16.5.2022 | Svátek má Přemysl


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
libienski 1.2.2010 11:40

Re: Já už na to globální oteplování pomalu začínám věřit

Vydávat důkazy o budoucnosti není nejsnazší:-) Jako by epidemiologové odpovědni za šíření nakažlivých nemocí resp. jejímu předcházení objednávali očkovací vakcíny až na základě důkazů o škodlivosti prasečí chřipky vycházející právě z její pandemie či epidemie.

libienski 1.2.2010 11:37

Re: Žabomyší války

Meterologové každé pondělí obelhávají národy při  slibech počasí na víkend:-) Globální oteplování nám však nezvěstují meteorologové, ale klimatologové. Inženýr ekonomie Klaus  a jeden doktor ze záchranky moc dobře ví, že prasečí chřipka je podvod už po její první vlně. Zatímco odborníci, epidemiologové varují, že všechny světové chřipky přišly ve vlnách, které se stupňovaly a pravidelně  byly ty následné horší. Všichni vědci nás naopak racionálně přesvědčují, že geneticky modifikované potraviny jsou levnější, lepší a dokonce ekologičtější než ty běžné. Stejně je v evropě nechce nikdo konzumovat (jistě by se našly výjimky možná i vč. jednoho Českého prezidenta:-).  V 60. letech nás tady taky všichni chemici a biologové přesvědčovali, že DDT je lék na vše a bez vedlejších účinků:-) Jako laik mám na výběr věřit úzce specializovaným odborníkům nebo odborníkům na všechno a vždy, kteří však nejsou nic jiného, než obyčejní populisté, snažící se vytřískat politický kapitál z čehokoli.

Karlos 1.2.2010 11:36

Železničář Pačaurí

Jenom připomínám, že Pačaurího nachytali, jak si jezdí po velkoměstě 1 míli v autě s motorem 1,8l a se soukromým řidičem. http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1247376/Controversial-climate-change-boss-uses-car-AND-driver-travel-mile-office---says-YOU-use-public-transport.html   Tady se můžeme podívat, že údaj o ledovcích v Himalájích byl založen na studentské disertační práci a článku z horolozeckého časopisu http://www.telegraph.co.uk/earth/environment/climatechange/7111525/UN-climate-change-panel-based-claims-on-student-dissertation-and-magazine-article.html   A zde a příslušné odkazy http://motls.blogspot.com/2010/01/ipcc-climbers-magazine-student.html#more    Pačaurí vydal knihu o klimatologovi, který "má rád spostu sexu". A toto je prosím údajně "vědecký orgán", který prý tvoří "konsenzus".  

Janek 1.2.2010 11:30

Re: Žabomyší války

Krásně jste popsal slušnou katastrofu na pár řádcích :-)

Janek 1.2.2010 11:28

Re: Já už na to globální oteplování pomalu začínám věřit

Takže jinak ... nebude-li se oteplovat, bude se ochlazovat. Stejně nebude nikdy. Ostatně, ty důkazy z IPCC o "oteplování" jsou dosud bezpředmětné, i kdyby vydali nevím kolik zpráv.

para 1.2.2010 11:27

Re: Žabomyší války

Ano - takový kilometrový "kus" meziplanetární hmoty (vzláště pokud by se přihnal ze směru od Slunce kde je nezachytitelný do posledních okamžiků) je rizikem nespochybnitelným podobně jako supersopka či celosvětová pandemie... Na druhou stranu dopad takového tělesa je pravděpodobný v horizontu tisíciletí... Kdežto GW se může stát např únikem metanu spod permafrostu spontálním procesem už do konce století a to s následky, že pak lidstvo nebude mít sil se vypořádat i se zavčas avizovaným asteroidem.

libienski 1.2.2010 11:25

Re: cim drive si lide uvedomi

Zelené projekty nám tady díky osvícenosti části politiků platí Japonci, v jejich šrajtoflích se nyní při projektu "zelená úsporám" hrabeme:-)

Janek 1.2.2010 11:24

Re: Žabomyší války

Ano, cesta úspor atd., souhlas. Avšak proč je nutné ještě k tomu lidi strašit a obelhávat počasím?

