5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ZEPHIR 16.3.2008 19:45

Re: žádné zničení podstaty obou částic se nekoná, jen se totální vazbou zbavily své hmotnosti

To je nesmysl, částice zaniknou, stejně jako když se srazí ve vodě dva opačně rotující víry a ve vakuu po nich na daném místě nezůstane ani stopa - jejich energie je odnesena z místa anihilace těmi fotony. Nevím, co nazýváte "zrody podstaty částic", ale požadavek na jejich reziduum ve formě nějakého kvartonu(?) je zcela nadbytečný - vírový model částic funguje docela dobře i bez něj: když zanikne v prostředí vír, nic z něj nezůstane.

Klidová hmotnost částic je kvantovaná  a je dána velmi přesně, protože na tom je založen etalon kilogramu. Částice při přiblížení vytvoří vazby, ale jejich hmotnost nezmizí, je soustředěna právě v tom bosonu, který tu vazbu zprostředkuje- Hmota po vytvoření vazby elektronu s protonem atom tedy neopouští.

Pokud si myslíte, že vaše teorie je k něčemu dobrá, napište článek panu Wagnerovi a já ho pak (...možná, spíš ne) budu namítat v diskusi pod ním - ale v diskusi o éterové teorii opravdu nehodlám řešit vaše nesmyslné představy.  Pokud nebudete ohleduplný k mě a budete na téhle diskusu nadále parazitovat šířením takových nesmyslů, které s tématem diskuse nijak nesouvisejí, přestanu být ohleduplný já k vám - to jsou myslím docela fifty-fifty pravidla?

V každém případě už z mé strany nečekejte žádnou relevantní reakci stran vašich teorií, stejně jako vy tady dávno ignorujete tu moji. Pokud o ní nechcete debatovat, jste tu pro mě nežádoucí stejně jako kterýkoliv jiný spammer.

Sokratés 16.3.2008 18:45

Re: Ve vakuu mohou existovat formy symbiózy antičástic. Chce to jen větší představivost!

3. pokus: Zdá se, že nebude marný, začínáte chápat podstatu. Trochu jste

si popletl pozitron s protonem, (proton neanihiluje s elektronem)ale dál už rozumně dedukujete: "Jejich

energie se rozplyne (...)  v daném místě po nich nezůstane

žádná stopa, jejich hmota je odnesena fotony" Ano, tak jako při záchytu volného elektronu kladně ionizovaným atomem se nám "ztratí" 1 kladný a 1 záporný náboj, ve skutečnosti se oba náboje neztratily; jenom přestaly, při velkém přiblížení, "lehtat" naše měřáky. Stejně tak při sblížení elektronu a pozitronu do saturačního objemu dVsat< 1am, vznikne mezi nimi totální saturační vazba, při níž "ztratí" všechnu svoji hmotnost (1,022MeV/cc). Tu odnesou 2 těžké fotony, ale ty dva nyní bezhmotné antipodní excitory, což je vlastní  podstata elektronu a pozitronu, jsouce vázány totální, saturační vazbou (jinak by nepřišly o svá hmotová pole)  spolu vytvořily ideální stavební prvek vakua, kvarton. Čili, žádné zničení podstaty obou částic se nekoná, jen se totální vazbou zbavily své hmotnosti. Už  víme, že všechny vázané částice mají  hmotnost, úměrně stupni vazby, menší než volné . Při totální, saturační vazbě mají hmotnost nulovou a stávají se prvkem struktury vakua. Stane-li se někdy, že právě oni dva se stanou účastníkem  interakce při níž se uvolní velké množství energie-hmotnosti, jíž se rozruší jejich totální vazba oba získají zpět svou porci hmotnosti a v tomto bodě vakua se "zrodí" (heuréka) elektron a pozitron. Žádné zániky a zrody podstaty elem. částic se v našem vesmíru nekonají. Je to stále jen věčný koloběh hmotnosti. A my už přece víme, že s hmotností není spojena vlastní  podstata  jejich nositelů.  Hmotnost částic se může pohybovat od nuly do snad, nekonečných hodnot.

