3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I.Laengsfeld 22.1.2010 12:27

Re: dobrej fór!

Na tech klimatologickych radach je fascinujici predevsim neustala promenlivost (ne trendy, ty se furt meni... :) Dva sousedni roky se mohou ve sve prumerne teplote lisit i o vice stupnu. Z tohoto hlediska je cejchovani na presnost radu desetiny stupne jen tresnickou na dortu. Daleko dulezitejsi je "nemennost" umisteni toho meridla (a nemennost jeho cejchu v case) Coz je tezke dosahnout. Mnoho dalsich vlivu - kvalita aktualniho nateru klementinske zdi vapnem roku 1793,

barva nove a stare stresni krytiny, pokaceni ci vysazeni stromu na klementinskem nadvori, instalace lavicek,

zmena terminu bohosluzeb apod. :-) mohou asi mit srovnatelny efekt. Ve "volne krajine" to neni lepsi, ona ta "volna krajina" vypada dnes i na venkove uplne jinak (vice lesu, mene poli) je zmenena nekde i k nepoznani. Snad vrchol Snezky (odmyslime li si tedy tamni baraky menici se v case) vypada relativne podobne jako pred 200 lety - a zrovna tu Snezku z te rady NASA vyradilo. (Asi kvuli letajicim talirum a nove Postovne, ci vuci nestejnomerne kvalite nemeckych vwersus polskych mereni :-)

Stoura 22.1.2010 12:33

Re: dobrej fór!

Odchylku lze odhadnout. Pokud při cejchování  zanedbali nadmořskou výšku a tlak vzduchu, mohli se IMHO v Klementinu splést při měření v letních parnech možná až o 0,3°C. (obě chyby se ale také mohly odečíst, pokud cejchování provedli za přechodu tlakové výše a měření mohlo být přesné)

Han 22.1.2010 12:34

Dějiny meteorologie.

Zaráží mne cena té publikace, jak je nízká. Možná je dotovaná.

krmič 22.1.2010 11:17

Re: dobrej fór!

Rozlišení 0,1°C, to ano. Ale absolutní přesnost 0,1°C, tomu nevěřím. Ono i dnes je docela problém měřit mnohé fyzikální veličiny v technické praxi s přesností řádově 10 na -3, což je tento případ. Nemyslím si, že by meteorologie na tak přesném měření stála, čert to vem, ale trochu střízlivého pohledu by neškodilo.

Čorba 22.1.2010 9:24

Ponižující a nebezpečná registrace diskutujících

je důsledkem článků, jako je právě tento! V uplynulých týdnech jsem s potěšením konstatoval, že NP dává konečně prostor i oponentům "globálního oteplování" a že lidí s vlastním mozkem v hlavě je bohudík i u nás ještě dost. Jenže naše nesmyslné "zelené" zákony způsobily, že se k nám hrnou zahraniční investoři  do fotovoltaických elektráren, a to zejména z Německa. Proto je nutno klimaskeptikům zavřít ústa, aby nikdo neohrožoval  budoucí pohádkové zisky, placené z našich daní!

Petr Kiebel 22.1.2010 10:03

Re: Ponižující a nebezpečná registrace diskutujících

....a kdo Vám proboha zavírá ústa? Pište prostě své názory pod svým jménem a je to,ne? To je to pro Vás opravdu tak velký problém?

Jan z Rokycan 22.1.2010 10:11

Re: Ponižující a nebezpečná registrace diskutujících

Jste důvěřivec a nebo neználek?

Jenda 22.1.2010 10:34

Re: Ponižující a nebezpečná registrace diskutujících

Zamestnanec MAFRY.

i.h. 22.1.2010 10:47

Pan Kiebel se stara v nejakem zoo

o slony, a mozna na nej plati stare porekadlo: silný jako slon a také tak chytrý.

Petr Kiebel 22.1.2010 11:16

Re: Pan Kiebel se stara v nejakem zoo

Do očí bys mi to neřekl,viď? To si plivneš jen anonymně od počítače, viď? No, zaplať pánbůh že ti brzo zklapne hovado...PS: slon je zvíře velmi inteligentní, skoro jako lidoopi, uvědomuje si sám sebe a zřejmě umí používat nástroje. Kam se na něj hrabe póvl jako jsi ty...

Pavel 22.1.2010 16:32

Re: Pan Kiebel se stara v nejakem zoo

Slon je dost inteligentní zvíře.

Petr Kiebel 22.1.2010 11:13

Re: Ponižující a nebezpečná registrace diskutujících

Já se zde podepisuji od začátku, a zatím nic...žádní pánové v kožených kabátech...ono totiž pak se bude spoustu debilů jako je třeba i.h. stydět psát urážky a voloviny, víte? Já registrační systém jen vítám....

Wlasta 22.1.2010 11:44

Re: Ponižující a nebezpečná registrace diskutujících

víte ono to má jeden háček - velrybí. Používání nickname vzniklo již dávno a každý si zvolil jaké bude. Nikdo nikomu nebránil používání celého jména a nikdo ze slušných diskutujících nepátral po tom jestli uvedené jméno je pravým nebo se jedná o nickname. Nickname poskytuje alespoň nějakou ochranu před sběří, která se na internetu v diskusích vyskytuje.

