20.10.2021 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Pán ráčí být antisemita?

V posledních dnech sledujeme staronové, ale také úplně nové děje na Blízkém východě. Jen jak se ukázalo, že Joe Biden se stará víc o pokrokářskou revoluci v USA než o svět, začaly se dít věci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 19:53

1/ Pane Tichý Váš odkaz nejde otevřít

2/ Půda Jišuvu byla spravována převážně Židovským národním fondem a Židovskou agenturou.

Nicméně rád ukojím Vaši zvědavost a dodám nějaký ten odkaz s daty :

https://en.wikipedia.org/wiki/Jewish_land_purchase_in_Palestine#Land_purchases

Pane Tichý v pravo nahoře je mapka znázorňující majetkové poměry k 31.12.1944 a rce se tam, že ve vlastnictví židovské komunity bylo 6% rozlohy nebo ještě jinak.

V roce 1948 podle zdejších, ti smradlaví nemakačenkové palošští obdělávali 5 484 700 dunamů půdy, zatímco Židé, po všech těch nákupech a rekultivacích pouště a močálů 425 450 dunamů půdy. Ale to jste asi nechtěl slyšet?

H. Lukešová 18.5.2021 19:58

Kecy v kleci, jenom lži. Jste obyčejný antisemita, nenávidějící židovský národ a Stát Izrael. Země izraelská patří židovskému národu, nikdo jiný na ní nemá nárok, vůbec nikdo.

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 20:23

To je krásné, tak poukázáním na konkrátní údaje vyvracející p. Tichého tezi, o tom že židovská minorita vlastnila většinu půdy jsem se pasoval na antisemitu. To je dobré. A tak to má být . Jen houšť.

R. Tichý 18.5.2021 20:31

1) Můj odkaz funguje na prvni dobrou. Bud jsi nemehlo nebo to jen hrajes. Popisuje, jak mel byt rozdelen Britsky mansat Palestina . Z jeho celkove rozlohy mela Zidum prinalezet asi jen 1/8, z velke casti neurodna Negevska poust. Zide meli na svem uzemi strpet asi 40% nezidovske populace. Naopak v nezidovskem uzemi melo byt asi 1% Zidu!

2) Tvoje cisla jsou irelevantni, michaji jablka s hruskami, resp. Ty je tak interpretujes. Uzemi muze byt jakkoliv velke, kdyz na nem je mala a neschopna populace, jevi se prazdne.

V roce 1948, byla Izraeli vyhlasena valka. Arabove ji vyhlasili, Arabove doporucili svym soukmenovcum Izrael opustit, Arabove ji prohrali a prisli o uzemi. Byt to obracene, meli jsme tu druhy holokaust. Arabove sklidili, co zaselu.

Dale na Tebe nebudu reagovat. Jsi bolsevicky antisemita s ukolem tady tapetovat nesmysly.

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 21:22

Vážený pane Tichý ta vámi "strpěná nežidovská 40% populace" byla majoritními vlastníky zemědělské půdy, nejsou to moje čísla, ale běžně známá data. Achadovi území nepřipadalo nikterak prázdné, naopak roku 1891 poznamenal, že veškerá dostupná půda je obdělávána místňáky. A kupodivu tomuto odpovídají i vlastnické vztahy v r.1948.

A na nežidovském území mnou zmiňovaná populace 10 000 židů, znamená jen to, že jich tam prostě k datu dělení víc nežilo.

Ale raději nereagujte a nálepkujte. Jen to chce houšť a přitvrdit. S úctou Váš bolševický antisemita.

H. Lukešová 18.5.2021 16:09

Ano, je to zrádce, podvodník a vrah...to máte pravdu a takového člověka já neberu, není nic horšího a ohavnějšího než zrádce vlastního národa, židovský antisemita, odpadlík a vrah. Já si vážím hrdého Žida a sionisty Zeeva Jabotinského. Země izraelská patří Židům ne Arabům. Arabům nikdy nepatřila, nepatří a patřit nebude, ne, nebude. Dějiny už tak rozhodly.

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 16:22

Hani kdo že je podle Vás zrádce podvodník a vrah? Něco mi uniklo?

K. Křivan 18.5.2021 16:24

Kukni se do zrcadla.

H. Lukešová 18.5.2021 16:31

Ten Váš Achad Ha'Am, stejně jako Chomsky, Falk a jiní odpadlí Exžidé.

K. Křivan 18.5.2021 20:21

"Země izraelská patří Židům ne Arabům."

Arabům patřit nemůže, protože okupací se žádná země nedá natrvalo získat. Arabáči israelskou zemi jen okupovali, sice asi 13 století, ale ty nehrají roli.

K. Křivan 18.5.2021 16:39

"zrádce vlastního národa" je to nejhnusnější co existuje. Mělo by se to strčit do rakve, zašroubovat, prostrčit hadici na vodu do huby, a zasypat 2 metry hlíny. Dodávat akorát vzduch a vodu, jinak nic.