Netuším jak jste objevil v každé mé větě "desítky nezdůvodněných předpokladů" Předpoklad je jediný: antipodní částice mohou při nejtěsnějším možném sblížení vytvořit totální vazbu a v ní existovat bez hmotnosti. To je v přírodě přirozené!

Navrátil Josef 16.3.2008 12:46

Re: Ve vakuu mohou existovat formy symbiózy antičástic. Chce to jen větší představivost!

(citace) : "Při anihilaci protonu a elektronu ty dvě částice skutečně zcela zmizí, jejich energie se převede na fotony (a nějaké ty mezony a neutrina u energetičtějších srážek)."

(reakce) : úúúúchvatný poznatek z teorie éteru..., ale zdržím se jakýchkoliv nechutných kritik autora a dokonce podpásového ponižování autora.

ZEPHIR 15.3.2008 23:16

Ve vakuu mohou existovat formy symbiózy antičástic. Chce to jen větší představivost!

Bohužel, to si jen myslíte. Představivost vám nepomůže, když hapruje logika. Antičástice mohou existovat jen jako artefakty s vyšší hustotou energie a hmoty, než vakuum, ne nižší. Při anihilaci protonu a elektronu ty dvě částice skutečně zcela zmizí, jejich energie se převede na fotony (a nějaké ty mezony a neutrina u energetičtějších srážek). Jejich energie se rozplyne rychlostí světla do prostoru, v daném místě po nich nezůstane žádná stopa, jejich hmota je odnesena fotony. Ty tak0 nesou vazebnou energii elektronu v případě, že je vázán v atomovém jádru. Takže v případě, že se elektron s pozitronem sblíží, dojde také k převedení jejich energie na dvojici fotonů (až potud vaše analogie funfuje), který se ale vyzáří do prostoru, ani je nenapadne zůstat na místě.

Vaše vysvětlení není vůbec přirozené, opírá se v každé větě o celé desítky nijak nezdůvodněných předpokladů, které si ani neuvědomujete.

Sokratés 15.3.2008 22:19

Re: Re: Re: Re: veškerý prostor kolem nás je přeplněn hmotou i antihmotou

Bóže s Vámi to bude těžké! No jo, Vy máte v hlavě jen ty svoje bublinky ... S tím Měsícem jste měl pochopit, že v něm existují el. náboje i když Vám elektroskop, nebo čím to budete měřit, žádné náboje nesignalizuje. Pro Vás tím pádem ten "maxichumáč" nábojů neexistuje. Jak mohou  antipolární náboje spolu koexistovat a navzájem se nevynulovat,  to zpočátku nevěděli ani ti největší machři fyziky. Z prafyziky věděli jen, že když se přiblíží kladný a záporný náboj k sobě, tak se vynulují, zruší. Až když "objevili" atom zjistili, že elektron a proton mohou spolu koexistovat , vytvořit fyzikální vazbu, při níž se uvolní  část jejich hmotnosti.

Stejně tak teď pro Vás není představitelné, že ve vakuu mohou existovat formy symbiózy antičástic. Chce to jen větší představivost! Vše co dosud víme o subkritickém přiblížení antipodů, např. elektronu a pozitronu je to, že  se uvolní energie ekvivalentní celé jejich hmotnosti a obě částice "zmizí"- nejsou identifikovatelné. Z atomové vazby elektronů víme, že vázané elektrony také ztratí část své  hmotnosti. Tím větší část, čím  blíže jsou k  jádru a čím víc protonů má to jádro. A pořád jsou to "celé" elektrony!  Prostě: deficit hmotnosti neohrožuje samu podstatu částice. Já tady vyslovuji revoluční myšlenku: elem. částice může existovat bez hmotnosti (viz neutrina) aniž ztratila svoji podstatu. Antipodní částice se mohou spolu sblížit do saturačního objemu dVsat, kdy jejich fyzikální  vazba dosahne ekvivalentu hmotnosti obou částic. Je to přirozené. Při totální, saturační vazbě působení obou antipodů na vnější prostor je nulové. Částice tím pozbydou celé své hmotové pole, které je nositelem jejich hmotnosti -energie a zprostředkuje styk s vnějším světem. Bez tohoto hmotového pole částice pro vnější svět zdánlivě neexistují. Stejně jako ty elektrony uvnitř atomů. Váš názor, že koexistence antičástic ve vakuu zjevně nefunguje, je z kategorie těch prohlášení francouzské Akademie, že kameny nemohou padat s nebe,  protože tam nejsou.

