17.4.2021 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

VĚDA: O tom velkém testování

Rozsáhlé testování potřebujeme také proto, abychom dokázali posoudit, v jaké fázi epidemie se nyní nacházíme. Neboť Česká republika na to nemá, na rozdíl od jiných zemí, úplně jasná čísla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Paculová 10.4.2020 16:23

Z nejnovějších zpráv: Podle korejského Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) se může nejspíš koronavirus reaktivovat u lidí, kteří se již z nemoci covid-19 vyléčili. Přibližně 51 pacientů, kteří se v Jižní Koreji uzdravili, byli znovu testováni pozitivně, uvedlo CDC. ,,Virus u těchto pacientů se mohl znovu aktivovat,“ sdělil generální ředitel korejského Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Jeong Eun-kyeong.

H. Paculová 10.4.2020 16:26

Znepokojivou informaci také přinesl výzkum vědců z univerzity Fu-tan v čínské Šanghaji, který vedl profesor Chuang Ťing-che. Studie byla předběžně zveřejněna v databázi Medrxiv, zatím však nebyla odborně recenzována. Podle zveřejněného čínského výzkumu měli nízkou hladinu protilátek zejména mladí lidé ve věkové skupině 15 až 39 let. Ti by se tedy pravdě-podobně mohli nejsnáze znovu nakazit a nemoc také šířit. Oproti nim trojnásobnou hladinu protilátek měli v krvi lidé ve věkové skupině 60 až 85 let.

Je třeba podotknout, že něco podobného se uvádí u chřipky.