4.12.2022 | Svátek má Barbora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Skepticus Maximus 13.7.2006 9:28

Hnyku, Vy jako sudetoněmecký poskok raději sklapněte, když se na nic jiného než očividné lži nezmůžete :-(

(Y)

janoryna 13.7.2006 9:21

Re: Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

který ? bezvizový styk sUSA by jsi jako občan EU chtěl, ale EU jako rovnocenného partnera k USA ne. Takže žádný evropský superstát a tak také odlišné podmínky pro každého člena tzv. EU. to si říkáš pravičák  gruntoráde?

Milan 13.7.2006 9:17

Je nutno studovat nejen dějiny, ale také pohled na dějiny.

Je velmi poučné číst historiografii původu německého, rakouského, francouzského, anglického, ruského a italského (knihy historiků jiných národností se u nás téměř nedají získat).

Právě pohled Němců a Francouzů na historii pro ně cizích států a cizích národů, zejména však pohledy na globání historii lidstva, ukazují velmi dobře ideová východiska 'evropanství' a EUoptimismu.

Z mého pohledu je to však tragedie.

EU je mým nepřítelem, protože myšlenka "sjednocení" 'evropských národů' je zcestná, vycházející z falešných východisek a vedoucí k zločinným důsledkům.

Není většího nebezpečí pro budoucnost zejména menších evropských národů než snaha o homogenizaci, glajchšaltizaci fiktivních Evropanů a sjednocení jednotlivých evropských států.

Gruntorád 13.7.2006 9:10

Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

socka se ozvala - jak jinak když ji chtějí vypustit rybník

Hnyk 13.7.2006 9:04

Zajímavé

Čeští euroskeptičtí mudrlanti kvičí jak prasata při porážce, že z EU se stává superstát. Ale když se EU ukáže jako spolek suverenních států které si hájí vlastní zájmy, tak kvičí, že prý v EU panuje nesvoboda a že státy EU musí zrušit všechna omezení vůči jiným státům (rozuměj: Česku). 

A mimochodem. Je V. Klaus Bruselem velkoryse tolerovaný a nebo jen velkoryse ignorovaný?;-)

janoryna 13.7.2006 9:00

Re: Evropa

protože nechceme aby vznikl evropský superstát, tak nevím, proč nám tolik vadí, že každý stát EU má vůči USA jiné postavení na př. z hlediska vstupních véíz. to je také znak toho, že USA dosud EU jako partnera neuznávají. nechcem jednotnou evropskou politiku, ale jednotné ostavení bychom chtěli. buď vízanebo EU. nic není zadarmo, to by i pravičáci měli pochopit.

janoryna 13.7.2006 8:55

Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

když si představím spojené státy americké dílo to tehdejších socánků hlásajících rovnost lidí, tak mne jímá hrůza, že bych byl občanem něčeho tak strašného. nakonec, pan janeček mi to může dosvědčit, coje toza děs ta unie. vždyť také texasuvažuje o odtržení od unie protože nechce být ve vleku washingtonských USA-kratů. a toto hnutí sílí.

Ruda 13.7.2006 8:47

Re: Re: K té policejní a justiční spolupráci:

To snad nemůžeš ani myslet vážně. Pokud vím tak američani už dvakrát zachránili Evropu a jak tak koukám na celou slavnou EU, tak v případě nějakého vážnějšího konfliktu (viz např. severní Koreu, Irán ad), bychom jenom zase čekali jestli nám američani přijdou na pomoc.