ZEPHIR 15.3.2008 20:54

Re: Re: Re: veškerý prostor kolem nás je přeplněn hmotou i antihmotou

Bohužel jste zatím nic nvysvětlil. Když přistrčíte proton k elektronu, vytvoří stabilní atom, takže není nic divného na tom, že se měsíc skládá z obrovského chumáče kladných a záporných nábojů.

Když ale k sobě přistrčíte elektron a pozitron, zrekombinují za vývoje velkého množství energie. Teorie předpokládájící, že ve vakuu spokojeně koexistují částice a antičástice zjevně nefunguje a ani jste se o tom nikdy nenamáhal uvažovat.

Sokratés 15.3.2008 19:13

Re: Re: veškerý prostor kolem nás je přeplněn hmotou i antihmotou

//protože byste těžko vysvětlil, proč takové částice vzájemně nezanihilují.// 

Záleží jen na Vás jak lehce byste mé vysvětlení pochopil.  Co myslíte? Jsou v atomu, třeba kyslíku, elektrické náboje? Jistě jsou; 8 kladných a 8 záporných. Tak proč se vzájemně nezruší, jak říkáte, nezanihilují? Neumějí to? Kdybyste měl k dispozici jen přístroj na registraci el. nábojů a blížil se k Měsíci,  nepoznal byste, že  je před Vámi  obrovské soustředění asi 10 T.T.T.T elektrických nábojů obého "pohlaví". A přece tam jsou! Nepožerou se, ani nezanihilují navzájem! Stejně je to s elementy prvků vakua. Jsou u sebe tak blízko, (dVsat)  že si navzájem saturují ,(ne anihilují) své hmotné působení. Poeticky řečeno: jsou jak ti zamilovaní; zaobírají se sami sebou a svět kolem nevnímají. V prozaické rovině je to opačně: okolní svět nevnímá je, protože na něj hmotně nepůsobí; nemají čím! Jejich kvantum hm. působení je vzájemně saturované v attoobjemu dVsat.  A takových  prvků o objemu dVsat, je plný vesmír, souhlasíte?

Sokratés 15.3.2008 18:29

Re: Re: Zopakuji mé toužebné přání

//Takže ty antičástice kolem černých děr jsou taky jakési kosmologické

saze a můžete je považovat za předpověď éterové teorie stejně, jako

tvrzení, že vesmír je jednou takovou černou dírou tvořen..//

Tahle "předpověď"  se ale v příštích stoletích bude těžko prověřovat, nemyslíte? Ke mě jste tak "velkorysý" nebyl; požadoval jste předpověď prokazatelnou soudobými technologiemi. Nezkusíte to ještě jednou a konkretněji?

ZEPHIR 15.3.2008 14:47

Re: veškerý prostor kolem nás je přeplněn hmotou i antihmotou

Je tvořen gravitony, které jsou samy sobě částicemi i antičásticemi, bosony i fermiony. Určitě neobsahuje elektrony a antielektrony nebo jiné těžší částice "zakleslé do sebe v klinči jako boxery", protože byste těžko vysvětlil, proč takové částice vzájemně nezanihilují. Pak není problémem ani vysvětlení, proč se jeden druh vypařuje a druhý houstne.

Toto vysvětlení je nutné na zdůvodnění tzv. CP asymetrie, pozorované ve vesmíru: pokud vesmír vznikal přes gravitony aj. lehčí částice, proč je v současném vesmíru tak málo antihmoty, když v něm vlastně bylo na začátku od obojího půl na půl? Podle éterové teorie je to proto, že směs částic a antičástic se oddělovala dostatečně pomalu v průběhu inflace dodnes probíhající, takže se většina energie stačila přenést z antičástic na částice.

