8.12.2022 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Nenápadný půvab Trumpova plánu

Plánů na vyřešení izraelsko-palestinského konfliktu už tu bylo nejméně tucet. Žádný nevypadal tak beznadějně, jako ten Trumpův.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Němcová 3.2.2020 8:30

jak se Židé vnímají je jen a jen jejich věc a nikomu dalšímu z toho žádné právo nebo povinnost nevzniká, co národ, to jeden bůh, který jim dal zemi na věky... a jaké to má právní následky? žádné.

Navíc, židé nejsou vždy Židé, splývá vám nově utvořený národ a náboženskou skupinou., a rozhodně jich dnes většina nejsou semité tedy původní obyvatelé Palestiny. Jsou to Evropané rozličných národností, taky sep příslušníky toho kterého národa cítili, dokud nepřišel Hitler. Jsou výsledkem přijetí židovství, nikoliv potomci starých Izraelitů, kteří sami tvořili jen určitou část obyvatel Palestiny, kromě nich tam byli i ti, kteří měli jiné bohy.

Na žádné území nemají žádná nárok od boha, zejména, když je to bůh, v kterého rozhodně nevěří zdaleka všichni. Když potomci Aztéků - a jsou to skuteční potomci. vytáhnou nějakého nebožáka k chrámu a tam mu obsidiánovým nožem zaživa rozříznou hruď a vyjmou bušící srdce, aby udrželi svět v pořádku, jak jim přikázal jejich bůh, myslíte, že s tím u trestního senátu obstojí?

Stít Izrael vznikl na základě zločinu na židech a zločinu na Palestincích, teď už s tím asi nikdo nic neudělá, proto je jediným srozumitelným přístupem vznik mnohonáboženského státu Palestina, domova pro všechny, kteří tam doma chtít být budou, to samozřejmě nenastane zítra a pokud bude Netanjahu a Trump, oba pro zastření svých malérů přilévat olej do ohně, nic se nezmění

víte, že v té senza demokracii se nelze mezinábožensky vdávat? že se nelze deklarovat za ateistu, prostě si musíte nějaké náboženství vybrat;-D;-D;-D

proč by, probůh, měli věřit Palestinci Izraeli???

M. Němcová 3.2.2020 8:19

ano, my jsme se kdysi o svou zem podělili, ale jen proto, že jsme ji sami nestihli užívat a podělili jsme se dobrovolně a vsadím se, že velmi rychle jsme toho zčali litovat.

Palestinců se nikdo neptal, zda se chtějí dělit, to je tedy docela rozdíl.

ona asimilace bude úspěšná, ale nebude to hned a nebude to ani za generaci našich vnuků, přišlo jich totiž příliš najednou a extrémně vyhraněnými názory. To slušní, pracovití a myslící zůstali doma, na cestu neměli.

Z. Lapil 1.2.2020 23:41

A propos - s Němci jsme se o svou zemi podělili, jsou to potomci kolonizátorů pozvaných českými králi (snad Přemysl Otakar II. v tom měl hodně prsty) za účelem osídlení pohraničních pustin. Až poté se stali Němci sudetskými.

To, že celá akce skončila po víc než půl tisíceletí tragickým neúspěchem (vyhnání Čechů Němci a následně Němců Čechy) znamená jediné: víra v úspěšnou integraci (natož asimilaci) migrantů z Afriky a okolí do Evropy (neplést s EU) stojí na nohách pokud aspoň hliněných, tak z hlíny poněkud rozbředlé.

Ale uznávám, to je odbočka do jiné pohádky.

Z. Lapil 1.2.2020 23:32

Ale houby pohádka. Židi se vnímají jako dědicové smlouvy s Bohem ještě z doby, kdy byl jediný, nikoliv trojjediný. To, že se jim (některým z nich) koncem 19. století definitivně začalo zajídat potulovat se po světě, jim nějak nedokážu vyčítat, zvlášť poté, co se za Hitlera ukázalo, že měli pravdu: někde jsem četl (vím, hodně vágní zdroj, ale fakt to nebyla sobotní příloha novin), že se před rozhodnutím o jejich vyhlazení Němci dost ujišťovali, že nebude státu, kterému by to vadilo.

Což byl po válce jeden ze zásadních důvodů, proč opravdu chtěli vlastní stát. A ať jsou dějiny jakékoliv - dali v posledních bratru 50 letech Palestinci Židům jediný důvod, proč by jim měli věřit nos mezi očima? Nebo méně expresivně - proč by měli věřit, že se v hypotetickém společném státě rozklene mír nad vodami?