Při registraci u fy MAFRA jim dáváte jméno i adresu a především svolení k: "6. Poskytnutím údajů k registraci návštěvník souhlasí s tím, aby je MAFRA, a.s. ve smyslu § 4 písm. e) zákona č. 101/2000 Sb., údaje zpracovávala, a to za účelem jejich interního využití, jakož i pro markentingové účely své vlastní a/nebo osob, které MAFRA, a.s. přímo či nepřímo ovládá, či které společnost MAFRA, a.s. přímo či nepřímo ovládají či jinak patří do stejného majetkového společenství jak MAFRA, a.s." A když se podíváte do obchodního rejstříku tak v činnosti této furmy najdete: - propagační činnost, reklamní činnost, inzertní služby, koupě zboží za účelem jeho dašího prodeje a prodej, zprostředkování služeb.

Nevíme co bude s firmou MAFRA dál, kdo ji časem získá, jak se bude měnit její obchodní činnost, kde budou mé údaje a já nechci další propagační materiály do poštovní schránky, protože tyto budou na jméno a nelze je označit jako nevyžádané.

Petr Kiebel 22.1.2010 12:19

Re: Ponižující a nebezpečná registrace diskutujících

Sohlasím s Vámi, bod 6) je opravdu problém. Ale není rozhodně problém to, na co jsem reagoval -  že bude docházet k šikaně lidí s "jiným" názorem...

BM 22.1.2010 12:32

Re: Ponižující a nebezpečná registrace diskutujících

No, já bych si ani tím nebyl tak jistý. Znám případ, kdy občan v diskuzi kritizoval pod svým jménem a e-mailovou adresou vyhlášku městského úřadu a jmenovitě  jistého pána z ČSSD, který tuto vyhlášku prosadil. Po jistém čase se onen dobrý soudruh stal starostou a milému kritikovi začaly chodit kontroly ze živnostenského odboru, stavebního, od památkářů, z finančního... Nakonec si musel sídlo firmy přestěhovat do vedlejšího města... Já jsem se bohužel před časem dopustil podobné nepředloženosti, kritizoval jistou přestavbu a okamžitě měl kontrolu ze stavebního úřadu, po které následovala pokuta 25 000 za jiné provedení stavby, než bylo povoleno (jednalo se o naprostou blbost, navíc ve sklepě a kolaudace před tím proběhla bez problémů)...

Průkopník 22.1.2010 9:15

Další tvrdá pravda

viz   www.antimeloun.cz

MPL 22.1.2010 9:15

Šetřit se holt musí

Vypadá to, že se šetří na provozu "nevhodných" stanic, aby se mohlo rozhazovat na byznysu zvaném oteplování.

bd 22.1.2010 9:14

Pane Šejno nebo pane Metelko

Víte, kde přesně je ta stanice v Ruzyni umístěna? Já našel akorát tohle:

Letecká meteorologická stanice Praha/Ruzyně (LMSt, ICAO indikativ: LKPR), dislokovaná v prostoru dráhového systému letiště Praha/Ruzyně.

Je to ona?

L.Metelka 22.1.2010 9:24

Re: Pane Šejno nebo pane Metelko

Asi 200-250 m jihozápadně od dráhy 31/13 (to je ta méně používaná). 50 06 severně, 14 15 20 východně.

Petrpetr 22.1.2010 9:26

Re: Pane Šejno nebo pane Metelko

meteostanice na ruzyni je umístěna směrem od RWY 13-31 k Hostivici a vliv Ruzyně je na ni minimální.

Janek 22.1.2010 10:38

Re: Pane Šejno nebo pane Metelko

Co je to za matematický údaj? ... Minimální .... !!!

renegát 22.1.2010 9:12

Pane Kremplík,

já nemám v zahradě ani stopu po sněhu, teplota na úrovni pozdního jara, kde co pučí a Vy mi vykládáte o tom, že je to všechno fixe.  Jste jistě velká naděje české politiky a pana Neffa, ale produkujete stejné nesmysly, jako ti, které kritisujete.

honzak 22.1.2010 9:18

Re: Pane Kremplík,

Zimo, ty jsi opravdu blbej...

Wlasta 22.1.2010 9:37

Re: Pane Kremplík,

já mám na zahradě 25 cm starého sněhu a teplotu -6 st. Celsia, ale protože je roční období ZIMA tak jsem spokojen

renegát 22.1.2010 10:03

Já také, beru to, jak to přijde,

ale právě teď se mi pokouší před oknem pořádný bažant postavit slípku do vhodné, pro ni ponižující polohy, zřejmě iritován jarními poměry. A k tomu mi vypráví Kremplík, jak mrzne. No, nehledě na to, uklidnila jste mě, že to máte zamzlé alespoň u Vás. 

Jenda 22.1.2010 10:35

Re: Já také, beru to, jak to přijde,

Silne pochybuji, ze by tu polohu zminena slipka povazovala za ponizujici. Neni zblbna feminacistickou propagandou jako jine slipky.

renegát 22.1.2010 10:42

Není ponižující? představte si, že by Vás někdo ohnul a potom Vám vylezl na záda, o tom dalším ani nemluvě.

Jenda 22.1.2010 14:48

Re: Není ponižující? představte si, že by Vás někdo ohnul a potom Vám vylezl na záda, o tom dalším ani nemluvě.

Nejsem samicka, tudiz ohybani, lezeni na zada a dalsi akce jaksi postradaji smyslu a opodstatneni.

Pan je panbickar nebo kastrat?

yenda 22.1.2010 10:42

Re: Pane Kremplík,

Renegáte, vy jste tak hloupý, že nedokážete ani správně přečíst a následně napsat jméno autora článku. Tak se ani nikdo nemůže nad vámi pozastavit, že píšete takové blbosti.

Raff 22.1.2010 9:09

To bych uměl vysvětlit

Svět se ochlazuje, ale na letišti se stoupajícím provozem se relativně (vůči okolí)otepluje, takže si letiště udržuje nulový trend.  :-)