K. Křivan 18.5.2021 16:22

V roce 632 vylezli arabáči z pouště, a zničili východořímskou říši. Obsadili i israelská území, včetně Jerusaléma, která se stala okupovanými územími. Čas plynul zmizela i Osmánská Říše, 1948 vznikl Israel, a 1966 dostaly arabské spojené armády připravené opět zahnat Židy do moře, tak na (_!_) jak ještě nikdy v historii. Tím skončila okupace israelských území a ta jsou po staletích opět osvobozená území. Dějiny už tak rozhodly, za vydatné pomoci IDF.:-)

P. Milan 18.5.2021 16:29

Taky v tom byli nějací Turci a ti se s Araby nemají moc rádi (a obráceně).

K. Křivan 18.5.2021 16:43

Správně, Osmánská Říše, ta skončila první světovou válkou. Turci Araby silně opovrhují. Asi vědí proč.

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 17:19

Hele Křivane tebe se tu lidi bojí snad i opravovat, nebo jsi nějak fixovaný na rok 1966?

Víš kdysi jsem měl pocit, že máš něco společného s technikou, ale nechce se mi věřit, že by erudovaný člověk za kterého jsem tě pokládal nebyl mocen zjistit si něco o genetickém pozadí současných a historických Židů takže z toho tvého osvobozování se stává tragikomedie.

K. Křivan 18.5.2021 19:48

Šestidenní válka 5.–10. června 1967, to byla nádhera, český rozhlas informoval jak Egypt postupuje, jen si nějak spletl směr ;-D, jinak tempo bylo ohromující. Já byl v druháku na Matfyzu, tam jsme v laborce poslouchali Svobodku, .... Tehdy bylo jasně vidět, kdo svobodku poslouchá, protože ti chodili s rozesmátými obličeji. Na chatě měl rozhlas zotavovnu, tam někdo vystrčil radio do okna a Svobodka jela na celý údolí. Krásný časy to byly

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 21:32

No vidíš Křivane já jsem zas v 91 v přímých přenosech sledoval a tleskal, kdyš Ušáci nad Izraelem sundávali jeden Scud za druhým. A podívej jaká byla realita - to by jeden neřek. No nekup to viď.

https://www.timesofisrael.com/the-patriots-day/

J. Štika 18.5.2021 16:33

Bravo paní Lukešová.A děkuji za Vaše fundované příspěvky.V dnešní době,kdy už je zase lež pravdou,kdy mládeži vymývají už ve školách mozky různé "neziskovky" je už skoro vzácnost číst pravdu.

P. Milan 18.5.2021 16:28

No jo, ty by vše platilo na ideální Araby a taky ideální Židy. V Izraeli i v okolí jsou ale reální, ne ideální.

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 15:55

Kopretinko je zajímavé jak se v popisu Palestiny vyhýbáte židovským autorům. Ale na nápravu nikdy není pozdě. Takže mám pro Vás pár pozdravů od Achada Ha'Ama z roku 1891, jo toto utíká:

Na začátku eseje Pravda ze Země izraelské Achad Ha'Am říká, že by si Židé neměli dělat iluze o tom, že Palestina je neobydlenou zemí: Zde v cizině máme tendenci si myslet, že Palestina je dnes téměř opuštěnou, neobdělávanou divočinou, kam může kdokoli přijít a koupit si tolik půdy. kolik si jen přeje. Ale ve skutečnosti tomu tak není. Je velmi obtížné tam vůbec najít arabskou půdu ležící ladem; jediné neobdělávané pozemky jsou písečné duny a skalnaté hory, na nichž lze zasadit jen stromy, a i to by vyžadovalo mnoho práce a investic na vyčištěni a přípravu půdy.

Stejně jako v jiných případech vyžaduje Achad Ha'Am realistický

přístup k arabskému obyvatelstvu v zemi. Nadřazený postoj k Arabům a jejich kultuře by vztahy mezi oběma komunitami jen vyostřil. Pouze tehdy, když si sionismus uvědomí, jaká je reálná situace, bude moci vyvinout nástroje nezbytné k účinnému řešení problému, jenž mu hrozí: Zde v cizině se často domníváme, že všichni Arabové jsou pouštní barbaři, hloupý národ, který nevnímá či nechápe, co se kolem něj děje. To je kardinální chyba. Arabové, jako všichni semité, jsou bystří a vychytralí... Arabové, zvláště městské obyvatelstvo, dobře chápou, co chceme a co v zemi děláme: ale tváří se, jako by si toho nevšímali, protože v současné době nepovažují to, co děláme, za nebezpečné pro sebe či pro svoji budoucnost a proto se snaží obrátit [příchod] těchto nových hostů ve svůj prospěch... Ale až přijde čas, kdy se život našeho lidu rozvine v Zemi izraelské do takové míry, že odsune místní obyvatelstvo příliš stranou, Arabové se svého místa nevzdají snadno

P. Milan 18.5.2021 16:31

Teoreticky hezké, v praxi málo použitelné.

K. Křivan 18.5.2021 20:11

Arabské obyvatelstvo dostalo svůj díl země.