M. Němcová 1.2.2020 16:32

no základem pro vaši úvahu je přijetí pohádky o věčném židovském národě, který s nikým nesplynul a procházel dějinami jako nůž máslem, a tato pohádka, báje nebo legenda není historickou pravou.

Možná sám sebe palestinský národ definoval o nějaký pátek později než sebe definoval ten židovský (padesátá léta jeden a počátek 20. stol druhý) ale americký národ taky není z nejstarších... a popíráte jeho právo žít na území USA?

ano Palestinci se nechtěli podělit o svou zem, kterou měli v užívání od sedmého století naše ho letopočtu s klasickými kolonizátory zejména z východu Evropa a Německa.. a ani my jsme se nakonec s německými sudeťáky o tu svou nepodělili, že ne. (zatím)

ano, jakékoliv ústupky byly jednostranné, bohužel vždy ustupovali jen Palestinci.

Z. Lapil 1.2.2020 12:34

Fajn. Definujte-li vlastnictví nějakého území takto. pak jen jistě možné, že někdo pobývá dlouhodobě mimo svoji vlast, aniž by přestala být jeho vlastí. Neboli židé jsou vlastníky své palestinské vlasti stejně jako Palestinci a když přestaneme rýt do názvů (palestinský národ definovaný ve 20. století našeho letopočtu je nepochybně MNOHEM mladší, než národ židovský, definovaný hluboko PŘED naším letopočtem), máme problém: dva vlastníky jedné vlasti.

Po válce se to OSN pokusila vyřešit dvěma státy. Palestinci, neptejte se mě, jak se tehdy jmenovali, to odmítli přijmout a od té doby jsou místní dějiny dějinami agresí proti státu Izrael, od otevřených válek přes terorismus až po pustou demagogii a nedodržování dohod.

Ani jedno z toho se občanské společnosti ani vzdáleně nepodobá, tak se jeden nemůže divit, že se Izrael, notabene s vlastní "náboženskou úchylkou", do jakýchkoliv ústupků zrovna nežene, zvlášť když se všechny učiněné ukázaly být jednostrannými.

M. Němcová 1.2.2020 4:56

jo, Germáni (Němci). měli podobných důkazů" přehršle

L. David 31.1.2020 22:09

Záleží paní Němcová jen na tom, zda věci poctivě studujete nebo jste záměrným pomlouvačným ignorantem.

Zajeďtě si do Izraele a tamnějších muzeí. V nich najdete dostatek artefaktů svědčících o osídlení izraelského území Židy už od počátku 2. tisíciletí před Kristem. Pak nebudete muset používat úniková tvrzení o "pověstech a mýtech".

M. Němcová 31.1.2020 22:04

území bylo jejich, byla to jejich vlast, i když půdu za svou vzali Osmané, Nakonec i naše vlast byla vlastí všech, nejen těch, kdo v ní měli pozemkové nebo jiné vlastnictví a je tomu tak doposud nebo snad ne?

J. Farda 31.1.2020 22:02

Pak jistě znalče víte, že Babiš je slovenský Žid ... ;-D

M. Němcová 31.1.2020 21:58

já jsme ale bibli četla, taky jsem četla jiné pověsti a mýty.... co by z toho mělo vyplynout?

M. Němcová 31.1.2020 21:55

ve své rozsáhlé knihovně je mám,, zatím jsme je nečetla a ani nevím, proč je uvádíte v souvislosti s velmi podloženými a objektivními knihami, které uvádím já. a uvedla jsem jen knihy autorů židovského vyznání. - nebo bejvali, než se stali ateisty.

M. Němcová 31.1.2020 21:51

jo tak to je tedy hříšník, ten profesor Sand, chce společnost sekulární a plně demokratickou... no fuj;-D;-D;-D

i v naší historii byly podobné potvory, ztvrdily, že Rukopisy jsou falzifiká, ještě že to náš národ nezničilo...

ale Tenenbom jako jasný sionista přináíš, kromě čtivosti i bonusy, třeba o vzkvétajícím krásném palestinském Hebronu s přívažkem umouněné nepěkné židovské enklávy v něm, to popírá všechny tvrzení o lenosti Palestinců a pracovitosti židů.ono je to totiž tak, že ti bez možností prostě nejsou s to mít tak hezké životní prostředí než ti, kteří žijí v klidu, proto Gaza, stále napadaná, ostřelovaná a ničení není ještě dlouho nebude tak plná parků jako Tel aviv,. nebo postřeh, jak pomalu ale jistě i v USA roste;-) počet sympatizantů s Palestinci a klesá podíl sympatizujících s Izraelem.

