4.12.2022 | Svátek má Barbora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Psí vrah Čumil 13.7.2006 11:12

Re: Já bych na té státní suverenitě tak nelpěl.

Ale prachsakra, obuvnickej, povídejte mi o svobodě novorozence, kojence, batolete, atd., atd. Kam na ty teze choděj?;-D

frd. 13.7.2006 11:06

Re: Pane Zahrádko

Stejné nastavení podmínek pro život lidí.

kocour 13.7.2006 10:55

Re: Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

???

franta 13.7.2006 10:55

Pane Zahrádko

říkáte "Europeisté, zkuste říkat pravdu". Podle Vás europeisté tedy lžou. V čem ? V tom, že touží po evropském superstátu ? Dejme tomu. Ale co by se změnilo, kdyby to otevřeně říkali ? Už byste byl spokojen nebo byste nadával stejně jako teď ? Mě osobně by "evropský superstát" nevadil. Ale dovolte mně také jednu otázku. Proč nezkusíte říkat pravdu i Vy a neřeknete otevřeně že EU nechcete v žádné podobě a společně s panem prezidentem toužíte po "Evropě suverénních států" snad nejvýše s dvoustrannými dohodami o volném obchodu ? To už tady ovšem taky bylo a nedopadlo to zrovna šťastně. Nebo co vlastně chcete ? Přiznám se, že jsem z Vašeho článku pochopil co nechcete, ale marně jsem tam hledal, co vlastně chcete.     

kocour 13.7.2006 10:54

Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

Ony ty USA se rodily dost těžko, viz válka Sever a Jihu. Chcete v Evropě nějakou válku Východu a Západu o pravomoci centra.

Skepticus Maximus 13.7.2006 10:52

Re: Re: Hnyku, Vy jako sudetoněmecký poskok raději sklapněte, když se na nic jiného než očividné lži nezmůžete :-(

Neříkal Hnyku, to jsem EU ještě vnímal trochu idealisticky, protože mi chyběly relevantní informace a také za tu dobu pokročila mílovými kroky, chybným směrem :-/

Jinak to impérium je skutečně budováno a to, že jde o byrokratický socialistický a nedemokratický model, je zřejmé.

Sch.glosátor 13.7.2006 10:45

To je správně, protože na chudý má bejt přísnost.

Bohatí si nestěžují, protože jsou bohatí. A bohatí jsou proto, že nemají potřebu si stěžovat. A nemají potřebu si stěžovat, protože jsou nadáni zvlástním komplexem schopností zaručující jim vyšší míru nezávilosti.  O těch chudých to neplatí zcela, ale jen o nebohatých. Protože těm nejchudším je to také jedno, na ně stát také moc nemůže. Nejhůře jsou na tom ti, kteří jakž takž slušně žijí, mají o co přijít, ale jejich zdatnost a bohatství jsou nedostačující, aby jim byly účinným štítem. Ti jsou u politiků a jiných "vlastníků státu" historicky nejoblíbenější.

Skepticus Maximus 13.7.2006 10:39

Pro Vás to platí rovněž F. Čechu.

(Y)

adt 13.7.2006 10:34

Re: Jasanovi

Aha, a jak se prosím zařídí to, že se nějaký stát NIKDY NEMŮŽE stát totalitním? Co třeba takové meziválečné Německo? Demokratická Výmarská republika, parlament, tradice kulturního národa... Kolik bylo takových, co sázeli na to, že se z Německa NIKDY NEMŮŽE stát totalitní stát a že demokracie přeci nedopustí své zničení a že Hitler nikdy nemůže zvítězit... atd... :-/

Jan F. 13.7.2006 10:31

Re: Re: Pan Zahrádka opět nepřekvapil

Při vší úctě k panu Zahrádkovi není onen pán natolik jasnozřivý, aby mohl soudit. Proto mi připadá drzé obvinit jednoho z citovaných pánů ze lži na základě tvrzení stejné hodnoty jiného pána...

A budete se divit, pravdu klidně mohou mít všichni zmínění. V rámci tohoto (panem Zahrádkou tak milovaného tématu) vždy najdete úhel pohledu a argumentaci vyhovující té které straně. I proto jsou jakékoli kategorické soudy tohoto typu od něj drzé.

Pan Zahrádka je schopen stát definovat - a dělal to v diskusích ohledně evropské ústavy často. Pak podle uvedené definice zjistíte. že buď už Unie znaky státu vykazuje, a pak je zbytečné hysterčit okolo "plíživé integrace směrem k superstátu", anebo podle jiné definice stávající Unie všechny znaky státu nevykazuje a nikdo z evropských vrcholných politiků ani představitelů institucí EU si nedovolí vůbec v jakémkoli časovém horizontu o takových finálních změnách reálně uvažovat. A opět je celá uměle živená hysterie zbytečná...

