7.2.2023 | Svátek má Veronika


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Nenápadný půvab Trumpova plánu

Plánů na vyřešení izraelsko-palestinského konfliktu už tu bylo nejméně tucet. Žádný nevypadal tak beznadějně, jako ten Trumpův.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lenc 31.1.2020 10:04

A o jakém vraždění to paní Němcová kecáte? Píši to v reakci na váš příspěvek výš.To jsou keci bolševiků a vaše papouškování těchto lží opravdu svědčí pouze o vaší historické negramotnosti.Chci být opravdu slušný a tak vám navrhnu prostudovat si knihu Dějiny státu Izrael od Howarda M. Sachara, kde se mimo jiné seznámíte i s oficiál. dokumenty.Je to kniha objemná.Ale mám takový dojem, že ve vašem případě je má rada zbytečná.Mimochodem, literatury o Židech na území nejen Palestiny a vzniku státu Izrael je víc, ovšem mám takový dojem, že to pro vás bude, pokud budete mít vůbec zájem ji prostudovat, literatura naprosto "lživá".

F. Houžňák 31.1.2020 10:04

Původní obyvatelé v těch končinách, co psaná historie sahá, byli Židi.

F. Houžňák 31.1.2020 10:02

"Palestinci" existují až od sedmdesátých let dvacátého století, předtím to byli Arabové stejně jako dneska, a Arabům tam nepatřilo skoro nic. Do první války to patřilo Turkům.

M. Němcová 31.1.2020 10:00

jasně, proto je nečistá, když menstruuje a proti má zvláštní kóji mimo hlavní halu v modlitebně. proto se rodička po narození syna očišťuje sedm, kdežto po narození dcery 14 dní;-D;-D

zvláštní, když jsou ženy bezprávné v muslimských zemích vždy, že je tolik muslimek vrcholových političek., kdežto Izraelci se zmohli jen n tu Goldu.

rozdíl mezi bigotními cvoky v jakémkoliv náboženství a bežnými natož pak vzdělanými občany prostě existuje.

H. Lukešová 31.1.2020 9:51

Existovali. Máme český jazyk a českou kulturu. Zatímco samostatný palestinský jazyk a palestinská kultura neexistuje. Jedná se o kulturu a jazyk arabský.

M. Krátký 31.1.2020 9:51

a ČT to bude dávat kdy ten důkaz !!!!!!

P. Lenc 31.1.2020 9:50

Ano!

P. Lenc 31.1.2020 9:50

Zřejmně paní Němcová žijete na jiné planetě a s faktem vzniku židovského státu a tzv.Palestinců máte informace z Rudého Práva.A ano. Cokoliv bylo aerabopalestincům nabídnuto a nebylo toho málo šmahem odbyli.A co se týče Trumpa, tak jste na tom stejně.A je zbytečné vám popisovat výsledky které Trump díky své "sprosté" politice má.Mimochodem, odklon klíčových arabských států od podpory arabopalestinců jste si nevšimla?

H. Lukešová 31.1.2020 9:50

Takže ospravedlňujete protižidovské pogromy a vraždění Židů v arabských zemích, Iráku, Sýrii, Egyptě, Libyi.......ach jo. Tak to je s vámi veškerá diskuse marná. Ano, vyhnali jsme Němce, dobře jsme udělali, palestinští Arabové odešli ze Země Izraele, dobře udělali. Dobře palestinským Arabům tak. Začali první terorizovat Izrael již od 20. let, 30. a 40. let. Židé se jen bránili. A za druhé světové války muslimové kolaborovali s německými nacisty, stali se nejhoršími vrahy a zabijáky. Že ospravedlňujete vraždění Židů...je velmi velmi smutné.

M. Němcová 31.1.2020 9:47

podle plánu z roku 1938, český stát byl tvořen jen těmi územími, které nebyly sudety a těmi, které si nenárokovalo Polsko. a to mají Německo i Polsko dost vlastního území.

Palestina patří Palestincům a patrně dnes i těm, kdo ji kolonizovali, stejně jako obě Ameriky patří dnes jak původním obyvatelům tak potomkům nájezdníků.

M. Němcová 31.1.2020 9:44

mně přijde, že Palestinci nehodlají čekat, až jim někdo dá právo na to, co do poloviny dvacátého století bylo jedině jejich.

a vyše hodnocení pracovitosti Arabů a Židi je mimo, spor není mezi Araby a Židy, ale mezi Palestinci a Izraelci (v Izraeli židovská národnost není uznávána - píše Teńenbom)

M. Němcová 31.1.2020 9:41

vsadím se, že pro takové znalce i naše pohraničí jsou sudety a to včetně třeba Jihlavy nebo Svitav a zbytek pak protektorátem.

