23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Pán ráčí být antisemita?

V posledních dnech sledujeme staronové, ale také úplně nové děje na Blízkém východě. Jen jak se ukázalo, že Joe Biden se stará víc o pokrokářskou revoluci v USA než o svět, začaly se dít věci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 18.5.2021 16:55

Ne nadarmo se jim říkalo "osvětimské hranice".

R. Tichý 18.5.2021 18:06

Lžete. Arabove prichazejicim Židum pozemky prodavali.

Narozdil od linych a neschopných puvodnich obyvatel vsak nove prichozi byli vzdelani a pracoviti a tudiz tu poust zurodnili.

J. Jurax 18.5.2021 12:09

A teď na ČT ukazují ubohé palestince samozřejmě s malými dětmi, to vždy zabere, co si stěžují, že přišli o obydlí a že Izrael hodlá pokračovat. Nějaká Dominika Vřešťálová, reportérka ČT.

A Arabové v Izraeli vyhlásili den hněvu, jezdí po ulicích s vlajkami Hamásu a chtějí stávkovat - ale to už byl jiný reportér.

K. Křivan 18.5.2021 15:32

Stávkovat ? Oni snad pracují ?

J. Jurax 18.5.2021 16:05

Pracují.

K. Křivan 18.5.2021 16:59

Tak ať jsou rádi, že mají práci, to je na BV vzácnost.

P. Brich 18.5.2021 11:32

Běželo v titulkách na CNN Prima News něco ve smyslu: Izrael používá rakety, aby ochránil své děti, Hamás používá arabské děti, aby ochránil své rakety.

K. Křivan 18.5.2021 16:47

Výstižné !!!!

P. Brich 18.5.2021 11:25

Židé i Arabové jsou semité. Takže antisemitizmus je takový, ehm, kulantní termín.

J. Pavelka 18.5.2021 12:11

On pojem "antisemitismus" vznikl v době, kdy Židé byly jedinými Semity ve velkém zastoupení v tehdejší evropské společnosti, netýkal se vůbec poměrů v arabských státech

V. Bok 18.5.2021 13:18

To na věci ovsem nic nemění. Ten název je v kontextu chápání Semitů a praxe chovani k nim i jich navzájem opravdu zavádějící. Navic, ne vsichni ti, co se označují za araby jsou semité a totéž platí pro židy.

M. Dvořák 18.5.2021 10:18

Pan Štěpánek neinformuje nýbrž správně orientuje. Jak to mělo v motu Rudé Právo.

Mluvím o článku na který pan Vlk reaguje.

R. Langer 18.5.2021 10:39

A vy orientujete, nebo informujete? :-P

M. Dvořák 18.5.2021 11:11

Neinformuji, neorientuji, pouze konstatuji. Časy RP i ten slogan mám v živé paměti. Vaše otázka je poněkud naivní. Neměla být původně chytrá ?

No, nepovedlo se. ;-)

R. Langer 18.5.2021 12:07

Hm, tedy si evidentně myslíte, že ten chytrý jste vy.

No, nepovedlo se. ;-D

M. Dvořák 18.5.2021 12:18

Nemusím si myslet to, co je vidím. ;-)

M. Dvořák 18.5.2021 12:20

Dobře, právě jsem zoral odpověď :

"Nemusím si myslet to, co je vidím."

Mír ? ;-D

V. Cícha 18.5.2021 10:11

Co by asi pravil izraelský Švejk: -Střílíte nám sem rakety, tak dostanete přes držku!-

P. Kubáč 18.5.2021 10:07

Co ti bolševici proti Židům mají ?

Že po zkušenosti Holokaustu - už nechtějí svěsit hlavu jako ovce ?

H. Lukešová 18.5.2021 10:10

Co? Židé v Izraeli k hodnotám rodiny a úctě k vlastenectví. Stát Izrael přijal zákon, že je národním státem židovského národa. v Izraeli vítězí pravicové konzervativní strany, levicový odpad, soustředěný kolem Haaretzu je v drtivé menšině. Izrael představuje vše, co levičák nenávidí, hrdý, národní stát, zemi, kde jsou Židé svými pány, jedině v Izraeli se dokáží Židé ubránit. Am Yisrael Chaj!

H. Lukešová 18.5.2021 10:11

.....vrátili k hodnotám...

S. Zemitý 18.5.2021 12:09

Paní Lukešová, existuje nakladatelství Naštvané matky. Nedávno vydali Panu Janouškovi titul "vše, co byste měli vědět o islámu. Jak čtu Vaše inteligentní a znalecké příspěvky, bylo by škoda, kdyby jen proběhly těmito stránk Zkuste se domluvit s tím nakladtelstvím a vydejte je jako eseje.

