28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

EVROPA: Evropské hodnoty musíme ubránit sami

Itálie přestala blokovat vyplacení tří miliard eur pro Turecko. Ankara dostane peníze výměnou za to, že zbrzdí proud migrantů do Evropy. Obrana západních hodnot se však koupit nedá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Remeš 8.2.2016 10:16

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Odpověděl jsem zcela věcně: Z mého pohledu jde o "záplavu" už nyní. A co se týče Vaší první otázky, je tak nešikovně formulovaná, že jsem neporozuměl, na co se ptáte ...

J. Šimek 8.2.2016 10:28

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Píšete o progresivním zvyšování počtu uprchlíků a já to dávám do rozporu s tím, že hlavní hráči se začínají bránit a tak se ptám, kde jinde je teda motor budoucí progrese?

Záplava je 0,2% cizí populace ročně, to si děláte blázna, že?

P. Vaňura 8.2.2016 12:27

Takže, představte si v Praze jen jednoho kapsáře

Naskýtá se otázka, kolik lidí musí ten kapsář okrást za rok, aby se uživil. A kolik to bude za deset let. Suma sumárum, pár kapsářů a bude konstatováno "tam nechoďte, tam vás okradou." Dítě, které třeba dvakrát přepadnou zmlátí a okradou imigrantští výrostci bude z toho mít mindrák třeba na celý život.

Něco, s čím se lidé NIKDY nesmíří, je nárůst násilné zločinnosti, spojený s imigrací. Dokonce budou říkat že "za komunistů, za Hitlera atd by se to nestalo!"

J. Šimek 8.2.2016 12:41

Re: Takže, představte si v Praze jen jednoho kapsáře

Vy jste zamrznul, i ta "pomatená" Merkel slibuje deportaci za libovolný trestný čin, ale vy jste vytasil nárůst násilné zločinnosti spojené s migrací :o)

P. Vaňura 8.2.2016 12:00

Zkuste to povědět lidem v Malmo, kde se do některých

čtvrtí bojí i policie. Těch muslimů je tady MOC už hodně dlouho, současná vlna problém vyhrotila proto, že sem přišli migranti za dávkami, kteří umějí akorát přepadat a krást, dokonce neumí někdy ani latinku.

J. Šimek 8.2.2016 12:44

Re: Zkuste to povědět lidem v Malmo, kde se do některých

Švédi asi podcenili asimilaci, ale těm já nemám co kecat do toho, jak si to tam zařídili. Bylo to jejich svobodné rozhodnutí.

R. Vašíček 8.2.2016 12:15

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

V Európe sú už muslimskí imigranti okrem tých, čo prišli za posledný rok. A je ich mnohonásobne viac.

J. Šimek 8.2.2016 12:42

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

A ako veliké je to hrozivé viac?

Š. Hašek 8.2.2016 15:19

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Pan Šimek bude slabší v matematice. K tomu asi nedohlédne dále než za příští kvartál.

J. Šimek 8.2.2016 15:21

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Tak schálně, jedna s 500 ? :o)

Š. Hašek 8.2.2016 15:53

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Tak schválně, předložka druhého pádu?

J. Šimek 8.2.2016 17:06

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Průměrně inteligentní člověk pochopí, že se jedná o překlep. Jinak jste doufám zadání porozuměl dobře :o)

K. Novák 8.2.2016 8:47

"Migrační krizi" někteří lidé i vítají.

Čím víc lidí v EU, tím víc vydělají. Viz např. prohlášení V. Dlouhého, německých finančníků nebo Ch. Lagardeové. Na základě jejich postoje soudím, že "migrační krize" hned tak neskončí a "řešit" se bude jako s Tureckem (čili řešit se nic nebude a uprchlíci budou přicházet tak dlouho, jak jen to bude politicky únosné). Doufejme jen, že naše vláda vydrží a že k nám moc uprchlíků nepřijde. Myslím, že nárůst počtu obyvatel ČR o víc jak půl milionu za posledních 25 let úplně stačí.

J. Šimek 8.2.2016 9:06

Re: "Migrační krizi" někteří lidé i vítají.

Počet obyvatel v ČR v roce 1990 - 10 364 124

Počet obyvatel v ČR v roce 2015 - 10 537 818

I cvičená opice by poznala, že lžete, až se vám od huby práší.

