Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

liberal shark

13. 2. 2006 7:45
reálný program
Osobně považuji využívání nízkopotenciálních zdrojů energie s malou hustotou (vítr a slunce) na výrobu elektřiny za neefektivní nesmysl, který životnímu prostředí nijak nepomáhá. V podmínkách ČR má smysl soustředit se na zateplování budov, sluneční ohřev užitkové vody a rozvoj kolejové dopravy. Například převedení těch milionů kamionů ročně na systém Ro-La by mělo obrovský ekonomický i hospodářský dopad. Představte si ty desetitisíce tun nafty, zničené silnice a dopravní nehody, ke kterým by nedošlo.
0 0
možnosti

Jan Hájek

13. 2. 2006 7:24
ostatně jako většina BIO EKO zdrojů
Jak proběhlo v diskuzi k článku o alternativních palivech celková energetická bilance alkoholu vyrobeného kvašením a destilací je ZÁPORNÁ. Mám silné podezření, že totéž se ukáže u prakticky všech bio alternativních zdrojů.
0 0
možnosti

david

13. 2. 2006 7:16
co kdyby zastánci a podporovatelé VE
platili za 3-5 krát víc než ostatní (mj. zelená energie za +0,1Kč/KWh, je taky pěkný podvod) a elektřina jim šla jen když fouká silný vítr.
0 0
možnosti

honzak

13. 2. 2006 6:50
ještě maličkost
Slkutečná podpora instalaci obnovitelných zdrojů je NULOVÁ! Viz odpověď na moji žádost o příspěvek na dotaci pro instalování slunečních kolektorů na předehřívání TUV pro 48 bytů(instalace v Orlové uspořila cca 20% nákladů na plyn!)
" Vážený pane, od 1. dubna 2005 pozastavil Státní fond životního prostředí ČR příjem žádostí do národních programů vyhlašovaných Ministerstvem životního prostředí. Důvodem tohoto opatření byl velký převis žádostí, který vysoce přesahoval finanční možnosti SFŽP ČR. "
Je to jen další kamínek do mozaiky "ochrany přírody a podpoře obnovitelných zdrojů". Celé MŽP a organizace jím řízené a placené, včetně všech dětí země a jejich jihočeských matek je jeden kolosální švindl a továrna na peníze pro pár rovnoprávnějších.
0 0
možnosti

Pavel

13. 2. 2006 6:36
Kalifornie
Včera byl v TV pořad o Kalifornii, velká zmínka o největším počtu větrníků, ale ani slovo o velkých problémech se zásobováním elektřinou.
0 0
možnosti

Novák

13. 2. 2006 5:42
Úvaha
Co se podívat na stránky Jindřichovic a zjistit si procentuální využití tété slavné dvojice větrníků. Ono totiž se pohybuje kolem 12 %!!!! Ale i to stačí sypat panu starostovi jako jednateli společnosti pověřené obcí správou tohoto nesmyslu. A oto přeci jde především.
0 0
možnosti

Honza V.

13. 2. 2006 0:36
Svatá pravda
1. Plně s Vámi souhlasím.
2. To zas budou melouni vřískat!:-))
0 0
možnosti

Viktor

13. 2. 2006 0:30
Zásadní problém
Myslím že opravdu zásadní problém je zmíněn v předposledním odstavci. Prtože nikdo neví kdy přestane vítr foukat tak přestože větrná elektrárna pracuje musí současně běžet i klasický zdroj jako záloha. Takže na jednom kopci se točí listy "ekologicky šetrné obludy" zatímco za pár dalšími kopečky Antonín, topič elektrárenský stejně musí do kotle přikládat. Kníže Potěmkin by měl radost!
0 0
možnosti

Jaroslav

13. 2. 2006 0:29
poznamka
DIk za skvelej a dobre produmanej clanek plnej informaci. Jen to postouchnuti do Breziny, tedy ze je jako ekolog, asi neprezije. Novinar to on je, pise do Quo, ale ekolog?
0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz