15.4.2021 | Svátek má Anastázie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
brhlik2 16.12.2008 17:32

a co ptáci?

Jak dopadne pták, který poletí nad radarem a náhodou se dostane do onoho radarového paprsku? Nebudou američanům padat do úst pečení čápi a holubi?

Snowy White 16.12.2008 17:53

Re: a co ptáci?

No právě že brhlíku budou. Zatím je to veřejné tajemství, ale oblast Padrťských rybníků bude již brzo onou zaslíbenou pohádkovou zemí, kde padají pečení holubi rovnou do úst. A to považte nejen těm marines, ale i těm co jsou dnes proti radaru aka "obří mikrovlnce". Ale vy se tím neznepokojujte, pochybuji že by někdy z Bohnic dělali ozdravné zájezdy do Brd.

Tony 21.3.2009 14:06

Bilak Topolánek na ptáky a lidi kašle

Když prodal ve volební kampani a potom odkopl i vlastní manželku a rodinu a přeběh k Talmanové, se kterou to potají předtím táhl, co od něj čekat?

Viktor Holubec 9.12.2008 8:33

bezletové pásmo

Zdravím,  ta bezletová zóna není padesát km nebo ano? To by znamenalo kruh o průměru 100 km. tj. letadla by nemophla létat od Plzně až do Prahy (vzdálenostně). Myslím, že ve skutečnosti má být asi 12 km.

Svazek, ač tenký při vyslání, se oslabuje s druhou mocninou vzdálenosti od radaru (rozšiřuje se). Představa, kterou ve mě evokuje příměr s laserovým ukazovátkem, tedy, že radar udělá na raketě malou červenou tečku, do které se (snad) trefí antiraketa je trochu nepřesná.

pavel 27.11.2008 23:46

jen trochu úcty

zed 27.11.2008 23:24

Otázka

Mně radar jako takový nevadí. Jak ale můžeme vědět, že v rámci tohoto radaru nebude instalováno ještě jiné zařízení, např. špionážní, třeba nějaký monitoring všeho elektromagnetického záření (odposlech mobilů např.). Možná jsem idiot, ale Američani jsou špionáží posedlí a vzhledem k tomu, jak si o sobě myslí, že oni jsou jediní "dobří" na světě a jak věří tomu, že na nich a jen na nich leží osud celého lidstva, mi to zas až tak nepravděpodobné nepřijde...vyvraťte mi to vědecky a já jsem ochoten změnit názor.

S.T.K. 27.11.2008 23:36

Re: Otázka

Myslím, že na Marsu žijí v hlubokých jeskyních na úpatí sopek malí zelení mužíčci. Vyvrať mi to vědecky a já změním názor....;-)

zed 28.11.2008 12:29

Re: Otázka

Ti mi vůbec nevadí-dokud mě nechtějí špionovat, kamerovat, brát mi otisky všeho možného, brát mi DNA, odposlouchávat mě a posílat na mě komando, kdykoli v mailu nebo jinde napíšu slova "Usáma" a "bomba"

Magor Milda , Mgr. etc. 4.12.2008 22:03

Re: Otázka

typicky schizofrénní psychika. Kdysi jsem měl návštěvníka, který se chtěl informovat o radioaktivním záření. všichni se ho chtěli zbavit a poslali ho ke mně, protože jsem takový magor, který chce všechny problémy řešit. Ten pán byl emigrant z Bulharska a měl obavy, že za tou zdí, u které spí, někdo instaloval radioaktivní zdroj, který ho má pomalu zavraždit. Snažil jsem se, mu to vymluvit. Za několik týdnů se objevil znovu, koupil si prý kapesní hodinky, připadaly mu ale neuvěřitelně levné. Úvahami dospěl k názoru, že musí být radioaktivní a mají ho zničit. Tož to nebyl problém, hodinky jsme položili pod detektor a zjistili jsme, že se radioaktivita nijak nezvýšila. Od té doby byl pokoj.

Pane zed, nechte se vyšetřit, vaše utrpení je možno potlačit psychofarmaceutickými léky!

bobo 27.11.2008 21:46

USA v. RUSKO - a nikdo jiný?

Stále se tu hovoří o válce mezi rudými a třeba modrými. Myslím, že momentálně jde hrozba z teroristického světa, který má prachy. A všechno se dá koupit. A skoro všude. Myslím, že problém, zda mají vojáci nějakých USA mít právo pobývat zde, je třeba formulovat jinak. Myslím, že bychom se měli přihlásit k EU a tato obrana by měla být součásti EU případně EU+USA případně (proč ne)+ Rusko. Ne s jejich vojáky, ale se vzájemnou infomovaností. Totiž, jak už tu někdo řek, ty dvě stále supervelmoci se fakt asi drží pod krkem navzájem, což je dobře.

