28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

EVROPA: Evropské hodnoty musíme ubránit sami

Itálie přestala blokovat vyplacení tří miliard eur pro Turecko. Ankara dostane peníze výměnou za to, že zbrzdí proud migrantů do Evropy. Obrana západních hodnot se však koupit nedá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kalina 9.2.2016 9:53

Re: panu Šimkovbi a jemu podobných

Tak je vidět, že jste buď úplně blbej nebo sice chytrej, ale umanutej. Není třeba je přesvědčovat, že tam kde jsou je to lepší.

ÚPLNĚ POSTAČÍ, ABY POCHOPILI, ŽE TADY SI NEPOMŮŽOU, že tady je to horší a to případné úsilí nasměrovali jinam, jinak.

Je to totiž kdo s koho.

P. Harabaska 9.2.2016 8:24

Re: Nenadávejte na Turecko - to se chová rozumně.

Nějaké cojones (špaň.) bezpochyby mají, ale taková varlata nejsou k ničemu, když oni sami jsou většinou cochons (franc.), a od těch se ta varlata ani u řezníka neprodávají.

P. Harabaska 9.2.2016 8:19

Re: Evropské hodnoty!!

Když já bych právě chtěl rozlišit ty hodnoty evropské, společné a evropské. Tam je nějaká tabulka?

P. Zinga 8.2.2016 22:07

Re: Nebude to fungovat.

Šimku, to není blábol, to je výrok západního intelektuála. Ale pro tebe to je asi složité...

P. Zinga 8.2.2016 22:05

Re: Nebude to fungovat.

Pane Šimku, už v souvislosti s jiným Vaším příspěvkem jsem Vám chtěl napsat, že jste do sebe zamilovaný b.b. Pan doktor Vít Zinga se jmenuje jako já pouze přičiněním českého byrokrata- musel vypustit slabiku, znamenající nějakou aristokratickou úroveň. Já jsem blonďák.

P. Vaňura 8.2.2016 21:22

Milý pane, z historie byste mohl vědět, že právě příjemci

dávek se o "své peníze" v žádném případě nehodlají dělit! Dost děsivý příklad máme z dějin Říma, kdy se římská chudina, žijící z volebních úplatků od bohatých politiků, zuřivě bránila udělení římského občanství obyvatelům jiných italských měst! Nakonec z toho vznikla občanská válka, bůh ví proč nazývaná "spojenecká."

V. Novák 8.2.2016 20:54

Nenadávejte na Turecko - to se chová rozumně.

EU nemá cojones, aby bránila vlastní hranice a chce, aby tu práci za ni udělalo Turecko. No, a Turecko si to nechá zaplatit.

Ne každý masožravec má na to, porážet prasata. No, tak si na to najme řezníka, který to udělá za něj - a nechá si svou práci zaplatit. Ne každý je ochoten udržovat v provozu kanalizaci - tak si na to najme kanálpucry, kteří tu těžkou, nepříjemnou a nebezpečnou práci udělají za něj.

A EU nemá, jak jsem psal výše - takže bude platit Turčínovi. Čím víc mu přitom bude ještě nadávat, jako nadávala Maďarovi, tím víc bude platit...

J. Hanzlík 8.2.2016 20:44

Ignorance nebo exhibicionismus?

Ideje, na kterých vyrostla Evropa, jak vidím, zůstanou pro mnohé, ač jich denně využívají, trvale neznámé. Opravdu si myslíte, že se muslimové hrnou do Evropy proto, aby si tady vytvořili peklo, před kterým utíkají?

Problémem je to, že si sebou vlečou zvyky a způsoby, které v tak masovém měřítku, jsou pro evropský fungující systém smrtelně nebezpečné. Vedle velkého počtu těch, kteří tady patrně pracovat nebudou, je to především neúcta k životu, orientální sobectví a bezuzdný sklon k násilí.

A máte tady už jednu nepochybnou hodnotu, kterou v Evropě ctíme, hodnotu lidskosti. Relativní bezpečí sociálních systémů, které poukazují na další křesťanskou ideu, která byla vývojem vynucena, ideu soucitu a solidarity, které jsou opět pro ně velkou neznámou.

A tak byste mohli pokračovat dál a ne tady plkat, že nevíte co to ty evropské hodnoty vlastně jsou nebo dokonce, že neexistují. Je jasné, že hédonismus vede k odporným výstřelkům, které jsou součástí dekadence a úpadku, ale ty nejsou ideou ani programem většiny Evropanů! Těm, kteří se snaží naše hodnoty upřímně vymezit, děkuji!

J. Šimek 8.2.2016 18:59

Re: Jaké evropské hodnoty?

Mluvte za jednu desetimiliontinu národa ...

