29.11.2022 | Svátek má Zina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jenda 13.7.2006 16:25

Re: Re: Vytvořme společně něco kde se dá slušně žít?

Dobra, kdyz jsme tak u toho prohlubovani tak vam dam priklad. Predstavte si, ze se s kamarady rozhodnete, ze date dohromady penize a postavite si spolecne barak. Kazdy v nem ma svuj byt, shromazdujete penize na opravy fasady, strechy a okapu a svuj byt si kazdy zaridite po svem. Po svem nakupujete, po svem varite, nekteri se doma prezouvat do pantofli, nekteri chodite bosky, nekteri v botech a kdyz prijdete na navstevu tak se zaridite vicemene podle zvyku majitele bytu. Pripadne si poridite pantofle pro navstevy i kdyz jinak chodite bosky.

No a ted nekoho napadne, ze by vyslo levneji nakupovat pantofle i jidlo dohromady, ze by se usetril cas kdyby se varilo dohromady, ze je prece nesmysl zamykat dvere od bytu kdyz se vsichni znate a na co zvonit, vzdyt je to nas spolecny barak. A zacnete se hadat o vecech ktere si do te doby kazdy rozhodoval sam. Zacnete poradat schuze na tema co bude kdy k veceri, vzajemne se prehlasovavat, stvat se a lezt si na nervy. Jenom proto, ze nekoho napadlo, ze by toho spolecneho prece mohlo byt vic, ze se jenom prohloubi to co uz existuje. Vysledek je pruuuusvih.

Takze ja budu mit rad nemce, polaky, madary, francouze, ... jako sousedy, rad prispeju na spolecnou strechu a opravu okapu ALE JESTLI SE MAM DOMA PREZOUVAT DO TOHO MI NIKDO KECAT NEBUDE!

F. Čech 13.7.2006 16:25

Díky Franto za věcný a výstižný článek

Sám bych to takto výstižně a stručně nesvedl, ale plně souhlasím.

carda 13.7.2006 16:06

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Zahrádka opět nepřekvapil

Náhodou to kliknu a žasnu.V referendu jsem hlasoval proti začlenění do EU a prohráli jsme!!!!!!!Není co řešit,karty jsou rozdané,cíl jasný:evropský superstát.Tak to proboha nebrzděme.Jednotnou měnu,prezidenta,armádu i vládu,tedy vše co k tomu patří.Vždyť jako stát jsme směšní - do Bombaje se vejdeme dvakrát a ještě hodně zbyde.Nebudeme tedy stát,ale pouze součást regionů - nějakých.A proč ne?

Jenda 13.7.2006 16:05

Re: Evropa

No mam pocit, ze treba ve Svycarsku to s tim jednim urednim jazykem nebude tak horky :-)

Hnyk 13.7.2006 15:56

Obchodní stezky

Zapomínáte, že na východ od Česka stojí v cestě Tatry a pak ještě Karpaty. Objet je přez Polsko a nebo po Baltu je asi jednodušší než stavět nové dálnice horami. Nehledě na to, že Švýcaři taky musí dělat kompromisy, napřiklad co se týče kont občanů s bydlištěm v EU.

Xaver X.X. 13.7.2006 15:55

Ano, pane Zahrádko, Švýcarsko by pro nás mělo být inspirací !!!!

A to nejen v přístupu k EU. Vnímáte ten rozdíl, že naše "mince" má zatím jen jednu stranu?

Jiří Zahrádka 13.7.2006 15:48

Re: Re: Re: Re: Re: Pan Zahrádka opět nepřekvapil

Výrok A: "Tento puntík je černý."

Výrok B: "Tento puntík je bílý."

