16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Pán ráčí být antisemita?

V posledních dnech sledujeme staronové, ale také úplně nové děje na Blízkém východě. Jen jak se ukázalo, že Joe Biden se stará víc o pokrokářskou revoluci v USA než o svět, začaly se dít věci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Renjascu 18.5.2021 9:37

Víte proč většina Židů v Německu z něj odmítla odjet?

Víte také, že i volby v USA jsou tajné a bohaté a tudíž přesný počet nelze zjistit.

Víte také, že "hlasité" židovské rodiny nejsou demografickým vzorkem židovské populace v USA.

Víte, že podpora demokratické straně je často dána setrvačností pocházející z doby, kdy tato strana ještě antisemitská nebyla a podporovala Izrael?

A. Renjascu 18.5.2021 9:39

...bohaté a hlasitě židovské rodiny... Nějak mi to na mobilu přeskočilo z třetího odstavce do druhého.

M. Valenta 18.5.2021 10:17

ad1 - nevěřili, byli staří, když pochopili, bylo pozdě / ad2 - vím / ad3 - co je to hlasitá židovská rodina? /ad4 - setrvačnost jistě funguje - zemanovské Česko toho nejlepším příkladem. Jeden bod jste z nějakého důvodu vypustil a tím je konzervativní a silně nábožensky zaměřená část republikánského voličstva, na které pasuje i ta setrvačnost, i ta hlasitost, stejně tak jako fanatičnost, což dává dohromady náboženskou nesnášenlivost.

P. Milan 18.5.2021 9:55

To by mne taky zajímalo. Konec konců, i černoši a jiní barevní.

R. Langer 18.5.2021 10:42

Hm, proč? 8-o

V. Šedivý 18.5.2021 9:10

A jak dlouho myslíte že Biden ustojí tlak levého křídla DS, které je otevřeně propalestinské?

P. Han 18.5.2021 9:11

Jistě. Je to politik. Přitom Trumpův význam pro Izrael byl obrovský, Biden postupně jeho kroky ruší, opět začal platit palestinským teroristům a patrně znovu podepíše dohodu o íránském jaderném programu, která prakticky posvětí íránské "právo" vyvíjet jaderné zbraně. Takže Bibi děkuje za to, co ještě zůstalo...

H. Lukešová 18.5.2021 9:13

Biden? Přesto palestinský terorismus obnovil financování palestinských teroristů, znovu podlézá Íránu. Netanjahu musí nějak s Bidenem zápasit, tak musí být diplomatický a nenaštvat Bidena více než je nutné.

M. Valenta 18.5.2021 10:20

ano černobílý svět

R. Langer 18.5.2021 10:44

Jo. Ten váš, EUrobolševický. :-P

R. Langer 18.5.2021 10:42

Ano, je to slušný člověk. Na rozdíl od Bidena. :-P

K. Křivan 18.5.2021 9:56

Paní Lukešová, Vy to budete vědět líp. Kdysi šlo o vydání mrtvoly uneseného Israelce, mladého kluka, a paloši požadovali za to propuštění tisíce terristů. Kolik by požadovali za živého ?

Co z toho plyne. Poměr ceny života je jeden židovský musí být zaplacet nejméně tisícem palestinských životů. Tak to stanovil sám Hamás. Amen.

Israelci, do práce ! Za jednoho z vás, tisíc palošů.

H. Lukešová 18.5.2021 10:04

Ano, máte pravdu. Hamas to tak stanovil. Palestinští Arabové nemají žádnou úctu k životu, u nich můžete vidět naprostou neúctu k životu, islám nezná ušlechtilé hodnoty jako je soucit, láska a slitování, zná jen válku, zlo a násilí. Židé si váží života, pro Izrael je důležitější ochrana života, než dobré PR.

I Hitler obdivoval islám, řekl, že islám není náboženstvím otroků a slabochů (křesťanství), ale hrdinů, vojáků a siláků a že lituje, že v Německu se neuchytil islám, ale co nedokázal Hitler, dokázala Merkel, která islám do Německa zatáhla.