Gruntorád 13.7.2006 8:44

Re: Re: K té policejní a justiční spolupráci:

naco vlastní uskupení, (komise,subkomise nadkomise)jen na konstatování , že něco nejde ,nemůžeme a podobné výmluvy které EU používá když USA jednají

Gruntorád 13.7.2006 8:39

EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

OPRAVDU, lituji bláhové naděje kterou jsem v sobě dlouho živil, naděje, že ,nebude komsoc regulací, despotických zákonů (naposledy ten silniční) a vůbec podivného dohledu velkého BRATRA, dnes EU. Tato podivná firma (moloch jako tábor socialismu) nám pěkně roste ba přímo bobtná, a je jen otázkou krátkého času kdy nám bude nařizovat kterou rukou si vytřít zadek o papíru ani nemluvě to dělá už nyní. Takže snad v příštím životě. Nebo to snad tak nenecháme? Dejme se do nich do socánků!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

třetí 13.7.2006 8:36

Re: K té policejní a justiční spolupráci:

Pěkné a poučné počtení, děkuji Kocoure.Přes všechny nectnosti vidím jako hlavní úkol EÚ zamezení vzniku války v Evropě. Jalta rozdělila Německo pro zachování míru na okupační zóny, které však měly krátkého trvání. Zde bych vzpomněl projevu Churchila v dubnu 1946 v americkém Fultonu a jeho železnou oponu, která odstartovala studenou válku. Je jen dobře, že se, válku znajícím a již odcházejícím ,politikům podařilo nastartovat projekt sjednocené Evropy, byť se objevují těžkosti. Všechno je lepší než nová válka, byť i studená. V ekonomické oblasti se samozřejmě jedná o soupeření ekonomických obrů, USA, Japonska, nově Číny a teď i EÚ. Samozřejmě se to USA nelíbí, samozřejmě se jim nelíbí, že se za ropu začíná platit eury. To je pro petrodolary obrovská rána. A tak v pláštíku "boje s terorizmem" rozmisťují svá vojska do více a více zemí, zejména v zájmové oblasti Perského zálivu. Podobného charakteru, tedy vojenského mají být i protiraketové základny v ČR. Vojska v SRH,ČR a kdoví ještě v Evropě kde jsou vlivnou politickou silou. Nic na tom nemění ani členství v NATO. Tato organizace už ztratila svou roli, žije ze setrvačnosti. USA si dělají vojensky co chtějí. Nejlepší pro EÚ by bylo NATO zrušit a vytvořit vlastní obranné uskupení. 

Skepticus Maximus 13.7.2006 8:13

Zase nás čekají "světlé zítřky" a zase jde o socialistické vize byrokratických oligarchů

Rv

Lubomír Ptáček 13.7.2006 8:11

EU a demokracie

Demokratické principy rozhodování jsou pro nejvyšší bruselské úředníky zlým snem. Naštěstí nemohou tyto principy dost dobře pominout, ale jak by se jim žilo, kdyby se evropská ústava nepřijímala v referendech, nýbrž jen úředním aktem.

O důvod víc, proč nenávidět toho českého kverulanta Klause.

Monte Christo 13.7.2006 3:10

Evropa

EU se zatim,nemuze pocitat jako jeden velky celek,uz jen proto,ze nema jeden uredni jazyk pro vsechny staty,coz je zakladni kamen a dalsi veci okolo...Dale je tu dalsi vec o ktere se nemusim,ani bavit..Pokud zijeme v EU mame stejna prava i povinnosti jako kazdy obcan EU a zahranicni politika EU je spolecna to znamena ,ze pokud nektery stat z evropskeho spolecenstvi ma vizovou povinnost vudci jinemu statu a druhy stat EU tuto povinost nema..Tak je tu neco spatne...Ted jde o to,abychom,zanedlouho nezjistily,ze cela EU je velky ojeb vsech narodu zijicich v Evrope...Monte Christo Washington DC Illegality

šakal 13.7.2006 1:21

V této souvislosti mě, kocoure, napadá jeden citát:

„Hledání pravdy je stejně klamnou civilizační

předností jako tolerance. Dobrat se pravdy je důležité ve filozofii. V životě

národů má pravda katastrofální důsledky, neboť žádný se nemohl zrodit a udržet

bez zrady, lží a sobectví.“...

...Takže ten Brusel se bez lži, zrady a sobectví taky neobejde! A ještě něco důležitého: bude k tomu potřebovat sobce, lháře a zrádce! ;-P

šakal machiavelli, podepsán vlastní prackou

šakal 13.7.2006 1:19

V této souvislosti mě, kocoure, napadá jeden slavný citát:

„Hledání pravdy je stejně klamnou civilizační

předností jako tolerance. Dobrat se pravdy je důležité ve filozofii. V životě

národů má pravda katastrofální důsledky, neboť žádný se nemohl zrodit a udržet

bez zrady, lží a sobectví.“...