E. Pribijl 18.5.2021 12:13

Teroristi z Hamas odpalují rakety ze základen které mají mezi hustě zabydlenýma civilisty, ne někde v odlehlých oblastech, jejich vražednou mašinerii financují levicový idioti z celého světa, různí pokřivený idealisti a naivisti. Vůbec mám teorii že ten konflikt je podporován levičáky, Čína ten Hamas podporuje, vše co může poškodit Ameriku je dobré, Izrael se dnes hodí.

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 12:37

Pane Pribijl existuje software Google Earth, doporučuji stáhnout

https://www.google.com/intl/cs/earth/

nainstalovat a pak, až si podrobně prostudujete topografii Gazy, jistě budete schopen ukázat ony odlehlé oblasti.

A jistě Vás potěším článkem, který poukazuje na dlouhou historii partyzánění v této oblasti. Jeden něco vymyslí vlastní hlavou, druhej to po 50 letech opráší a jedeme dál.

Taková munička pod pekárnou co vyrobila na 2mega kulek - což je 1,5 kulky na Paloše včetně dětí. A že nebyla ojedinělá tak tomu věřte.

https://dannythedigger.com/samson/secret-bullet-factory/

J. Hanzal 18.5.2021 10:04

Hezký článek, děkuji.R^R^R^

F. Svoboda 18.5.2021 10:02

Upozorňuji, že dnes na ČR 2 v 8.30 v pořadu Jak to vidí... byl vysílán rozhovor s bývalým zpravodajem ČT v Izraeli s. Turečkem. Dotyčný je velice schopný komentátor s výbornou výřečností a na první poslech to vypadá, že se znalostí problémů nám podává objektivní pohled na válku Izraele s Hamásem. Nicméně pozornému posluchači, nejen tohoto pořadu, ale i dlouholetým výstupům dotyčného v minulých letech, neujde, že vždy z jeho posouzení čouhá protiizraelský postoj, jak sedlákovi sláma z bot ! Sledujte jej proto pozorně a porovnávejte jeho reportáže jeho reportáže s dosažitelnými pravdivými informacem !!!

P. Brich 18.5.2021 11:23

Břetislav Tureček byl reportér ČT, který přinášel reportáže o humanitární podpoře obyvatel Gazy loďmi z moře. A také reportoval o "surovostech", jakých se dopustili členové izraelské stráže, když byli napadeni humanitáři poté, co se v humanitárních zásilkách našly zbraně a střelivo.

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 13:58

Vážený pane Brichu. Jistě mlvíte o zadržení lodi Mavy Marmara? Tam nechala nejhumánější armáda svetě ony "humanitáře" zavřené ve vojenském jeepu nějakou hoďku na sluníčku.

Určitě mi pomůžete odhalit co to bylo za zbraně v těch humanitárních zásilkách.

dovolím si dát odkaz přímo na izraelský zdroj https://www.terrorism-info.org.il/en/18042/

a probereme si spolu ony útočné zbraně a střelivo

takže máme tu útočné žbrdlení ze zábradlí, možná i útočné stanové tyče po složení tyče dlouhého dosahu v cca 100ks. Pak jsou to útočné flexi cca 7ks. Tahle věc, když se dá na prodlužku tak to musí být pro Izraelce doslova peklo.

Další obrázek - útočná topůrka malá, útočná topůrka velká, útočný klíč plochý 1ks, útočná kladiva, útočný nůž kuchyňský, útočný nožík na brambory. Jedna dýka ozdobná zvlášť útočná páč krvežíznivě zahnutá.

A další - jinak naaranžováno, některé útočné zbraně jsem již specifikoval výše, navíc tu vidím útočnou pilu ocasku co je šílenost kterou by paloši mohli někoho i přefiknout. Pak tu máme útočné zákeřně zlamovací noži pro zmatení v několikerém barevném provedení.

A další - útočné nožíky skládací maskované v dárkových krabičkách.

Ale toto mne vzalo vidím multi-útočné nože skládací ala Mikov a dokonce i útočné nůžky Vydýcháme to a jdeme dále - útočná požární sekyra zrezlá 1ks, tak to je peklo.

Ne to snad ne tak útočná sekyra a útočné flexi brusky na prodlužce to nebylo to nejhoší. Tady vidím útočné praky a to dokonce v prototypovém provedení. Tak to, že tahle dodávka nedoplula do Gazy tak to stálo za těch 10 lidských životů.

