19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

COVID: Ti, kteří si hrají s ďáblovými hračkami…

…postupně ponesou jeho meč. Tento výrok, nesprávně připisovaný Buckminsteru Fullerovi, ve skutečnosti pronesl anglický historik a literát Thomas Fuller, a to už v polovině 17. století. Klidně by ho mohl pronést i dnes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nevrkla 7.12.2021 11:43

Zpravidla to u jinak zdravých dětí a mladých lidi rymicka je. Jeden z 5000 zemřelých na covid je dítě do 15 let. Obávám se, že z očkování bude mít problémy podstatně více dětí, studie už prokazují vliv těchto vakcín na sníženou schopnost těla vytvářet vlastní imunitu, a to jsme na počátku.

J. Hrbek 7.12.2021 11:52

Toho jsem se obával:-( ... máte k tomu nějaký odkaz? Nedá se to svést spíš na změněný způsob covid-života (vdechování vlastních výdechů, omezení styků a tím omezení treninku imunitního systému...)?

J. Vintr 7.12.2021 12:01

Kolik takhle mladých za poslední dva roky zemřelo a kolik z těch lidí zahubil nějaký covid. Vsadím se že ani jednoho. Zato je bezpečně prokázáno, že děti a mladí lidé umírají na následky toho očkování.

J. Hrbek 7.12.2021 8:48

Hezky shrnuto... díkyR^

A. Forman 7.12.2021 8:46

Tak nevím, kdo lže..... neočkované nutí ( a to nevybíravě ) do očkování, že to funguje, a očkovaným doporučují třetí dávku, že ta dvě předtím jaksi nefungují, a to bez záruky na délku účinků....

A. Renjascu 7.12.2021 9:33

R^

J. Vintr 7.12.2021 8:33

I kdyby ty "vakcíny" fungovaly přesně tak, jak slibují jejich výrobci, tak jde výhradně o ochranu jednotlivce. Mluvit o jakési "kolektivní imunitě" v souvislosti s těmto "vakcínami", může dnes už jen naprostý hlupák. Zrovna tak je idiotským další "argument" těch, kteří se toto očkování snaží vnucovat těm, kteří o to nestojí, a to starost o "přetížení nemocnic". Nemocnice nebyly přetížené ani vloni, kdy ještě to zázračné očkování neexistovalo a zaručeně nehrozí ani teď, kdy už se spousta lidí s tímto virem setkala a je imunní. Navíc tím propagátoři sami zpochybňují účinek těch zázračných vakcín. Takže by bylo na místě, aby se politici a ti kteří si to nechali píchnout, přestali starat o ty, kteří nemají zájem se stát účastníky třetí fáze testování experimentálního farmaceutického přípravku

V. Braun 7.12.2021 8:37

Tak nemocnice nebyly a nejsou přetížené Covidem? To vyprávějte lidem čekajícím třeba na operaci kyčelního kloubu a uvidíte, co vám na to řeknou.

A. Renjascu 7.12.2021 8:45

Tak aktuální data jsou taková:

Hospitalizovaní neočkovaní či očkování jednou dávkou: 2.226 osob,

hospitalizovaní plně očkování: 1.663 osob,

hospitalizovaní neočkovaní či očkování jednou dávkou na JIP: 317 osob,

hospitalizovaní plně očkování na JIP: 147 osob.

Kapacita českých nemocnic: 23.500 lůžek,

Kapacita ARO+JIP: 3.900 lůžek.

To, že k ním chybí personál je věc jiná, ale ta není dána covidem, ale tento problém trvá již dvacet let a covid jej pouze zviditelnil. Možná, že kdyby ty prachy, které pojišťovny posílají nemocnicím za covid daly spíše sestrám, tak by žádný problém nebyl a sester by bylo dostatek.

Čili cca 5.000 osob v nemocnici z 10.7 milionů obyvatel ČR a to ani netušíme, zda nemají další komplikace a zda je primární diagnózou covid, ale pravděpodobně asi u velké části nikoliv. To by se zjistilo, pokud by se zrušil bonus pro nemocnice ve výši cca 420.000,- Kč za týden za covid pozitivního na JIP a cca 16.000,- Kč za covid pozitivního na běžném lůžku. Tudíž o jaké epidemii to vlastně mluvíme, když jsou v ČR daleko závažnější choroby.

J. Vintr 7.12.2021 9:03

Mimochodem, podle "neověřených" informací se operace odkládají spíš kvůli nedostatku krve na transfůze. A ten nedostatek je způsoben tím, že krev od očkovaných dárců je nepoužitelná.

P. Vychodil 7.12.2021 9:24

už jsem pár zpráv zachytil, ale zatím ne z úplně spolehlivých zdrojů...

J. Vintr 7.12.2021 9:45

Jasně že tohle nemůžou přiznat. Pak by se totiž snaha naočkovat všechny mohla jevit jako úmyslný úklad o život tisícům lidí, kteří potřebují nebo budou potřebovat transfůzi....

J. Hrbek 7.12.2021 12:03

Už jsem slyšel v téhle souvislosti více, nicméně hodně doufám, že jde jen o konspiraci ála 5g vysílače;-)...možná jde jen o zvláštní případy očkovanců?... kdyby to bylo masové, asi by to tak utajit nešlo... kolem odběrů krve, skladování a spotřeby na operace se pohybuje příliš mnoho lidí, aby něco takového šlo ututlat:-/

J. Vintr 7.12.2021 22:34

Může to být jen "hoax", ale o tom, že v krvi očkovaných jsou podivné sraženiny, už se píše na všech stranách (na to stačí mikroskop a vzorek krve) a dokonce už to přiznal i jeden z výrobců vakcín. Samozřejmě s tím, že se to stává jen výjimečně. Jenže tohle jsou profesionální lháři a i kdyby nebyli, tak těžko můžou vyjít s pravdou ven, když už má to jejich experimentální svinstvo v sobě nekolik miliard lidí.

