick L. Novák: Máš v hlavě jen samé udání, ale za 30 let se zatím nikdo nepřihlásil, že by udáván. Takže drž hubu parchante. Dostav se k soudu a tam polož argument.

Ostatní: Tuto štvavou situaci (založenou na demagogii) zde založil někdejší ředitel USTR, historik Žáček, který dnes reprezentuje Občanskou demmokratickou stranu. Parchanti! Dostavte se k soudu a položte argumenty. Nikoliv, že jedna paní povídala. O tom je demokracie. Kapišto, Pepíku?

P. Han 20.9.2020 15:13

Vy už jste se totálně zbláznil. Kapišto, Pepíku?

M. Pivoda 20.9.2020 17:20

Dostav se k soudu a tam polož pádný argument. Jinak raději drž hubu, parchante.

Zdejší diskuze je ale také realistický obraz české demokracie po tzv. Sametové revoluci 1989. Občané, kvůli tomuto jste cinkali klíči na náměstí v listopadu 1989? Dostavte se k soudu a položte pádné argumenty, parchanti, kteří se vydáváte za demokraty. Jinak určitě míříme k intelektuální bídě národa českého.

L. Novák 20.9.2020 17:24

Realistickým obrazem jsi tady hlavně ty, Pivodo, tvoje ;-O žvásty a nesmysly o ekonomech a oborech, kterým nerozumíš. Holt na Internet dnes už může každej vůl... s několika frázemi vylepovanými pořád dokola jako za časů goebbelsovské a bolševické propagandy....

P. Milan 20.9.2020 14:35

On se zřejmě domnívá, že pokud by nebyli ekonomové, mohl by rozhazovat veřejné peníze na každou 3,14čovinu, která ho napadne (nic jiného jsem od něj nečetl). Podobné nápady by člověk očekával od Dežo cikána ...

J. Anděl 20.9.2020 14:29

Pesimistické české důchodce, remcající, že je někdo před čtyřiceti lety vyhodil z práce, protože nedocenil jejich génia?

P. Milan 20.9.2020 14:35

Nepochopí.

M. Pivoda 20.9.2020 17:03

Vidím, že J. Anděl je také hlupák.

Já jsem zde na NP několikrát vysvětlil, že to včasné vyhození z VUT Brno mi fakticky pomohlo. Projekt umělé inteligence OLS byl v českém prostředí tehdy neproveditelný a já jsem se dostal na studijní pobyt do USA.

Citujte zde (podobně jako magor L. Novák) odborně zcela nechopného komunistu Kelnara, kterého vyhodili ze studijního pobytu v Londýně, protože po roce pobytu v Londýně nebyl schopen se zapojit do přednášky o obsahu svého studia v Londýně (placeného daňovými poplatníky).

L. Novák 20.9.2020 17:20

Ty už si tu svou zavirovanou UI odneseš tak leda ke kremaci. Nikdo o ni nestál a nestojí, a lidé, kteří na umělé inteligenci a jejím vývoji pracují, rozhodně nemarní čas vylepováním žvástů po Internetu. :-P

J. Anděl 20.9.2020 19:53

Jsem hlupák, protože se perfektně neorientuji v detailech soukromého života pana Pivody.

To je nesmírně smutné. A nemyslím si, že by čemukoliv pomohlo, kdybych citoval nějakého Kelnara.