4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

EVROPA: Evropské hodnoty musíme ubránit sami

Itálie přestala blokovat vyplacení tří miliard eur pro Turecko. Ankara dostane peníze výměnou za to, že zbrzdí proud migrantů do Evropy. Obrana západních hodnot se však koupit nedá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Harabaska 8.2.2016 14:50

Re: panu Šimkovbi a jemu podobných

Turecko? Ne nadarmo se používá v češtině takový příměr: křivej jako turecká šavle. Američani říkají crooked.

J. Šimek 8.2.2016 15:20

Re: panu Šimkovbi a jemu podobných

To se říká o tvaru, ne o charakteru :o)

J. Kalina 8.2.2016 15:50

Re: panu Šimkovbi a jemu podobných

tak já zkusím pane Šimek shrnout co se od vás objevilo pod mým příspěvkem. To kopnutí do koulí jste mohl pochopit tak, že opravdu stačí 1 z milionu a už se za ně držíte a je vám prd platné, že ostatní vás nekopli. To ví každý, že nejsou všichni teroristé. Nemusím mít žádné extra vzdělání (jako že nějaké mám), abych si pamatoval z dějepisu, Bible a různých dokumentů z TV: zmatení jazyků v Babylonu, exodu židů z Egypta za Mojžíše, když předtím za Josefa do něj, pogromy na židy v Evropě "odjakživa", po 800 letech se do sebe pustili Němci a Češi. Příkladů napříč staletími je habaděj. Tedy závěr je, že nějaké to soužití i funguje celkem v klidu dosti dlouho a pak se něco stane a už to jede z kopce. není třeba vědět předem proč se to zvrtne, stačí vědět, že se to zvrtnout může. Kdyby jste ty vaše názory hlásal ve Franci v roce 1960, tak prosím, téměř každý tehdy věděl kulový jak to dopadne a těch pár nebylo vyslyšeno. Ovšem máme před očima jak se v západní Evropě se stoupajícím procentem této populace mění vzhled měst a chování jejich obyvatel. Řada studií říká něco o radikalizaci v 2. a 3. generaci. Kdyby to bylo v mé moci, "nikoho" bych sem nepouštěl a připravil bych se na přijímání původních domorodých obyvatel ze Švédska, Holandska. Vyhlásil bych, že místo 1 muslima přijme ČR 5 domorodců. Není přijatelné aby Zaorálek v této době zároveň házel klacky pod nohy imigraci Volyňských Čechů. Hranici neprostupnou udělat v hlavách případných migrantů, tedy aby vůbec nevyrazili na cestu, to je totiž nejlacinější "navracení". Když dráty, tak na hranici s Německem neb až se to tam začne řezat, teprve něco uvidíme.

jak se má k nám migrovat ukázal příklad iráckých křesťanů = výběr, dohoda, papíry, letadlo, ubytování. Někdo v této části zmiňoval, že prchají před těmi co řežou hlavy. Nechtěl bych odhadovat kolik je těch co řežou hlavy, ale zrovna prohrávají a tedy prchají, ale kdyby vyhrávali, tak prchají ti druzí řezači.

J. Šimek 8.2.2016 17:01

Re: panu Šimkovbi a jemu podobných

Jak dlouho myslíte, že migranti hnaní válkou a IS budou bez šance na normální život čekat v uprchlických táborech v Turecku a okolí po milionech? Jak je přesvědčíte ve hlavě, že to tam je dobrý?

J. Kalina 9.2.2016 9:53

Re: panu Šimkovbi a jemu podobných

Tak je vidět, že jste buď úplně blbej nebo sice chytrej, ale umanutej. Není třeba je přesvědčovat, že tam kde jsou je to lepší.

ÚPLNĚ POSTAČÍ, ABY POCHOPILI, ŽE TADY SI NEPOMŮŽOU, že tady je to horší a to případné úsilí nasměrovali jinam, jinak.

Je to totiž kdo s koho.

K. Janyška 8.2.2016 10:25

Žádné evropské hodnoty neexistují, jsou jen hodnoty

civilizace. Ty tři hlavní jsou tzv. 3 velká negativa, tedy mír, svoboda a spravedlnost. Stojí výhradně na kvalifikovaných zákazových pravidlech, tedy na přesně opačných, na kterých stojí Evropská unie ! EU zbavila evropské národní státy i jednotlivce jejich schopnosti sebeobrany a sama není schopna čistě z technických důvodů tuto sebezáchovnou funkci převzít. Ona sebezáchovné vlastnosti nemá, neboť není spontánním řádem, ale vynucenou zločinecku organizací, která spontánní řád Evropy napadla... Dzp.

P. Zinga 8.2.2016 10:14

Jaké evropské hodnoty?