ZEPHIR 15.3.2008 14:33

Re: Zopakuji mé toužebné přání

Zopakuji svou důtklivou odpověď: o předpovědích vlnové teorie éteru se píše v článku, který jste zjevně nečetl, protože sem lezete propagovat svoji teorii, místo diskutovat o té éterové.

K tomu co popisuji starn antihmoty podle éterové teorie skutečnosti ve vesmíru došlo při tzv. baryogenezi: směs hmoty a antihmoty byla tvořena tzv. gravitonovou houbou, která nemá vnější ani vnitřní povrch, resp. křivost obou povrchů je stejná, takže v takovém vesmíru neexistuje dovnitř ani ven, prostor ani šipka času. Z tohoto nestabilního stavu začala kondenzovat hmota a antihmota, přičemž větší bubliny hmoty expandovaly, ty malé bubliny kolabovaly na antineutrina.

Ke stejnému procesu dochází na povrchu supermasivních černých děr, které se tak radiačně vypařují a chrlí částice hmoty i antihmoty do svého okolí tlakem záření. V situaci, kdy gravitační pole poklesne prudce (tzn. směs obou druhů částic gravitační pole opustí rychleji, než stačí vzájemně zrekombinovat) je možné část anithmoty zachytit v okolí černých děr jako tzv. 511 MeV signál gamma záření, který lze pozorovat i v okolí černé díry v naší galaxii.

Je to důsledek zoběcněného Le-Chatalierova principu, zobecněného na nerovnovážné systémy s panujícím gravitačním zrychlením v důsledku expanze časoprostoru (tzv. éterová termodynamika): když v plameni svíčky prudce reakční směs ochladíte, z plamene se vyloučí saze, ačkoliv jsou na vzduchu nestabilní. Takže ty antičástice kolem černých děr jsou taky jakési kosmologické saze a můžete je považovat za předpověď éterové teorie stejně, jako tvrzení, že vesmír je jednou takovou černou dírou tvořen.

Sokratés 14.3.2008 22:24

Re: Re: Re: Re: Čas, aspoň pro mne, není materiální kategorie.

V takových situacích říkával nebožtík Michal Barabáš, (dej mu pánbůh slávu věčnou): Každej holt sme jináč blbej. Je v tom kus životní pravdy: kolik lidí, tolik názorů. Hlavně, že se nevraždíme!

Sokratés 14.3.2008 22:16

Re: Re: čas je člověkem vymyšlená komparativní veličina

Máte opravdu svérázné názory na antihmotu. Ted si představte, že veškerý prostor kolem nás je přeplněn hmotou i antihmotou držících se uvnitř prvků vakua  "bratrsky" v klinči jako boxeři. Nedovedu si představit jak by to s nimi dopadlo, kdyby se řídily Vašimi doporučeními: jeden houstnul, druhý se vypařoval. Má to pánbůh ministranty! 

Máte pravdu. I prostorové dimenze jsou člověkem s analytickou pamětí vymyšlené komparativy. Pro prvky struktury vakua platí imperativ: tady a teď! Jsou v kontaktu jen se svými nejbližšími sousedy a ty zase se svými, atd. Ale, že je někde na obloze Měsíc to se ti pozemští,  nikdy nedoví.

Chci Vám připomenout můj předešlý mail, který jste asi "přehlédl" Autor: Sokratés IP: 88.103.161.xxx Datum: 13.03.2008  " Zopakuji mé toužebné přání: rád bych si přečetl něco o

novátorských předpovědích plynoucích z Vaší éterové teorie".

Opravdu nemáte nic s čím byste před světem verifikoval svoji éterovou teorii?

Navrátil Josef 14.3.2008 15:05

Re: Re: Re: Čas, aspoň pro mne, není materiální kategorie.

(citace) Já zas jsem přesvědčen, že čas je člověkem vymyšlená komparativní veličina, sloužící k porovnání trvání jednoho fyzikálního jevu (třeba etalonu) s délkou trvání jiného fyz. jevu. Mé představě o vesmíru bohatě postačí jedna časová dimenze.

