1.2.2023 | Svátek má Hynek


BLÍZKÝ VÝCHOD: Pán ráčí být antisemita?

18.5.2021

V posledních dnech sledujeme staronové, ale také úplně nové děje na Blízkém východě. Jen jak se ukázalo, že Joe Biden se stará víc o pokrokářskou revoluci v USA než o svět, začaly se dít věci. Do té doby celkem klidní izraelští Arabové – tedy hlavně arabští mladíci – započali organizované pogromy na své sousedy. Na židovské i křesťanské obyvatelstvo. Organizovaní byli „neznámými silami“ přes TikTok. To byl jen začátek, předehra útoku stovek raket vypálených z Gazy na izraelská města.

Jistěže se věci věnují i naše media. Je ovšem zajímavé, dívat se jak. No, řekněme politicko-bidenovsky. Jako příklad si vezměmepoliticky návodný titulek z Lidových novin: „Izrael drtí Gazu stále víc“. Text od jistého Víta Štěpánka vyšel dne 15.5.2021. V době, kdy z území Gazy a Libanonu dopadlo na izraelská města okolo jednoho tisíce raket. Dnes, když to píšu, tedy 17.5. jich bylo vystřeleno již více než 3 000. Autor, novinář pan Štěpánek, ve svém curriculum vitae tvrdí, že navštívil přes 70 zemí světa. Nezdá se však, že někdy navštívil stát Izrael. Já ano.

A to za druhé intifády v roce 2000, zvané též „intifáda al-Aksá“. V té době jsem díky přátelům v Izraeli navštívil i Chrámový pahorek a procházel se mezi muslimy právě před mešitou al-Aksá, zvanou také „nejvzdálenější mešita“. Viz obr č. 1. A poseděl u Ježíšova pramene, který je jen kousek od vstupu do mešity. Viz obr č. 2. Navštívil jsem také Západní břeh (palestinská samospráva) a chodil si kupovat v městě Akko od místních Arabů báječné kořeněné placky. Které prodávají přímo na ulicích stolech stlučených z prken. (Tyto osoby nevzdělaní čeští a evropští novináři zahrnují pod Palestince, ale jde o izraelské Araby). Podíval se také na Golanské výšiny Viz obr č. 3 atd. jen ty tanky tam zaparkované jsem raději nefotil.

Nevím, zda byl dotyčný autor někdy v Izraeli, ale co vím jistě, že rozhodně neplní úlohu novináře, který by měl objektivně informovat své čtenáře o události. Jak bývá „dobrým zvykem“ mnoha, snaží se ve zdánlivě objektivním článku „nenápadně“ pošpinit jednu stranu. V tomto případě Izrael. To lze vyčíst třeba z pomlouvačného tvrzení, že Izraelci „označují mrtvé příslušníky Hamásu“ za teroristy.

Autor si nějak nevšiml, či předpokládá že běžný čtenář neví, že Hamás za teroristickou organizaci označují nejen Izraelci, ale také USA, Evropská unie, Kanada, Austrálie, Japonsko, Egypt, Rusko, státy Jižní a Střední Ameriky atd. atd. Protože oni to prostě teroristé jsou.

Jistě že v té válce, a to co se děje je válka moderního ražení, že v ní umírají civilisté. I palestinští civilisté v Gaze, které se Izrael snaží co nejvíce chránit. Dokonce tak, že civilistům – obyvatelům Gazy, předem telefonuje. Aby včas vyklidili oblast, odkud střílí rakety Hamás, a které budou terčem útoku. Autor nějak jakoby zapomíná na skutečnost, že obvyklou praktikou muslimských teroristických organizací je skladovat výbušniny mezi civilním obyvatelstvem. Ve školách, v obytných domech a nemocnicích, kde jsou prakticky pravidelně v podzemí kanceláře a sklady zbraní teroristů. A následně odpalovat rakety z dvorů mezi obytnými domy, ze školních hřišť a parkovišť nemocnic atd. Autor roní falešné krokodýlí slzy a předkládá čtenářům „zlověstnou statistiku“, že na straně Palestinců jsou desetkrát větší ztráty než na straně Izraele. Aniž by vysvětlil proč. Že je to výsledkem předem plánované propagandy vedení Hamásu. Dosáhne se tím toho, že mezi obyvateli Gazy bude co nejvíce raněných a mrtvých, nejlépe dětí. Záběry raněných dětí a mrtvých civilistů a kolem nich ječících zahalených žen jsou propagandisticky dokonalé. Hnusní Židé zabíjejí nevinné děti, ječí kdejaký nevzdělaný osel, zvláště pak „pokroková mládež“, a tím se vyrábí bojovný antisemitismus. Jako za Hitlera v Německu, což je a byla příprava na holokaust. A na vraždění Cikánů, Slovanů atd., které s nadšením vykonávali zfanatizovaní Němci.