H. Lukešová 31.1.2020 9:41

I u ortodoxního judaismu má žena stejná práva jako muž, u muslimů smí muž ženu zabít, mlátit, je jenom jeho poslušná služka...a o ženské obřízce ani nemluvě...toť vše, jen připomínám, že váš postoj je hluboce protižidovský, antisemitský. Žena, která podporuje islám, je žena páchající sebevraždu. Porovnejte práva žen v Izraeli a práva žen v muslimských státech. Tečka.

F. Houžňák 31.1.2020 9:40

Když vidím vaše zakončení, musím k tomu dodat "uvidíme, jakou sílu má vůl lidu".

M. Němcová 31.1.2020 9:39

když to domyslím, pak v době protektorátu, kdy náš stát neexistoval, přestali jsme existovat i my, Češi, jako národ?

F. Houžňák 31.1.2020 9:39

Ukazuje se, že Trump je skutečně pašák.

M. Němcová 31.1.2020 9:37

váš názor na to, kdo tvoří většinu obyvatel současného Izraele nemá oporu v realitě a připomínám, že i ti vaši sefardi jsou původem Evropané, které Arabské státy přijaly v patnáctém století jako vyhnance ze Španělska.

každopádne nejsou a nebyli původním obyvatelstvem Palestiny, pokud nepatřili k původní palestinské židovské menšině. jsou a byli to dobyvatelé a kolonizátoři..

nějak se motáte do svých slov, pokud podle vás nejsou Izraelci většinou Evropané, kteří dobývají a kolonizují, nemlže být můj názor projeven nenávisti k Evropanům. a semitští Evropané???

Podívat se na evropské dějiny, dějiny anexí, dobývání, ničení reálným pohledem je výrazem lásky k Evropě?

zkuste se mrknout na práva žen v judaismu... islám nezapře, odkud čerpal, i křesťané inspirovali.

H. Lukešová 31.1.2020 9:36

https://www.myjewishlearning.com/article/mizrahim-in-israel/

M. Němcová 31.1.2020 9:28

jak vypadají nerozeznatelní Arabové? jste s to pochopit, že vystuoujete jako rasistka?

podstatné je, že do Itźraele nedorazili s požadavkem na své území nějací semité, kteří odešli v pradávnu, ale běžní Evropané, kteří kdysi přijali nějakou víru a neměli vůbec žádný nárok na to se někam vecpat.

pro mne je rozhodující, že na území do roku 1948 žilo 90 % Palestinců a dnes jsou vyhánění a z popdstatné části své země vyhnáni docela, o tom, že Hagana vraždila a jiná uskupení také, není sporu, Izrael vraždí dosud taky ne, záběry ze stále rozbíjené Gazy to potvrzují.

)a vy si jakoo dbornice ujasněte, kdo jsou sefardští židé a nelze se divit, že se jich jejich spoluobčané v arabských zemích začali bát, když viděli, čeho jsou schopni v Palesine. i my jsme Němce odsunuli a dobře jsme udělali. jo a sefardské židy nejdříve je vyhnali Španělé. a to v 15.stol.

P. Kubáč 31.1.2020 9:25

Palestinsko - Izraelský problém má podhoubí v tom, že na jedné straně jsou Arabi ( Palestinci ) poněkud zlenivělí životem na mezinárodní podpoře a na druhé straně houževnatí tisíci let antisemitismu vycepovaní Židi.

Tohle nemá jednoduché řešení typu : dáme vám právo na vlastní stát.

H. Lukešová 31.1.2020 9:24

Poslední můj dnešní příspěvek k tomuto tématu je, že většinu židovského obyvatelstva Izraele tvoří Židé sefardští a orientální, Židé vyhnáni z arabských zemí a Íránu, tvoří více než 50% veškeré izraelské židovské popupalce. Euroamerických Židů je v Izraeli méně nežli Židů tmavších.

A jinak mě velmi udivuje vaše nenávist k Evropanům, veškerým Evropanům, ne jenom k semitským evropským Židům. To je taková novodobá neomarxistická nenávist k sobě samým. Podporovat islám, který k ženám a k lidem z LGBT zastává genocidní nenávist. No proti gustu...

M. Němcová 31.1.2020 9:21

asi na místo přišli, asimilovali ty, kteří tam byli, včetně původních Izraelitů, ale a to je třeba zdůraznit, zhruba v té době, kdy naši slovanští předci dorazili na naše současné území a taky asimilovali zbytky germánských kmenů a snad i výjimečně nějakého toho Kelta. v 7. stol. n.l.