(reakce) Já zase jsem přesvědčen, že čas není člověkem vymyšlená komparativní veličina … Mé představě o vesmíru nestačí jedna časová dimenze

ZEPHIR 13.3.2008 23:58

Re: čas je člověkem vymyšlená komparativní veličina

To je jen otázka antropomorfního pohledu, který vyplývá z toho, že struktury reality pozorujeme pomocí energie, jejíž vlnové délky jsou menší (ale ne zas až tak moc, nejmenší struktury rozeznatelné lidským okem jsou jen 1000 x větší, než vlnová délka viditelného světla).

Např. netopýr na to jde přesně obráceně a místo prostorovými intervaly se orientuje časem. Vydává séerii krátkých cvakání s prudce klesající frekvencí a z časových intervalů mezi ozvěnama odhaduje vzdálenost objektů. od kterých se odrazilo. Takže takový inteligentní netopýr může v záchvatu jasnozřivosti klidně prohlásit, že prostor je netopýrem vymyšlená komparativní veličina, sloužící k porovnání délkových rozměrů fyzikálních artefaktů.

Vidíme tedy, že prodloužení vlnové délky energie používané k pozorování na několikatisícinásobek úplně obráti vnímání reality, která se stane jevově, ne objektově orientovaná a prostor se stane podobně neuchopitelnou záležitostí, jako je pro nás čas. Netopýr vnímá objekty ne proto, že jsou, ale proto, že se mění, jeho radar je optimalizován pro sledování pohybujících se můr. Nehybný předmět pro netopýra zaniká podobně, jako pro nás zaniká rychle se pohybující objekt.

Kdybychom dokázali sledovat vývoj hmoty a antihmoty ve vesmíru zrychleně, viděli bychom, že pro antihmotu v určité fázi vývoje vesmíru běží evoluce a termodynamická šipka času, definovaní entropií obráceně. Zatímco obyčejná hmota houstne, antihmota se v takovém prostředí čím dál rychleji vypařuje a naopak.

Osobně nemám problém s chápaním vesmíru v rámci jediné časové dimenze, ale takový pohled je nutně antropomorfní. Stejně jako pohled smyčkařů, kteří na vesmír nahlížejí ve třech dimenzích, zatímco strunaři jich uvažují mnoho. Pro dobré pochopení zákonitostí éterové pěny je ale dobré umět oba pohledy střídat dle potřeby. Takže kvantový chaos nebo mikrovlnné pozadí vesmíru může být intepretován taky jako projevy světa mnoha časových dimenzí současně, čili toho, čemu jsme zvyklí říkat paralelní vesmíry.

ZEPHIR 13.3.2008 23:36

Re: proč jste si vybral za prvek nekonečné hustoty éteru právě bublinu

Protože bubliny tvoří pěnu a na pěně lze demonstrovat nejdůležitější společný prvek teorie relativity i kvantové mechaniky zároveň - a sice princip ekvivalence hmoty a energie, vyjádřený tou veleznámou formulkou  E=mc2.

Pěna je totiž nelineární systém, který vložením energie  a tím tu závislost názorně demonstruje, předvádí zkrátka její fyzikální smysl (zatřepáním) vratně houstne (obyčejná pěna se rozpadá pomalu, protože je vyplněná plynem, ale éterová pěna se chová jako pěna vyplněná vakuem a ta se rozpadá po zatřepání rychle.

No a z tohoto chování pěny vyplývají jak kvantově mechanické jevy při šíření energie, tak relativistické jevy při šíření hmoty, které rozebírám v článku a v diskusi. Krom toho pěna vlastně reprezentuje nejjednodušší přirozený fraktální systém.

Je nutno si uvědomit, že vnitřek bublin v éterové teorii reprezentuje jen nepatrně hustší fázi, podobně jako v systému houbovitých fluktuací vznikajících při kondenzaci superkritické páry. Ěterové bubliny jsou jen taky zřídkakdy zcela uzavřené, jsou to velmi dynamické fluktuace hustoty, které tvoří živě se pohybující prostorovou síť.