Není jedna "Evropa", je 500 milionů egoistických individualit, nejsou jedny "evropské hodnoty", jsou miliony sobeckých zájmů plus dekadence "pur" ( viz vítěze/ku Eurovize). To nemůžeme vyhrát. O tom se taky píše v románu "Podřízení".

J. Šimek 8.2.2016 10:21

Re: Jaké evropské hodnoty?

To jen nechápete obecný základ euroatlantické civilizace, to bude dobrý :o)

Znal jsem Víťu Zingu z Trutnova, to je náhoda?

Z. Švrček 8.2.2016 9:44

Nebude to fungovat.

Když se člověk, který v dnešním politicky korektně masírovaném světě ještě neztratil svůj zdravý selský rozum, podívá na to, jak se dnešní evropské elity hrdinsky "potýkají" s islámskou invazí, pak nemůže jinak, než ty "elity" nazvat "jelity". Buď jsou opravdu tak zdegenerovanými neomarxisty, nebo naopak velice dobře chápou obludnost toho, čeho se dopouštějí na vlastních občanech.

J. Šimek 8.2.2016 10:04

Re: Nebude to fungovat.

Pardon, ale u vědomí rozhodování voličů ve volbách, a to podle slevy 30kč od Paroubka nebo za koblihu od Babiše, se mi jeví vaše teze o zdravém selském rozumu opravdu srandovní.

Konečně si připusťte, že si starší generace zmasakrovaná bolševickou ideologií prostě s demokracií neví rady a bohužel je to ta zásadní masa, která k volbám chodí.

P. Remeš 8.2.2016 10:13

Re: Nebude to fungovat.

Složitost demokratické delegace je v současné EU tak ohromná, že evropské "elity" se fakticky vzdálily demokratické kontrole. Už dlouhodobě se mluví v souvislosti s fungováním EU o demokratickém deficitu, ale tato odtrženost od voličské legitimity se začala masivně prohlubovat v dobách protlačování Lisabonské smlouvy. Bohužel v dnešní době se tento demokratický deficit projevuje destruktivně oběma směry: Na jednu stranu EU řeší naprosto dementní "problémy" typu, zda je možné se vyfotografovat před Tančícím domem a fotografii vyvěsit na netu, na druhou stranu běžní Evropané (a nejde vůbec pouze o země V4) v době současné krize své evropské "elity" přestávají podporovat a obracejí se k rovině národních řešení ...

J. Šimek 8.2.2016 10:23

Re: Nebude to fungovat.

A jak ty evropské problémy souvisí s ryze tuzemskou koblihou a slevou 30Kč? Nijak, prostě jste se rozepsal o něčem jiném :o)

P. Vaňura 8.2.2016 11:40

Nežvaňte jen o koblihách! Já třeba vím, že doktorka,

která mi píše prášky na krev měla vždycky potíže vejít se do limitu. Stalo se dokonce, že mi je byla ochotna napsat jen jako "hradí pacient." Naposledy jsem tam byl minulý měsíc a ptal jsem se jí, jak se vejde do limitu. Říkala, že už problémy nemá, protože vláda ČSSD drasticky omezila ceny léků, že ale hrozí, že je sem firmy nebudou dodávat, pokud to přeženou. O problémech s "reexportem léků" jste se mohl dozvědět v televizi. Takže se naskýtá otázka, opravdu jde jen o těch třicet korun? Není to tak, že politika ČSSD vyhovuje některým lidem z poměrně racionálních důvodů. Ovšem, možná víte, že Kalousek v rámci "úspor" snížil nejnižší kategorii postižených příspěvek na péči z 2000 Kč na 800 Kč měsíčně. To už žádná další vláda nevrátila...

Nejsem volič ČSSD.

J. Šimek 8.2.2016 12:33

Re: Nežvaňte jen o koblihách! Já třeba vím, že doktorka,

Já mám obvoďačku v příbuzenstvu, tak si nemusím nic vymejšlet a s naprostou jistotou mohu napsat, že počet seniorů, kteří se chodí ohřát a poklábosit si do čekárny ordinace opět stoupá a počet bagatelních návštěv tak vzrostl o 20% - 30% a o to méně času je na ty opravdu nemocné a taky se o to prodloužil čas čekání.

Jestli neumíte požádat o vrácení nadlimitního příplatku na léky, tak to věru není chyba systému :o)

P. Zinga 8.2.2016 10:16

Re: Nebude to fungovat.

Politici jednají s námi jako s nesvéprávnými po právu: důkazem budiž, že jsme je zvolili.

J. Šimek 8.2.2016 10:24

Re: Nebude to fungovat.

To je teda blábol. Jestli máte výhrady, vězte, že jste volil blbě :o)

P. Vaňura 8.2.2016 11:52

Je tady jedna zásadní věc, málokterý Čech nepodlehne

úplatku ve výši 100 milionů, které dostal svého času Upřímný Standa. Věci veřejné byly rozloženy tak, že Kalousek a Nečas slíbili rozvracečům podobnou částku.