Rybák 1.2.2010 11:22

Re: ještě k šášni lodní

Ona se opět pozvedla a vystoupila z moře následkem sopečné činnosti ....

libienski 1.2.2010 11:21

Re: Bože, jak je ten svět hezky jednoduchý

Pokusím se parafrázovat Váš výrok:-)Neslavná Kodaňská konference "věčšiny" klimatických podvoniků svědčí o tom, že  Profesorem ekonomie vyjadřovaná skepse vůči globálnímu oteplování jeví se býti oprávněnou:-)

para 1.2.2010 11:17

Re: Já už na to globální oteplování pomalu začínám věřit

Zpráva IPCC má skutečně tisíce stran a i s odkazama se na ní podílelo tisíce lidí jako na kompromisu jejich smýšlení i znalostí.  http://www.ipcc.ch/  Taková zpráva se vydává právě proto opakovaně, že nové poznatky a tříbení názorů působí jakési průběžné hroucení těch předešlých. Takový už je vývoj a tak pokud se např v prvých zprávách hodnotily změny klimatu opatrně dnes je jistota větší a v příští zprávě se dovíme ještě víc a zas s větší jistotou. Zatím se to spíš jeví tak, že až na vyjímky byly dosavsadní prognozy průběhu dopadů oteplování podhodnocené.

Kéž by takové veřejně dostupné a srozsahem od minulosti do budoucna byly i s zprávy oblasti ekonomické, vojensko politické a dalších jež náš život už nyní ovlivnují dominantněji. Bohužel razítka tajné, vzláštní důležitosti, interní.... jsou mnohdy barikádou pro většinu obyvatelstva neprostupnou i když se jich obsah právě mnohdy i fatálně týká.

libienski 1.2.2010 11:17

Re: Žabomyší války

No ona ta změna globálního klimatu nemusí znamenat, že se nějak výrazně změní teplota např. ve střední evropě. Mnohem palčivějším problémem můžou být změny srážkových úhrnů v jednotlivých oblastech v souvislosti se změnou proudění a klimatu. Navíc v situaci, kdy dochází k bouřlivému ekonomickému rozvoji v třetině světa (Indie a Čína) je tlak na cenu paliv obrovský. Uvědomuje si někdo, že v případě, že Čína a Indie dosáhnou jen 30 % HDP USA, tak každá tato země bude mít při současných technoogiích stejnou spotřebu ropy a uhlí jako USA? Kolik to uhlí a ropa bude stát? Kolik bude stát celý svět zjištění, že na slibované bohatství pro dosud rozvojové země nemá tato planeta dost fosilních paliv? Co se stane, když to ty 2 miliardy lidí nebudou chtít pochopit, že se na ně jaksi nedostává zdrojů? Proto je cesta úspor a nahrazování fosilních paliv perspektivní i bez globálního oteplování.

vladimír54 1.2.2010 11:13

Re: Bože, jak je ten svět hezky jednoduchý

No vida, Prezident Klaus má oprávněnou skepsi k globálnímu oteplování. Svědčí o tom neslavná Kodaňská konference věčšiny klimatických podvodniků.

ook 1.2.2010 11:08

Re: ještě k šášni lodní

ono to bylo spise tim, ze se pohybovala pevnina, ze...

libienski 1.2.2010 11:07

Re: Pijavice z Tuvalu

Ivane, ostrovní státy, atoly a další takové útvary mají jaksi stoupání oceánů z první ruky, resp. nohy ponořující se do vody:-) Nicméně se mohu jistě spolehnout raděj na Vaše vědecké studie:-)

Bereniké 1.2.2010 11:06

Re: Vancouver

Samozřejmě že se tam stěhujou kvůli mírnému klimatu, proto se taky Číňani z Hong Kongu stěhovali právě tam, protože jinde v Kanadě by jim byla moc zima. Známý, který tam léta žil, tam tady přišel z Edmontonu, kde mu vadily příšerné zimy v zimě a komáři v létě.  Však to byla taky pěkná blbost, vybrat si zrovna Vancouver, kdyby Kanaďani nabídli opět Calgary, jako před  lety, tak určitě měli sněhu a mrazu dost.

libienski 1.2.2010 11:04

Re: Nexistují argumenty

Přesně tak, proto tím nejleším argumentem teď zůstane, že v Evropě mrzne a napadnul sníh, takže my v Evropě rozhodně globální oteplování nemáme.-)

Janek 1.2.2010 11:02

Žabomyší války

Tady se řeší co bude s klimatem za 100, 200 let, řeší se bezvýznamné desetiny stupňů C. Modely jsou nejisté a nevypovídají o ničem. Zato pravděpodobnost návštěvy kusu meziplanetární hmoty je vysoká, pravidelně se opakující, a že taková událost zamíchá s klimatem je zřejmé každému. Jenomže se to nedá spojit s ideologií a politikou ...