Pěna je podle éterové teorie systém náhodných fluktuací bez převažujícího tvaru, to že tvoří plochý a souvislou houbu tvořený membránami je převážně důsledek toho, že ji takovou vidíme. Takové fluktuace totiž nejlépe vedou energii na dálku, tvoří tak časoprostor. Každá jiná struktura rozptyluje energii mnohem více. Geometrie éterové pěny je tedy výsledek optimalizační otázky: "jak musí vypadat struktura vzájemně chaotických fluktuací hustoty, abychom přes ni viděli co nejvíce dalších takových fluktuací"?

Sokratés 13.3.2008 23:13

Re: Re: Čas, aspoň pro mne, není materiální kategorie.

Já zas jsem přesvědčen, že čas je člověkem vymyšlená komparativní veličina, sloužící k porovnání trvání jednoho fyzikálního jevu (třeba etalonu) s délkou trvání jiného fyz. jevu. Mé představě o vesmíru bohatě postačí jedna časová dimenze.

Sokratés 13.3.2008 23:01

Re: Re: ve spojitém, to jest strnulém

//Nevím, proč si myslíte, že k tomu, aby v něčem docházelo ke změnám, musí to prostředí být spojité.// Přesně naopak: aby mohlo docházet v něčem ke změnám nesmí to být spojité, monolitické.

//Časoprosto lze nahmatat snadno, třeba když sebou plácnete do vody.// To co jste 'nahmatal' není časoprostor, ale voda lihuprostá.

//v každé bublině je uzavřeno mnoho menších//   já prostě nechápu proč jste si vybral za prvek nekonečné hustoty éteru právě bublinu, která je synonymem pro vnitřní prázdnotu, takové nafouknuté nic.

Sokratés 13.3.2008 22:50

Re: Re: Re: Re: teorii, která předpovídá asymetrické gravitační pole

Chtěl jste si přečíst mých několik předpovědí, které neplynou z dosavadních fyzikálních poznatků. Stalo se. Teď bych si rád přečetl něco o předpovědích, které plynou z Vaší teorie, (nebo hypotézy?) Čím obohatí Vaše myšlenky svět?

Přečtěte si, prosím, předešlé  ještě jednou a napište mi, co je na tom překroucené. Zopakuji mé toužebné přání: rád bych si přečetl něco o novátorských předpovědích plynoucích z Vaší éterové teorie

ZEPHIR 13.3.2008 12:36

Re: Nabízený link mi háže "FORBIDDEN"

Je to Petráskův web, takže je možné, že vás blokuje.

Navrátil Josef 13.3.2008 10:09

Re: Re: Re: Re: teorii, která předpovídá asymetrické gravitační pole

Nabízený link mi háže "FORBIDDEN" ... proč ?

Navrátil Josef 13.3.2008 10:06

Re: Re: Re: teorii, která předpovídá asymetrické gravitační pole

Pane Sokrate, prosím, napište mi do mé soukromé pošty  j_navratil@volny.cz  vysvětlení-pojednání  "co to jsou vakance".

Děkuji

ZEPHIR 12.3.2008 23:24

Re: ve spojitém, to jest strnulém

Nevím, proč si myslíte, že k tomu, aby v něčem docházelo ke změnám, musí to prostředí být spojité. Nesmí být homogenní, ale spodní hranice pro velikost těch nehomogenit existovat nemusí.

Časoprosto lze nahmatat snadno, třeba když sebou plácnete do vody, občas pěkně to štípně. Vodní hladina je vlastně to, co z vody za běžných podmínek vlastně můžeme ucítit - povrchový gradient, po kterém se mohou šířit vlny na velkou vzdálenost a vytvářet tak pro pozorovatele iluzi prostoru a času. Časoprostor není v éterové teorii o nic víc či méně reálný, než vodní hladina, je to prostě označení pro gradient éteru s výrazně odlišnými rozměry v hlavních směrech: výrazně protáhlý, či plochý gradient.

Příkladem někonečně dělitelné struktury je každý matematický fraktál. I éterová pěna je jakýsi primitivní fraktál: v každé bublině je uzavřeno mnoho menších, ačkoliv tu hranice té velké současně poněkud přečuhují. Je to nejtěsněji uspořádaná struktura hyperkoulí.