K. Janyška 8.2.2016 18:50

Žádné evropské hodnoty neexistují, jsou jen hodnoty

civilizace. Ty tři hlavní jsou tzv. 3 velká negativa, tedy mír, svoboda a spravedlnost. Stojí výhradně na kvalifikovaných zákazových pravidlech, tedy na přesně opačných, na kterých stojí Evropská unie ! EU zbavila evropské národní státy i jednotlivce jejich schopnosti sebeobrany a sama není schopna čistě z technických důvodů tuto sebezáchovnou funkci převzít. Ona totiž žádné sebezáchovné vlastnosti nemá, neboť není spontánním řádem, ale vynucenou zločinecku organizací, která spontánní řád Evropy napadla... Dzp.

J. Kanioková 8.2.2016 18:47

Autorovi 1***

(c) "Když už argumentujeme křesťanskými (evropskými) hodnotami, není od věci připomenout ty z nich, které po staletí pozitivně ovlivňovaly naši civilizaci: těmi hodnotami jsou touha po sebezdokonalování a pokora (přijetí faktu). A lidský život coby nejvyšší hodnota..

Chceme-li být a zůstat svobodnými, musíme akceptovat jak nepředvídatelnost, tak nedokonalost. Musíme se naučit žít i s chybami druhých, ale umět ocenit i jejich snahu, byť je dost toho, co je možno jim vytknout. Hodnotíme-li rodiče, zda jsou dobrými rodiči, musíme akceptovat, že budou dělat i chyby, že je normálně lidské dělat chyby, a že pouze celkový obrázek, který obsahuje také přednosti lidí, o nich může nějak vypovídat - nikoliv pouze seznam chyb.

Mluvíme-li tedy o ochraně křesťanských (evropských) hodnot, měli bychom alespoň vědět, co se jimi rozumí, a akceptovat realitu, že každý člověk je tvorem i chybujícím a nedokonalým. Je to něco, nač v dnešní alibistické době trochu jako společnost zapomínáme."

J. Svoboda 8.2.2016 18:27

Re: Blbý je, že ty evropské hodnoty sami neubráníme.

Nejlaepší bude, nechat to na vás, kolik jim dáte, tolik od vás možná dostanou.

J. Mrázek 8.2.2016 18:24

Jaké evropské hodnoty?

Třetinový plat za stejnou práci? Horší a dražší potraviny v obchodu od stejné "značky", protože to tak zákazníci chtějí..? ? Náprava křivd na koloniích za někoho, kdo je měl ? Trhnutí si protézou je nejmírnější odpověď na otázku, jestli tady u nás bojovat za evropské hodnoty. Bohužel, ale po právu. Stejně nám už v naší zemi pomalu nic nepatří ....

J. Svoboda 8.2.2016 18:19

Re: Vysvětlí mi někdo, co to jsou to "evropské hodnoty"?

Na Šimkova slova proboha nedejte, byla by to ztráta času. Myslím, že vašimi otázkami jste si docela vyčerpávajícím způsobem odpověděl.

J. Šimek 8.2.2016 17:11

Re: Nebude to fungovat.

Kde jsem něco napsal o sluníčkářích? Nikde. Zkuste teda o tom zahájit vlastní vlákno...

J. Šimek 8.2.2016 17:06

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Průměrně inteligentní člověk pochopí, že se jedná o překlep. Jinak jste doufám zadání porozuměl dobře :o)

J. Šimek 8.2.2016 17:03

Re: Hranice

Jeden překlep a jinak dobrý :o)

J. Šimek 8.2.2016 17:01

Re: panu Šimkovbi a jemu podobných

Jak dlouho myslíte, že migranti hnaní válkou a IS budou bez šance na normální život čekat v uprchlických táborech v Turecku a okolí po milionech? Jak je přesvědčíte ve hlavě, že to tam je dobrý?

Š. Hašek 8.2.2016 15:53

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Tak schválně, předložka druhého pádu?