libienski 1.2.2010 11:01

Bože, jak je ten svět hezky jednoduchý

Globální oteplení resp. změny klimatu v důsledku činnosti nemáme. A všichni to přece můžeme vidět za oknem, jaká je tam zima. V Říčanech se na zastávce klepe zimou cestující. V Lounech přimrzla slepice ke kůru. V Anglii taky napadl sníh prostě v celé evropě. Teď mě jen tak napadá, jaký je vlastně význam slova globální? Dá se použít vhodně takto? Do Evropy přišla globální zima?  Nebo by mělo smysl bavit se o zimě v evropě ve spojitosti s nějakým výkyvem na jižní polokouli? Né. Globální oteplování se stalo vděčným tématem západního bulváru, ze kterého nám tady různí pseudovědci, většinou historici vzácně vládnoucí angličtinou servírují rádobyzasvěcené žvásty. Na druhou strau v tom nejedou sami, viz. jeden inženýr, doktor, docent, CSC a profesor v jedné osobě:-)

Stoura 1.2.2010 10:59

Re: Já už na to globální oteplování pomalu začínám věřit

Jasně. Vezměte si třeba množství lidí, kteří popírají, že by Země byla plochá. Začnete na to také věřit?

Janek 1.2.2010 10:54

Re: Já už na to globální oteplování pomalu začínám věřit

Zajímavé, že ještě před nedávnem se údajně tisíce "vědců" z IPCC snažili dokázat cosi, co se jim dnes hroutí ...

para 1.2.2010 10:48

Re: Pijavice z Tuvalu

Na údajném jevu, prospěchu, naději či beznaději pro kdekoho se mnozí naučily vydělávat i v Česku - viz kdejaká reklama co klame. Problém Breziny je v tom, že takovou argumentací se snaží zakrývat či spochybnovat o realitě. Čas ukáže více a až historie to potvrdí už ale nezávisle na komkoli s dnešních. Ti dnešní se jen svým postojem dostávají bud do role realistů či jiné.

liberal shark 1.2.2010 10:48

Re: CLIMATEGATE: O neposlušném moři

Myslím, že nikdo soudný nepopírá samotný fakt, že klimatické změny probíhají (vždy probíhaly a budou probíhat), ani určitý podíl lidské činnosti na klima (změny krajiny, produkce skleníkových plynů atd.). Ale na druhé straně jsem naprosto přesvědčen, že opatření navrhovaná IPCC a jinými lobbysty jsou zcela zjevně neadekvátní a neopodstatněná.

Rybák 1.2.2010 10:41

Re: Byla na to i takova basnicka nebo bonmot

Serapovy sloupy, zvláště pak ten jeden, největší, granitový jsou v Egyptě, poblíž Alaxandrie .

I-Worm 1.2.2010 10:41

Já už na to globální oteplování pomalu začínám věřit

copak by tolik lidí věnovalo tolik úsilí na popírání něčeho, co neexistuje?

Mke 1.2.2010 10:40

VIDEO: Bin Ladin obviňuje USA z globálního oteplování!!!

http://www.youtube.com/watch?v=EGBKJopSXOw&feature=player_embedded

... co si ti hoši z CIA ještě nevymyslí za psy - ops? :-)

para 1.2.2010 10:36

Re: Jen k úvodu.

Honzáku to co vnímám je jak důsledek četby a studia od těch co vědí více ... tak vlastního poznání. Mozek to ovlivnuje k nutnosti vypořádávat se stále s něčím dalším a to je v principu zdravý tréning. Vše co se nepoužívá postupem času atrofuje. Zkus si tréninkově pročíst třeba recenzovanou knihu: http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo=146706

tymětaky 1.2.2010 10:36

Nexistují argumenty

kterými by se dali přesvědčit nacisti,jehovisti,komunist nebo zelení khmérové,nejde totiž o přesvědčení ale o víru a tady je každý argument házením perel sviním.

Ivan Brezina 1.2.2010 10:27

Pijavice z Tuvalu

Nektere ostrovni staty se na udajnem zvysovani hladiny v dusledku oteplovani snazi cynicky a vyderacsky vytriskat penize. Jenze vedecke studie mluvi jinak. Viz:

http://archiv.neviditelnypes.lidovky.cz/clanky/2005/03/42094_11_0_0.html

para 1.2.2010 10:25

Re: Jen k úvodu.

http://www.enviwiki.cz/wiki/Antropoc%C3%A9n

Odvážné a sebevědomé pro lidi znalé to bylo v tom konci 18 století. Dnes jsme poněkud dál, leckomu to zdá se uniká a je pak spíš ignorantstvím to nechtírt vidět.