28.4.2024 | Svátek má Vlastislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L 27.11.2009 11:08

na AV maji vysledky, ale bidne

Maji tam sice obcas nejake vysledky, krome neustaleho kecani, v porovnani s podsumavskymi vesnicemi. Kdyz jim ty penize sebereme a dame je do tech vesnic, budou podsumavske vesnice mit lepsi vysledky nez AV. At se tam na AV predvedou bez penez a uvidime. Uvidime, ze vysledky budou bidne a ze budou kecat dal.

Heda 27.11.2009 15:42

Re: na AV maji vysledky, ale bidne

Bože, jakto může někdo žvanit? Nemyslela jsem si, že je u nás tolik pitomců.

L 3.12.2009 8:36

Re: na AV maji vysledky, ale bidne

Jak muze nekdo zvanit jako ti na Akademii? Proc tak zvani? Protoze chteji penize. Proto melu porad dokolo to same a jak jsou duleziti.

Ivan Nový 27.11.2009 10:07

No ve financování Akademie,

je se třeba vrátit ke kořenům. Na stát by neměla spoléhat. Ten se řítí do úpadku. Díky odkládání reforem v sociální oblasti.

Mára 27.11.2009 10:45

Sociální oblast není nejhorším problémem.

Nejhorším problémem je umělá zaměstnanost ze státních peněz. Je s podivem, kolik lehkoživků žije ze státní pokladny. Skutečným problémem je tedy příliš snadný přístup politiků ke státnímu majetku a financím.

xxxKubeš 27.11.2009 10:04

Jestliže

v AV jsou ústavy jako jazykověda, kunsthistorie, gender studie a pod., měli by se odpovědní zamyslet, zda to není jen marnotratné živení těch, kteří v těchto ústavech pracují, zvláště, když se stát snaží šetřit kde to jde.

Marat 27.11.2009 12:07

Re: Jestliže

A právě takovéto Ústavy jsou přeplněné "vědci". Komunisté  pro tento druh "vědcu"zřídily Ústav dějin KSČ, Katedru Marxismu-Leninismu, Vsokou školu politickou a když Gusta Hnusák tyto jejích školy zavřel jako semeniště flákaču a trubce neužitečné a ty "vědce" poslal do kotelen aby dělali něco užitečnějšího, tak se také ozval Europou příšerný jekot a řev o Biafře ducha v ČSSR. Jako by ÚV-KSČ neměl právo zrušit takové školy které zřídíl pro své věrné lokaje a tak jím poskytl blahobytný život a k tomu tituly vědcu.

Historik 27.11.2009 14:29

Myslel jsem, že jste chytřejší, ono to bylo trochu jinak

Nejsnáze se to vysvětluje v trochu jiné oblasti kinematografii, to jsem četl takovou studii z r. 1968 o tzv. "Nové vlně 60 let". Ve stručnosti to bylo takto. V 50 letech režim zavedl státem plně řízenou a státem financovanou kinematografii. To státní financování zůstalo, ale rozvolnilo se řízení, takže filmaři mohli v jistém stupni svobodně tvořit a přitom nemuseli shánět peníze a přizpůsobovat se komerčním požadavkům.

V oblasti společnských věd to bylo v jistém smyslu podobné. Mimochodem, o majetku KSČ bylo právem roku 1990 konstatováno, že šlo o uloupený státní majetek, takže "právo" ÚV KSČ cokoliv rušit je na vodě.

Nemo 27.11.2009 13:14

Re: Jestliže

Copak jazykověda a kunsthistorie, ale co taková teologie? Je to vůbec věda?

Historik 27.11.2009 15:13

Re: Jestliže

Každopádně by počet lidí v podobných ústavech měl být velmi omezený. A silně omezený by měl být i počet státem placených studentů podobných oborů (reguloval bych to třeba stipendii, kdo neudělá zkoušky, může studovat jen na vlastní náklady). K těm zkouškám, dělá se to třeba anonymními testy, které jsou obodovány. A pak se přijme prvních 50 s nejvyšším počtem bodů.