Mell 27.11.2008 19:43

Zdravice

Zdravím bolševiky všech barev, kteří tady horují proti radaru a vlastní tupostí pomáhají případným lotrům, kterým bude jedno kolik lidí kde zahyne. Doufám jen, že v případě, že se pravděpodobný scénář vyplní,(pokud nedostane Evropa rozum tak možná už do 5 let) a v tu chvíli válečného vřavu zfanatizovaných útočníků poletí rakety mimo naši zem, nebo budu já a moji blízcí hodně daleko od země, kde vítězí rudá tupost.

mik 27.11.2008 21:20

Re: Zdravice

Přidám se - až zjistím kde rudá tupost nevítězí :-/

NR 27.11.2008 19:22

Strana zelených lže, protože chce v ČR cizí vojenskou přítomnost, ačkoli voličům tvrdí opak

Strana zelených šla do parlamentních voleb v ČR 2006 s programem, v němž voličům lživě tvrdí a je v něm uvedena lživá věta: „Nepodpoříme zřízení základen jakékoli zahraniční armády na území České republiky.“ (v bodu 13. Justice a bezpečnost). Tímto způsobem  obelhala Strana zelených obyvatele a voliče ČR a dostala se do Parlamentu a dělá politiku, pro kterou ji lidé v ČR nezvolili.

Ministr zahraničí ČR a senátor Karel Schwarzenberg za Stranu zelených podepsal 8.7.2008 s USA smlouvu o zřízení US Army vojenské základny v ČR. Ministr a poslanec PČR za Stranu zelených Bursík ve vládě a v Parlamentu prosazuje zřízení US Army vojenské základny v ČR. Totéž dělá za Stranu zelených poslankyně Kateřina Jacques a ostatní poslanci PČR a ministři za Stranu zelených. Kandidáti voleb 2008 do Senátu v Praze za Stranu zelených Michael Kocáb, Helena Illnerová jsou pro zřízení US Army vojenské základny v ČR. Kandidát voleb 2008 do Senátu v Lounech za Stranu zelených Svatopluk Karásek je pro zřízení US Army vojenské základny v ČR. Ano, Strana zelených škodí České republice, protože prosazuje cizí vojenskou přítomnost v ČR, ačkoli si to 2/3 obyvatel nepřeje.

Rozpor mezi skutečnou politikou Strany zelených a lhaní Strany zelených si můžete přečíst v odkazu v dokumentu Strany zelených - Text politického programu a bod 13. Justice a bezpečnost, který schválil sjezd Strany zelených v září 2003:

http://www.zeleni.cz/555/clanek/politicky-program-vize-ekologicke-demokracie/

Jura Jurax 27.11.2008 19:35

Re: Strana zelených lže, protože chce v ČR cizí vojenskou přítomnost, ačkoli voličům tvrdí opak

Strana Zelených jsou zemští škůdci a jako takoví nechť jdou do přímo tam ... a že Bursík a spol. překročili zelený stín a chtějí radar jim je jen ke cti.

R. J. 27.11.2008 19:43

Re: Strana zelených lže, protože chce v ČR cizí vojenskou přítomnost, ačkoli voličům tvrdí opak

Souhlas, není co dodat.

NR 27.11.2008 19:51

Re: Strana zelených lže, protože chce v ČR cizí vojenskou přítomnost, ačkoli voličům tvrdí opak

Tak ústy Strany zelených PRAVDA A LÁSKA zvítězila nad lží. Je dovršeno úsilí Velké listopadové kapitalistické revoluce 1989 tatíčka zakladatele pravdy a lásky a největšího šiřitele prý pravdy a ideologa Zelených Havla.

mik 27.11.2008 21:21

Re: Strana zelených lže, protože chce v ČR cizí vojenskou přítomnost, ačkoli voličům tvrdí opak

Nechlastej Rv

Dr. Chocholoušek 27.11.2008 23:18

Re: Strana zelených lže, protože chce v ČR cizí vojenskou přítomnost, ačkoli voličům tvrdí opak

V chlastu to není...NR je zkratka pro Nemám Rozum.  ;-)

Ludva 28.11.2008 13:39

Re: Strana zelených lže, protože chce v ČR cizí vojenskou přítomnost, ačkoli voličům tvrdí opak

Tatíček se zachoval správně - jako americký zednář.

Hledající 27.11.2008 19:01

Pane Tomas B. a jemu podobní

V roce 1968 požádala vláda SSSR vládu ČSSR o zastavení kontra-revoluce. Vláda ČSSR jí okamžitě vyhověla, a její představitelé Bilak a spol napsali zvací dopis. Vláda SSSR tomu pozvání s radostí vyhověla. Lidí v ČSSR nebylo žadoucí se ptát, ten takovým vysokým jednáním nerozuměl.

Vláda USA požadala vládu ČR o poskytnutí pár hektarů pro jejich vojenskou základnu. Vláda ČR jejich požadavku vyhověla, a pozvala je do ČR. Lidí v ČR není žádoucí se ptát, takovým vysokým jednáním ten lid nerozumí.

Tak jaký je tu rozdíl?