F. Čech 13.7.2006 10:29

Jasanovi

Vaše argumentace Jasane má jednu ještě podstatnější slabinu. EU není a nikdy se ani nemůže stát totalitním státem. Asi jste zapomněl, že bolševické "ráje na zemi" bývají vždy ohrazeny ostnatým drátem!  A  Jugoslávie ta jako příklad pokulhává - to je Balkán. tam platí specifická pravidla. A dost možná až budou všechny její části v EU podaří se uklidnit i tuto balkánskou výbušnou směsku. Co by ale mohlo být sebevražedné je přijetí Turecka. 

Vydra 13.7.2006 10:24

Re: Re: Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

Já bych nechtěl bezvízový styk jako obččan EU, ale jako občan ČR.

F. Čech 13.7.2006 10:23

Soukmenovci Skeptiku Magorisimovi

Opět iste nezklamal drahý soukmenovče Magorisime. Loučím se s heslem: "Národovci všech zemí vyvražděte se"!

Dick 13.7.2006 10:22

Jaký stát?

Ono tak ani nejde o to, zda z EU vznikne superstát nebo ne, ale o to jaký by ten státní útvar byl. A v tomoto směru cítím nepříjemné strachy. Nová Evropa by byla přeregulovaná, socialistická a vojensky slabá, dominujícím rysem zahraniční politiky by byl appeasement a antiamerikanismus.(Y)

Vydra 13.7.2006 10:20

Re: EU jako firma

Vážený pane, proč podmiňovací způsob ? Tak si (po nějakou dobu) prostě nezadržitelně žít budeme !

jasan 13.7.2006 10:20

pane Cechu

Vase argumentace "historickou nezbytnosti" ma jednu velice podstatnou slabinu - stejne tak pred Vami argumentovali zastanci jinych risi - RU, III rise a "tabora miru a socialismu".

Jak dopadly vime - stejne jako Jugoslavie - a bylo dost krve. Proc si nedate pokoj?

Dick 13.7.2006 10:15

Re: Re: K té policejní a justiční spolupráci:

Z Tebe musí mít báťuška Putin radost!

jasan 13.7.2006 10:15

Re: Pan Zahrádka opět nepřekvapil

proc drzost? 

Apropo - snad nechcete tvrdit, ze maji pravdu vsichni soucasne?

F. Čech 13.7.2006 10:14

Re: Vytvořme společně něco kde se dá slušně žít?

Rozdělená a znesvářená Evropa se už vyvražďovala tisíc let! Je na čase se sjednotit a s tímto nesmyslným vybíjením vedeným nacionalismem jednotlivých států přestat. zatím se to daří a snad tento trend vydrží. EHS a poté EU vznikly  právě na základě negativních zkušeností Evropanů s dvěma světovými válkami, které vyvolali právě nacionalistické vášně rozdělených evropských národů. Není třeba nic vytvářet Milane. je prohlubovat to, co už existuje! Druhou alternativou, prosazovanou euroskeptiky, jsou ty vaše "potoky krve", které se díky EU už 60 let nekonají!

jasan 13.7.2006 10:12

Re: Re: Hnyku, Vy jako sudetoněmecký poskok raději sklapněte, když se na nic jiného než očividné lži nezmůžete :-(

no, u nas se rikalo "poturcenec horsi Turka".

A na EUrosoudruhy to plati az az......

PaT 13.7.2006 10:11

EU jako firma

Problém EU vidím mimo jiné v tom,že její architekti chtějí tento svůj projekt budovat a řídit jako firmu, manažersky. A základem úspěšné firmy, třeba Mc Donalds, je do detailu vykoumaný, tisíckrát ověřený systém, který se musí přesně do detailu dodržovat, aby byl funkční. "Kde je systém, není místo pro svévoli" zní jeden ze základních manažerských postulátů. Takže Velké EU Manažerstvo (podporované Evropským kulatým stolem průmyslníků) by nejraději chtělo evropské státy a jejich občany zuniformizovat do systému "uvědomělých Evropanů" a místo nějakých x parlamentních žvaníren jet podle Plánu a Systému. To by byla efektivita! To bychom si všichni žili!

Hnyk 13.7.2006 10:07

Re: Hnyku, Vy jako sudetoněmecký poskok raději sklapněte, když se na nic jiného než očividné lži nezmůžete :-(

Ach, neřikal jste před patnácti lety "poskok imperialismu"?;-D?

F. Čech 13.7.2006 10:06

Zahrádkovi

Podívejte se Zahrádko někdy na globus, nebo na Atlas světa. Pak zjistíte, že celá Evropská Unie je asi tak stejně velká jako např. Alžírsko, Lýbie nebo Sudán. Pokud jde o nafoukané Česko, tak to na mapě světa bez lupy ani nenajdete. Evropská integrace je v dnešním globalizovaném světě nutností, stejně jako bylo v minulosti nutností např.sjednocení Itálie složené do té doby ze suverénních městských států. Sjednocená EU se v budoucnosti asi těžko může v zahraniční politice chovat tak jako dnes, kdy projevuje dojemnou starost o pohodlí vězněných islámských teroristů a vymezuje se hlavně proti USA, které pro svoji bezpečnost nezbytně potřebuje. Sjednocená Evropa je ale pro přežití naší kultury nezbytností. Můžete se proti tomu stavět, můžete o tom polemizovat, můžete s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno co proti tomu milá Zahrádko můžete udělat.

Jan F. 13.7.2006 10:03

Pan Zahrádka opět nepřekvapil

a hlavně jsem vůbec nepochopil, co tím vším chtěl říct. To, že evropský "superstát" žádný ze současných evropských politiků nechce, je pravda. To, že Unie směřuje ke stále více provázanému subjektu, je také pravda. Obojí je logické. Kde je ale ten problém??

Mimochodem, argumentace jednoho nizozemského premiéra má zhruba stejnou váhu jako argumentace jednoho německého komisaře nebo jednoho českého prezidenta. Kde se ve vád bere ta drzost jednoho z nich soudit, že lže??

Milan 13.7.2006 10:03

Je-li pan Hnyk opravdu 'sudetoněmeckým poskokem',

pak připomíná Turka kážícího Řekům o výhodách otomanské říše.

Milan 13.7.2006 9:58

Vytvořme společně něco kde se dá slušně žít?

Proč chcete něco vytvářet? Vám se nežije "slušně" už nyní a zde?

Zatím všichni, kteří vytvářeli "něco, kde se dá slušně žít", vytvořili peklo s potoky krve.

Sch.glosátor 13.7.2006 9:42

Já bych na té státní suverenitě tak nelpěl.

Mám obavu o suverenitu člověka, který na svět přichází svobodný. Svoboda následně není státem udělována, nýbrž odebírána.

Sch.glosátor 13.7.2006 9:38

Co je to ona "nutnost" ?

To je jen pěstovaná iluze. Stačí říci NE a mít dost síly a trpělivosti čelit důsledkům. Musí se akorát umřít....

Sch.glosátor 13.7.2006 9:34

Ale jistě. Nejprve fakticky sjednotit

a pak to formálně právně posvětit...

Hledajíci 13.7.2006 9:33

Co je to Pravda, Co je to Lež?

Gordon H.Bower, A. . R. Lang Professor of Psychology, Stanford University ve závěru své práce “Emotion and Social Judgment”, přednesené 9.9.1994 v Capitol Hill Science Seminar sponsorovaným Federation of Behavioral, Psychological and Cognitive Sciences, prohlásil následujíci : Emoce člověka ovlivňují natolik, že je velikým omylem názor, že člověk je racionálně myslíci kalkulátor, který objektivně posuzuje sebe a svoje okolí. --- To znamená, že euroskeptikové posuzují EU dle svých kriterií, které jsou negativně naladěné k EU, a tím nevidí EU positivní stránky. Europisté posuzují EU dle svých kriterií, které jsou positivně naladěny k EU, a tím  nevidí EU negativní stránky. Pravdy euroskeptiků se tím mohou jevit jako lži europistům. Pravdy europistů se mohou jevit jako lži euroskeptikům. --- Kromě toho nezapomeňte Člověk Míní Ale Bůh Mění. ---  A vždy se naskytnou lidé, kteři zneužijí jakoukoliv myšlenku ve svůj velmi egoistický prospěch, jednajíci dle hesla Když Ne Já Tak Nikdo anebo Co Je Tvoje To Je I Moje, Co Je Moje Do Toho Ti Nic Není.  --- Čeští euroskeptikové a vlastenci obežeňte ČR, s 78866 sq km  a 10235455 obyvateli, velmi vysokým plotem s ostnatého drátu pod vysokým napětím, zaveďte přisnou cenzuru myšlenek  aby do té ČR, sice male ale naše.  se nedostalo nic proti-českého! Čeští  europisté zaveďte každou blbost navrženou byrokraty s Bruselu! A potom si dejte pár facek. --- Anebo pokusme se zbavit se emocí, což je ale velice těžké a zdlouhavé, a vytvořme společně něco kde se dá slušně žít. To platí I pro  voliče ČSSD a ODS, a hlavně pro jejich vůdce, a myslím si že pro ně to platí hlavně, dokonce ještě vice než pro euroskeptiky a europisty. Jak chceme přispívat do společné Evropy, když nejsme schopni ani společně jednat v té malé ČR?