B. Mráz 8.2.2016 12:26

Re: "Migrační krizi" někteří lidé i vítají.

Na

znásilnění někoho z vaši rodiny a vyhození třeba Karlova mostu do vzduchu je třeba kolik lidi, vy počtáři?

J. Šimek 8.2.2016 13:42

Re: "Migrační krizi" někteří lidé i vítají.

To nijak nesouvisí s tím, že pisatel prokazatelně lže o vývoji počtu obyvatel ČR.

Jestli chcete psát o něčem jiném, založte si vlákno, dík.

J. Pražák 8.2.2016 7:50

Řešení může být jednoduché, kdyby nebylo zrádných politiků

Za každého "uprchlíka", který se dostane do Řecka snížit 3 mld € o 10 000 €. Projevila by se ihned ostražitost a pracovitost Turků.

Z řeckých ostrovů je to do Řecka daleko dál než do Turecka, takže stačí evakuovat původní obyvatelstvo a nechat ostrovy zplundrovat, nebo "uprchlíky" okamžitě zatknout pro nedovolený vstup do země a vrátit. Jdou z bezpečné země, takže Řecko by žádné dohody neporušilo.

V. P 8.2.2016 6:35

Námořní hranice

Dohoda s Tureckem je nutná proto, aby ilegální migranty pochytané na moři bylo kam vracet. Tady podobenství s pozemskou hranicí kulhá.

I Austrálie, která je v tomto směru příkladem asi nejefektivnější obrany námořní hranice, se bez dohod s Indonésií, Naurem, Kambodží, atd. neobejde.

K. Křivan 8.2.2016 7:30

Re: aby ilegální migranty pochytané na moři bylo kam vracet

Je kam vracet, do moře. Z humanitárních důvodů by bylo možné čluny odvlékat zpátky k tureckým břehům. Když by Turci protestovali, tak holt jen na 12 mil od břehu. To by stálo jen palivo pro vlečné lodě. Tím by si mohli rybáři přivydělávat !

J. Schwarz 8.2.2016 7:57

Re: aby ilegální migranty pochytané na moři bylo kam vracet

Navíc, pokud by se imigranti topili u Tureckých břehů mohli by "žurnalisté" z deficitu "humanismu" obviňovat Turky...

B. Volarik 8.2.2016 6:17

Všechno je naruby!

Z komunistických zadrátovaných zemí prchali odpůrci komunismu za svobodou a komunismus ssebou netahali do svých cílových zemí. Taky bych se asi nedostal do USA, kdybych v Římě při pohovoru na americké ambasádě prohlašoval. že demokracie půjde k čertu, že do USA jedu podporovat komunistickou stranu USA a že se chystám aktivně podílet na zničené amerického způsobu života. No, a teď si do Evropy i do Ameriky taháme lidi, kteří něco podobného otevřeně prohlašují, jen je potřeba zaměnit komunismus za islám!!!

B. Rudolf 8.2.2016 5:07

V zásadě s Vámi souhlasím

Jenom bych dodal pár slov. Je nutné dramaticky omezit příliv ekonomických migrantů. Za tím účelem je nutné snížit pro imigranty sociální dávky a hledat způsoby, jak zajistit, aby si na živobytí vydělávali vlastní prací. Dále je nutné dostat ty imigranty, kteří už v Evropě jsou, pod účinnou kontrolu. Například tak, že dostanou dva měsíce na to, aby se sami přihlásili a nechali se zaregistrovat jako uprchlíci. A, kdo bude načapán, že to neudělal (pokud neprokáže, že právě dorazil), tak ho šupem poslat domů.

Ti, kdo u nás hledají ochranu svého života a zdraví, se budou muset přizpůsobit našemu způsobu života. A to znamená, že se nejdřív budou muset hodně učit. A v žádném případě bychom je neměli nechat zahálet.

V. P 8.2.2016 6:49

Re: V zásadě s Vámi souhlasím

"...šupem poslat domů" - co když ale ta země, kam toho imigranta chceme vrátit, s tím nebude souhlasit? A proč by měla, když z jejího pohledu jde o jakousi nedůvěryhodnou osobu bez dokladů?

K. Křivan 8.2.2016 7:33

Re: Hodně hloupá námitka !