Já tvrdím, že mezi výrokem A a výrokem B je rozdíl, a že pravdivý je buď výrok A nebo výrok B. Vy tvrdíte, že rozdíl mezi černou a bílou není, že jde jen o rozdíl na úrovni řečnického obratu. OK, svoboda názoru dává prostor i takovým...

janoryna 13.7.2006 15:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

ale asi s občanem ČR budou zacházet méně slušně než s občanem EU nebo Ruské federace

nepovím 13.7.2006 15:30

Re: Re: Re: Re: Pan Zahrádka opět nepřekvapil

Svatá prostoto! Pan Zahrádka našel rozpor mezi dvěma řečnickými obraty dvou politiků! Svět se hroutí! Je to celé odporný podvod! Jsme zrazeni! Rychle pryč z toho odporného spolku.

Jiří Zahrádka 13.7.2006 15:21

Re: Sada smluv

Tak dobře... Jak jsou nastavené? Nedávno se dohodla nová sada bilaterálních smluv. V jisté fázi odmítla Rada EU dělat další ústupky Švýcarům. O něco později se však dohoda podepsala. Když jsem četl důvody, proč EU radši nedělala problémy, bylo to pro občana ČR velmi zajímavé. Přes Švýcarsko vedou významné obchodní cesty. EU se kupodivu zachovala pragmaticky, protože věděla, že je i v jejím zájmu bezproblémový tranzit přes Švýcarsko.

Podívejte se na mapu - ČR se rozkládá na tradiční západo-východní cestě. S rozšířením EU na Východ a obecně s růstem ekonomického významu nesaturovaného ruského nebo čínského trhu se význam této cesty, řekl bych, ještě zvýšil.

Řešení není v tom, dělat ramena na kvantitativně nesrovnatelnou EU. Řešení je v pragmatickém postupu, na kterém vydělají obě strany. Švýcarsko pro nás mělo být inspirací. Nebylo. Naše škoda.

Hnyk 13.7.2006 15:03

Sada smluv

A co myslíte, jak jsou ty smlouvy EU-Švýcarsko nastavené? Tak aby maximálně vyhovovaly Švýcarům a nebo tak aby maximálně vyhovovaly EU, potažmo těm státům EU které mají nevyšší podíl obchodu se Švýcarskem?  A co se týče protiargumentů k námitkám typu Česko není Švýcarsko: Vzhledem k životní úrovni a životním nákladům ve Švýcarsku nikdo v EU nemá obavy, že EU zaplaví davy levných švýcarských "gastarbajtrů".

gruntorád 13.7.2006 14:34

Re: Re: Re: Re: Re: EU SVAZ SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK - EUSSR

já taky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

honzak 13.7.2006 14:23

Re: Re: EU - kracie

doplnil bych ještě "škodlivé".

Jiří Zahrádka 13.7.2006 14:18

Re: Děkuji za odpověď, pane Zahrádko

To je staré téma - viz Evropský hospodářský prostor, sada smluv EU-Švýcarsko. Omlouvám se, ale již mnohokrát jsem na toto téma psal, vč. argumentů proti výrokům typu "ČR není Švýcarsko" apod.

Jiří Zahrádka 13.7.2006 14:16

Re: Re: Re: Pan Zahrádka opět nepřekvapil

Vy si snad fakt jen tak ze srandy hrajete...? Copak se tu řeší otázka, jestli je to realizovatelné (podlě mě ano, ale to je na jinou diskusi).

VERHEUGEN ŘEKL: NENAJDETE JEDINÉHO POLITIKA, KTERÝ BY EUROSTÁT CHTĚL.

VERHOFSTADT PROTLAČUJE EUROÚSTAVU, O KTERÉ JÁSAVĚ PROHLÁSIL, ŽE JE POSLEDNÍ KAPKOU KE VZNIKU EUROSTÁTU. TEDY - VERHOFSTADT, EVROPSKÝ POLITIK, CHCE EUROSTÁT.

Znovu a pomalu: Verheugen řekl - není politik, který by chtěl eurostát. Verhofstadt řekl - já ho chci.