H. Lukešová 31.1.2020 21:13

Jak víte, že Klaus, Bakala, Ježek a Tříska jsou Židé. Viděl jste jejich rodné listy neb jste je viděl modlit v synagoze? Zřejmě jste pomáhal jakémusi Adamovi B. Bartošovi sestavovat seznam Židů v české politice. Mimo jiné na seznamu jsou mnozí lidé, kteří Židy zcela jistě nejsou.

P. Han 31.1.2020 21:13

Vám patrně ukradli i mozek. I když nevím, co by s ním dělali.

H. Lukešová 31.1.2020 21:11

Soros je zrůda, ale velká část pravicových izraelských Židů jsou vlastenci a sionisté, milují Stát Izrael.

Leč samozřejmě existují i mezi Židy levičáci, jako vámi zmíněný Soros, ale tito darebáci tvoří malinkou menšinu mezi Židy...Do jisté míry existuje napětí mezi izraelskými Židy a americkou židovskou diasporou. Zatímco velká část Židů v Izraeli jsou pravicoví a vlastenečtí, nebo alespoň středoví jako voliči Blue and White Bennyho Gantze, tak velká část amerických Židů jsou zatvrzelými levicovými liberály, volící demokraty navzdory tomu, že je Trump nejvíce proizraelský americký prezident všech dob. Jenže jsou to Židé neortodoxních směrů (konzervativního a reformního). Ortodoxní Židé Izrael a Trumpa podporují. Náboženstvím konzervativních a liberálních Židů není judaismus, ale liberalismus.

Taková zrůda Sanders Stát Izrael nenávidí, podporuje muslimské kongresmanky Tlaib, Omar, Cortez a Presley...

M. Panter 31.1.2020 21:02

Soros je taky Žid , přitom s Izraelem se vzájemně nesnášejí...pro žida jsou na prvním místě spekulace a finance , narodovectvi je u nich podružné...

M. Panter 31.1.2020 20:59

No tak Bakala je taký zářný příklad . Jinak Tříska , Ježek , Klaus atd co umožnili rozkrádání přes účelově špatně nastavené investiční fondy byli či jsou Židé , že... Tací čeští malí Madoffi, ale se škodou větší než udělal Madoff . Ale opět - čert vem finance a majetky , nejhorší co ukradli byli iluze a představy o demokracií .

H. Lukešová 31.1.2020 20:51

Bakala že je Žid? No to je mi novinka...jeho Respekt a Hospodářské noviny Židy a Izrael znevažují a plivají po něm. Takový Marek Švehla, novinář Respektu pro Izrael nemá kloudného slova.

Tak sem předložte pohádky o "židovské kriminalitě"...já ale znám islámský terorismus a islámské násilí proti původním Evropanům, vám se asi zamlouvá...no proti gustu...

H. Lukešová 31.1.2020 20:48

Jenže s ďáblem se dohodnout nedá. Jak mají Židé s palestinskými Araby jednat, když je Arabové chtějí povraždit? Celý palestinský vzdělávací systém je založen na genocidním antisemitismu, jim jde jen o zničení Izraele a vyhnání či vyvraždění Židů. S militantními muslimy se stěží jedná podle odkazu Ježíšovy lásky. Je to doopravdy velmi složité. A podle Moše Kantora, předsedy Evropského židovského kongresu do 60 let či dříve nezbude v Evropě jediný Žid. Vlivem antisemitů muslimských a levicových...

A antisemité nejen že nechtějí nechat žít Židy v Evropě, dokonce mají tu drzost zakazovat jim žít v jejich Zemi Izraelské. Země Izraelská patří jediným právoplatným vlastníkům Izraelitům (Židům) a antisemité jako paní Němcová na tom nic nezmění. Antisemité, chtějící Židy vykořenit z jejich biblické vlasti, se zraní do krve, jejich antisemitismus se stane balvanem, který je do krve zraní.