J. Kalina 8.2.2016 15:50

Re: panu Šimkovbi a jemu podobných

tak já zkusím pane Šimek shrnout co se od vás objevilo pod mým příspěvkem. To kopnutí do koulí jste mohl pochopit tak, že opravdu stačí 1 z milionu a už se za ně držíte a je vám prd platné, že ostatní vás nekopli. To ví každý, že nejsou všichni teroristé. Nemusím mít žádné extra vzdělání (jako že nějaké mám), abych si pamatoval z dějepisu, Bible a různých dokumentů z TV: zmatení jazyků v Babylonu, exodu židů z Egypta za Mojžíše, když předtím za Josefa do něj, pogromy na židy v Evropě "odjakživa", po 800 letech se do sebe pustili Němci a Češi. Příkladů napříč staletími je habaděj. Tedy závěr je, že nějaké to soužití i funguje celkem v klidu dosti dlouho a pak se něco stane a už to jede z kopce. není třeba vědět předem proč se to zvrtne, stačí vědět, že se to zvrtnout může. Kdyby jste ty vaše názory hlásal ve Franci v roce 1960, tak prosím, téměř každý tehdy věděl kulový jak to dopadne a těch pár nebylo vyslyšeno. Ovšem máme před očima jak se v západní Evropě se stoupajícím procentem této populace mění vzhled měst a chování jejich obyvatel. Řada studií říká něco o radikalizaci v 2. a 3. generaci. Kdyby to bylo v mé moci, "nikoho" bych sem nepouštěl a připravil bych se na přijímání původních domorodých obyvatel ze Švédska, Holandska. Vyhlásil bych, že místo 1 muslima přijme ČR 5 domorodců. Není přijatelné aby Zaorálek v této době zároveň házel klacky pod nohy imigraci Volyňských Čechů. Hranici neprostupnou udělat v hlavách případných migrantů, tedy aby vůbec nevyrazili na cestu, to je totiž nejlacinější "navracení". Když dráty, tak na hranici s Německem neb až se to tam začne řezat, teprve něco uvidíme.

jak se má k nám migrovat ukázal příklad iráckých křesťanů = výběr, dohoda, papíry, letadlo, ubytování. Někdo v této části zmiňoval, že prchají před těmi co řežou hlavy. Nechtěl bych odhadovat kolik je těch co řežou hlavy, ale zrovna prohrávají a tedy prchají, ale kdyby vyhrávali, tak prchají ti druzí řezači.

Š. Hašek 8.2.2016 15:46

Re: Nebude to fungovat.

Nevšiml jsem si, pane Šimku, že by sluníčkáři byli starší generace zmasakrovaní bolševickou ideologií. Myslel jste asi ideologií Putna/Halík/Diensbier. Též věkový průměr v neziskovkách je dosti nízký.

Nechte nás starší aspoň vobčas špitnout, když už nás máte (všechny) za voly.

Š. Hašek 8.2.2016 15:38

Re: Hranice

Tak se, do prčic, aspoň podívejte po večerech na ten pravopis.

Pro Vaše dobro, neb jste se obecenstvu představil jako živnostník. Předpokládám, že solidní. Jak píšete faktury/zprávy zákazníkům? Nedivíte se potom?

Na mě se vykašlete. S nadávaním/odhadem, že jsem nějaký rusobolševik, jste si začal Vy.

J. Šimek 8.2.2016 15:32

Re: Hranice

Jestli máte pocit, že vaše daně vznikají placením DPH ve zboží, tak na ty prachy na DPH jsem vám taky musel nejdřív vydělat já. A zdravotní a sociální je to samé, nejdřív jsem to odvedl na daních a pak z toho stát udělal odvod za vás, státního zqaměstnance. Takže jsem v základu měl pravdu, vaše prachy v tom nejsou žádné...

Jak vypadáte fakt netuším, ale vaše sprostota, drzost, nenávist a tykání jsou etalonem soudruha.

J. Šimek 8.2.2016 15:26

Re: V zásadě s Vámi souhlasím

Nestačí, protože jste spal o vyčištění od barbarského islámu a změně vůdců. Tak se ptám, kdo nahradí Hitlera a kde budou vyhlazovací tábory. Na to náhlé zrušení Schengenu přece evidentně nestačí :o)

Š. Hašek 8.2.2016 15:25

Re: Hranice

Máte tam pravopisné chyby, dávkař jsem nebyl ani den. Státní zaměstananec ano, předpokládám, že nejste anarchista a sem tam nějakého státního zaměstnance i občas potřebujete (ale za stolem jsem neseděl, vono těch státních je dost i jinde).

Slovo parazit použil člen/politik strany, kterou jsem nikdy nevolil. Velice rychle "hodnotíte" a domýšlíte si fantastická "fakta" na základě diskuse na internetu. Asi bych ani nezdechnul, zdá se Vám že vypadám hladově?

J. Šimek 8.2.2016 15:23

Re: Nebude to fungovat.

Mluvíte i o Německu? To je dost odvaha...

J. Šimek 8.2.2016 15:21

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Tak schálně, jedna s 500 ? :o)

J. Šimek 8.2.2016 15:20

Re: panu Šimkovbi a jemu podobných

To se říká o tvaru, ne o charakteru :o)

Š. Hašek 8.2.2016 15:19

Re: Já vždycky užasnu nad jednoduchostí argumentu.

Pan Šimek bude slabší v matematice. K tomu asi nedohlédne dále než za příští kvartál.

J. Šimek 8.2.2016 15:18

Re: Hranice

Jsem parazit OSVČ, já ty daně platím pro vás, dávkaře a státní zaměstnance, jinak zdechnete.