Capisco? Mně to fakt připadá, že si jen děláte srandu, že vidíte, že článek je o něčem jiném, než na co Vy reagujete. Nebo je v záměně tématů úmysl?

franta 13.7.2006 14:15

Děkuji za odpověď, pane Zahrádko

Váš názor "jsme proti členství ČR v EU" je mi rozhodně mnohem milejší než kličkování typu "my jsme pro EU, ale ... úplně jinou". Já na rozdíl od Vás jsem pro členství ČR v EU i pro větší integraci.

Jen nevím, jestli si uvědomujete, že Vaše "Ano společnému obchodu" je podmíněno dohodami s těmi státy, se kterými ten společný obchod chcete mít . Tedy s velkou pravděpodobností i s tou proklínanou EU. Takže jednat s EU byste musel zase a rozhodně v horší pozici. Pokud se Vám to povede, přeji Vám v tom hodně úspěchů.   

Jan F. 13.7.2006 14:09

Re: Re: Pan Zahrádka opět nepřekvapil

A tím chcete říct vlastně co, pane Zahrádko? Neztrácíte ve své argumentaci trochu smysl toho, co má být výsledkem?

Vždyť je přeci jasné, že pokud se sejdou evropští politikové na summitu, nemohou se nikdy dohodnout na směřování EU k federaci (což je to, co myslíte tím "superstátem", že?) - nepanuje mezi nimi shoda, nemají k tomu mandát a co je ještě smutnější, vlastně ani nevědí, co by chtěli. Je proto vcelku legitimní, aby Verheugen řekl, to co řekl. Na druhou stranu je jasné, že některé státy třeba z Pobaltí by posun k hlubší integraci, který by mohl ústit v určitou podobu federace uvítaly. Ale i vám je jasné, že takový posun je ve stávající době nemožný. Je to jasné i premiérovi belgického superstátu (totiž federace, promiňte). Tak s čím proboha máte problém? Proč se nutíte do složitých konstrukcí a obvňujete z pofiderních důvodů jednotlivé lidi ze lži? Abyste na základě tohoto "zla" odvodil, že Unie je špatná už v principu? S ohledem na úroveň pravdomluvnosti politiků nejen v České republice by se vaše argumentace dala použít k velmi zajímavým výsledkům:)

A vy všichni, kteří tu trpíte svými konspiračními průjmy, můžete mi ve své paranoie sdělit, PROČ by evropsští politikové vymýšleli tak složitá schémata té vaší "plíživé integrace"? Jaký je jejich cíl?? Aby se jejich nezpochybnitelná moc v národních  státech rozmělnila na úrovni evropského "superstátu"? Že by byli tak hloupí? To mi, ehm, nepřipadá příliš přesvědčivé...

Jiří Zahrádka 13.7.2006 13:12

Re: Pan Zahrádka opět nepřekvapil

Že nechce? Četl jste výroky (např.) toho belgického premiéra? Oni eurofederaci chtějí, a chtějí ji od začátku. Jen teď se občas nebojí to říci poněkud otevřeněji.

Nejde o mou jasnozřivost, ale o vyřčená slova. Verheugen tvrdí, že evropský superstát žádný evropský politik nechce, a tak je nesmysl s ním bojovat. Verhofstadt (evropský politik) dělá vše proto, aby eurostát vznikl, a netají se tím.

Verheugen tedy říkal nepravdu. Buď se mýlil (a komisaře nám dělá člověk extrémně neinformovaný), nebo vědomě lhal (a komisaře nám dělá lhář).

Jiří Zahrádka 13.7.2006 13:02

Re: Pane Zahrádko

Domnívám se, že otázka "v čem lžou" je dostatečně jasně zodpovězena v článku. Tvrdí, že nechtějí superstát, přitom na něm pracují. Mimochodem už od počátků eurointegrace. Věděli, že otevřené přiznání o budování eurofederace by jim občané neschválili. Tak to vzali trochu oklikou... Demokracie, tedy vláda lidu, je konstruktérům lepších říší zkrátka překážkou.