H. Lukešová 18.5.2021 14:12

Na okraj k incidentu v Gaze 2010...Izraelská blokáda Gazy je právní akt v souladu s mezinárodním právem. Blokáda existuje z důvodu, aby zabránila či alespoň omezila pašování zbraní určené pro teroristickou organizaci Hamas, který ohrožuje izraelské civilisty.Egypt rovněž prosazuje podobnou blokádu na hranicích Gazy a Sinaje.

Flotila „Free Gaza Movement“ byla koalice skupin utvořená roku 2008 s účelem „prorazit obležení Gazy“. Tato skupina nejen že požadovala po Izraeli, aby se stáhl z veškerých „okupovaných území“ (po 5.6.1967), ale označovala i samotný vznik Izraele (14.5.1948) za „katastrofu“ , která údajně způsobila, že „drtivá většina Palestinců, byla násilně vystěhována z jejich vlasti“. Požadovala také právo všech „palestinských uprchlíků“ na území Státu Izrael. Organizace měla vazby na islamistická hnutí po celém světě.

„Míroví aktivisté“ neodsoudili teroristické aktivity Hamasu proti Izraeli, ani mučení vlastních lidí ze strany Hamasu.

„Míroví aktivisté“ nepožadovali sankce proti Hamasu, ani se nezasazovali o vydání uneseného izraelského vojáka Gilata Šalita z roku 2006 a dokonce nepožadovala od Hamasu informace o jeho zdravotním stavu.

Flotila, která úmyslně vyvolala konfrontaci s izraelským loďstvem na otevřeném moři, byla organizována teroristickým uskupením IHH, islámskou skupinou, která měla blízké vztahy s Hamasem a navíc veřejně podporovala Al Kaidu.

Flotila byla opakovaně upozorňována izraelskými námořními silami na to, že ji nebude povoleno vstoupit k pobřeží Gazy, ale podle instrukcí izraelských sil měla nejprve doplout do přístavu Asdod, kde měly být dodávky humanitární pomoci vyloženy a poslány kamiony do Gazy.

Mluvčí této flotily spolu s vedoucím představitelem Hamasu Ismailem Hanyehou uvedli, že cílem flotily bylo „prorazit blokádu“, poskytování humanitární pomoci Gazanům nebylo cílem této mise a Hamas nakonec odmítl přijmout zásoby.

H. Lukešová 18.5.2021 14:14

Členové IHH uvedli, že se jednalo o misi za účelem „islámského nájezdu a dobytí“ Gazy a plánovali buď dobýt Gazu nebo zemřít.

Izraelské síly zachytily teroristické aktivisty v mezinárodních vodách, což je opatření povolené podle mezinárodního práva.

Pět ze šesti lodí umožnilo izraelským silám vstoupit bez jakéhokoliv násilného odporu a jejich lodě bezpečně dorazily do Asdodu. Na těchto lodích nebyl nikdo zraněn.

Posléze, kdy Izraelské námořní síly vstoupily na šestou loď Mavi Marmara, byly divoce napadány muži, později identifikováni jako turečtí žoldáci, kteří zaútočili na vojáky holemi, tyčemi, noži a dalšími zbraněmi.

Členové izraelského komanda reagovali střelbou až poté, co je teroristé napadli noži, tyčemi a dokonce po nich zahájili bez varování palbu.

Později se ukázalo, že padesát cestujících na lodi Mavi Marmara mělo úzké spojení s globálními islámskými teroristickými organizacemi. Mezi těmito pasažéry byli muži, kteří se odmítli identifikovat a neměli u sebe žádné osobní doklady. Ovšem měli u sebe obálky s tisíci dolary, byli vybaveni neprůstřelnými vestami, brýlemi pro noční vidění a plynovými maskami.

Po incidentu s touto flotilou Egypt zablokoval dodávky humanitární pomoci, která měla procházet jeho hranicemi a znemožnil vstup skupině arabských lékařů do Gazy.

I další loď se pokoušela se pokoušela prorazit blokádu, ale uposlechla výzvu izraelských vojáků a byla bezpečně nasměrována do Asdodu, kde byl její náklad vyložen a poslán do Gazy.

Izrael dodává ročně více než 15,000 tun humanitární pomoci do Gazy. A přesto bohužel i do současné doby Hamas vyhledává konfrontaci s Izraelem, odpaluje rakety, snaží se usmrtit nejen co nejvíce Izraelců, ale ničí i okolní životní prostředí.