V. Braun 7.12.2021 15:45

Nekecejte s tím očkováním a darováním krve, nedá se darovat jen měsíc po očkování. Včera mě krev v transfuzní stanici normálně odebrali, a to jsem po dvou dávkách v létě.

J. Vintr 7.12.2021 21:22

Oni samozřejmě tu krev odebírají i od očkovaných, aby se tohle nevyneslo na veřejnost. Ale ta odebraná krev je nepoužitelná.

J. Nevrkla 7.12.2021 9:04

Na JIP je s covidem momentálně méně než polovina lidí v porovnání s jarem.

A. Stárek 7.12.2021 8:31

Lži hned ve druhém odstavci, dál nemá cenu číst.

J. Jirát 7.12.2021 8:28

Uhozená diskuse. Přes všechna pro a proti, čísla jasně ukazují, že očkování zpomaluje epidemii a to je dobré. Chytrejma se roztrh ́ pytel, chtělo by to víc kázně a trpělivosti.

J. Hrbek 7.12.2021 9:26

Uhozené mi připadá vzít jako jediné kriterium, že mám letos kopeček křivky o něco nižší a nestarat se o možnou daň do budoucna... doufejme, že to nebude podobné jako ta smlouva s ďáblem... a ne, ujišťování zaměstnanců Pfizer tuhle obavu moc nerozptyluje:-/

J. Vintr 7.12.2021 10:16

Tak si někde najděte, jak očkovani zpomaluje epidemii třeba na takovém Gibraltaru, kde mají naočkováno dokonce 118% obyvatel.....

V. Braun 7.12.2021 8:16

Jen na okraj, podíval jsem se na schválení léku s monoklonálními protilátkami, tak vzývaném některými antivaxery, a zjistil, že není ani podmíněne registrovaný, jako vakcíny, ale jen dočasně povolený k užívání. V informacích pro pacienty, se kterými léčený musí vyslovit a podepsat souhlas, se pak píše "Přípravek REGN–COV2 je dále studován, je tedy možné, že všechna rizika ještě nejsou v současnosti známa." No není to ironie, že místo registrované "šmakulády" si raději do žil nechají lít neregistrovaný přípravek?

Přípravek REGN–COV2 je dále studován, je tedy možné, že všechna rizika ještě nejsou v současnosti známa.

V. Braun 7.12.2021 8:19

Pardon, vypadl mi odkaz

https://www.sukl.cz/informace-o-povoleni-pouzivani-neregistrovaneho-leciveho-6

P. Kazo 7.12.2021 8:20

Pozrite, pokiaľ je ten liek dobrovoľný (a nie "dobrovoľný" ako tá šmakuláda, v zmysle že by za jeho odmietnutie zdravému človeku hrozil napríklad vyhadzov zo zamestnania), tak je to v poriadku, nie?

V. Braun 7.12.2021 8:35

To by se ovšem antivaxeři nemohli tak ohánět tím, že se neočkují proto, že vakcíny jsou "experimentální" a nevíme, jaké mají dlouhodobé vedlejší účinky. Těchto argumentů mají plná ústa když jim nic není, když pak chytí covid a jde do tuhého, tak si nechají do žil nalít cokoli. Takovému jednání se říká pokrytectví.

P. Kazo 7.12.2021 8:41

Vy to stále nechápete? Ak si mám dať nejaký experimentálny patok, tak si ho dám až keď ho skutočne budem potrebovať, a nie keď mi to "dobrovoľne" v rámci prevencie nariadi štát.

(a 99% všetkých neočkovaných sa vôbec nedostane do štádia aby nejaké monoklonálne protilátky vôbec potrebovali)

P. Kavan 7.12.2021 8:57

Monoklonární protilátky se musí podávat v době, kdy ještě nevíte jestli je budete potřebovat. Pokud si počkáte až budete mít opravdu těžký průběh, už je pozdě. Musíte na ně jít dokud máte jen "rýmičku".

J. Hrbek 7.12.2021 9:30

Blbost, jak Trumpovi tak Zemanovi to podávali jako lék když věděli, že to potřebují...:-/

P. Kavan 7.12.2021 9:38

Jo, hned jak je pozitivně testovali. V době, kdy nikdo nedokázal říct jak těžký průběh budou mít (i když teda u Zemana se to dalo odhadovat). Oba to mohli ustát s lehkým průběhem, a v tom případě by podání monoklonárních látek bylo zbytečné, jenže to už se zpětně nedá zjistit. A bylo taky drahé - jedna dávka stojí tolik, co 50 plně naočkovaných lidí.

P. Kavan 7.12.2021 8:16

Text jsem jen tak přejel, ale pozastavuji nad Beranem ze závěru. Beran navrhuje naočkovat pouze seniory, což je názor dobře přijímaný na straně antivaxerů. Jenže 1) Mohli se doteď očkovat dobrovolně. Pokud jich stále ještě dost naočkovaných není, tak asi nechtějí. Jak je teda naočkovat, když povinost je špatně, a "diskriminace" je taky špatně? 2) Jestliže dle článku vakcíny nebrání přenosu a nebrání hospitalizaci, tak proč ty seniory vůbec očkovat?

Obávám se, že na bod 2) mám za odpůrce očkování dvě odpovědi. Jednak proto, že to řekl Beran, který je ikonou hnutí, protože odporuje vládě. A jednak proto, že veškeré to vnucování vakcín seniorům postihne někoho jiného, zatímco mně prospěje. Takové uvažování sice chápu, nicméně za vzorný projev občanské statečnosti bych ho nepovažoval.