Největší hrdiny ale považuji židovské osadníky, kteří zvelebují biblické srdce Země Zaslíbené i navzdory nepřátelským Arabům. Jsou nejstatečnějšími průkopníky. Všimněte si však, že židovští osadníci jsou nejvíce démonizovanými lidmi, v televizi či na internetu, až na křesťanské sionisty, se o nich dočtete jen streicherovskou genocidní nenávist. Židovští osadníci jsou zneucťováni, znevažováni, démonizovaní, není více démonizovaného člověka nežli židovského osadníka. Antisemitská sebranka z neolevicové Evropy právě často jezdí do Izraele spílat Židům, zejména osadníkům.

L. Písařík 31.1.2020 20:47

Zkus uvést nějaký příklad a pod svým pravým jmenem - nounejme.

M. Panter 31.1.2020 20:36

No možné to je , ale přesto jako existuje romská kriminalita , existuje i ta židovská . Zatímco o té první se alespoň v náznacích píše , na tu druhou je embargo . Přitom svým způsobem je nebezpečnější jak ta romská...Kolik iluzi o demokratickém vyvoji třeba rozprášil takový Bakala , že...

V. Církva 31.1.2020 20:24

Tak ano. Není navíc podstatné kdo přivandroval, jak si myslí levičáci a multikulti, ale kdo tu zemi a civilizaci vybudoval především. Židé vybudovali nejen tu svou ale v důsledku měli podstatný vliv na celou civilizaci západní.

Na druhé straně před 100 lety za Osmanů, ale už před nimi minimálně od Ježíše nepatřilo území Izraele jen Židům. Nakonec Turky dnes z Malé Asie taky nikdo nevyhodí.

V. Církva 31.1.2020 20:11

A pana Maria byla taky Židovka.

V. Církva 31.1.2020 20:09

Tak trošku Vás paní Lukešová musím přibrzdit, jakkoliv bych s většinou souhlasil. Izrael a Židé obecně jsou lidé kteří mají blízko k Bohu a proto ne nadarmo jsou jejich nepřátelé islamisté, komunisté, levičáci - od francozsk0 revoluce ničitelé křesťantví, zkrátka všichni neznabozi jsou proti nim. Izrael je samozřejmě chráněn i svojí vírou a tak vítězí proti všem.

Jen... nepřijali ježíše, tedy nejen jeho krásu a výjimečnost, ale taky nepřijali odkaz "Miluj bližního svého jako sebe sama" a "Kdo po Tobě kamenem ty po něm chlebem". Oni dnešní Židé k tomu nějak zdá se taky došli, ale ne ti ortodoxní. Bohužel i ti mají vliv na stát Izrael, a proto i tam je dle toho co jsem slyšel určitá zkostnatělost a "zákonictví", které se určitě projevuje i ve vztazích k Arabům. Nejde ale ani tak o fyzické násilí (to je často oprávněná sebeobrana), jako spíš o to, že ty Araby taky berou na hůl.

Ale to spíš jen pro doplnění. Židé jsou jistě mírumilovnější a příjemnější lidé než Palestinci, a být to v Evropě dokázali by se s námi dohodnout. Nakonec s námi Židé celkem fungovali a fungují.

V. Církva 31.1.2020 19:51

Pane, na to ani není správné či možné složitě argumentovat. Tady jediný správný argument je, že jste se snad zbláznil.

H. Lukešová 31.1.2020 19:29

Vážně? Kteří korupčníci jsou židovského původu?

M. Panter 31.1.2020 19:21

No psal jsem o Židech všeobecně... byla někdy třeba zmínka , že největší tuneláři i největší korupčníci jsou u nás často Židé ? Mnohém , mnohém častěji , než je jejich % zastoupení ve společnosti...

H. Lukešová 31.1.2020 18:59

Kde žijete? Všechno smějí muslimové v Evropě, ti už napáchali tolik zločinů, ale v mainstreamu se o tom nedozvíte.

Naopak Izraelci (Židé) dodnes nesmí nic, nesmí se bránit proti palestinským teroristům, kdykoliv tak činí, tak mainstream a levičáci po celém světě spustí řev...včetně vás.

V. Čermák 31.1.2020 18:43

Ti, kdo neumí nic jiného než mačkat spoušť na samopalu a současně patří k Palestinské elitě nikdy žádné uklidnění, natož samostatný stát nepřipustí, neboť pak by je už nikdo nepotřeboval a spadli by z vrcholu úplně na poslední místo. Takže Nic Nebude. Rv Toš tak...