Kolumbo 27.11.2009 9:46

Čím to je,

že dřív vědu podporovali "vzdělaní donátoři" a dnes jakoby se bez placení státem věda ani dělat nedala. Ve státu je ten problém - pokud vědu financovali "donátoři" nikdo ji netuneloval, protože to nešlo. Pokud ji financuje stát, stává se okamžitě terčem vykuků, kteří hledají způsoby jak přesměrovat tok státních peněz do svých kapes, ať jsou tito z řad vědců samotných nebo ne. Prostě, na co sáhne ruka státního ouřady jde k čertu.

ZW 27.11.2009 10:03

Re: Čím to je,

Kolik jste vy osobně na vědu daroval? Nebo obecněji: Kolik jste vy osobně věnoval peněz či svého volného času na obecně prospěšné účely? Ti "donátoři" nepadají z nebe, ale vyrůstají z příznivého společenského podhoubí. To dnešní je však, žel, silně nepřející.

Ze současných Romanů a Krejčířů noví Hlávkové nevyrostou.

Ivan Nový 27.11.2009 10:11

Re: Čím to je,

No ti donátoři nejprve vybudovali své firmy, a to jim poskytlo hmotný základ pro donátorství. Někteří vykuci přišli na to, že tuto etapu se dá přeskočit, když donátorem bude stát. A to byl počátek úpadku vědy. Dnes se to zvrhlo na klimatologickou politiku. Která jako věda je levná, ale je z ní možno vytřískat peníze ze státu na podporu nesmyslného boje s CO2.

Historik 27.11.2009 14:52

Člověče, od kdy je zelená ideologie vědou?????

Za různých politických poměrů jsme měli takové vědce jako akademik Trofim Denisovič Lysenko, šéf AV SSSR nebo se v Německu mnozí dali na "ryze německou fyziku:"

A když jdeme do pražské minulosti, na dvoře Rudolfa II působila spousta šarlatánu (Edward Kelly), ale i astronomové Tycho de Brahe (oba najdete ve Werichově filmu Císařův pekař a Pekařův císař) a Jan Kepler. A nakonec z jejich objevů vzešla Newtonova fyzika, bez které se dnešní strojírenství naprosto neobejde.

Ivan 27.11.2009 16:42

Re: Člověče, od kdy je zelená ideologie vědou?????

Vážený pane, ten Lysenko byl stvořen postupem, který se tomu současnému útoku na ČSAV velmi podobá.

Kdysi v SSSRtajemník Ždanov na zasedání akademie kritizoval vědce za to, jak studují tak neužitečné věci jako změnu barvy očí mušky drozofily za období blokády Leningradu a dělají to v době, kdy sovětská země potřebuje po válce zvýšit výnosy pšenice.  Utrácejí tím marně státní peníze.  Zabil tím na dlouhou dobu vývoj genetiky v SSSR (která do té doby byla v SSSR na špici světového výzkumu) a současně dal prostor podvodníkům jako byl Lysenko.  

Úspěšná věda je taková, která  průzkum okolního světa dělá pečlivě a spolehlivě a kvalita vědecké práce se neměří tím, jestli se v prozkoumávané oblasti najde taky zlato, respektive jestli se tam najde cokoliv užitečného. Archeologové neodkrývají hroby kvůli tomu, že tam očekávají zlatý poklad!

hlava22 27.11.2009 8:42

Asi si musíme vybrat.

Pokud stát nebude přispívat na aplikovaný výzkum, tak jak se děje všude, tak nám zde zbudou akorát montovny + AV.

Juggernaut 27.11.2009 9:11

Re: Asi si musíme vybrat.

Není rolí státu přispívat na aplikovaný výzkum - to mají dělat firmy, které výsledky aplikovaného výzkumu potřebují. A kromě toho podpora apl. výzkumu stejně už probíhá - řada grantů preferuje účast "průmyslového" partnera na projektu.

hlava22 27.11.2009 9:30

Re: Asi si musíme vybrat.

mají, mají. Jenže aplikovaný výzkum ze státního podporuje kde kdo jako zvyšování konkurenceschopnosti vlastní ekonomiky a udržení pracovních míst, neb domácím se rukama moc dělat nechce. A výsledky se pak exportují do montoven a zisky montoven zas domů. A pokud tohle dělat nebudeme, tak možná získáme pověst státu s nejlepšími gender studiemi na světě a nejlepšími montovnami.

Historik 27.11.2009 15:17

Re: Asi si musíme vybrat.