Já osobně, jako jeden z představitelů Euroskeptické alternativy, jsem spolu s dalšími jasně říkal a psal, že jsme proti členství ČR v EU. Co chtějí jiné státy je jejich věc a já jim do toho nehodlám zasahovat. A co chceme? Podporovali jsme 4 svobody, nepodporovali jsme superstát. Ano společnému obchodu, ne společné vládě. Tak nějak to myslím formulovala organizace European Foundation. A já to podepisuji.

kocour 13.7.2006 12:30

Re: V této souvislosti mě, kocoure, napadá jeden slavný citát:

Přesně tak. Ale kdysi dávno měli ti největší gauneři aspoň koule a natvrdo řekli, buď budeš poslušnej, nebo tě sejmu. Dnes se tváří jak andílci, přitom jim nejde o nic jiného, než o co šlo Alexandrovi Makedonskému, Caesarovi, Napoleonovi, Hitlerovi či Stalinovi.

Ladislav N. 13.7.2006 12:25

Re: Soukmenovci Skeptiku Magorisimovi

A co tohle: Socialisté všech zemí, spojte se!! ;-)

kocour 13.7.2006 12:24

P.S.:

Kdysi tací chtěli být SOUČÁSTÍ tábora míru a socialismu, dnes chtějí být SOUČÁSTÍ sjednocené Evropy.

kocour 13.7.2006 12:22

Re: pane Cechu

Protože má mindrák, že je maličkej, a chce být součástí něčeho většího, velkého, obrovského, nejobrovštějšího, prostě je to megaloman.

Ladislav N. 13.7.2006 12:21

Re: F. Čech - ...bolševické "ráje na zemi" bývají vždy ohrazeny ostnatým drátem!

Jenomže ten "ostnatý drát" se dá natahovat postupně, nenápadně, malými či většími kroky omezujícími svobodu občanů (politickou i hospodářskou). Typickým příkladem může být přes 8 let vládnutí ČSSD v ČR. A najednou zjistíte, že začít podnikat je oproti dobám před 10 lety kupodivu velký problém... To jenom jako drobný příklad.

Obojek občanům kolem krku utahují socialisté pomalu, aby si toho nikdo moc nevšimnul. Ale zkuste si jej chtít povolit!!

kocour 13.7.2006 12:21

Re: Pane Zahrádko

Jistě, že by se něco změnilo - začala by férová hra a skončila by éra europodrazáctví, eurokroucení a eurozatloukání. Až se v Bruseli někdo pochlapí a na rovinu řekne "chci sjednocenou Evropu a chci jí vládnout", pak to bude partner pro jednání, na rozdíl od těch kloučků, co to "vedou" teď.

Skepticus Maximus 13.7.2006 12:12

Jene F., tu ptákovinu, co jste nyní napsal, myslíte vážně a nebo

provádíte průzkum, co všechno jsou Vám ochotni diskutující skousnout?

Ladislav N. 13.7.2006 12:11

Re: EU - kracie

A zastavení produkce nesmyslné či zbytečné legislativy (platí pro EU i český stát)!!

jakovy 13.7.2006 12:10

Nejsem proti. Shromaždiště někde u Jindřichova Hradce 15.7.2006 5:06 zbraně sebou !

Máte tam hřiště aspoň na fotbal? Abysme se tam vešli.

Skepticus Maximus 13.7.2006 11:19

Neplácejte nesmysly F. Čechu

Evropa se právě vždy dostala do nějakého marastu, když přišel někdo s nějakou skvostnou myšlenkou na sjednocení. Naposledy právě Hitler a spol. Už 60 let Evropa žije obchodem a válčit se nemusí, tak proč to měnit a jitřit staré rány od reality odtrženými úřednickými EU mamlasy s vizemi komsomolců?

Skepticus Maximus 13.7.2006 11:12

F. Čechu smiřte se s tím, že v Čechách pro třetí Říši má málokdo pochopení :-)

Takže platí slova Karla Kryla:

"Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jako stonek růže."