15.5.2024 | Svátek má Žofie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
logik 22.1.2010 14:11

Jejda

co to je, ten graf 1 Number of stations proti Area(%) ?

L.Metelka 22.1.2010 14:58

Re: Jejda

To nic, to jen autor, jak se v těch grafech perfektně vyzná, tam nechal popis od sousedního grafu, když to ořezával... :-)

Ani neví, co k čemu patří...

Karlos 22.1.2010 15:15

Jak káže oteplovač bono

"Když jim to někdo vysvětlí, tak se snaží dotyčného ještě v diskuzi dorazit zesměšňováním, či slovními hříčkami." (11:31) Ať si každý udělá svůj názor, kdo "zesměšňuje" ... :-)

bono 22.1.2010 15:24

Re: Jak káže oteplovač bono

Karlos, vy se neštítíte využít všeho, viďtě:-)

Jako dítě, hlavně, že z toho máte radost...co přesně podle vás znamená "oteplovač"? Realista? nebo bych měl věřit pohádkám o ochlazování? Takový web už vzniká, to bude píseček přesně pro vás.

Pavel 22.1.2010 16:41

Re: Jak káže oteplovač bono

To není zesměšňování, to je konstatování faktu. Autor jednoduše nevěděl co dělá.

Chris Kelvin 22.1.2010 13:59

Únavné

Už jsou ta spiknutí všude kolem únavná :-/

Sumo 22.1.2010 14:25

Re: Únavné

Ale ne, to je furt to samé spiknutí

eucan 22.1.2010 14:31

Re: Únavné

Únavná? Takže hledání pravdy nebo odhalování zločinu je pro vás únavné? A zahlcení médií alarmistickými výplody není únavné? Pane, vy jste normální ovce.

Pavel 22.1.2010 14:37

Re: Únavné

Únavné je hlavně to ničím nepodložené obviňování. ovce jste vy, protože jdete s davem který bečí, že žádné oteplování néééé ní.

Ivan Nový 22.1.2010 14:42

Re: Únavné

Mainstreamovými médii zmanipulovaný dav ale bečí, že je.

Pavel 22.1.2010 16:42

Re: Únavné

Co jsou mainstreamová média a které znich píše/vysílá nějaké manipulace?

IronNick 22.1.2010 15:04

Re: Únavné

Ok, v letech ~1970-2000 se v celosvětovém měřítku trochu oteplilo, jako už mnohokrát v historii. Je to vážně takový problééém a máme se toho bát ještě víc než třeba prasečí chřipky? :)

eucan 22.1.2010 15:05

Re: Únavné

Pane, já s nikým nijak nebečím. Jde o to, že je nutné odhalovat podvody, pokud za ně máme všichni nehorázně platit. Já jsem s žádnou oteplovací teorii nepřišel a mám právo chtít přesná data a být opatrný v úsudku. Ale to asi nedokážete pochopit.

knihovnik 22.1.2010 14:33

Re: Únavné

jsme vovinuti hustou pavouci siti spiklencu. Nejvic zarazejici na tom je to, ze oteplovaci piklili i v dobe kdy se pry verilo na globalni ochlazeni.

kdovi jestli nepiklili i v ranem stredoveku - ten podvod s Groenlandem by pak byl snaze vysvetllitelny.

Kremlik 22.1.2010 14:45

Re: Únavné

Pane knihovnik, ty grafy globalnich teplot se zacaly vytvaret az na prelomu 70.a 80. let. Uz V dobe oteplovani. Kdyz pro 70. leta pouzili mene stanic nez pro 60. leta, slo o nakladani s data o minulosti.

IronNick 22.1.2010 13:50

Průměrná a globální ... co vlastně?

Průměrná teplota je sice obecně nesmyslná veličina, ale atmosféra je směs plynů, jejichž vlastnosti se jinak skoro nemění, takže p.t. je prostě úměrná celkové vnitřní energii (= extenzívní veličina). Až sem mi to přijde celkem ok.

Horší je to s nejednoznačností, jak vlastně středovat. Protože je atmosféra silně nehomogenní a nerovnovážný systém, tak jakékoliv střední hodnoty na konkrétní způsobu prostoro-časového středování kriticky závisí, ne? Prostorové středování vlastně vybírá konkrétní (otevřený) podsystém, jehož celkovou vnitřní energii pomocí té tzv. "globální teploty" určujeme, a časové středování zase závisí na tom, co považujeme za přirozené fluktuace a co za trend v rámci odezvy na nějaký vnější podnět - třeba na onu "lidskou produkci" CO2 za jednotku času (což je něco zcela jiného než aktuální koncentrace CO2 - to už je dynamická veličina).

Pořád se mnluví o jednom konkrétním způsobu středování:

[jen přízemní vrstva, obě hemisféry, 30 let]. Ale co nám brání vzít místo přízemní vrstvy celou troposféru, místo obou hemisfér třeba jen jižní nebo jen EuroAsii, místo třiceti let jen deset nebo naopak sto nebo tisíc? Je jasné, že výsledky můžou být (a taky jsou) zcela jiné!