Jenže k tomu aplikovanému výzkumu potřebujete firmy, které na něj čekají a investují do realizace. A to celé je mnohem dražší, než základní výzkum.

L 30.11.2009 9:08

K tomu zakladnimu vyzkumu

K tomu zakladnimu vyzkumu nikdy nebudou firmy, ktere na nej cekaji. Dalsi problem je ten, ze na te jejich Akademii se jen utraceji penize a nedela se nic, lenosi se, pracuje se na chalupe a nic se nevyzkouma. Hehehe.

Niky 27.11.2009 7:25

Kde jsou výsledky práce AV?

AV bych okamžitě zrušil a tisíce nemakačenků a jejich rodinných příslůšníků vyhodil na dlažbu!! Je to jako za komunistů,když komunisté neméli kam umístit stranické lehkoživky,tak zřídili výzkumný ústav pro výzkumné ústavy!:-/

Zen 27.11.2009 7:42

Re: Kde jsou výsledky práce AV?

Nepsal/a jste driv pod nickem L?

Ja jen, jestli se mame tesit na pochod na pracak ..., rozdojeni kozla, ... ;-D;-D;-D

Nicmene jedna rada zdarma: Pokud o necem vite kulove, mlcte. Ostatni si budou moci myslet, ze nejste pitomec.

L 27.11.2009 11:54

Za Pochodu padlych revolucionaru, odchod na pracak

Uz je to tady. Soudruzi z Akademie si mohou dat zahrat Pochod padlych revolucionaru a odpochodovat na pracak. Za ty penize si ty jejich vysledky muzeme koupit jinde a lepsi. To jejich kecani o tom, jak jsou nejlepsi pak mohou predvadet urednikovi na pracaku.

S hledanim zamestnani to budou mit opravdu tezke. Kdo jen naznaci, ze je z Akademie, toho nikdo nechce, protoze kazdy vi, jak se tam dela. Kecani a zase kecani a vysledky nikde. Cili z pracku za Pochodu padlych revolucionaru prechod na socialku.

Stredocech 27.11.2009 15:23

Re: Za Pochodu padlych revolucionaru, odchod na pracak

Bez vědců ani nebudete vědět CO koupit a kolik by to mělo stát. Já Vám dám takový příklad z komunistické éry. Dávali jsme si od západních Němců za peníze regenerovat platinové katalyzátory, a oni tvrdili že výtěžnost platiny je 80%. Nakonec tu technologii zvládli u nás, ale najednou měli výtěžnost 99%. Byli jsme blbí, neinformovaní, takže Němcům zůstávalo za nehty skoro 20% platiny.

ZW 27.11.2009 10:04

Re: Kde jsou výsledky práce AV?

Já bych tyhlety inteligenti nahnal do dolů!

Nebo aspoň tahat gumy v mišelince.

Niky 27.11.2009 10:13

Re: Kde jsou výsledky práce AV?

ZW,nejste soudruh akademik? Posílat lidi do dolů,to vám vždycky šlo,bolševiku!(Y)

VlastV 27.11.2009 11:52

Re: Kde jsou výsledky práce AV?

Myslis neco jjako ustav pro vyzkum totalitnich rezimu?

xyz 27.11.2009 6:59

K čemu má budovu na Národní?

A "University of New York in Prague" říká vše.

honzak 27.11.2009 6:34

vážený autore!

zmínka o " University of New York in Prague " váš článek výrazně diskvalifikuje. Člověk pracující téměře v obor (výzkum a vývoj ve velké firmě) si nutně pod názvem "věda" v podání " University of New York in Prague " představí něco strašného, na úrovní gender studies a podobých hámotin.

Závěrem poznatek, podložený 35 roky práce v oboru. Věda, praktikovaná v totálním odtržení od reality všedního dne je k prdu. čÍMŽ NECHCI ŘÍCT, ŽE BY SE MĚLA AV LIKVIDOVAT.

Veselý 27.11.2009 7:28

Re: vážený autore!

Souhlasím s tím, že zmínka o University of ..  není vhodná. Ale věda je tak trochu vždy odtržená od reality, protože pak by nebyla vědou. To o čem Vy mluvíte je aplikovaný výzkum. Ten by si dle mne měly hradit firmy, možná se státním přispěním, ale ne samotný stát. Může se stát, že firma se přestěhuje a nám zbydou oči pro pláč.