Nejlapidárněji to v ČTV vyjádřil David Rath krátce před svým nadšením. Řekl "Není třeba někomu financivat volební kampaň. Levněji vyjde počkat, kdo vyhraje a toho pak zařadit na výplatní listinu."

Jak chcete tuto situaci řešit, volby samy o sobě nestačí?

P. Vaňura 8.2.2016 11:55

zatčením

J. Šimek 8.2.2016 12:37

Re: Je tady jedna zásadní věc, málokterý Čech nepodlehne

Motáte do sebe úplatky partajím a partajníkům a podplácení voličů. To nediskutujete, ale vyvozujte kraviny z vlastních blbostí.

P. Zinga 8.2.2016 22:05

Re: Nebude to fungovat.

Pane Šimku, už v souvislosti s jiným Vaším příspěvkem jsem Vám chtěl napsat, že jste do sebe zamilovaný b.b. Pan doktor Vít Zinga se jmenuje jako já pouze přičiněním českého byrokrata- musel vypustit slabiku, znamenající nějakou aristokratickou úroveň. Já jsem blonďák.

P. Zinga 8.2.2016 22:07

Re: Nebude to fungovat.

Šimku, to není blábol, to je výrok západního intelektuála. Ale pro tebe to je asi složité...

B. Rybák 8.2.2016 13:27

Re: Nebude to fungovat.

Negativní zkušenost s bolševickou ideologií, kterou má naše generace bohužel dnešním západním neomarxistům chybí! Nechybí jim zkušenost neokoloniální (tu tvořivě na náš úkor rozvíjejí)!

J. Šimek 8.2.2016 15:23

Re: Nebude to fungovat.

Mluvíte i o Německu? To je dost odvaha...

Š. Hašek 8.2.2016 15:46

Re: Nebude to fungovat.

Nevšiml jsem si, pane Šimku, že by sluníčkáři byli starší generace zmasakrovaní bolševickou ideologií. Myslel jste asi ideologií Putna/Halík/Diensbier. Též věkový průměr v neziskovkách je dosti nízký.

Nechte nás starší aspoň vobčas špitnout, když už nás máte (všechny) za voly.

J. Šimek 8.2.2016 17:11

Re: Nebude to fungovat.

Kde jsem něco napsal o sluníčkářích? Nikde. Zkuste teda o tom zahájit vlastní vlákno...

J. Šimek 8.2.2016 8:57

Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Tak třeba tady to pozor, budeme zaplaveni... Zkusme čísla. Evropa má 500 miliónů obyvatel a loni sem přišlo cca 1 milion imigrantů. Žádné zaplavení, ani kdyby to trvalo 10 let. Mě ten argument přijde, jako Babišovy koblihy nebo Paroubkova sleva 30Kč. Asi pan Robejšek seznal, že to funguje líp, než přesvědčovat čtenáře nějakými relevantními artgumenty. Je na pováženou, že jistě inteligentní pan Robejšek je schopen klesnout až na úroveň lži nebo vymývání mozku.

P. Remeš 8.2.2016 9:20

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

A když to bude trvat 10 let? A když to bude progresivně narůstat ? K zaplavení jednou prostě dojde. Robejšek neříká, od jaké kvantitativní hranice začíná ono "zaplavení". Mám pocit, že se od Robejška lišíte pouze v tom, že Vy si ony vývojové trendy, o kterých mluví Robejšek, prostě odmítáte připustit. Strach je marker ohrožení, ale odmítat strach tím, že raději budu zavírat oči, není žádné řešení.

J. Šimek 8.2.2016 9:27

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Klidně se bavme o trendech a zavírání očí:

1/ Hlavní příjemce, Německo, GB a Švédsko se začínají vzpouzet. Kdo je teda motorem toho vašeho progresívního nárůstu přílivu imigrantů, který zavírá oči?

2/ Kolik je teda záplava pro 500 000 000 lidí?

P. Remeš 8.2.2016 9:50

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Pro mě je "záplava" už to, co se děje nyní. Zástupy kolonizátorů (tedy lidí přicházejících si na zdejším území zřídit svá vlastní, na původním obyvatelstvu nezávislá, ale toto obyvatelstvo využívající společenství) mě děsí už v situaci, jaká je v Evropě zde a nyní ... :o(

J. Šimek 8.2.2016 9:59

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Neodpověděl jste na mé věcné dotazy a v podstatě jste mi odepsal, že máte strach z neznámého. Na to hraje Konvička a jemu podobní.

Omlouvám se, ale vy věcně diskutovat nechcete nebo nedokážete, zdraví JŠ.