Nikdy jsem nepochopil, co je na té volbě [přízemní vrstva, obě hemisféry, 30 let] tak výjimečného... Třeba pro mě osobně má mnohem větší význam podsystém [přízemní vrstva, jižní Čechy, >100 let], případně [celá troposféra, jižní Čechy, >100 let]... :)

Chris Kelvin 22.1.2010 14:02

Re: Průměrná a globální ... co vlastně?

Současná věda se zcela jistě neomezuje ani jedním ze způsobů, které zde popisujete. Pouze některé interpretace vycházejí (někdy z neznalosti, jindy asi záměrně) z určitých omezení.

IronNick 22.1.2010 14:11

Re: Průměrná a globální ... co vlastně?

No, když se řekne "dochází k významnému globálnímu oteplování a hlavním důvodem je antropogenní příspěvek k růstu koncentrace CO2 v atmosféře", musí tomuhle kvalitativnímu tvrzení odpovídat nějaké kvantitativní, ne? Jinými slovy, musí existovat nějaká jasně definovaná veličina, jejíž hodnota to dokládá. Která to je??

honzzak 22.1.2010 14:25

Re: Průměrná a globální ... co vlastně?

Nemusí. Političtí klimatolozi to odhlasovali a tak to kurwa musí být pravda! Globální klima si rozvracet nedáme nějakými zaprodanci a ztroskotanci!

Když jsem podobný dotaz položil doktorovi politické klimatologie /snad v roce 2008, už nevím), tak jsem dostal takový sprďák, že by ode mě pes nevzal kost!

Pete Brich 22.1.2010 13:31

Pane Dr. Metelko, předvedete nám nějaká kouzla s hokejkou? Olympiáda je za humny a ve Vancouveru se otepluje a otepluje!

PB

para 22.1.2010 13:45

Re: Pane Dr. Metelko, předvedete nám nějaká kouzla s hokejkou? Olympiáda je za humny a ve Vancouveru se otepluje a otepluje!

Dokud je ještě na srandičky tak je dobře :)))

ps 22.1.2010 14:20

Re: Pane Dr. Metelko, předvedete nám nějaká kouzla s hokejkou? Olympiáda je za humny a ve Vancouveru se otepluje a otepluje!

Srandičky většinou nic nestojí, narozdíl od miliard, které společnost vyhauje za nesmysly typu fve.

Jenda 22.1.2010 14:21

Re: Pane Dr. Metelko, předvedete nám nějaká kouzla s hokejkou? Olympiáda je za humny a ve Vancouveru se otepluje a otepluje!

Kliiiid. Transparenty uz mate pripravene?

KONEC SVETA PRICHAAAAAZIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

jarda 22.1.2010 13:07

PÁNOVÉ , KONČÍME,

chtěl jsem napsat zavíráme / jako v hospodě/ ale přeci jen tady byl ten bolševický režim a tad raději jen končíme.Že to ale sranda byla- jenom kolikrát jsme tomu Klausovi  vyprášili kožich. A těch Nobelových cen a těch cest na konference, byly to krásné roky.

para 22.1.2010 13:47

Re: PÁNOVÉ , KONČÍME,

To jo ... byly byly ... Ale co dál?

Kolemjdoucí (J.Š.) 22.1.2010 13:01

Pro pány i.h. a honzaka

Nějak tomu vašemu příkladu se třemi litry vody a dvěma hrnci nerozumím. Proč vlastně by v obou hrncích mělo být stejné množství energie? V prvním je přece (273 + 100)kcal,  v druhém 2x(273 + 50)kcal. A to není totéž.

V případě, že se uvažuje pouze přidaná energie a předpokládá se teplota vody před ohříváním 0°Celsia, v obou hrncích, pak sice množství přidané energie je v obou hrncích stejné, ale hustota té přidané energie je v druhém hrnci poloviční (tedy jiná než v prvním, jak správně řekl pan Metelka).

Takhle mi ta úvaha o třech litrech vody ve dvou hrncích připadá správná, vy ji naopak popíráte a hovoříte o základní meznalosti termodynamiky a středoškolské fyziky. V čem konkrétně je tedy chyba?

honzak 22.1.2010 13:06

Re: Pro pány i.h. a honzaka

"B" je správně

V 50 stupních vajíčko neuvaříš, ačkoliv si dodal stejné množství energie jako do vedlejšího hrnce

Už je to jasné?

L.Metelka 22.1.2010 13:08

Re: Pro pány i.h. a honzaka

Komu? Tomu vajíčku nebo hrnci?

Kolemjdoucí (J.Š.) 22.1.2010 13:13

Re: Pro pány i.h. a honzaka

To ví každý, že v 50 stupních se vajíčko neuvaří, ale jinak v tom máte zmatek. Zadání je zmatečné a úvaha o hustotě energie také. Otázka zněla na hustotu energie (i.h. v 10.42), a ta je poloviční, takže pravdu měl pan Metelka.

i.h. 22.1.2010 13:18

Prosimvas, kdyz chcete generovat nejaka tvrzeni,

a o necem diskutovat, tak si nejdriv objasnete, o cem je rec. O tom, o cem si myslite, ze ta rec je, rec neni. Spatne jste to pochopil a zbytecne se rozcilujete. Uz jste se zaregistroval, abyste mohl po patnactem podporovat Metelku ?