Vaše argumenty jsou podobné argumentům zloděje, který ukradl 1000 EU, dle jeho mínění nicotnou častku, za kterou nemůže být přece odsouzen. Vy argumentujete že taková maličkost, jako  200 vojáků US Army a pár hektarů území ČR,  není okupace. Jste jako ten zloděj, který nechápe že ukradení 1000 EU je krádež, bez ohledu na jeho mínění co je krádež. Vy nechápete že přitomnost cizí armády je okupací, i když dle vašeho mínění přitomnost US Army je vyhovění sousedskému pozvání.

pbla4024 27.11.2008 19:15

Re: Pane Tomas B. a jemu podobní

Existence vlády ČSSR v roce 1968 nebyla výsledkem svobodných voleb. Existence vlády ČR v roce 2008 je výsledkem svobodných voleb. To je ten podstatný rozdíl.

R. J. 27.11.2008 19:45

Re: Pane Tomas B. a jemu podobní

pbla4024, některým to nemůžete vysvětlit, oni totiž považují bolševický koncentrák za legitimní, dnešek je pro ně zhouba. Někteří jsou prostě zvrácení, bohužel, nic s tím nenaděláme.

mik 27.11.2008 21:25

Re: Pane Tomas B. a jemu podobní

Musime, jinak tu zas bude za chvili bolsevicky koncentrak !!

gerontusinza 28.11.2008 9:49

Bude to je nesporné.......Re: Pane Tomas B. a jemu podobní

pokudsi myslíte že preference komunistů po tomhle nestoupnou tak se silně pletete, proti cizí mocnosti se spojím s jakoukoli stranou abych ji tady odtud dostal.......:-/ A to je prosím to o co se zaloužíte pitomci...... s rozhledem nízko letícího chrousta..... ;-Dpartaj která zaručí demoliční četu radaru je moje partaj pro tuto záležitost a pro budoucnost našich dětí .protože jen zrádce a idiot obětuje svou vlastní krev zájmům cizí velmoci bez toho aby měl kontrolu nad tím co je zde budováno..... a je to pořád ten samý Bilak a jakeš, bez ohledu na to jak se sám jmenuje....:-/

Harry 6.1.2009 14:43

Re: Bude to je nesporné.......Re: Pane Tomas B. a jemu podobní

"proti cizí mocnosti se spojím s jakoukoli stranou " No proti USA se Vam primo nabizi hned 3 osvedcen spojenci: nacisti, komunisti a Usama. Svuj k svemu. PS: USA odnedavna nejsou cizi anobrz spratelena velmoc - jestli se Vam to nedoneslo tak jsme oba dva v NATO, kde ovsem USA hraji 1. housle.

pahejl 27.11.2008 20:58

Re: Pane Tomas B. a jemu podobní

mozna svobodnych, ale volici nebyli o umyslech vladnich stran co se tyka radaru informovani, pouze zeleni meli v programu lzive tvrzeni. tedy vlada nema mandat o necem takovem jednat, kor proti vuli jednoznacne vetsiny obcanu. pravda, v dalsich demokratickych volbach si to takova vlada pekne vyzere a dobre ji tak :-) blbe je ze ty dalsi uz vasim pricinenim az  tak demokraticke byt nemusi Rv

Ravnagorac 28.11.2008 7:22

Re: Pane Tomas B. a jemu podobní

Jaký rozdíl je mezi Bilakem a Topolánkem?

gerontusinza 28.11.2008 9:53

jen ve jméně......Re: Pane Tomas B. a jemu podobní

konání je identické je to láska velkému bratrovi a neschopnost pochopit že nikdo rozumný nechce být se svou rodinou rukojmím cizí velmoci....... Ten blb se chová jako Hácha...... a to byl zrádce....:-/

Tomas B. 27.11.2008 19:21

Re: Pane Tomas B. a jemu podobní

Tak to je nehorázná pitomost! Zvací dopis byl napsán AŽ PO OKUPACI a to lidmi, kteří na začátku okupace, tedy 21. srpna 1968 nebyli představiteli ČR. Těmi byli Dubček a spol. - možná už jste ta jména slyšel. Rusové a ostatní vpadli do ČSR naprosto nelegitimně, cituji hlášení rozhlasu z 21. srpna: ... Stalo se tak bez vědomí presidenta republiky, předsedy Národního shromáždění, předsedy vlády i prvního tajemníka ÚV KSČ a těchto orgánů,...

Tedy opravdu, jak můžete tak blbě žvanit? Co to máte v hlavě - srovnávat okupaci (jakoukoli) s pronájmem placu pro americkou základnu je prostě absurdní a vy to víte. Jen pořád cucáte falešné argumenty z palce - nevím koho chcete přesvědčit, sám sebe?

A znovu na závěr - Američané mají základny v několika desítkách zemích po celém světě. Podle vašeho výkladu okupují Američané desítky zemí. Mezi nimi Německo například.  Mám v Německu pár známých, až se uvidíme zeptám se, jaký je to pocit, když vás okupuje USA? Dám vám vědět, co mi odpoví :-)

Jura Jurax 27.11.2008 19:40

Re: Pane Tomas B. a jemu podobní

No, on hledající holt blbě hledá - a fakty se nezatěžuje, nebo je nezná ... ;-)