ZEPHIR 12.3.2008 23:08

Re: Re: Re: teorii, která předpovídá asymetrické gravitační pole

Omouvám se za chybu, zkuste prosím ještě jednou tento link. Ale tuhle teorii byste znát měl, pokud jen trochu děláte do fyziky. Čím víc teorií znáte více, tím snáze se vyvarujete chyb a omylů, kterých se dopustili vaši předchůdci.

Překrucujete moje slova, nechtěl jste si přečíst několik předpovědí, které neplynou z dosavadních fyzikálních poznatků, ale předpovědi, které plynou z vaší teorie. Pokud není znám způsob jak je odvodit, nelze to odvození zreprodukovat. Nelze-li v éteru něco zreprodukovat, je to atemporální, chaotické a v duchu klasické fyziky to vlastně ani neexistuje. Lidská empirie se zabývá jen reprodukovatelnými jevy a teoriemi, co nelze zopakovat prostě "není".

ZEPHIR 12.3.2008 22:59

Re: čteš nebo píšeš jako divák nebo posluchač

To v éterové pluralitě splývá. Pohled do fraktálních oblak nám může odhalit různý překvapivý tvary - ale jsou tam ty tvary doopravdy? Jsou ty objekty součástí objektivní reality? Nejsou jen výplodem naší fantazie? Jak to lze rozlišit, když v oblacích uvidíme třeba králíka? Jen tím, že ze zkušenosti víme, že tam králík nemůže být?

V chaotickém systému jsou fluktuace náhodně rozloženy jako při házení kostkou: čím víckrát se určitej stav opakuje za sebou, tím je vzácnější. Velké objekty jsou tudíž ve vesmíru rozseté vzácně. Krom toho máme tendenci je vnímat zase pouze uspořádanými fluktuacemi, které mohou přenášet energii a obraz na dálku, což jejich obraz deformuje, máme je tendenci vnímat pravidelnější než jsou. Asi jako když rozmažeme na obrázku detaily, z šumu vidíme jen náhodné bloby, které jsou téměř kulaté. Kulaté planety a hvězdy jsou ve skutečnosti velmi nepravidelné fluktuace a obsahují téměř stejné množství časoprostoru, jako vakuum mezi nimi.

Pochopení vesmíru se tak redukuje na pochopení zákonitostí při pozorování chaosu, resp. způsobů, jakým může libovolná část chaotického prostředí interagovat s tím zbytkem. I docela subtilní souvislosti (jako např. že taková fluktuace musí být menší než zbytek) mají rozsáhlé důsledky: negativní křivost vesmíru, ve kterém jsme uzavřeni a s tím související expanzi.

Vědecký základ je založen na chápání, ne na odvozování formálního modelu již pochopeného, což je numerická regrese. Mě nezajímaj matematický vztahy mezi fluktuacema chaotickejch částic., které je možné snadno modelovat na počítači, ale jen obtížně matematickými rovnicemi. Je to výzva, ale výzva trochu jiného druhu, něco jako matematické modelování turbulence, kde je výsledek předem jasný, jen není zřejmá cesta, jak k němu dospět. 

Mě ale zajímá, proč je vůbec možný vesmír takhle modelovat. Konečně do důchodu mam času dost na objevování různých matematických souvislostí již existující teorie.

Sokratés 12.3.2008 22:52

Re: Re: teorii, která předpovídá asymetrické gravitační pole

Stránka nenalezena / Page not foundStránka neviditelnypes.lidovky.cz/teorii, která předpovídá asymetrické gravitační pole bohužel na webu neviditelnypes.lidovky.cz neexistuje. Tohleto mi dává Váš odkaz na "tahle teorie" . Děkuji, velice poučné.

Určitě už jste slyšel, že fotony v gravipoli stáčejí svoji dráhu dovnitř, nikoliv ven z gravipole. Co myslíte, pohybují se fotony vůči gravipoli dost rychle aby se u nich projevilo gravitační odpuzování? Nespletl jste si to s bájnými tachyony? Moje vakance se určitě neodpuzují, jsou velice družné až nám to někdy vadí. Např. při lezení do kopce.Vy zřejmě vakance nepotřebujete. Já a svět ano.