...Takže ten Brusel se bez podrazů, lži, přetvářky a zrady taky neobejde.... A ještě něco důležitého: bude k tomu nutně potřebovat  lháře, pokrytce a zrádce! ;-P

šakal machiavelli

kocour 13.7.2006 0:55

K té policejní a justiční spolupráci:

V ČR začneme ječet zase až s křížkem po funuse, až politici budou stát před nutností nastavit naše zákony po bruselsku a některým z nich dojde, co se to stalo. T.j. cca tak za rok až dva.

kocour 13.7.2006 0:52

pokračování:

... Z této situace našel východisko francouzský minostr zahraničních věcí Robert Schuman: navrhl vytvořit sjednocení Evropy pragmaticky - integraci uskutečňovanou nikoli globálně, ale postupně, prostřednictvím jednotlivých sektorů, a provádět integraci ekonomickou a nikoli politickou."

/cit. podle Neustupná, auknerová, Skála, Zachariáš, Zemánek: Evropské společenství, nakl. Prospektrum 1992/

Volně přeloženo: Protože federalizaci by v 50. letech nikdy neprosadili, vzali to zcela vědomě oklikou přes ekonomiku s tím, že postupně to povede k nutnosti integrace vojenské a politické a k nutnosti evropské federace. Teď třeba se všude - s výjimkou ČR - mluví o přesunu spolupráce v policejní a justiční oblasti z tzv. 3. pilíře do 1. pilíře, to jest o její přeměně z MEZIstátní spolupráce založené na mezinárodních smlouvách 25 států EU na NADstátní spolupráci založenou na befelech z Brusele.

Ještě postřeh: Poválečná generace politiků zřejmě opravdu měla strach z nějaké další války v Evropě. U té dnešní generace eurokratů je to dílem prospěchářství a mocichtivost, dílem strach zastavit rozjetý vlak.

kocour 13.7.2006 0:44

Ta lež a pokrytectví je v EU přítomna od samého začátku, EU bez nich neumí existovat

"Pokusy o evropskou spolupráci a integraci sahají hluboko do minulosti. Stačí připomenout dnes již slavnou diplomatickou akci krále Jiřího z Poděbrad z let 1462 - 1464, jejímž konečným cílem bylo zbavit lidstvo metly válek a zajistit mu trvalý mír. Jiří z Poděbrad dal tehdy vypracovat návrh, jahož základní myšlenkou byl vznik stálé organizace evropských států ...

Nenaplnění myšlenky o integrované vropě však neznamenalo její odmítnutí. O tom, že stále trvala, svědčilo např. zveřejnění plánu Abbé de Saint Pierra v roce 1713, Rousseaův komentář k tomuto plánu a Kantovy úvahy o vytvoření evropské federace jako prostředku zachování evropského míru. Pozdější spisy, zejména dílo Saint Pierra a Thieryho z r. 1814, měly nezanedbatelný vliv ...

První iniciativa ke sjednocení Evropy po první světové válce byla inspirována americkým modelem a směřovala k vytvoření Spojených států evropských. Francouzský ministr zaharničních věcí Briand předložil tento plán v r. 1929 ve Společenství národů, avšak neuspěl.

Evropské sjednocovací snahy znovu ožily koncem druhé světové války. Winston Churchill vyzval již v r. 1946 během svého projevu v Curychu ke "znovuvytvoření evropské rodiny", jejímž základem mělo být partnerství poválečného Německa a Francie.

... ... Rada Evropy a Organizace pro evropskou hospodářskou spolupráci, přestože byly v počátcích středem sjednocování politiky, vznikly jako klasické mezinárodní organizace a v podstatě znamenaly neúspěch evropských integračních federalistických snah. Politická integrace narážela na neochotu států vzdát se státní suverenity.