Ovšem o tom všem článek pana Štěpánka čtenáře neinformuje. Začíná bombastickým titulkem a pokračuje textem, že 13. května 2021 zaútočilo na Gazu 160 izraelských vojenských letounů za podpory střelby z tanků.

Zajímavé je také, že autor, věren svému zřejmě hluboce zasunutému antisemitskému přesvědčení, tak jako němečtí nacisté, neustále mele v textu „židé, židé, židé“. Podle něj Židé bombardovali sklady v Gaze, židé označují příslušníky Hamásu za teroristy, židé spáchali to a jiní židé zase ono. Pan autor nám z neznalosti a nebo z vlastního přesvědčení, (jako součást antisemitské propagandy) zatajuje, že ve státě Izrael žije více než 22 % muslimského obyvatelstva. cca 5 % drúzů (kdo někdy četl v našich novinách, že v Izraeli žijí izraelskému státu věrní drúzové?!), cca 5 až 7 % křesťanů různých církví, dále beduíni sloužící i v izraelské armádě atd. Ono je moc lehké vyvolávat antisemitské nálady lhaním o „židovském státě“. Co kdyby pan Štěpánek napsal o Německu, že je to „germánský stát“? Anebo o Číně, že je to stát Chanů (mimo jiné, žádní Číňani jako takoví vlastně neexistují, 90 % obyvatel jsou právě Chanové) To by byl mazec, co?!

Nakonec, jako propagandistickou třešničku, opakuje čtenářům u nás oblíbený blábol o zločinci Netanjahuovi, který je obžalován „ze závažných trestných činů a korupce“, a tak mu válka vyhovuje. Že přes dlouhá léta levicí ovládané soudnictví Netanjahuovi nic nedokázalo, na tom přeci nezáleží! Smyslem zkreslené informace je navodit v čtenáři dojem, že Izrael je stát vedený zločincem, a tudíž jsou to všichni zločinci.

Jak stojí ve Švejkovi: „Voni tomu pánovi v Budějicích ukradli kabát, anebo on někomu ukradl kabát, prostě je to v každém případě podezřelý člověk!“

Ale jinak bych pana autora a čtenáře rád upozornil, že momentálně není žalován jen předseda vlády Izraele B. Netanjahu, ale v Rakousku je žalován předseda vlády Sebastian Kurz z křivého svědectví a z úplatkářství, ve Francii byl bývalý president Nicolas Sarkozy odsouzen za korupci, předtím byl odsouzen za podvody, úplatky a finanční machinace jiný francouzský president Jacques René Chirac. Ve Francii jsou běžně obviněni a žalováni snad všichni bývalí předsedové vlád. Americké presidenty žalují a tahají před soudy senátu jak na běžícím pásu (Clinton, Trump), v Itálii snad není žádný význačný politik, který by nebyl obžalován z „mnoha hrozných zločinů“. A tak bychom mohli pokračovat donekonečna.

Už jsem se těšil, že Česká televize od doby, kdy vysílala přímé reportáže z akcí islámských teroristů na lodích dopravujících zbraně do Gazy, se už poněkud zcivilizovala. Už se snaží, aby její „zprávy“ nevypadaly jako opsané od propagandistů Goebbelsova nacistického ministerstva propagandy. Předčasně. Nedávná TV reportáž a komentář v ČT o likvidaci výškových budov sloužících Hamásu jako základny k terorismu, už byly opět něco neuvěřitelného. Prasečí propaganda plná lží jako hrom.

Pan Štěpánek však dotyčným komentátorům určitě dobře rozumí a chápe je.

Jak pravil kolega: „Pán je zřejmě antisemita.“ Jenže to je dneska v Evropě a USA běžný „pokrokový názor“. Jako tomu bylo ve třicátých letech 20. století. Křivé duše, nevzdělanci, blouznící intelektuálové a „pokroková mládež“ jsou už opět zde.

Jen nemají jedno společné jméno. Tehdy to byli nacisté a bolševici. A jejich kolaborantů v novinách už tehdy bylo dost a dost.

Dnešní název „woke“ je prostě pitomý. Ale jsou to duševně a morálně ti samí grázli.