Výsledný poměr mezi Státem Izrael a Araby je následující:

Stát Izrael včetně Golanských výšin a východního Jeruzaléma, ale bez západního okupovaného břehu Jordánu a neokupovaného pásma Gazy zabírá 18,8 % z původního území Palestiny, zatímco 81,2 % z původního území Palestiny mají Arabové.

L. Kolman 18.5.2021 14:40

Ono by to řešení izraelsko-palestinského letitého sporu "co kdo kdy komu proč a jak" nebylo až tak složité. Dokonce i já bych jedno jednoduché řešení měl. Hranice států Izrael a Palestina už kdysi byly stanoveny jistou rezolucí OSN, tak bych to tam vykolíkoval, ať si pak každý jde na sví a tam si žije dle svých představ. Se uvidí, co to udělá. Když bude jedna nebo druhá strana provádět lotroviny, dostane přes prsty padni komu padni. Zdá se vám to složité? Mně to přijde jako docela jednoduché řešení. Každý budou mít sví, nebudou si mít co vyčítat." Problém ovšem jaksi je, že počet židovského obyvatelstva se za existence židovského státu násobně navýšil, takže je potřeba většího "životního prostoru". No a jádro pudla je na světě...!!!

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 15:17

To je právě ten problém. Hranice byly nakresleny podle " etnických" hranic židovské populace většinově tvořené imigranty a vůbec nerespektovaly "etnické" hranice a pozemky majoritní místní populace, které se ale opravdu jakoby náhodou ocitli na území které mělo připadnout nově příchozím. To víte když začnete místňákům vykládat, že tahle zem bez lidí ( to jest bez jejich majority ) je pro lidi bez země ( tedy pro Vás imigranta ) asi dost znervózní.

P. Han 18.5.2021 16:06

Na tohle jste přišel jak? 8-o

M. Dvořák 18.5.2021 16:54

Mám z něj dojem že je palestinský troll vydávající se za Žida. :-/

E. נוהל חניבעל‎ 18.5.2021 17:01

To máte jednoduché. Ale musíte se pokusit přemýšlet, nejlépe vlastní hlavou.

1 - Kopretinka Vám zcela jistě ráda přepošle soupis všech Aliji a prostým součtem ( 483 000 ) a porovnáním s 650 000 Židy žijícími v Palestině ke konci r.1947 zjistíte, že židovská populace byla tvořena převážně imigranty

https://cs.wikipedia.org/wiki/Alija

2 - vně území, jež mělo připadnout Židům žilo 10 000 židů, naopak uvniř tohoto území žilo podle různých izraelských zdrojů 390-500 000 nežidů.

3 - na území na kterém nakonec vznikl Izrael žilo 650000 židů a 982000 nežidů. Což je číslo, ke terému se dobéřete pomocí základních aritmetických postupů ze zdroje hojně využívaného Icejníky to jest zde:

https://www.jewishvirtuallibrary.org/where-did-the-palestinian-refugees-go

Počítejte se mnou - odchozí do Libanonu 100 tisíc, do Iráku 4 tisíce, do Sýrie 75 tisíc, na západní břeh 380 tisíc, do jordánska 70 tisíc, do Egypta 7 tisíc a do Gazy 190 tisíc. To je dohromady 826 tisíc. No a protože tady všichni všechno víte nejlépe, připočítáte 156 tisích nežidů, co nikam neodešlo a stali se izraelskými občany. Takže jsme někde na 982 tisících.

4 - tihle lidé někde bydleli a něcím se živili takže předpokládám, že je pro Vás pane Hane brnkačka zjistit si kolik zemědělské půdy a v jaké bonitě připadlo na hlavu nežida a kolik na židovského imigranta. A až si toto spočtete, můžete valit bulvy až do Alelujah.

H. Lukešová 18.5.2021 17:16

Arabové odcházet nemuseli, byli hecováni arabskými vůdci, kteří štvali palestinský arabský dav "Tohle bude válka, která Židy zničí, něco jako křižácké výpravy a mongolské krvavé výpady dohromady", "všechny je vyžeňte, všechny je vyhubte", "vrátíte se na židovských kostech jako vítězové". "děla nerozlišují mezi Židem a Nežidem, odejděte" atd.atd. Arabové chystali proti Židům genocidu, dobře jim tak, jak jim je.

A na druhé straně arabské země vyhnali téměř 1 milion Židů ze svých zemí, v Iráku, Sýrii, Jemenu propukaly vražedné protižidovské pogromy, Židé byli zabíjeni, vyháněni, hrozila jim totální záhuba. A za zmínku stojí, že dnešní židovská populace Izraele je tvořena z více než 50% Židy vyhnanými a arabských zemí, Íránu a Turecka. Orientální a sefardští Židé tvoří většinu židovské populace Izraele.

P. Milan 18.5.2021 16:33

Tehdy nakreslené hranic byly pro Židy nejméně příznivé, skoro nehajitelné. Zato dost příznivé pro Araby.

Jenže, jak alespoň já vím, Palestinci nikdy nezmeškali příležitost zmeškat příležitost.

K. Křivan 18.5.2021 16:52

Skvělé ! Smím to převzít do repertoiru ? :-)