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 13:04

Kopretinko Vy jste se tu zastávala genocidníka Jozueho, že prý to byl prima prorok a přitom je o Vás známo, že za teror považujete i házení šutrem a podle Vás každý terorista zasluhuje jednu mezi světla - to jde nějak dohromady?

Řekl Vám někdo, že antisemitismus se projevuje už jen používaním dvojího metru?

A teď bych si dovolil pár láskyplných veršíků kterak si naše kořeny váží života. Bohužel je to jenom malý výběr

Deuteronomium 2, 34V oné době jsme dobyli všechna jeho města, vyhubili jsme každé jeho město jako klaté, muže, ženy i děti; nenechali jsme nikoho vyváznout.

Deuteronomium 3, 6Vyhubili jsme je jako klatá, jako jsme učinili chešbónskému králi Síchonovi; vyhubili jsme každé město jako klaté, muže, ženy i děti.

Deuteronomium 13, 16úplně vybiješ obyvatele toho města ostřím meče, zničíš je ostřím meče jako klaté, i všechno, co je v něm, i jeho dobytek.

Jozue 6, 21Všechno, co bylo v městě, vyhubili ostřím meče jako klaté, muže i ženy, mladíky i starce, též skot a brav i osly.

Jozue 10, 37Dobyli jej a vybili ostřím meče, jeho krále, všechna jeho města i vše živé v něm; nenechal nikoho vyváznout, stejně jako naložil s Eglónem. Město a vše živé v něm vyhubil jako klaté.

Jozue 10, 39Dobyl jej a vybil jej ostřím meče, jeho krále i všechna jeho města, a vyhubili jako klaté vše živé v něm; nenechal nikoho vyváznout.

Jozue 10, 40Tak vybil Jozue celou zemi, pohoří i Negeb, Přímořskou nížinu i srázy, a všechny jejich krále. Nikoho nenechal vyváznout, vše, co dýchalo, vyhubil jako klaté, jak přikázal Hospodin, Bůh Izraele.

K. Křivan 18.5.2021 17:27

" za teror považujete i házení šutrem"

Vy jste asi nedostal šutrem do hlavy, že ? To byste tak blbě nekecal, pokud byste vůbec ještě kecal.

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 19:34

Ty Křivane ani paměť ti moc neslouží, že se nepamatuješ jak si tu Kopretinka s Hanou Mayer vzájemně notovali, že kdo šutrem hází je teráč? Fakt ne? Hele tak tohle mne zaráží.

Koukni Křivane mám pro tebe krásný dárek, návod jak se má zacházet s židy které nemáme rádi. Řekl bych, že podle navrženého konečného řešení to muselo psát nějaké islámistické ohráblo či znovuzrozený křesťan.

Ale v každém případě je to stopro nějaký mentální stachanovec, co ty na to?

Ano, odplivnout je málo.:

Autor: K. Křivan Datum: 06.04.2011 12:57

Chtělo by to alespoň vykastrovat. Nebo lépe, znovu obřezat. Pět centimetrů pod bradou. Ale to obstarají sami arabáči, až díky jejich pomoci vyhrajou.

H. Lukešová 18.5.2021 19:50

Mé jméno je Hana Lukešová, to ale všichni vědí, ale paní Hanu Mayer neznám, nikdy jsem se s ní nesetkala, ani jsem si s ní nepovídala, nebo si to alespoň nepamatuji, ale jinak souhlasím, kdo po někom hází kamení, je terorista, protože kamení může usmrtit, to má Hana Mayer pravdu, ale doopravdy si nevzpomínám, že bych se s ní někdy bavila, ale jestli říkala, co píšete, tak naprosto s ní souhlasím.

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 21:44

Vidíte Haničko, kdyby jste se netvářila že nevíte, kdo je Hana Mayer, nesnažil bych se Vám to ozřejmit a nenašel bych ani toto.

https://www.pametnaroda.cz/cs/mayerova-rozena-cabicarova-hana-1957

R. Langer 18.5.2021 10:45

R^ Ano, na to se dobře pamatuji.