Tak s tou zemí přerušíme veškeré styky. Žádnou rozvojovou pomoc, žádnou potravinovou pomoc, žádné turisty, žádný obchod,... Immigranta vysadíme do moře na hranici 12-mílového pásma.

B. Rudolf 8.2.2016 7:35

Re: V zásadě s Vámi souhlasím

Máte pravdu. V tomto je můj návrh nedomyšlený. Ale, když někdo tvrdí, že je Syřan, tak bohužel do Sýrie. Když tvrdí, že je Afghánec, tak bohužel do Afghánistánu. Ať si to vyřeší mezi sebou. Je mi to moc líto. Ale asi to jinak nepůjde.

J. Fridrich 8.2.2016 8:24

Re: V zásadě s Vámi souhlasím

Ne, ne, pánové. Jediné funkční řešení je očistit Evropu od tohoto cizorodého, nepřátelského a barbarského islámu - tedy všech jeho vyznavačů - tak, aby byli jen " doma " - tedy hlavně na Středním Východě, Asii a Africe. Toto je jediné řešení pro Západ - tedy i nás - a je s podivem, že na rozdíl od našich předků to současní pomatení vůdci Evropy neví...... Integrace muslimů ? Ona se někde povedla ? Nepovedla se za 70 roků od II. světové války, kdy byli pozvání na rekonstrukci Evropy ani v jedné evropské zemi - ani ve Francii, Německu, Anglii, Dánsku, Holandsku, Švédsku, Finsku, Norsku, Španělsku, Belgii, Rakousku..... prostě nikde se za desítky let integrace těchto k nám nepřátelských vetřelců nepovedla. A nyní se povede za týden ? Nebo za měsíc ? Nebo za rok ? Nebo nás rozvrátí a zničí ? Hádejte jaká je odpověd', pokud nedojde ke změně vůdců evropských zemí.................

J. Šimek 8.2.2016 9:21

Re: V zásadě s Vámi souhlasím

Můžete přestat psát mezi řádky a sdělit nám, kdo nahradí Hitlera a kde budou nové vyhlazovací tábory?

J. Fridrich 8.2.2016 14:20

Re: V zásadě s Vámi souhlasím

Tak takhle, pane Šimek : Paní Eliška Nová píše v dnešním vydání LIDOVÝCH NOVIN článek " Protesty proti běžencům : nadávky, násilí i oheň " dosti neobvyklou " podivnost ". Cituje se zřejmou averzí pana Lutze Bachmanna že " hřímal " v přímém přenosu z Drážd'an : " Musíme dosáhnout toho, aby byly evropské vnější, ale i vnitřní hranice kontrolovány. Jiná možnost neexistuje ".

Je to nějaký nepřijatelný požadavek ? Pokud vím, tak od úsvitu lidské civilizace a formování prvních územních celků po dnešní státy je to jeden z pilířů náplně povinností každého suverénního státu - ochrana svého výsostného území a kontrola všech příchozích zvenčí.......... Nebo je to jinak ?

Stačí to tak ?

J. Šimek 8.2.2016 15:26

Re: V zásadě s Vámi souhlasím

Nestačí, protože jste spal o vyčištění od barbarského islámu a změně vůdců. Tak se ptám, kdo nahradí Hitlera a kde budou vyhlazovací tábory. Na to náhlé zrušení Schengenu přece evidentně nestačí :o)

J. Kovaříček 8.2.2016 1:16

Správně

Jaké evropské hodnoty bránit? Ty, které jsou už jen pro pamětníky? Dnešní západní společnosti procházejí procesem kulturního a mravního rozkladu, vedle islámu podílí se na tom hlavně sílící idee neomarxismu. Největším nepřítelem evropských tradic jsou evropští zmatenci. Teď jsem shlédl na Youtube video, jak německé ženy objímají muslimské imigranty s růžemi a polibky. To vlastně říkají, že v Kolíně i jinde bylo vše v popřádku. Němci holt mají talent na vítání zla, ani z toho Hitlera se nepoučili. Západní Evropa prožila fázi blahobytu a nyní upadá do kulturního relativismu. Jeví se mi, že islamisace Evropy je nevyhnutelná. Procestoval jsem několik muslimských zemí, pročetl si v Koránu a seznámil se s životem proroka Mohameda, tuším tedy co budoucnost přinese. Kdo se nechce bránit před agresivním vetřelcem, musí zákonitě podlehnout. A dobře mu tak.