H. Lukešová 31.1.2020 9:20

Dnešní lidé, kteří si říkají "Palestinci" se přihrnuli do Izraele částečně v 7. století a většinově v 19. století. |Jedná se o neroznatelné Araby od jiných Arabů ze Saudské Arábie, Sýrie, Libanonu, Egypta a tak. Země Izraelská byla před vznikem novodobého Státu Izrael zemí prokletou, pustou, nic v ní nerostlo, to až novodobí židovští přistěhovalci udělali z Izraele moderní a vyspělou zemi.

Jinak k žádnému zabíjení a vyhánění ze strany Židů nedocházelo, jedná se pouze o palestinské báchorky a pohádky, zato však arabské státy vyhnaly téměř 900,000 svých Židů, kteří tvoří nyní více než 50% židovské populace Izraele. Židovské obyvatelstvo v Izraeli není složeno pouze z euro-amerických Židů, ale více z Židů sefardských, vyhnaných z arabských zemí a Íránu. Ale o tomto tématu se s vámi již víc bavit nebudu, probraly jsme ho vícekrát, jednalo by se jen o zabíjení času.

M. Němcová 31.1.2020 9:19

samozřejmě, že původní obyvatel byli všichni Palestinci, i když ti původem Arabové mezi nimi měli většinu , a žili v míru dokud nedorazili pomatení sionisté, kterým Hitler jen nahrál na smeč. nebýt jeho genocidy Evropanů židovské víry, nikdy by světová veřejnost s podobným experimentem jako vytvořit stát na území jiných, kteří tam žijí po staletí, nesouhlasila. Od počátku dodnes jej provází násilí, vyhánění a vraždění.

M. Němcová 31.1.2020 9:16

Palestinci žijí v Palestině od sedmého století našeho letopočtu, zhruba v té době, kdy naši předci přišli na naše současné území Eretz Yisrael je stejná bajka, jako ta slavná germánská pravlast.

pochybuju, že se za 50 let dostavím k diskuzi. ale jestli budou budoucí pokolení chytřejší než ta dnešní, Palestina bude jednou jeden stát založený na občanském nikoliv náboženském a bajkařském základě.

H. Lukešová 31.1.2020 9:14

Dnešní "Palestinci"=arabští přistěhovalci z okolních států...Před vznikem Izraele byl totiž Palestincem každý, Žid, Arab. drůz, čerkez...

M. Němcová 31.1.2020 9:13

no je možné, že to Palestinci fakt chtějí, ale sionisté to dokázali vytlačili, vyvraždili a odsunuli původní obyvatele Palestiny (naši předci přišli prý na naše území od pátého do sedmého století n,.l. a jejich dorazili do Palestiny, kde se usadili v 7 stol, n.l.) a, jak se ukazuje, chtějí zničit i naději na palestinský stát

Palestinci žili, pracovali, obchodovali, pěstovali a stavěli v Palestině dávno před tím, žen evropské sionisty napadlo, že by tam chtěli mít stát.

H. Lukešová 31.1.2020 9:13

Pro koho pracuje čas si povíme tak za 50 let...Žádní "Palestinci" neexistují a do Eretz Yisrael se nahrnuli především v 19. století jako novodobí židovští přistěhovalci. Ale tohle téma už s vámi řešit nebudu, řešily jsme ho vícekrát, Jen napíši, že za 50 let si povíme, pro koho král čas...

M. Němcová 31.1.2020 9:08

kdežto my bychom na to jistě s radostí přistoupili, kdyby třeba Hitler nebo někdo jiný řekl... tady si seberte peníze a svých pět švestek a utvořte si vlastní stát jinde?

ohledně špíny a bordelu v Palestině a kvetoucího území Izraele i okupovaných území nechtěně přinesl důkaz sám vtipný sionista Tenenebom - v Hebronu žijí v ghetu Izraelci a Palestinci nikoliv.... která část myslíte, že úpravná rozkvetlá a příjemná? a které umatlaná a nevlídná: a to Palestinci neničí tamní izraelskou infrastrukturu.

M. Němcová 31.1.2020 9:04

Trumpův návrh je sprostota v nevídané koncentraci, pokud si vybavuju bantustany - na tom byly z hlediska úživnosti a samostatnosti lépe než palestinské - patrně i dočasné - ostrůvky v Palestině, kde nejméně do roku 1948 - a hovořím o celé zeměpisné Palestině, tvořili Palestinci 90% obyvatelstva žili na tom území sedm set let

já na rozdíl od autora si myslím, že čas pracuje pro Palestince a ani v tom případě, kdyby se podařilo dostat do jejich vedení kolaboranty, kteří by prodali vlast, nic se na tom nezmění, neboť normální Palestinci s tím souhlasit nebudou.