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 11:21

Ale ne Křivane. Máš blbé informace.

Za prvé Kopretinka není paní.

Za druhé někteří Židé se sami oceňují za více jak 100 000 nežidů.

Já osobně bych za padesát cikánských palošských nebo židovských děcek dal i dvacet Skřivanů.

Our trip leader’s eyes narrowed and he leaned closer to us, like an overzealous football coach delivering a pep talk. "Do you remember the tsunami in Asia a few years ago? It killed 100,000. If I had to choose between all those people or one Jewish life, I would choose the Jewish life."

https://www.haaretz.com/israel-news/.premium-why-more-u-s-jews-will-walk-off-birthright-this-summer-1.6269655

R. Langer 18.5.2021 12:10

Zajímavé zdroje, muslimáku. Tady jim ale pšenka nepokvete... ;-D

H. Lukešová 18.5.2021 12:14

Haaretz je levicový odpad, semeniste všech antisemitu, všichni antisemite se odvolávají na Haaretz, jsem si jistá a je to tak, že cokoliv napíše Haaretz jsou lži, levicová protiizraelska propaganda, kdykoliv cokoliv napíše, je lez. Temto článkům nemůžete věřit nic, vůbec nic.

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 14:16

Ale no tak děvče. Když se chci dozvědět nějakou pikanterii jako že v Izraeli je režimem Židům zakazováno navštěvovat kulturní historické památky, jenom podle toho o jaké památky se jedná, nepotřebuju číst Haaretz. Vědí Kopretinko?

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 12:49

Jistě, zde je to samý bodlák, to mi Langer ani nemusejí připomínat. Ale mám pocit, že s Křivanem to bude alespoň prča. No a s Kopretinkou taky

P. Pepax 18.5.2021 8:37

Skvělý článek. R^

F. Navrátil 18.5.2021 8:31

Česká televize se chová předvídatelně. Stejně zaujatě a ve prospěch islámských teroristů se chovala, když přinášela zpravodajství ze Sýrie. To byly samé záběry, jak syrská armáda a Rusové bombardují školy, nemocnice, civilisty. Nesměly chybět záběry z plynových útoků, záběry s neziskovými záchranáři a Bílými přilbami, pláč, nářek a studiové předtočené sekvence. Česká televize produkuje propagandu proti zdravému rozumu.

K. Křivan 18.5.2021 11:15

Bojuje proti tomu co nemá.

A. Renjascu 18.5.2021 7:49

Psal jsem již jinde, že v Německu (a ve velké části západní Evropy, hlavně Británii, Švédsku, Norsku či Belgii) je latentní antisemitismus stále silně přítomný. Samozřejmě kvůli své minulosti a radostnému vyvražďování šesti milionů Židů (z toho 1,5 milionů děti) se k tomu zatím nemohou přiznat a jsou rádi, když za ně tuto špinavou práci odvedou jiní, třebas i migranti. Až pomine vědomí historické viny, jak se to stalo u "sudetských" Němců ve vztahu k nám, tak se to znovu rozjede naplno. U nás je to mezi obyvatelstvem většinově zatím relativně dobré, ale právě naše média, jak zmiňuje v článku pan Vlk, už podobný latentní antisemitismus propagují minimálně deset let a popularita Pirátů, kteří se k západoevropskému antisemitismu taktéž hlásí, nevěstí do budoucna nic dobrého. Obávám se, že se u nové generace bude v tomto směru provádět úspěšně vymývání mozků.

I. Pávek 18.5.2021 7:56

Přesně. R^

J. Červená 18.5.2021 8:17

Možná by stálo za úvahu,že to není antisemitismus,ale poznání,že ani ten židovský stát není tak zcela bez viny při řešení tohoto složitého problému soužití.Možná by před výkřiky o antisemitismu bylo dobré získat víc objektivních informací o životě na tomto území. Jo a sundat brýle,co vidí jen jedním směrem. A pokud nazvete Piráty antisemity,tak to už je fakt výplod chorého mozku.Podívejte se jinam,kde hledat antisemity.