Asymetrie hmotového pole vakancí je základní podmínkou veškerého pohybu těchto vakancí vůči kvartonové struktuře vakua. Když je těch  vakantů něurekom vytvoří spolu  složené hmotové alias gravitační pole. Pohybuje-li se ten hafol vakantů stejným směrem, (třeba jako Země) pak z jejich dílčích asymetrických polí složíte zas jen asymetrické pole gravitační. To mi věřte.

Chtěl jste si přečíst mých několik předpovědí, které neplynou z dosavadních fyzikálních poznatků. Stalo se. Teď bych si rád přečetl něco o předpovědích, které plynou z Vaší teorie, (nebo hypotézy?) Čím obohatí Vaše myšlenky svět?

Sokratés 12.3.2008 22:21

Re: Re: co je materiální ... je strukturované

Ano, máte pravdu. Měl jsem napsat: jaké ZMĚNY fyzikálních veličin, probíhají  ve spojitém, to jest strnulém, monolitickém prostředí éteru? Takhle už tu otázku berete?

Nekonečně dělitelná struktura je fyzikální nesmysl, protože každý prvek nějaké struktury má zcela určitý nenulový rozměr. 

Časoprostor je stejná pojmová zmršenina jako tunokilometr, nebo osobohodina Viděl jste někdy tunokilometr? Stejně tak časoprostor nikdo neviděl,ani nenahmatal. Tři dimenze si vymyslel člověk, už když stavěl pyramidu a chtěl znát rozměr těles. Vzal hul a přikládal ji  ke kvádrům a dělal si zářezy na té holi. Mohl ji přikládat kolikrát chtěl a stanovit tak spoustu dimenzí. Ale brzy mu došlo, že stačí přikládat hůl ve třech na sebe kolmých směrech, aby spolehlivě určil obsah tělesa, nejen toho kvádru. Čas není nutně spojen s prostorovou změnou, ale se změnou fyzikálního stavu čehokoliv. I digitálním  teploměrem lze měřit čas např. chladnutí tělesa aniž dojde k nějaké prostorové změně.

santawizard 12.3.2008 22:11

Re: Re: Postavte už konečně tu teorii éteru na vedecký základ

V černé díře vládne etér a v supernově zase sona slouží jako když politici vládnou státu,který zase slouží lidu.Duté planety jako létající skořápky po cestách supergalaxie.Létající hromosvod s anténou jako létající elektrárna,hromy ,blesky jako obraz a zvuk tvoje televize.Antihmota je zase spirit z venuše.Setrvačník jako 70% perpetum mobile.Já jsem tělo a duše a mysl,já jsem já.Mám létající kameru s kterou se dá cestovat v prostoru a čase a přijít zpátky s dobrými úlovky.,ha ha,čteš nebo píšeš jako divák nebo posluchač?

ZEPHIR 12.3.2008 14:38

Re: Jaké vnitřně konzistentní s y s t é m y postulátů má teorie éteru

Vlnová teorie éteru je založena na těchto postulátech:

1) generace vesmíru jsou tvořeny nehomogenním inerciálním prostředím s nekonečnou hustotou energie a hmoty

2) Vztah mezi hustotou hmoty a energie v každém místě a okamžiku splňuje vlnovou rovnici pro nekonečný počet dimenzí.

Navrátil Josef 12.3.2008 8:35

Re: Re: teorii, která předpovídá asymetrické gravitační pole

(citace) : “Hypotéza také něco předvídá, ale nemá žádný vnitřně konzistentní systém postulátů“

(reakce) : Jaké vnitřně konzistentní  s y s t é m y  postulátů má teorie éteru. ? Když neodpovíte, vůůůbec mi to nevadí, spíš naopak, protože když odpovíte, bude to jako vždy : „já o koze, ty o voze“…

ZEPHIR 12.3.2008 1:55

Re: Čas, aspoň pro mne, není materiální kategorie.

Nevím co čas, ale časové dimenze lze počítat stejně jako prostorové na prstech. Např. éterová teorie předpovídá, že každý gradient éteru má nejméně dvě časové dimenze, nepatrně se od sebe lišící.